Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętasz Mardok co się kiedyś działo z pierwszymi P4? Sudden death syndrom? Parę miesięcy i do widzenia (a a64 ma jeszcze cholernie delikatny kontroler pamięci...)

 

No dobra, już nie kraczę ani nikogo nie straszę. Napisałem po prostu to co znalazłem na, imho, wiarygodnym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy, zobaczymy, ja tylko piszę, że pół roku chodzi na wysokich v i jak dotąd działa ok. a od "Sudden death syndrom" jest gwarancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ino że ten syndrom był do P4 i pierwszych z tego co pamiętam A64 co miały „coś nie tak” z kontrolerem ramu. W nowszych czyli bodajże od 39tygodnia 2004 w górę nie stwierdzono już problemów z nagłym zgonem naszych kochanych CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre wieści, Panie Mardok ;) :)

 

Jak zmienię ramki na jakieś bardziej "do rzeczy", zaryzykuję o/c z wyższym v-core (choć pod tym względem msi nie rozpieszcza...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie draak z VCore to jest tak że zależy ile user jest w stanie dać ;) Znajdzie się taki co da max 1,5v a i znajdzie się i taki co da 1,8v, nawet jest jeden ekstremista co rozbił PI 16MB na 1,8v za pomocą AC z naszego forum ale to bachus_anonym wiec trzeba mu wybaczyć ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie draak z VCore to jest tak że zależy ile user jest w stanie dać ;) Znajdzie się taki co da max 1,5v a i znajdzie się i taki co da 1,8v, nawet jest jeden ekstremista co rozbił PI 16MB na 1,8v za pomocą AC z naszego forum ale to bachus_anonym wiec trzeba mu wybaczyć ;)

1438349[/snapback]

Dwóch takich jest ;) Z tym że ja spi nie mam szans bo za słabo proc się kręcił :) Ale to 3-4proce temu było ;) 1.5+123% ;) Teoretyczne 1.845, praktyczne 1.810 :) Wszystko śmigało 2doby tak na 2610mhz, na Thermalrightcie XP120, temp <45*C, wsio w budzie Thermaltake'a z dobrą wentylacją, na xp120 crystal kręcący się na 100%, aczkolwiek nawet wtedy niesłyszalny B) Ale ostatnio za dużo się naczytałem na XS co się dzieje z procami przy napięciach >1.75 i teraz max co zapodaje to 1.66 realne :) A teraz dorwałem fajną sztukę, stabil 2500mhz na 1.4V :) Mowa o codziennej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubasiek1:

Nie wywaliło bo jego pierwsze 12:00 było na 1,8v z hakiem, teraz na FC ma jeszcze większe ;) A co do temp jakie były to już trzeba go pytać…

 

@mak777:

Hehe no to dwóch ;) Ja osobiście max jaki dałem to było redl 1.684v, ale i tak nie dało więcej MHz w porównaniu do 1.648v a więcej już nie dawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zbieraniem kasy na Prometeię Mach II GT, jak uważacie? Jest sens? I ktoś miał na żywo z nią doczynienia? Jak z hałasem? Bo dzięki takiemu sprzęcikowi można zaoszczędzić przez parę lat na procach ;) Z tym że 3 i pół kafla w plecy... Z rok mi spokojnie zajełoby odłożenie na ten sprzęcik bo nie pracuję, a handlując drobnymi rzeczami tak szybko się nie odłoży, może za ten czas jeszcze potanieje... W każdym razie ponawiam pytanie, jak uważacie, jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kręcić a wnioskuje że tak, to pewnie że jest sens, sam powiem szczerze że chodzi mi ta Prometeia już od dłuższego czasu po głowie ale nie mam jak „wywalić” na raz 3,5k zł choć podobno ma być możliwość kupna na raty to mi bardzo by odpowiadało bo nie musiał bym rezygnować z jakiś bliżej nie określonych części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kręcić a wnioskuje że tak, to pewnie że jest sens, sam powiem szczerze że chodzi mi ta Prometeia już od dłuższego czasu po głowie ale nie mam jak „wywalić” na raz 3,5k zł choć podobno ma być możliwość kupna na raty to mi bardzo by odpowiadało bo nie musiał bym rezygnować z jakiś bliżej nie określonych części ;)

