Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Idac za mysla jednego z przedmowcow - ja moge chetnie wstapic do fan klubu:-))<lol>. jak dla mnie agrywarka dobra z tym ze cholernie glosna (w momencie rozpedzania sie)!!!co do firmware to ja nie ma tego problemu wiec nie zmieniam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam NEC-A po długim czytaniu wszystkich wątków i doświadczeniach innych użytkowników, miałam wybór NEC czy LG padło na NEC-A 3520A , i jestem badzo zadowolona, fakt że zmieniłam firmware na inny bo na 1.04 , niektóre płytki wypalone na nagrywarce kolegi LITE ON się cieły, ale teraz jest super, apofiss  poczytaj teraz o LG te wyproduowane w KOREI chodzą cool , a te w chinach totalna porażka, fakt że bugiem w NECU jest jego głośność ale ustawiasz drive speed w nero na x8 do odczytu i jest cisza, to chyba jedyny mankament w NECU , a co do testów CHIPA to tak jak napisał HANU , CHIP jest juz straszną komercją i nie jest już wykłaqdnikiem dla osób które siedzą na forach i wymieniają między sobą poglądy , to chyba tyle i następnym razem poczytaj "apofiss" zanim zaczniesz pisac bzdury, bo skoro opierasz się na testach CHIPA to niemam nic więcj do dodania" Bez urazy"

pozdrawiam :-)

1462755[/snapback]

Pozostawię to bez komentarza; nie można twierdzić, że każda gazeta PC pociska [ciach!]ły; nie opieram się na testach z gazet bo nie wydaje na nie kasy. Kupuje sprzęt sprawdzony i na pewno nie kieruje się opiniami ludzi co chwalą to co mają a nie mieli doczynienia z innym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje sprzęt sprawdzony i na pewno nie kieruje się opiniami ludzi co chwalą to co mają a nie mieli doczynienia z innym sprzętem.

1466864[/snapback]

Zapewne nie zdajesz sobie sprawy ze sprzeczności tkwiącej w tym zdaniu. Co to znaczy sprzęt sprawdzony?

 

Jeżeli sprzęt=konkretny model, to stąpamy po śliskim gruncie, bo jak oceniać dajmy na to nagrywarkę DVD w czasach, kiedy co miesiąc pojawiają się nowe rozwiązania konstrukcyjne a co kwartał nowe technologie. Żeby coś sprawdzić, to trzeba to testować, np. w warunkach domowych. Powiedzmy, że każdy z nas to robi i po czasie napisze opinie. Ale po kilku miesiącach zazwyczaj jest tak, że dane urządzenie znika już z rynku a w jego miejsce pojawia się nowy model (albo i dwa). Więc kiedy jest sprawdzony?

 

Więc sprawdzony sprzęt to może marka/firma? Również śliski grunt. Bo każda firma zalicza wtopy i ma modele gorsze lub lepsze. W swoim kompie mam teraz CD-rom i combo DVD/CD-RW. Oba na przekór wszystkiemu działają, choć z żadnego nie jestem w 100% zadowolony. CD to ten słynny x52 PIO4, którego w swoim czasie miało pół polski i każdy narzekał. Rozsypał się już nawet kiedyś, na szczęście miał jeszcze tydzień gwarancji i go wymienili. Od tego czasu jeszcze działa, bo od czasu do czasu go rozkręcam i kalibruje laser. Combo w swoim czasie zbierało bardzo pochlebne opinie, porównywane było z 3x droższym modelem Pioneera bodajże, ale po prostu jest niedzisiejsze. Zawsze kaprysiło przy odczycie niektórych płyt, czasami sieje błędami przy odczycie palonych dvd, ale też działa. Na tej podstawie powinienem mówić, że LG to syf?

 

Wcześniej miałem nagrywarkę CD-RW teac x8. O burn proof mało kto jeszcze wtedy słyszał. Była zarąbista, na kilka tysięcy płytek zwaliło się może 8, z czego więcej niż połowa to nieudany overburning. Powinienem krzyczeć ave Teac po wsze czasy? Nawet jeśli robią teraz napędy na taniej optyce Samsunga bodajże?

