Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

:)+Feb 22 2005, 08:52-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 22 2005, 08:52)
Eh 1,7v to dużo za dużo jak dla tego proca, na xtreme jako bezpieczny max podają 1,65v ;)

1290675[/snapback]

 

na xetreme zawsze były peniawy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam od razu 1,7V to dużo.... Bachus jedzie na 1,72, Yotomo 1,78 (SuperPi) i jakoś procki nie marudzą. Pewnie, alldays moze i jest to ryzykowne, ale dla jakichś tam testów - nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za puźno jordi ;)

 

Dołączona grafika

 

procesorki mamy identyczne, napięcie 1.7V

 

przy 1.7 to ja bym się bardziej martwił o MoBo bo mosfety już się gotują i trzba im radiatory założyć lub przynajmniej wichure na nie ustawić bo o stabilnym 1.7V można pomażyć

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 22 2005, 11:51-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 22 2005, 11:51)
Fajnie PI Done ale ni cholery nie widać ile KB/MB ;)

1290938[/snapback]

 

4MB nie mam całego dnia zeby testy robić

 

zanim włoże do mobo 3200+ wpierw przykleje radiatory na mosfety, bo jak proc chodzi dłużej i się dobrez nagrzeja to puźniej do windy nawet niechce wejść ;)

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12, no zobacze jak wroce do domu, ale jak pamietam na 1,65 wlasnie nie byl stabilny na 300x9. wiec zrobie 1,7v i bedzie git - tak mysle ;) sluchaj u mnie na 4MB tez przechodzil na 1,65v przy 2700MHz, a wywala sie po jakis 10min a to juz min 8M/16M w Pi

 

 

ale mojej szyny nie przebijecie ;) hehe 360FSB jak narazie 360x6 =2160MHz

 

aha i jak masz podkrecona X800xt bo ja na procku 2610MHz i pamieciach na 195MHz mam 6200 w 3d2005 100pkt wiecej w 3d2005 to juz duzo

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi na zegarach PE 520/560 a test jest w 2k3 z tym że AA6 i AN16 textury max jakość

 

jak będe robił coś innego to puszcze 16MB, ale najpierw radiatory zoże i pobawie się drugim procesorem :) ten 3000+ postuje na 2.8GHz, a 3200+ postuje na 2.9GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ta zabawa z HTT, jak na wyniki i tak nie wpływa....

 

HQ12- czym ty chłodzisz tego procka?

 

Jordi23 - 1,7V na Zalmanie? Chyba tylko do testu, na godzinę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko do testu, na godzinę....

1291017[/snapback]

no oczywiscie ma sie rozumiec, ale z drugiej strony na 1,55v mam 29/30stp w idle 40stp w stresie wiec az taka roznica nie bedzie jak podniose o te 0,15 v no chyba ze bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy czujnik dobrze skalibrowany....

U mnie na 2600 przy 1,55V Idle 34/35 stress Prime 42/44. Przy 1,6V juz w stess 46/47. Więc 1,7...... Z tym,że ja mam DFI i nie za barzdo jak porównać odczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam coś takiego

 

Dołączona grafika

 

http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=10&disc=

 

planuje takie coś założyć również na grafikę z tym że wtety ma sie zablokowane wszytkie sloty PCI

 

temperatura w stresie 1.6V 2.6GHz 40*C i można łatwo to zmierzyć pomijając te czujki bo przy tym coolerze palcem można dotknąć puszku na jądze procesora więc można w to miejsce podłaczyć termometr zerwnętrzny

 

u mnie w pokoju w tym momencie jest dość chłodno ok. 19*C zastanawiam się czy nie zrezygnować z WC mam pompke chłodnice tylko blok inny byłby potrzbny ale czy ja wiem czy to ma jakiś sens jak teraz mam stres 40 to w lato niech nawet bedzie 50....