1438724[/snapback]

Offkoz że mam zamiar kręcić, innego racjonalnego wytłumaczenia dla kupna prometei nie widzę :) Cicha nie jest w końcu ;) No w Twoim przypadku będzie zapewne łatwiej z jej zakupem :) Ja narazie się uczę (przynajmniej się staram), kasy zarabiam tyle co handluje na tweaku i innych ;) No ale pomału by się nazbierało, tylko najpierw musze ustalić czy jest sens odmawiać sobie piwka i innych takich B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777:

 

Dla mnie 3GHz na procu lub wiecej, to wystarczający powód dla kupna Promki ;) No ale to tylko i wyłącznie moje skromne zdanie ;]

1438736[/snapback]

Widzisz, ja z tego samego powodu chcę kupić ;) Więc jest już dwóch (takich co ukradli ksieżyc ;)) myślących podobnie :)

 

kurcze ale wydac tyle kasy to lepiej kupic lepszegego proca:D

choc gdybym wygral w ttotka to zapewne bym pofatygował sie o takie cos

1439023[/snapback]

Ale podejdź do sprawy inaczej. Kupujesz procka za 600zł i go kręcisz do wartośći takiego który normalnie kosztuje 3-4tys. zł... Jak dobrze pójdzie to za kadencji jednego procesora się wyrównuje koszt, jak gorzej no to jak wchodzi nowa generacja :)

 

Choć nie ukrywam że dla mnie to także kupa siana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że lepiej samemu złożyć FC za jakieś 1500zł :)

 

Ja na swojego cpu dawałęm nawet 1,7V ale mijało sie to z celem ponieważ miał zbyt wysokie temperatury i przez to nie chciał zbyt stabilnie działać, na 1,65 przechodził cinebencha na ponad 2,9 :D

 

teraz prawdopodobnie przesiadam sie na Venice..... ciekawe jak będzie na AC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma podobny proc do mojego ?

 

ADA 3000 DIK4BI

CBBID 0451 MPM

4405389A50045

 

To co mi w nim nie pasuje to te trzy litery MPM . Jakaś inna wersja , czy co ?

Wszyscy opisują swoje proce i mają cztery litery po dacie produkcji . Co to wogóle za proc i ile ktoś na nim wyciągnął ? I czy te 3-4 litery coś konkretnego oznaczają ? Jednym słowem jest jakiś inny niż pozostałe . Napewno ma w opisie "trzy" litery . Kupiony w ESC - Gdańsk , wersja OEM .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN

 

Oznaczenia mojego (BOX, 3 lata gwarancji, kupowany w Amasoft :? - trochę nerwów to kosztowało ale dostałem w końcu komplet: selekcjonowanego proca, pudełko, fakturę)

 

ADA30000DIK4BI

CBBHD 0449MPM

4448970A52119

 

A propos - podobno w numerze jest zakodowane miejsce w waflu. To prawda? Które to cyferki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN

 

Oznaczenia mojego (BOX, 3 lata gwarancji, kupowany w Amasoft :? - trochę nerwów to kosztowało ale dostałem w końcu komplet: selekcjonowanego proca, pudełko, fakturę)

 

ADA30000DIK4BI

CBBHD 0449MPM

4448970A52119

 

A propos - podobno w numerze jest zakodowane miejsce w waflu. To prawda? Które to cyferki?

1442421[/snapback]

A już myślałem , że mam coś dziwnego z trzema literami . Jakaś podróba , lub cos gorszego . Kamień z serca .

