Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ktos zarezerwowal muj email wiec zmienilem na druga poczte juz powinno dochodzic

 

Z prockow 3200+ oem 0405 i 3000+ BOX 0450 GPCW

Ale dopiero w czwartek nowa dostawa DFI wiec wtedy beda testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zabrałem się za podkręcanie mojego winiego i jestem w kropce... ustawiłem go na htt 4 na fsb dałem mu 222, pamięci też na 222 i timingi 2,5-3-3-8 i odpaliłem prime95, przez 1h chodził spoko max temp 54 stopnie a tak to ciągle 50, patrze mineła równa godzina to myśle gasze primea, wybieram przerwij test i w tym momencie zwiecha... monitor zgasł, a komp dalej chodził. Zresetowałem odpaliłem winde i po 1 minucie w windzie się znowu zawiesił, i tak teraz za każdym razem nawet jak mu dałem 2,5-3-3-11, jak go odkręciłem to all ok chodzi na timingach 2,5-3-3-6. I teraz zastanawiam się co się stało że wcześniej przez 1h chodził ok, a teraz po 1 minucie samej windy się wysypuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze były testy systemu:

...

2386MHz @ 1,4V (9x265) = :(

2386MHz @ 1,50V (9x265) = :)

2386MHz @ 1,55V (9x265) = :)

...

2430MHz @ 1,55V (9x270) =  :cry: (system działa, Prime nie)

2501MHz @ 1,55V (9x277) =  :cry: (system działa, Prime nie)

...

1328509[/snapback]

Nowy bios do płyty i nowe możliwości :D Czyli bojów ciąg dalszy:

2478MHz @ 1,55V (9x275) = :)

 

PS: Chlip ... Jak patrze na te procki latające 2,8GHz to mi się smutno robi że mój tak nie potrafi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,7cosV ?? Dobrze że moja płyta ogranicza mnie do 1,55V, przynajmniej mnie nie kusi :D

 

2501MHz @ 1,55V (9x277) = :cry: (system działa, Prime nie)

2528MHz @ 1,55V (9x280) = :cry: (system działa, Prime nie)

 

Cóż jeśli nie będzie jakiś cudów z biosem to już koniec podkręcania tego proca, a szkoda bo temperaturki ma niezłe (25idle 30stress) :(

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 23 2005, 08:39-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 23 2005, 08:39)
Tak tylko że 2,8GHz równa się najczęściej 1,7xxV a co za tym idzie robione dla testu (najczęściej dla rankingu SuperPI) i nikt z nich na co dzień nie „lata” na 2,8GHz.

1343832[/snapback]

 

 

No to dupiate procki sa co potrzebuja takiego napiecia, w czwartek puszcze mojego ma maxa i napewno niebedzie 1.7 V an 2.8 gh

licze ze 1.6 V nieprzekrocze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios do płyty i nowe możliwości :D Czyli bojów ciąg dalszy:

2478MHz @ 1,55V (9x275) = :)

 

PS: Chlip ... Jak patrze na te procki latające 2,8GHz to mi się smutno robi że mój tak nie potrafi ..

1343824[/snapback]

 

Ja mam to samo tylko, że mój procek chodzi jeszcze gorzej max na nap. 1.6v chodzi na 2350MHz.Tragedja patrząc na wyniki 2700MHz i nap.1.55V. Czekam na EO może będzie lepiej.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios do płyty i nowe możliwości :D Czyli bojów ciąg dalszy:

2478MHz @ 1,55V (9x275) = :)

Znaczy się, że na nowszym BIOS'e procesor może więcej ? Testy swojego robiłem jeszcze na bez update'u. Może więc jednak choć stabilne 2360 złapie. W takim razie który bios wgrać do DFI nF4 Ultra D? Czy ten ostratni 10.03 czy może coś wcześniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam pojęcia :D Mam Asusa A8N-SLI i jego orginalny bios (pierwszy i na racie jedyny :mur: ) jest tragiczny. Wgrałem więc bete i śmiga :D

Niedawno zakończyłem siedmio godzinny test Prime95 i procek stabilny jak skała :D Wyżej już nie idzie więc może pokombinuje z obniżeniem napięcia choć niewiem poco bo jak pisałem temperaturki ma super :D

Najlepszy numer mam z pamięciami A-Daty 2x512MB DDR500 chodzą na 225MHz (DDR450) z tajmingami 2,5 3 3 6 O_o Płyta sama tak ustawiła ja nic nie grzebałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 25*C w windzie (+dodatki) i max 30 w stresie ....