 

a jako ciekawostke moge powiedzieć że ten żółty zalman na chipset chłodzi mi gpu x800xt z taka samą skutecznością jak standardowe chłodzenie, na grafe by się predziej wc przydało, no ale najpierw sprubuje tam dać frezera 64 zobaczymy z jakim rezultatem

 

 

btw mam dość solidnie wentylowaną obudowe 120, 92, wyciagają powietrz z budy a 3x80 tłączą powietrze na dole obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jezeli chodzi o chlodzenie powietrzem to nie istnieja inne coolery niz zalman 7000-7700 sa drogie ale wyniki maja rewelacyjne, mozna kupic odpowiednik pentagrama, i powiem ze ten model Cu-120 robi naprawde wrazenie.

 

Ja mam obudowe zamknieta jeden wentyl wywiewajacy na tyle obudowy krecacy wolniutko, i temperatury mam jak podalem wczesniej. Duzo obnizyl mi temperature wewnatrz obudowy arctic 4 zalozony na x800xt, cale gorace powietrze z grafy wywiewane jest poza obudowe a wczesniej bylo cieplo w jej okolicach jak przykladalem reke. Oczywiscie wszystko przesmarowane arctic silverem 5, ktory juz mi sie skoczyl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 22 2005, 08:11-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 22 2005, 08:11)
@Jordi23:

Ja zrozumiałem ze chodzi o np. 3200MHz na CPU bo kurde HTT 320 to ja robię od tak sobie dla sportu i nie ja jedyny wiec uznałem ze oto chodzić nie może no chyba że jednak dla kolegi Aurora001 to jest wyczyn.

1290639[/snapback]

 

To zle zrozumiales ;)

 

Koles ma 3200mhz ale nie wiem czy tylko zbootowane do windowsa. Chyba zaczne znowu przegladac extremesystems bo jestem w tyle :D

 

A wlasnie, to prawda co koles zapuscil fsb500 bo podobno to jest jakis reprint screena? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam coś takiego

 

Dołączona grafika

 

1291238[/snapback]

Zartujesz :blink: Ciekawe czy PCB grafy wtrzyma taki ciezar (projektowane bodaj do 230gram), a jeden nieostrozny ruch i uwalisz ja. Poza tym mysle ze cala para pujdzie w gwizdek i skutecznosci nie osiagniesz takiej jaka chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz  :blink:  Ciekawe czy PCB grafy wtrzyma taki ciezar (projektowane bodaj do 230gram), a jeden nieostrozny ruch i uwalisz ja. Poza tym mysle ze cala para pujdzie w gwizdek i skutecznosci nie osiagniesz takiej jaka chcesz.

1291675[/snapback]

Do ilu jest projektowana plyta??? 230gram chyba cos ci sie pokickalo??? przeciez sam uzywam i masa ludzi Zalmanow 7000 i nie ma problemow a waza ponad 700gr. wiec az tak strasznie nie jest

 

P.S. Ustabilizowalem sobie procka na 325MHzx8=2600MHz przy HTTx3 napiecie dla CPU 1,6v temp w idle 30stp w stresie 41/42stp

 

czy na tym 1,6volta moge spokojnie pracowac czy jednak ustawic 290x9=2610MHz i zjechac napieciem do 1,5v, temperaturki mam niziutkie wiec chyba te 1.6 to spokojnie mozna uzywac co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 23 2005, 08:22-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 23 2005, 08:22)
Ale po co ci 325 jak potrzebujesz AZ 1,6v, a na 290 tylko 1,5v ? Dobierz dzielnik pamięci dla 290 i już.

1292634[/snapback]

 

no tam sie pomylilem dla 290x9 potrzebuje 1,55v dla 325x8 1.6v wiec wiecej o 0.05v, w sumie masz racje jak dojada do mnie pamieci juz niedlugo, ktore lataja na 278MHz w cl2.5 wiec jak uda mi sie je puscic na 290 w cl2.5 nawet cl3 to wiadomo ze ustawie proca na 290x9 ale jezeli nie pojda na 290 i bede musial dac dzielnik 166 to lepiej bedzie chyba dac 325szyne i wtedy szybciej pamieci beda lataly, zeby wykozystac max pamieci, bo procek bedzie mial zapas jezeli stabilny jest do 360MHz szyny i maksymalnego zegara 2700MHz narazie mam pamieci ustawione 162MHz przy ustawieniu proca 325x8

a gdy mam 290x9 to dla pamieci 185MHz wiec porazka (obecne pamieci poprostu nie ida wiecej niz 210MHz :( )