Z twojego opisu widzę , że pociągnąłeś go dość dobrze . Co prawda w stosunku do mojego jest , to dwa tygodnie różnicy , ale może i można by było go pchnąć podobnie do twojego . Pewno mobo ci nie pozwala zbyt ostro poszarżować ? Piszesz , że masz selekcjonowany , więc ja bez zbędnych zabiegów trafiłem w podobny model , tylko tyle , że OEM . Co do miejsca w waflu , to nie znalazłem dotychczas żadnych info na ten temat . Więc ci nic nie podpowiem , ale poszukam . Może coś u AMD znajdę na ten temat .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem , że mam coś dziwnego z trzema literami . Jakaś podróba , lub cos gorszego . Kamień z serca .

Z twojego opisu widzę , że pociągnąłeś go dość dobrze . Co prawda w stosunku do mojego jest , to dwa tygodnie różnicy , ale może i można by było go pchnąć podobnie do twojego . Pewno mobo ci nie pozwala zbyt ostro poszarżować ? Piszesz , że masz selekcjonowany , więc ja bez zbędnych zabiegów trafiłem w podobny model , tylko tyle , że OEM . Co do miejsca w waflu , to nie znalazłem dotychczas żadnych info na ten temat . Więc ci nic nie podpowiem , ale poszukam . Może coś u AMD znajdę na ten temat .

Pozdrawiam .

1442450[/snapback]

 

Hehe masz dobre poczucie humoru :) Bez selekcjonowania w podobny model :) TO ile z niego wyciagnołeś? Czy tylko teoretyzujesz? Bo nie wiem czy wiesz, ale po pierwsze dwa identyczne proce z tego samego tygodnia ztej samej serii i dostawy: jeden idzie 2750mhz na niskim v-core, drugi ledwo robi max 2400mhz na 1.67V... Po drugie z 51 tygodnia już dużo słabiej się kręciły, aczkolwiek też zdażały się perełki. Więc jeśli teoretyzujesz to uważaj bo na 99% się przejedziesz, aczkolwiek życzę Ci jak najlepiej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem , że mam coś dziwnego z trzema literami . Jakaś podróba , lub cos gorszego . Kamień z serca .

Z twojego opisu widzę , że pociągnąłeś go dość dobrze . Co prawda w stosunku do mojego jest , to dwa tygodnie różnicy , ale może i można by było go pchnąć podobnie do twojego . Pewno mobo ci nie pozwala zbyt ostro poszarżować ? Piszesz , że masz selekcjonowany , więc ja bez zbędnych zabiegów trafiłem w podobny model , tylko tyle , że OEM . Co do miejsca w waflu , to nie znalazłem dotychczas żadnych info na ten temat . Więc ci nic nie podpowiem , ale poszukam . Może coś u AMD znajdę na ten temat .

Pozdrawiam .

Mobo jest naprawdę OK. Według wskazówek Raptora (jakiś przyklejony wątek) dociągnałem HTT do 350 - dalej nie ciągnąłem bo po co? Jej ograniczeniem jest vCore bez modów na proca - z tego co pamiętam 1,55V

 

Testowałem go w skokach o 100 MHz na fabrycznym coolerze

 

I 9x290 na 1,475V było stabilne w SuperPI a 9x300 nawet na max Vcore nie przechodziło SuperPI. Nie szukałem pomiędzy tymi dwoma wartościami ostatecznej granicy stabilności.

