Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm - faktycznie ciekawe co to sa te "I-O Data" - maja wyzsza numeracje wiec na chlopski rozum powinny byc lepsze a teraz pojawil sie biosik o ktorym mowi michal aniol ze starym nr tylko nowsza edycja :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapodałem sobie tą 7-ą wersje ale nie zauważyłem jakiś zmian.

Może dzisiaj kupie płytki Platinum, które mi wcześniej wolno nagrywała i sprawdze. Pewnie nic więcej poza nowymi nośnikami nie dołożyli.

 

p.s. Chodzi mi o wypalanie CD bo DVD jest oczywiście wszystko malina.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim czasie nagrywa wam płytki.

Bo mi standartowe CD ( iso np. windowsa 2003 ) nagrało w 5:30

A DVD z drobnymi plikami ( ok. 4,3 GB ) łącznie z buforem ok. 40 ( według Nero ) i według zegarka 45 minut.

 

Jak to z czasem jest u was ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut ????????????????????????????????????????????

 

:OOO

 

chyba, ze miales dvdr x1 ? :)

 

u mnie na pioneer 108 dvd x8 nagrywa x12 i czas nagrania 4,5 GB (czyli pelnej plyty dvd) to ok. 6 minut

przy x8 ok. 7- 7,5 minut

x4 ok. 12 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nagrywam czesto mp3, tez w duzych ilosciach i teledyski, wiec plikow tez jest bardzo duzo

wszystko najpierw sie zrzuca do bufora programu, a pozniej nagrywa

 

musialbym zrobic test z taka iloscia plikow, ale podejrzewam, ze nie bedzie jakiejs wielkiej roznicy w czasie, napewno nie 45 minut :) jesli sie wydluzy czas o 50% to maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dają opcje przy biosach:

Rip Lock (domyslam sie, ale prosze o wyjasnienie)

BitSettings (tez mam bardzo blade pojęcie)

1280496[/snapback]

Do godziny 15 dzisiejszego dnia bylem zielony w tym temacie ale wystarczylo spedzic pare chwil na http://forum.cdrinfo.pl/ i sie diametralnie moja wiedza powiekszyla :D Polecam to forum - jest tam kilka tematow na temat tego NECa.

1. Rip Lock jest to ograniczenie predkosci ripowania plytki - NEC ma ograniczenie do 4X - mamy sie z czego cieszyc bo z tego co wyczytalem to zazwyczaj Rip Lock ogranicza predkosc ripowania plytki do 2X.

2. Bitsetting jest to opcja ktora pozwala "przerabiac" plytki DVD+R/RW na DVD-ROM tak aby stacjonarne DVD nie mialo zadnych problemow z czytaniem ich.

W biosie 1.25 I-O Data opcja ta w przeciwienstwie do biosow 1.04 jest automatyczna. Ludziki z CDRinfo.pl polecaja wlasnie bios 1.25.

 

PS. Moj NEC juz jest w drodze :D jutro do mnie dotrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do godziny 15 dzisiejszego dnia bylem zielony w tym temacie ale wystarczylo spedzic pare chwil na 1281083[/snapback]

Wielkie dzieki, tez juz spedzilem tam troche czasu i coraz wiecej wiem. Moj NEC przyszedl wlasnie dzis i zastanawiam sie ciagle nad biosem, nie wiem czy wgrywac modowalnego czy oryginalnego (najnowszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczy w systemie czy nie wylaczylo ci sie przypadkiem DMA dla nagrywary

1281203[/snapback]

Sprawdzałem w Biosie i mam coś takiego

Nec - PRIMARY IDE MASTER

PIO MODE : 4

ASYNC DMA: MULTI WORD DMA

ULTRA DMA : ULTRA DMA 2.

Mam też pod spodem ręcznie do ustawienia Typ, PIO Mode, DMA Mode.

 

Czy dobrze jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w Biosie i mam coś takiego

Nec - PRIMARY IDE MASTER

PIO MODE  : 4

ASYNC DMA: MULTI WORD DMA

ULTRA DMA : ULTRA DMA 2.

Mam też pod spodem ręcznie do ustawienia Typ, PIO Mode, DMA Mode.

 

Czy dobrze jest ??

1281321[/snapback]

ustaw recznie dma i zobacz jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ręcznie.

Jest kilka możliwości do wyboru ...

1281586[/snapback]

Tesh od dzisiaj posiadam ten sprzęcik właśnie nagrywam płytke, i jest lekka kupa, płyta tdk x 4 w tej chwili jest 50% nagrania i 15 minut już to trwa, bufor odczytu ma 50% a bufor nagrywary skacze od 10 do 60 %, tak ma być :unsure:

Wcześniej miałem CD-RW Teac i tam bufor odczytu był 100% zresztą bufor nagrywarki też, kurde tą płyte będzie ma inagrywał 30 minut, co za shit :mur:

W napędach wszędzie mam u-dma ustawione, nie wiem o co chodzi :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ręcznie.

Jest kilka możliwości do wyboru ...

1281586[/snapback]

ustaw ten tryb DMA Mode

 

wiem ze czasami ludzia sie przelacza na roznych nagrywarkach na tryb pio i czas nagrywania drastycznie wzrasta, zazwyczaj pomaga ustawienie na tryb dma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... widzę że sporo ludzi ma problemy. Więc:

1. Nagrywarkę podpinamy na OSOBNEJ taśmie, NIE razem z dyskiem. Transfery przy nagrywaniu dochodzą do 21MB/s i gdy jest HDD i nagrywarka na jednej tąśmie to są kolizje i wszystko działa strasznie wolno.

