Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie to procesory z 50 tygodnia 2004 roku „wypadają” najlepiej, gdyż prawie każdy z nich kreci się w miarę przyzwoicie i ofkorz zdarzają się perełki co robią nawet 2700MHz na 1,425v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, stanałem przed kupnem nowego proca, będzie to właśnie 3000+

 

Którą seria z tych najlepiej podkręcajacych sie ( z tego co czytałem to 45 48 i 50 tydzień ) jest jednak niezaprzeczalnym królem OC ??

 

dzięki z góry :)

1329885[/snapback]

To jak znajdziesz powiedzmy z 50 tygodnia to daj znac ;)

albo obojetnie z wymienionych tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mialem chyba 1szy raz farta to sprzetu bo po prostu kupilem pierwszego z brzegu 3200+ winnie box, a proc lata stabilne 2.65GHz na 1.5V, wiec raczej gorne stany klasy sredniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mialem chyba 1szy raz farta to sprzetu bo po prostu kupilem pierwszego z brzegu 3200+ winnie box, a proc lata stabilne 2.65GHz na 1.5V, wiec raczej gorne stany klasy sredniej ;]

1330728[/snapback]

Na takim napieciu to nie jest zadna specjalna rewelacja w sumie, chociaz jak pierwszy lepszy to i tak mozna nazwac szczesciem. Zawsze moze byc jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja marudzilem ze mam proca:

 

ADA3200DIK4BI

CBBID 0451EPMW

 

Od wczoraj mam plyte DFI Ultra-D i proc chodzi na 250 przy 1,45 (wedlug plyty 1,42)...

Na 260 winda nie wstaje co prawda napiecia nie ciagnalem powyzej 1,45... narazie 250 mi pasi B)

 

Super PI 32M przechodzi wiec chyba stable jest:)

 

DFI jest wybitna, mialem wczesniej tego nieszczesnego Abita AN8 i ciesze sie ze padł, moglem wyrwac DFI :lol:

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim napieciu to nie jest zadna specjalna rewelacja w sumie, chociaz jak pierwszy lepszy to i tak mozna nazwac szczesciem. Zawsze moze byc jeszcze gorzej.

1331444[/snapback]

Moze nie rewelacja , ale na pewno bardzo dobry. Ja do 2,65 potrzebuje juz 1,55....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie rewelacja , ale na pewno bardzo dobry. Ja do 2,65 potrzebuje juz 1,55....

1332772[/snapback]

Możesz pochwalić się temperaturami przy takim VCore?

 

BTW Pochwalcie się temperaturami chipsetu (o ile to, co podaje płyta to chipset :) )

 

--

Pzdr. Sławek

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ostawiłm piekna akcje, wszedłem do sklepu i mówie potrszebuję athlona 64 3000+na s939, patrzę na serie i prawie zawału dostałęm 0448 SPAW!!!! :D no to biorę , wracam do domu, wywaliłem z mobo 3200+ i próbuje wsadzic tam nowego proca Wtedy okazało sie ze to 754 biegusiem do sklepu i oodałem; a już myślałem że uda mi sie wyciagnac 3GHz.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam kilka prockow 0450 na stanie i 0454

 

jestem na gg jak co 7484818

 

 

W koncu udalo mi sie te serie dostac :razz:

 

Ale niepowiem wam jak chodza bo czekam na dfi a bedzie w sobote poniedzialek

Edytowane przez beno21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam kilka prockow 0450 na stanie i 0454

 

jestem na gg jak co 7484818

W koncu udalo mi sie te serie dostac :razz:

 

Ale niepowiem wam jak chodza bo czekam na dfi a bedzie w sobote poniedzialek

1333403[/snapback]

0454 ? Jesteś pewien?

 

Od kiedy to rok kalendarzowy ma 54 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pochwalić się temperaturami przy takim VCore?

 

BTW Pochwalcie się temperaturami chipsetu (o ile to, co podaje płyta to chipset :) )

 

--

Pzdr. Sławek

1332857[/snapback]

 

Wiem, ze bylo to pytanie do Hanu ale jako, ze i ja testowalem cpu przy 1.55V przy 2650MHz (10x265) to moge odpowiedziec.