 

Obecnie, żeby mówić, że coś jest be albo cacy, trzeba by chyba posiadać model każdego producenta oferowany w danej klasie cenowiej. Następnie za 2 tygodnie kupić ponownie po jednym od każdego, bo właśnie wyszły nowe i firma, która była na samym końcu właśnie przeszła do ekstraklasy. A w zasadzie ponieważ ciężko wnioskować na podstawie jednego przypadku, to może pięć? Bądźmy szczerzy, ponieważ jest to nierelane, a raczej ekonomicznie niecelowe, skazani jesteśmy na opinie innych, testy i sprawność własnego mózgu przy analizowaniu informacji. A i typowe testy, jakich pełno w necie w zasadzie często guzik mówią.

 

Prawda jest taka, że w momencie gdy wychodził 3520A jego poprzednicy zrobili już niezłą markę a pierwsze opinie użytkowników stawiały go w czołówce swojej klasy cenowej, pomimo średnio udanych pierwszych firmware, godnych miana beta. I w zasadzie tylko tym można się kierować przy wyborze nagrywarki, i tym kierowałem się ja. Podobnie kupując czytnik DVD kupiłem Asusa, bo porównując oferowane zalety, wady i cenę wyszło mi, że konkretnie mnie ma najwięcej do zaoferowania. Alternatywą była toshiba/samsung - cośtam miała gorsze, lepszą zaś ekstrakcję cyfrowego audio, ale ponieważ żadko to ostatnio robię i mam jeszcze 4 inne urządzenia zdolne do tego, kupiłem Asusa i wymiata. Jakbym miał się kierować tym, co mnie od 4 lat nie zawiodło, to siedziałbym na napędach teac i nie wiedział, co tracę.

 

Piszesz 'nie kieruje się opiniami ludzi co chwalą to co mają a nie mieli doczynienia z innym sprzętem' i brzmi to jak parodia; sam od 4 lat masz LG a neca może i nawet w ręku nie miałeś, więc pytam: co w zasadzie sensownego masz nam do powiedzenia w tym temacie? Mniej więcej tyle, co ja w temacie napędów np. lite-on, dlatego siedzę cicho w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG ale wcześniej miałem 3 samsungi co się sypały średnio co 2 miechy, dwóch znajomych ma Liteony z czego jednemu przy prędkości powyżej x24 nagrywa podwójne pasy i tylko on może czytać te płytki a na praktyce w sklepie komputerowym przeszło mi przez łapy trochę napędów. Więc nie pisz, że widziałem tylko LG. Zgadza się, że każdemu może się trafić trefny model ale przy Liteonach to chyba troszkę za często się zadarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię to bez komentarza; nie można twierdzić, że każda gazeta PC pociska [ciach!]ły; nie opieram się na testach z gazet bo nie wydaje na nie kasy. Kupuje sprzęt sprawdzony i na pewno nie kieruje się opiniami ludzi co chwalą to co mają a nie mieli doczynienia z innym sprzętem.

1466864[/snapback]

Hmm, bez komentarza to ja pozostawię twoją wypowiedź , mówisz że LG jest super, NEC do bani ech, kupujesz sprzęt sprawdzony to ci dopiero, uważasz ze chwalimy, napisałam swoją opinię na temat Neca którego po szukaniu , czytaniu i pytaniu ludzi wybrałam, jasne moglam kupić LG i możliwe że bym była zadowolona, ale napisałam LG produkowane w CHinach to padaka, i dzięki komu nie zrobiłam wtopy, dzięki opini użytkowników, a Ty skoro nie opierasz się na opiniach osób które mają wiedzę na temat sprzętu X, to co robisz na forum udzielasz opini innym??

Sorki za offtopic i myslę że zakończymy ten temat "BEZ URAZY"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

jak się ma ten Nec do nowszego 4550A - tan ma poprawioną korekcję błędów?

