Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale też znacznie mniej się grzeje :)

 

Wg. temperatur powietrza:

wysoka (5dni w zamkniętym pokoju) idle 25, stress 37

zwykła (zwykłe użytkowanie pokoju ;)) iddle 23, stres 31

niska (w nocy przy otwartym oknie) iddle 17, stress 28 :)

 

Na bartonie (2,4GHz) temp dochodziła do 45C przy czym w chłodzeniu zmieniłem tylko pastę, z białej H na ceramika.

 

PS: Moje iddle to obciążenie ok 30% overnetem :)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh panowie a ja przeżywam teraz koszmar:( zmieniłem sobie ustawienia Trfc na 16 w a64 tweakerze, zatwierdziłem, odpaliłem clockgena, podciągnąłem do 300fsb pamieci były wtedy na 193 bodajże i.... komp się wyłaczył, a jak właczył wywaliło bios check sum error:( i co teraz? dyskietka z biosem nie pomaga, uruchamia się award flasher utility ale nic nie robi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Outlander:

Te temp które podałeś (nawiasem mówiąc bardzo przyzwoite) to zakładam że na „opisowych” 2,5GHz to wszystko OK., sprawa zaczyna się komplikować z dobicie do „syndrom 2,7GHz” ale o tym już wszyscy (mam nadzieję) wiemy.

 

@Khalam_Mekhar:

Próbowałeś skasować bios zworką/wyciągnąć baterie ? Jaką w ogóle masz mobo ? No i na koniec to raczej nie temat o pamięciach/płytach i problemach z nimi związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria to 0451 EPAW. Max co udało mi sie go puścić przy nie zmienionym napięciu to fsb 240, mnoznik default i ht oczywiście 4. nO! Może ktoś tu na forum ma tez procak z takiej serii to by mógł coś o nim napisać :)

U mnie stabilnie to 9x250. Winda wstaje i przy 280 ale nic poza tym. Jak znajdę czas to popracyje jescze nad nim. Przy 2,3 Ghz robi CPU i RAM test oddzialnie, ale przy blend wywala się po 10 minutach (jak zmienieją sie iteracje)

 

Raptor@

Ten 0451 to z selekcji czy na chybił trafił z półki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powod dla ktorego chialem 1,65V?? chiałem wejksc do windy i tam krecic!

hmm temperaturka tak odrazu?? tzn wlaczam koma wcghodze do biosu ustawiam 1,65V nic nie krece i wlavczam wide i reset przy jej wczytywaniu myslicie ze temperaturka?? ja watpie 92Cu nie jest taki zly

zasiłka tez bym watpil nie mam pojecia?

a barton 2500+ na@ 800mhz czyli spowolniopny na napiecu 2,0V tez sie wieszał

tak wiec moze jednak ta zasilka nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powod dla ktorego chialem 1,65V?? chiałem wejksc do windy i tam krecic!

hmm temperaturka tak odrazu?? tzn wlaczam koma wcghodze do biosu ustawiam 1,65V nic nie krece i wlavczam wide i reset przy jej wczytywaniu myslicie ze temperaturka?? ja watpie 92Cu nie jest taki zly

zasiłka tez bym watpil nie mam pojecia?

a barton 2500+ na@ 800mhz czyli spowolniopny na napiecu 2,0V tez sie wieszał

tak wiec moze jednak ta zasilka nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie to 9x250. Winda wstaje i przy 280 ale nic poza tym. Jak znajdę czas to popracyje jescze nad nim. Przy 2,3 Ghz robi CPU i RAM test oddzialnie, ale przy blend wywala się po 10 minutach (jak zmienieją sie iteracje)

 

Raptor@

Ten 0451 to z selekcji czy na chybił trafił z półki?

1434880[/snapback]

dzis puściłem na 9x280. napięcie to 1,55 v. Przy 290 wiesza sie komp i sresety są. Jakie moge dać max napięce- takie żeby nic nie spieprzyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuaaa! Kubasiek, to procek z selekcji czy w ciemno brany? No powiedziałbym  - rewelacja. Idealny egzemplarz dla "zapatrzonych na" Venice.

1434380[/snapback]

Selekcja od Snnera juz od dawna go mam tak wykreconego jak w sigu ale w moim pytaniu chodziło o kogos z pamieciami dobrymi :) Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nie można tych CPU porównywać do bartonów, szczególnie pod względem temp, gdyż Wini znacznie szybciej mówi „NIE” niż barton…

1434682[/snapback]

tak krótko to...

od kiedy mówią nie?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Jak mogę sprawdźić oznaczenia swojego procesora? Jakiś program? Czy powinienem poprostu z niego szczytać te oznaczenia?