 

Stres (np super pi) puszczone po calodniowej pracy kompa to temp. rzedu 41-42C przy wentylu na HC@5V. Jest wydajnie :blink:

 

Temp. chipsetu below 40C, chlodzony pasywnie. Mam po prostu chlodno w budzie.

 

W domu nastawione na 20,5C.

 

PS. Wszystkie temp (oprocz ostatniej ;]) to z czujniki akasy fan controlera ale o dziwo to co pokazuje mi msi nie rozni sie zbytnio (1-2C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec wyciagnalem z mojego procka 8x327 (mialem tez 9x292 ale przy aktualnym ustawieniu DUZZOO wydajniej dzialaja mi przedewszytskim pamiatki)...w sumie w podpisie macie wszytsko...i jest problem..albo go nie ma <_<

 

otoz wszytsko jest max stabilne..3dmarki, super pi, doom 3, winda itd itp...tylko prime sie wywala <_< <_< nie resetuje kompa ani nic..tylko HALT...co dziwne nawet jak dam o 0,05V wyzsze napiecie nic nie pomaga...przejmowac sie tym?? czy olac?? mi sie wydaje ze chyba oleje..skoro nic sie nie zawiesza a jeden progs i cos mu nie styka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEA CULPA :mur:

 

gg to 4784818

 

Procki potestuje jutro jak dfi poskladam, tak mi przez telefon powiedzieli 0554, ale jak nieuwidze to niebede sie sprzeczal - moglo sie komus pomylic jak mi podawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec wyciagnalem z mojego procka 8x327 (mialem tez 9x292 ale przy aktualnym ustawieniu DUZZOO wydajniej dzialaja mi przedewszytskim pamiatki)...w sumie w podpisie macie wszytsko...i jest problem..albo go nie ma  <_<

 

otoz wszytsko jest max stabilne..3dmarki, super pi, doom 3, winda itd itp...tylko prime sie wywala <_<  <_< nie resetuje kompa ani nic..tylko HALT...co dziwne nawet jak dam o 0,05V wyzsze napiecie nic nie pomaga...przejmowac sie tym?? czy olac?? mi sie wydaje ze chyba oleje..skoro nic sie nie zawiesza a jeden progs i cos mu nie styka...

1334056[/snapback]

ja bym olal, przeciez w prime nie grasz i on Ci nie sprawia radosci ;) ja nie zwracam uwagi na prime :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh mnie to sie trafil model.

A64 3000+ s939 , 0505 APAW.

Jak narazie to na default napieciu ( 1.4v ) max co robi to 2040 mhz :/.

Przy 1.6v jak zrobilem clock genem 2400 to odrazu reboot :/

Dzis zlatalem caly wroclaw za prockiem z odpowiedniego tygodnia, nikt nie mial i na koncu kupilem bezsilnie ten egzemplarz. Pozniej podam konkretne wyniki jak idzie z wyzszym napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ flasht:

Z oznaczeniami bardziej konkretnymi jest problem bo to loteria ale prawie każdy z 50 tygodnia robi 2,5GHz na mniejszym lub większym V.

 

@ misobol:

Eh co tu dużo mówić, twój przypadek po raz kolejny potwierdził tezę ze Winch z 2005 roku to padaczka :/

 

 

 

Mówicie o Prime95… no wiec prawda jest tak że jak komp ma być 100% stabilny to i Prime95 ma chodzić, a jak nie chodzi to coś jest nie tak i tyle. Ale znowu dla niektórych wystarczy samo SuperPI (a nawet i bez tego) mi na 2,7GHz Prime95 nie chodzi (pracowałem na 2,7GHz mimo iż Prime95 nie chodziło przez ponad tydzień i nie miałem żadnych problemów ale jakoś wole mieć pewność że wszystko chodzi jak chodzić powinno), wywala się od razu i musze zjechać o 50MHz aby było stabilne, wiec zrobiłem sobie z takiego ustawienia:

Super PI 16MB 9x300(166) 245MHz

 

Takie (mnie osobiście 1h wystarczy jak komuś mało to już jego problem nie mój):

Prime95 1h 8x331(166) 265MHz

Czy proc poszedł by dalej z „Prime95 stable” nie wiem, bo to koniec już ramu na napięciu 3,3v a jakoś na co dzień dawanie większego napięcia dla ramu mi się nie „uśmiecha” a zaś zmniejszenie dzielnika i tym samym MHz dla ramu mija się z celem.

