Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy NEC 3520 to ten sam model co 3500, tylko z nowym biosem? Różnią się prędk. zapisu płyt DL.

Bo jeśli można do 3500 wgrać biosik od 3520 to po co przepłacać?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NECA,tylko mam z nim problem.Plyty cdr nagrywa na 32,a dvd wszelkie na 4.Jesli kupie np.Verbatimy to moge nagrac na max.predkosci ale sa bardzo drogie.Poleci ktos tanie dobre plyty?

 

Jesli chodzi o cdr---> nagrywarka NECa bardzo kaprysna.

Jesli chodzi o DVD-calkiem niezle,po prostu nie moge znalezc szybzych plyt,aczkolwiek nagrywa bez bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3520 to nowa nagrywarka która jeszcze nie ma dopracowanego biosa i jakość zapisu ma gorszą niz NEC 3500, ale miejmy nadzieję ze niedlugo sie to zmieni wraz z wydaniem nowego biosu.

 

Ci którzy posiadają już 3520 polecam wgranie zmodyfikowanego biosa ze stronki:

http://www.micheldeboer.nl/firmware/

(LD3520beta1.zip), który poprawia jakość zapisu przez zmienione strategie zapisu.

 

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie pochwale!!!! Ja dzis odebralem swoja 3520 czarna. Szukalem jej tydzien w 3miascie nigdzie nie bylo ale sie w koncu udalo. Na razie malo wyplalilem bo plytek brak :sad: i "session impossible".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powinienem ja miec w przeciagu tygodnia, no gora dwoch tygodni.

 

z wiekszych zmian w stosunki do modelu ND-3500A to dodana mozliwosc nagrywania plytek Dual Layer ale tych z minusem :) bo plusiki to juz poprzedni model obslugiwal

 

 

ps. dla potwierdzenia cytacik ze stronki Nec'a

 

 

"Supports minus dual layer recording as well as plus"

 

Write Speed: DVD-R:16x (max.22,000 Kbyte/s)

DVD-RW: 6x ZCLV (max8,200 Kbyte/s)

DVD-R DL1: 4x (max. 5,500)

DVD+R: 16x (max22,000 Kbyte/s)

DVD+R9: 4x CLV (max 5,500 Kbyte/s)

DVD+RW: 8x ZCLV (max11,500 Kbyte/s)

CD-R: 48x (max 7,200 Kbyte/s)

CD-RW: 24X (MAX. 3,600 Kbyte/s)

Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja Ci mowie, zebys bral pioneera :) nie zawiedziesz sie.

 

Nagrywa pieknie CD i DVD, ideal jakosci. Nagrywa na wszystkim i pozniej na wszystkim odtworzysz.

Jest bardzo cichy. Dziala zawsze bez problemowo, zero zawieszen, niszczenia plyt etc.

W serwisach bardzo malo jest ich oddawanych na gwarancje (pytalem w 4 roznych)

 

plyty dvd x8 nagrywa bezproblemowo jako x12

polecam aktualizacje softu do najnowszego, z nim jest demonem jakosci i predkosci.

 

co wiecej ? :) co wybierzesz to bedziesz mial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

nie bede zakladac nowego tematu tylko dopisze sie do tego :wink:

 

ostatnio kupilem neca nd-3520A i jesli chodzi o nagrywanie plyt dvd to niemam zadnych zastrzezen TDK x8 pali x16 i nie ma pozniej problemow z odtwarzaniem ich :P Moj problem z ta nagrywarka dotyczy glosnosci pracy. Niestety zwykle 700 czyta wydajac przy tym nie milosierny chalas - szumi- ( oczywiscie "nie milosierny chalas" to pojecie wzgledne dla mnie zdecydowanie za glosno) , plyty dvd czyta/nagrywa praktycznie bezglosnie ale... zdaza jej sie nagrywac/czytac z rownym chalasem jak 700(zadko ale nie jest to mniej denerwujace) o dziwo ta sama plyte potrafi odtworzyc nie wydajac przy tym najmniejszego dzwieku. No i teraz pytanie do ludzi ktorzy znaja sie na rzeczy/ posiadaja ta nagrywarke : co jest 5 ? Reklamowac czy poprostu jestem przewrazliwiony ?

 

Dodam ze aktualnie jest to najbardziej polecana nagrywarka dvd w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ja juz ponad tydzien, jesli chodzi o glosnosc to rzeczywiscie ludzie narzekaja ze mocno szumi przy odtwarzaniu.

mi osobiscie to nie przeszkadza.

 

jesli chodzi o nagrywanie plyt dvd to jest naprawde rewelacyjna, nagralem na niej jedna plytke, takie jakies badziewie za 1zł i chodzi ok a druga taka nagralem u kumpla na lite on i niestwety kaszana straszna bo zaden czytnik tego nie chce czytac, nawet ta nagrywara ktora sama to nagrala :lol:

 

Ja osobiscie nagrywam tylko na plytkach TDK, Verbatim oraz Memorex.

Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie wczoraj ten sprzęcik i od razu zabrałem się do wypalania bo czekało na nią już pare krążków od dłuższego czasu :) .

 

1. Jeśli chodzi o głośność - jak ktoś miał/ma nagrywarkę CD Lite-On'a to jest ten sam poziom hałasu, słyszalna przy wypalaniu x16 a przy mniejszych prawie nie zauważalna, dla mnie ok.

2. Nagrywanie CD to faktycznie troche gorzej, chodzi mi o szybkość nagrywania. Wcześniej płytki Platinum x52 LiteOn wypalał na maksa to NEC robi to maks.x32, ale bez jakichkolwiek problemów. Płytka jest cała i zdrowa tylko trzeba troche dłużej poczekać na nagranie.

3. Nagrywanie DVD to czysta przyjemność. Nie dość, że nagrywa zgodnie z nominałem to jeszcze potrafi zrobić to szybciej w przypadku kilku płytek. Co też ważne - czas na nagranie obszaru LeadOut jest bardzo krótki więc nie czeka się za długo.

Testowałem na TDK, Verbatim, Memorex, Platinum, i jakieś noname.

Zauważyłem, że szczególnie "lubi" płytki z "+".

 

Polecam ją z czystym sumieniem.

 

O obsłudze RW napisze jak sprawdze, bo na razie miałem potrzeby nic przenosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...