1436380[/snapback]

Powinieneś poprostu zczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djtomas- u mnie sys. staje (a raczej stawał się, jak miałem jeszcze AC) się niestabilny gdy temp. na cpu przekroczy okolice 50-52C. Nie wiem czy przypadek, czy też, jak pisze Mardok, winie są bardziej wrażliwe na temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest (a raczej było bo nie mam już Winiego ;) ) jak temp przekraczała określony pułap (zależne od MHz) to wywalał się proc i nic zwiększanie V nie pomagało trzeba było po prostu bardziej proca schłodzić i można było kręcić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może dlatego mi się nie udaje kręcić mego Winniego więcej...

 

Max stabilne to 9x265 (napięcie ok. 1,5V + 8,3%, jednak wydaje mi się, że zasilacz mam badziewny i nie wytrzymuje - chieftec 360W)...

 

Cóż zmienie chłodzenie na freezerka i zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, czemu wszyscy tak na te chiefteci psioczą? proc sie nie kręci - to chieftec, grafika sie nie kręci - chieftec, ram sie nie kręci - chieftec

kula ziemska sie przestanie kręcić - też będzie chieftec!

 

co do zasilacza to nie ma najmniejszych problemów z a64 nawet 300x9 i 1.72v. a najlepiej se pomierz napięcia. ale imo to proc lipny a nie psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam co pisze Iwo , mam sprzet taki jak w podpisie , za dwa dni dojdzie Venice i drugi hdd , wszystko krece na chifteu 360W 20 pin z aktywnym pfc i jeszcze ani razu nic mi w kompie nie marudzilo ze ma za malo W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojć, już się tak nie unoście chłopaki ;)

 

Napisałem, że jego PSU może być wadliwe, a nie, że chief360 jest z definicji za słaby.

 

Żadnych podtekstów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narzekam, ponieważ daje słabe napięcia. Tzn. tak mnie się zdaję tylko, bo nie mogę być pewny - nie mierzyłem miernikiem...

 

Ps. przy ustawieniu 1,5V +5% napięcie CPU-Z podaję iż napięcie to 1,5-1,53... Albo mobo, albo psu, albo złe odczyty... :?

/Jak sprawdzić miernikiem napięcie Vcore dla 939? czy w ogóle się da.../

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od Szefa ! Ja mam Szefa i proc się kręcił, ram też no i grafa ładnie zapieprza ;)

1437980[/snapback]

taa ale o ile dobrze pamietam to ten twój szef jest 460W ? jak tak to jest to enhance z dwoma obwodami 12V - sam miałem 420W szefa i zdychała przy moim P4 od szymka, potem kupiłem 460W enhance (2x 12V) i było dużo lepiej :)

przy ustawieniu 1,5V +5% napięcie CPU-Z podaję iż napięcie to 1,5-1,53... Albo mobo, albo psu, albo złe odczyty... :?

1438001[/snapback]

msi i wiekszość płyt pod 939 zaniża Vcore ja przy ustawieniu 1.45+8.3% co powinno dać 1.57V mam wg czujnika/cpu-z 1.52-1.53V Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wysokie v-core nie jest szkodliwe li tylko dlatego, że temp są za wysokie...

 

Kiedyś na xtremesys znalazłem to 1.55V jako max. bezpieczne napięcie dla 24/7 usage.

 

Z drugiej strony, po "reakcji" blue, znalazłem to: http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-53468.html.

 

Wynika z tego, że z napięciami w okolicach 1.6-1.65V też nie powinno być dramatu. Ja mam ten "luksus", że o tym się nie przekonam- te 2.7GHz mam na 1.50V, a więcej i tak se ne da- pamięci odmawiają współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu na forum nawet biegają z nowymi „super cool” Winkami na 1,6 – 1,65v real na co dzień i jakoś zero odzewu żeby się komuś coś spaliło, jak dotąd to chyba tylko jeden Wini poszedł (i to nie na pewno) ale to przez V grubo powyżej 1,7v i to na AC… wiec 1.55v wydaje się bardziej niż bezpieczne zwłaszcza że sam miałem 1,55v real na BOX… Choć z drugiej strony każdy proc jest inny i cholera wie co się może zdarzyć…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co? ja do wszystkich benchów mam 1.72v, a czasem i do grania po pare godzin. kilka razy też zapomniałem sobie zmienić i procek chodził z takim napięciem dwa dni non stop. nic sie z nim nie dzieje, a mam go ponad pół roku. nawet na ac też go na te 1.7 puszczałem.

 

~~~~

aha, dodam, że tak na codzień chodzi ~2600 1.6-1.65v

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...