 

kassiunia - jakie masz firmware, że Ci sietak korekcja poprawiła, że płytki z Litka Ci nie tną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość że ten NEC (3520A) będzie miał dodaną w jakimś nowym fimware mozliwość odczytu-zapisu HD-DVD??? Przecież to NEC był jednym z wynalazców tej technologii.... Mam nadzieję że tak, z tego co wiem NEC bardzo często robi jeden model czegoś co podem starannie dopieszcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość że ten NEC (3520A) będzie miał dodaną w jakimś nowym fimware mozliwość odczytu-zapisu HD-DVD??? Przecież to NEC był jednym z wynalazców tej technologii.... Mam nadzieję że tak, z tego co wiem NEC bardzo często robi jeden model czegoś co podem starannie dopieszcza...

1723358[/snapback]

HD-DVD to inny laser - ne da se pane havranek.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD-DVD to inny laser - ne da se pane havranek.

1723397[/snapback]

A już myślałem że za 200zł ktore wydałem (i nie żałuję) bedę miał kosmos nie nagrywarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Mam teraz z ta nagywarką pewien problem - płyty Platinum (tak + jak i -) nagrywa mi ona dziwnie. Kiedyś dla Platinum DVD+R pokazywała mi prędkość 12x i wszystko chodziło świetnie, teraz nie dośc że już nie pokazuje to nagrywanie płyt z prędkością 8x wygląda tak:

0-ok 35% - 4x

ok35 - 70% - 6x

70 - 100% 4x

Nie wiem dlaczego nie wskakuje na 8x... Z innymi płytami nie mam najmniejszych problemów (Titanum DVD+R 8x może nagrać nawet 16x ale nagrywam 8x lub 12x).

Czy to wina nagrywarki, czy raczej (co przypuszczam) partii płyt gorszej jakości???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina nagrywarki, czy raczej (co przypuszczam) partii płyt gorszej jakości???

1731065[/snapback]

Moim zdaniem to wina płytek. Możesz spróbować jeszcze zrobić update BIOSu do 3.06 i wtedy testować te płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz z ta nagywarką pewien problem - płyty Platinum (tak + jak i -) nagrywa mi ona dziwnie. Kiedyś dla Platinum DVD+R pokazywała mi prędkość 12x i wszystko chodziło świetnie, teraz nie dośc że już nie pokazuje to nagrywanie płyt z prędkością 8x wygląda tak:

0-ok 35% - 4x

ok35 - 70% - 6x

70 - 100% 4x

Nie wiem dlaczego nie wskakuje na 8x... Z innymi płytami nie mam najmniejszych problemów (Titanum DVD+R 8x może nagrać nawet 16x ale nagrywam 8x lub 12x).

Czy to wina nagrywarki, czy raczej (co przypuszczam) partii płyt gorszej jakości???

Platinum jest często podrabiane - sprawdź na jakim są nośniku, niekiedy ID nośnika nie jest sfałszowane i widać, że jakiś noname, gdzie normalnie były kiedyś chyba na nośnikach Ricoh i Ritek. A wogóle za tą cenę lepiej brać TDK albo Verbatim, z tym, że te pierwsze ostatnio pojawiły się na nośnikach Moser Baer Ltd a drugie na CMC, szit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Wielkie THX za odpowiedź - nie kupuję już Platinumów, nagrywam na Esperanzach 4x ósemeczką i czytają się wyśmienicie. Mam także takie ogólne pytanie dotyczące fimware - jaki jest obecnie najlepsze (ja mam 3.06) oficjalne czy jakieś zmodyfikowane? Słyszałem kiedy

ś że dobry jest jakiś Mad cośtam. I skąd je pobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Liggy's And Dee's NEC ND-3520 2.U3, Bitsetting, RPC1, Rip Lock (based on Liggy's 3.06bt_rpc1) (NEW 11-10-2005), lepiej nagrywa płytki (kiedyś kumple czasami narzekali że się ciężko odczytuje DVDki ode mnie, teraz już nie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten firmware 2U3_rpc1 jest OK :) wszystko bryka ąż miło, jedyne do czego można się przyczepić to poziom dB :( ale płytki dvd ripuje, zgrywa na dysk błyskawicznie - z orginalnym biosem ok 15-17 minut na tym modowanym max 5 minut :) Jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

U mnie praktycznie ze wszystkimi płytkami (oprócz Ver. i TDK) zdarza się że zamiast np. 6x nagrywa się 4x albo zamist 8x 4x :mad: . Z tamtymi nie mam problemu. Fimware ten opisywany przez wszystkich wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak?