2. Aby ustawić tryb DMA: panel sterowania->system->sprzęt-> menedżer urządzeń-> Kontrolery IDE ATA/ATAPI i usuwamy (odinstalowujemy) podstawowy i pomocniczy kanał IDE - to w przypadku gdy próbujemy to ręcznie zmienić a Windows po ponownym uruchomieniu wraca do PIO.

3. Ten bufor 120MB to chyba lekka przesada. Ja mam ustawione na automatyczne i chyba nie przekracza 100MB przy nagrywaniu.

4. Nagrywam Nero i jest ok, natomiast raz nagrywałem plytkę Alcoholem z prędkością 8x (tak pisało w logu) a faktycznie leciał z 4x lub nawet z 2x. Nie wiem może to kwestia ustawienia w Alcoholu (było wtedy ustawione na maxymalną możliwą prędkość nagrywania - w Nero na takiej samej płytce - Platinum - szło na 12x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze w nero pisze x12 to tak jak z predkoscia transferu pokazywana w windowsie :)) hehehe

 

alcohol podaje rzeczywista predkosc nagrywania, ktora przewaznie wzrasta i dopieor pod koniec nagrywa z maksymalna.

 

przy dvd im wiekszy bufor tym lepiej.

 

wraca do PIO ? moze lepiej zainstaluj swiezego windowsa, bo cos masz skopane :/

 

to wcale nie prawda, ze instalacja dysku twardego i np. dvd rw spowalania te druga, bo przewaznie dyski pracuja znacznie ! szybciej niz dvd romy, jednak z racji napedu optycznego lepiej jest ustawic dvd jako master

 

oczywiscie ustawienie na osobnych tasmach jest najlepszym wyjsciem, dvd jako master

jednak jak sie ma kilka dyskow twardy i inne napedy to nie mozliwe raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze w nero pisze x12 to tak jak z predkoscia transferu pokazywana w windowsie :)) hehehe

 

alcohol podaje rzeczywista predkosc nagrywania, ktora przewaznie wzrasta i dopieor pod koniec nagrywa z maksymalna.

 

przy dvd im wiekszy bufor tym lepiej.

 

wraca do PIO ? moze lepiej zainstaluj swiezego windowsa, bo cos masz skopane :/

 

to wcale nie prawda, ze instalacja dysku twardego i np. dvd rw spowalania te druga, bo przewaznie dyski pracuja znacznie ! szybciej niz dvd romy, jednak z racji napedu optycznego lepiej jest ustawic dvd jako master

 

oczywiscie ustawienie na osobnych tasmach jest najlepszym wyjsciem, dvd jako master

jednak jak sie ma kilka dyskow twardy i inne napedy to nie mozliwe raczej :)

1282021[/snapback]

Wiem że alkohol pokazuje realną prędkość, tylko dziwne że nero nagrał płytkę w 6 minut a alkohol w 15...

Ja mam z windowsem wszystko ok, napisałem to bo niektórzy mają taki problem (chodzi o PIO).

Reszta mniej więcej się zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc :)

 

moze masz alc cos nie za bardzo :)

 

alc nagrywa szybciej i przede wszystkim pewniej niz nero

 

dvdrw x4, pelna, 4,5 GB nagrywa w 12 minut i 10 sekund

1282140[/snapback]

Może coś z alc jest. Nie wiem - ja uważam ten program za bardzo dobry.

Pewnie ten jeden raz coś nawaliło ;) Na razie nie chce mi się tego sprawdzać

- leń ze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z alc jest. Nie wiem - ja uważam ten program za bardzo dobry.

Pewnie ten jeden raz coś nawaliło ;) Na razie nie chce mi się tego sprawdzać

- leń ze mnie.

1282164[/snapback]

 

No ja mam akurat nagryware na taśmie z napędem dvd, jest ustawiona jako master, poróbuje z taśmami i kanałami IDE i zobacze co będzie, na razie jak zwykle problemy niech to szlag :mur:

Nagrałem 2 płyty, jedna tdk x4 w locie i trwało to 26 minut, potem wsadziłem memorexa też x 4 i nagrywałem z obrazu, lącznie zrobienie obrazu i wypalenie płyty też cos koło 26 minut, i co najważniejsze komp podczas tego procesu jest tak zmulony że hej, a faktyczne wykorzystanie proca to miedzy 15-30% a ramu coś koło 325 Mb (posiadam 512)...

Kurcze jeszcze jakieś rady macie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalas115

 

ja mialem podobny problem. Okazalo sie ze u mnie winny jest program do nagrywania tj nero!!!!!! Plytka nagrywala sie 15-20 (razy 4), a zrobienie obrazu trwalo okolo 23 minuty i komp mi wogole nei mulil, nagrywalem alkoholem120. pokombinuj z softem moze jakis darmowy bedzie lepszy od nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalas115

 

ja mialem podobny problem. Okazalo sie ze u mnie winny jest program do nagrywania tj nero!!!!!! Plytka nagrywala sie 15-20 (razy 4), a zrobienie obrazu trwalo okolo 23 minuty i komp mi wogole nei mulil, nagrywalem alkoholem120. pokombinuj z softem moze jakis darmowy bedzie lepszy od nero.

1282253[/snapback]

 

Jak dorwe gdzieś alkohol to sprawdze :D, na razie nie jestem zbyt zadowolony z zakupu, wogóle mam jakiś burdel odczyt płyty w nero cd speed na pionierze jest różnie od 3 do max 8 wydaje mi się że powinien być max 16, natomiast w nec-u sprawdzaęłm i odczyt jedej z płytk był faktycznie 16 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...