1344611[/snapback]

Coś mi się wydaje, że albo tym Winchesterom czujniki temperatury nie służą - albo mój tez przy ustawieniach rzędu 2200 - 2300MHZ pokazuje 30 stopni. Zakładałem że jest to błąd czujnika. Działa spokojnie na FSB 271 (wyżej nie próbowałem - jeszcze) i to na płycie głównej przez fachowców uznanej za słabą do OC. Nawiasem to ona ma AGP lock. Ten procesor ma chyba obecnie najlepszy stosunek cena - wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 nie grzeje się tylko od napięcia ale i od MHz, miałem sobie procesor co robił 2544MHz na 1,55v i bez problemu byłem go w stanie schłodzić BOX-em ale kolejny procesor 2600MHz 1,50v i BOX już ledwo dawał radę a 2700MHz i 1,55v w ogóle już się nie dało „złapać” stabilności… na WC już działa na 2700MHz i 1,55v bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiało dać bo SATA 1 i 2 nie mają blokady PCI a SATA 3 i 4 mają  :D

2,5-3-3-7-1T

166 dzielnik

z a64 tweakera 183

ale >270 na ramkach się ten dzielnik pierdzieli

Czy to tak samo będzie w przypadku MSI K8N SLI Platinum? Bo jeśli tak, a po przepięciu raida0 na port 3 i 4 okaże się, że nie widać danych z dysków ..... :mur:

 

Jaki soft polecacie do monitorowania temperatury i napięć? Lubiłem MBM ale czy będzie poprawnie działał z A64?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 23 2005, 15:04-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 23 2005, 15:04)
Nie wiem czym wy chłodzicie ale u mnie stabilność procesora zależy bardziej od max temp niż od napięcia, oczywiście trzeba napięcie podnosić ale temp ma więcej do „gadania”.

1344597[/snapback]

Ja chłodzę BOX'em i w primie grzał się do 43-44 stopni (wg speed fana) W sumienie nie zastanawialem się nad tym że może to błąd czujnika ale nie sądze by już przy tych marnych 2250 się przegrzewał i BOX nie dawał rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 23 2005, 15:10-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 23 2005, 15:10)
30stC na 1,55v w max stresie ? A co ty uważasz za max stres że tak się zapytam ?

1344613[/snapback]

30*C to najwyższa temperatura jaką kiedykolwiek uzyskał procesor. Obciążany Prime95 (7h), HL2 (też kilka h), DooM3 (to samo), i kilka progsów do "przypalania" proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja mam pytanie bo winchesterek lata tak jak w podpisie (295x9) a napięcie wacha się w granicach 1.56-1.6 V.Jadę na takich ustawieniach na codzień znaczy się cały czas a nie np.jak chce pograć w jakiegoś rzeźnika :) I teraz pytanie czy 1.6 "na codzień" to nie za dużo:? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki soft polecacie do monitorowania temperatury i napięć? Lubiłem MBM ale czy będzie poprawnie działał z A64?

1345754[/snapback]

Będzie, aczkolwiek, należy samemu skonfigurowac czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

Najlepiej nie większe niż 1.550v realnie choć ludzie jadą i na 1,600v i nic się nie dzieje, tylko trzeba wziąć poprawkę na to że max temp na A64 0,09u to 65stC a nie jak na AXP 85stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , jak widze te posty o napieciach to mnie skreca:

"Czy jest bezpiecznie z X.XXv" , co to jest wogole za pytanie ?

 

Bezpieczenstwo pracy procesora nie mierzy sie voltami , tylko jego temperatura

kiedy nie wykonuje operacji i kiedy pracuje z maxymalnym obciazeniem.

Zasada jest taka:

idle: 30-44 - jest ok dla codziennej pracy

load: 50-56 - jest ok dla codziennej pracy

 

Co do v, np dla przykladu ja mam lipnego winniego CBBID 0505 , zeby szedl

2400 mhz musi miec 1.8v , jade na codzien z tym napieciem , temperatura load jest okolo 48 stopni i wszystko gra.

 

Chcialem tez obalic mic maxymalnej temperatury.

Np. metoda wygrzania procesora zeby rozpuscila sie pasta i miala lepsze wlasciwosci.

Robi sie to przez ogrzanie cpu do jakis 80-100 stopni. Co robilem na NewCastlu i na Winchesterze ( wylaczony wiatrak ). Z procesrami nic sie nie stalo i dziala swietnie do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...