 

Myślę, że jeśli w ogóle (bo może po prostu 9x300 nie zrobi i już) coś blokuje stabilne 9x300 to fabryczne chłodzenie

 

Czekam aż ponownie złożę WC wtedy zacznę testy

 

Bo w mojej opinii konfig mam przemyślany i stabilny (z paru względów DFI odpadło w przedbiegach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyn powiem ci ze bariera mozesz miec wlasnie coolerek , na starym winni max na coolerku takim jak box mialem stabilne maxymalnie 2660MHz na DFI a na epoxie biegal 2.7GHz , teraz jest Venice :) i na coolerku stabilne mam 2745MHz na 1.55V na tym wlasnie coolerku na ktorym moj byly Czester nie dawal rady , mi do wc brakuje spodu do bloku na cpu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB

Mam taką nadzieję, że WC coś zmieni. Ale z drugiej strony te 2,6 GHz to i tak szybciej/wydajniej niż nadroższy A64 4000+

 

Więc apetyt ciągle rośnie ale bez jakichś extremalnych pragnień -> Na Venice zmieniać nie zamierzam. No chyba, że jakiś selekt na moim WC pójdzie ponad 3 GHz ;) :D

 

Bardziej jestem ciekaw jak sprawować się będzie moje WC w obecnej konfiguracji ze zmienioną chłodnicą na BIX2 i w nowej obudowie. Bo pierwsza próba montażu WC na tej platformie okazała się porażką (jest w "Chłodzeniu wodą" mój topic o tych próbach)

 

A propos - podobno w numerze na procku jest zakodowane miejsce w waflu. To prawda? Które to cyferki?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze twoje cpu jest z 2119 miejsca z wafla :)

1442549[/snapback]

 

Chołopaki już gdzieś obalili to twierdzenie (przyznaje że nie pamientam w którym miejscu na tweaku o tym czytałem), ale na waflu nie zmieści się tyle procków.

 

Podali zdjęcia z wyrysowaniem ilości, ale 2000+ to i tak kosmiczna liczba. :D

 

bo załóżmy że procek ma 4x4 cm wielkości, to aby na jednym waflu zmiściło się 2000 procesorów, powierzchnia musiała by wynosić 320 m2, a wafle mają promień 2m czyli o ile dobrze pamientam matematykę 12,56 m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN:

 

AC BOX vs. WC ten sam proc (Wini) ino inne chłodzenie:

 

2600MHz 1,550v na AC

2700MHz 1,520v na WC

1442904[/snapback]

Dzięki Mardok

 

To motywacja dla mnie żeby ruszyć temat WC. Bo na razie wszystko stoi. Muszę wyciąć w obudowie otwór na chłodnicę :? i przynajmniej częściowo bloczki będą łączone lutowanymi miedzianymi rurkami od CO. Ojciec obiecał mi w tym pomóc ... Tylko żeby to zrobić potrzebuję jakiegoś urlopu żeby kompa do rodziców wywieźć. Ehhh, mały dobrze wyposażony warsztacik w piwnicy by się przydał ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos - podobno w numerze na procku jest zakodowane miejsce w waflu. To prawda? Które to cyferki?

1442518[/snapback]

nieprawda

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winchester zaczyna chyba mi się kończyć, aż nie mogę w to uwierzyć. Drastycznie spadają jego możliwości w podkręcaniu. Zaczęło się od tego, ze miesiąc temu przestał chodzić jak w podpisie, wiec zjechałem drastycznie z napięcia: 1.60V na 1.425V i ustawiłem mu zegar na poziomie 2340MHz - magistralą 260 synchronicznie razem z pamięciami. Oczywiście wszystko było full stabilne SPI, Prime.

W czwartek służąc pomocą, Pure sprawdzał u mnie swojego Venica, nie obyło się bez błędów w systemie, po całym zabiegu włączyłem Prime i ku mojemu zdziwieniu Wini przestał być stabilny.

W ciągu pięciu miesięcy straciłem ponad 200MHz, ciekaw jestem czy jestem jedyny?

Na defaultowym napięciu teraz działa mi na 2300MHz i ile bym mu nie dawał Voltów to SPI 16M, oraz Prime w ciągu jednej godziny wywala błędy.

 

Temperatury raczej procka nie wykończyły, strasznie mnie kusi by mu zerwać tą blache , ale stracę wtedy gwarancję i nie mam pewności że to coś pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...