 

Najgorzej nie wyszedłem bo ram za to wreszcie chodzi jak chodzić powinien ;)

 

Mowa ofkorz o ustawieniu na co dzień, nie jakimś „for test only” , „dla rankingu” , „dla wyniku”… Bo dla testu/rankingu mam tak:

9x306(166) 250MHz

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 18 2005, 03:53-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 18 2005, 03:53)
@ flasht:

Z oznaczeniami bardziej konkretnymi jest problem bo to loteria ale prawie każdy z 50 tygodnia robi 2,5GHz na mniejszym lub większym V.

 

Ok.. a jak to sie sprawdza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 18 2005, 08:36-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 18 2005, 08:36)
@flasht:

 

Ke ? Bo nie załapałem… Ty się pytasz jak sprawdzić czy proc jest z 50 tygodnia 2004 roku tak ? Jak tak to masz foto:

 

1334562[/snapback]

 

Dzieki ;-) Poprostu nie bylem pewien w jaki sposob kodowana jest data produkcji w numerze serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a63 3000+

 

0450

 

:D  :unsure:

 

znalazłem kilka takich boxów po 630zł :)

 

niestety boxy wieć nie wiem jak się kręcą, ale jednego chyba wezmę dla siebie :D

1338712[/snapback]

 

mozesz podac jakies namiary na te proce?? :unsure:

tez zaamierzam takowego kupic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na 290*9 przy ok 1,45 nie pamietam już i było wzglednie stabilnie bo system działał stabilnie, wszystkei benchmarki szły bez problemu ale super pi nie przechodziło

 

Dopiero na 278*9 i 1,456V przechodzi juz wszystkie testy super pi :D

 

Ale to troszkę za mało i wole procka kumpla ( ten z podpisu) ale on mi go nie chce sprzedać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalezlem czas by sprawdzić co potrafi mój proc - 0451. Jak można się domyślać wielka (_!_) Max przy czym wstaje to 9x262 przy standardowym napięciu. Da się podciągnąć do 9x265 ja się podniesie napięcie do 1.55 (dalej na boxie nie ma sensu podnosieć) ale nie sądzę by dalsze ponoszenie coś więcej dało - szkoda bo mialem nadzieje na choćby 2,4 GHz. Przy czym nie jest tak różowio jeszcze co prawda SP2004 robi bez błedu prze godzinkę (9x262) ale SuperPI już nie. Dopiero jak zejdę do 9x250 to 16M przechodzi bez błędu :-|

Co ciekawe jak mu zmienię na 8x280 (bo na tykle jeszcze idą mi pamięci na 2,5-3-3-6) to tego Pi już nie liczy?

Chyba trzeba poszukać czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

No i zaczely sie testy

 

Oczywiscie DFI Ultra D na tym wszystkim Pentagram 80 CU 2X256 mb twinmos na winbondzie ch5 zasilka enermax EG701AX-VE 600W no i X850XT

 

Na dzien dobry dostalem 3 piekne sztuki z 0450

 

Dołączona grafika

 

No i troche z testow

 

Dołączona grafika

 

No i prawie max osiag :banana:

 

 

Dołączona grafika

 

Zostaly mi jeszcze 2 boxy do przetestowania 0450 GPCW :mur: ale musze poczekac na nowe mobo bo DFI pojechalo dalej a nastepne dopiero zamuwilem i beda kolo czwartku

 

Z tych pieknych OEM niemam juz zadnego :angry:

 

Ciekawe co pokaza boxy

Edytowane przez beno21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...