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tam sie pomylilem dla 290x9 potrzebuje 1,55v dla 325x8 1.6v wiec wiecej o 0.05v, w sumie masz racje jak dojada do mnie pamieci juz niedlugo, ktore lataja na 274MHz w cl2wiec jak uda mi sie je puscic na 290 w cl2,5

1292649[/snapback]

Ciekaw jestem jakie inne niż te oparte na bh5/bh6..... Na pewno nie TCCD.

 

 

Kassiunia, a twój ile lata tak właściwie? Jak na razie to nie powiedziałaś tak dokładnie...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie inne niż te oparte na bh5/bh6..... Na pewno nie TCCD.

Kassiunia, a twój ile lata tak właściwie? Jak na razie to nie powiedziałaś tak dokładnie...

1292746[/snapback]

no wlasnie TCCD kupilem je od Majkela84 od nas z tweaka, u niego biegaja na 278MHz w cl2,5,

wiec mysle ze pojda 290 w cl3 a jak nie to luzik beda biegac troche mniej ale lepiej niz te cholerne twistery co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu jest projektowana plyta??? 230gram  chyba cos ci sie pokickalo??? przeciez sam uzywam i masa ludzi Zalmanow 7000 i nie ma problemow a waza ponad 700gr. wiec az tak strasznie nie jest

chodzi o PCB karty graficznej, nie plyty glownej :P do tego jesze radiator bedzie pionowo w dol, i cos mi sie wydaje, ze heatpipe srednio wtedy dziala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i masz racje, headpipe wtedy nie działa jak trzeba ale zeby się o tym przekonac trzeba to sprawdzić na właśnej skórze

 

jak wróce do domu i znajde w burdelu pod zwałami kartonów i kabli kabelek od aparatu cyfrowego to zapodam fotosy

 

 

a tak przy okazji Sulaco zmiana bartona 2.5GHz na A64 2.5GHz daje dokładnie 25% wzrost wydajności jeśli idzie o min fps w grach takich jak NFS U2, FarCry, dlamnie jest to dość dużo, ciekaw jestem ile było by tych fps na P4 i mam nadzije już niebawem się o tym przekonać

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie inne niż te oparte na bh5/bh6..... Na pewno nie TCCD.

Kassiunia, a twój ile lata tak właściwie? Jak na razie to nie powiedziałaś tak dokładnie...

1292746[/snapback]

2560 :cry: , jak narazie ale na boxie i potrzebuje około 1.55-1.57V , narazie chodzi sobie na 255x9 na 1.4V i pamiatki sa wydajniejsze, czekam na dopływ gotówki i zakup pamiatek, coolerka i zasilacza bo wydaje mi się że mój taganik 380W chyba jest mało wydajny acha numer serii 0444, tak więc jak widac niby dobra seria a chodzi tak sobie na 2600mhz wywala prime może na 1.65V będzie lepiej, ale do tego potrzebuje dobre chłodzonka , acha pamiątki idą synchro z prockiem , jak ja kocham swojego hynixa :P , szkoda że tylko jedna kostka 512 i ze MSI mnie ogranicza z napięciem 2.85V :mur: , chyba że by jakiegoś VMODA zrobić, trzeba sie chyba jak coś do ytomeczka zgłoosić w końcu jest z Łodzi i jesteśmy w dobrym kontakcie, albo moze kto chce kupić MSI NEO 2 PALTINUM NA gwarancji używana 4- 5 miesięcy, a ja zmienie sobie na DFI :)

HQ 12- JAK SPISUJE SIĘ TEN COOLEREK BO WŁASNIE O NIM INTENSYWNIE MYŚLĘ :D

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...