Już temat zbadałem i wiem co i jak, więc abu wrócić do orginalnego biosa to:

 

- należy zdobyc plik z orginalnym biosem ale bin a nie ten ze stronki producenta w postaci pliku statowego pod windows

- jak nie mamy pliku bin to z orginalnego pliku do pathowania (startowy pod windows) nelezy programem NecDump wyciągnąć plik bin (wskazujemy w programie ten startowy plik i robimy opcje dump)

- wgrywamy nasz lik bin do nagrywarki za pomoca programu NECWinFlash

- restes i mamy wszystko po staremu :)

 

p.s.

nie wiem czy są inne mozliwości ale mi tak zadziałało i jest ok bo jak chciałem zrobic to orginalnym flasherem ze stronki producenta to napisał ze nie moze zlokalizowac nagrywarki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dziwny problem z tą nagrywarką. Otóż 4 miechy temu zamontowałem ją i miałem taki problem jak niektórzy z forumowiczów tj. latający bufor nagrywarki, nagrywanie żarło mi 80% procka - czyli zero możliwości robienia czegokolwiek prócz śledzenia paska :blink:

Nie musze wspominać chyba, że płytka DVD przy prędkości 8x nagrywała się pół godziny. Podejrzałem na to forum i zastosowałem się do rad i voila, wszystko chodzi pięknie !!! ( przestawiłem PIO na UDMA )

 

Problem zaczął się tydzień temu. Zrobiłem reinstalke. Przestawiłem PIO na UDMA i..... shit. System pokazuje mi, że wszystko ok, pomocniczy kanał IDE chodzi na UDMA ale objawy są jak przy PIO. Niewiele myśląc zainstalowałem system raz jeszcze, później znowu, i jeszcze raz, instalowałem na 15 różnych sposobów, sciągając najnowsze stery to płyty i wykorzystując najstarsze. Posypywałem monitor popiołem i stawałem na głowie podczas instalki. Babrałem sie w Biosie i czyniłem voo-doo. Ni ch.. nic nie dało.

 

Nie wiem co dalej... jakieś sugestie zanim z rozpaczy machne nagrywarą przez okno w samochód sąsiada ?

 

System: Win 2000 Sp4

 

Procek: P4

 

Płyta:Gigabyte 865 PE

 

Nagrywara: wiadomo....

 

help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o pomoc, bo taka bajka mi nie bardzo pasuje, sytuacjia wygląda nastepująco. Nec ND-3520A ma ją moja koleżanka. Zwaliło mnie z nóg jak to usłyszałem. Kupiła komputer wraz z nagrywarką jakiś rok temu. W sklepie powiedziano jej, że będzie mogła nagrywać płyty dvd po dokupieniu jakiejś części (nikt z rodziny już nie pamięta o co chodziło) za ok.90zł!! Co to za blef?? Od kiedy do nagrywarek się coś dokupuje żeby nagrywały płyty? Dodatkowo sprzęt wypala płyty Cd bez problemu, ale dvd nawet nie czyta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z nia problem: z 3520a a mianowicie : mp3 na dvd o pojemnosci 3,5 giga .. nagrywa sie nagrywa... Zakonczono pomyslnie... wkladam do napedu , patrze a tu Jedna MP3 ;/// we wlasciwosaiach pisze ze 3,5 gb zajete .... CO jest ? wgrywalem biosa i to samo dalej ;/ ???? moze jakis konkretny powod , jakis dobry bios ? pomocy ?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...