Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2. Nagrywanie CD to faktycznie troche gorzej, chodzi mi o szybkość nagrywania. Wcześniej płytki Platinum x52 LiteOn wypalał na maksa to NEC robi to maks.x32, ale bez jakichkolwiek problemów. Płytka jest cała i zdrowa tylko trzeba troche dłużej poczekać na nagranie.

u mnie nie udalo jej sie nagrac zadnej plytki x48/x40 z x32 wypalila 1 z 2 (platinum x52)-juz szkoda bylo mi plytek zeby probowac wiecej z ta predkoscia- ale mozliwe ze wina lezy w plytkach. Ma wyrazne problemy z nagrywaniem konca plyty od 80% i wywala sie z bledem... mniejsze pliki nagrywa bezproblemu z ww. predkosciami. mozliwe ze zmiana firmare'u moglaby pomoc.

 

 

ktos moze potwierdzic rozne poziomy halasu przy czytaniu/nagrywaniu plyt dvd w tym necu (raz cicho raz z wyraznym szumem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej wybrac NEC ND-3520A czy nowego LiteOn

1274615[/snapback]

po tym co wyczytalem na necie o nowych Lite On'ach

nie mam dobrej opini o tych napedach, wiec zdecydowanie wybral bym Nec'a

jak zreszta zrobilem :) myslalem tez nad LG i BenQ bo tez sa bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez ta nagrywarke jest super ,ale............ nagrywajac plytki razy 4 plusowe i razy 8 minusowe to komp mi bardzo wolno chodzi..... nie moge nawet w necie siedziec bo zanim sie stronka otworzy to masakra. Jak to jest u was mozecie uzywac kompa podczas wypalania. Sprzetu slabego nie mam nie wiem dlaczego tak jest. Moze macie jakies pomysly co moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez ta nagrywarke jest super ,ale............ nagrywajac plytki razy 4 plusowe i razy 8 minusowe to komp mi bardzo wolno chodzi..... nie moge nawet w necie siedziec bo zanim sie stronka otworzy to masakra. Jak to jest u was mozecie uzywac kompa podczas wypalania. Sprzetu slabego nie mam nie wiem dlaczego tak jest. Moze macie jakies pomysly co moze byc przyczyna??

1274827[/snapback]

Zapewne dysk i nagrywarkę masz podpięte na tej samej taśmie.

Jeśli tak, to podepnij NECa na taśmie do wtyczki IDE2 a dysk do IDE1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez ta nagrywarke jest super ,ale............ nagrywajac plytki razy 4 plusowe i razy 8 minusowe to komp mi bardzo wolno chodzi..... nie moge nawet w necie siedziec bo zanim sie stronka otworzy to masakra. Jak to jest u was mozecie uzywac kompa podczas wypalania. Sprzetu slabego nie mam nie wiem dlaczego tak jest. Moze macie jakies pomysly co moze byc przyczyna??

1274827[/snapback]

U mnie wszystko OK. Jednocześnie słucham mp3 i oglądam WWW a w tle działa p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dysk i nagrywarkę masz podpięte na tej samej taśmie.

Jeśli tak, to podepnij NECa na taśmie do wtyczki IDE2 a dysk do IDE1.

1274898[/snapback]

No wlasnie ze nei mam!!!! Dysk chodzi razem na primary master, a nagrywarka na secondary master.

Moze to kwestia softu do nagrywania. Czym nagrywacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie problem leży zapewne w tym że nagrywarka ma nie włączonego trybu DMA.

W menedżerze urządzeń odinstaluj/usuń kanał IDE na którym jest nagrywarka

(albo usuń obydwa kanały IDE), system po ponownym uruchomieniu powinien wykryć je

na nowo i powinno być już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem w czym problem lezy a mianowicie software. Mam jakiegos starego Nero 6.6.0.3, a wlasnie pisze do was klonujac plytke za pomooca cloneDvd2 i spoko mozna robic cos jeszcze robic nie tylko nagrywac, komp nie muli. Sprobuje jeszcze alkoholem120% wypalic moze bedzie lepeij chodzil niz neor.

Thx za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HINT for michal aniol: jakich nagrywarek najwięcej będzie wracało do serwisu ?? tych które są najpopularniejsze i których sie najwięcej sprzedaje, zatem to ze duzo litków wraca do serwisu nie jest wyznacznikiem jakości mogę sie założyć w ciemno ze proporcje sprzedaży do zwrotów będą zachowane

Sorry za małe OT pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HINT for michal aniol:  jakich nagrywarek najwięcej będzie wracało do serwisu ?? tych które są najpopularniejsze i których sie najwięcej sprzedaje, zatem to ze duzo litków wraca do serwisu nie jest wyznacznikiem jakości mogę sie założyć w ciemno ze proporcje sprzedaży do zwrotów będą zachowane

Sorry za małe OT pozdrawiam

1275598[/snapback]

Oczywiście masz rację. Doskonale sobie zdaję sprawę, że ilość zwrotów zależy od tego

ile sprzętu poszło do ludzi. Problem w tym, że ja właśnie o to pytałem, no i mimo tego

Lite On królował wśród zwrotów. Ja nie mam nic do tych nagrywarek, uważam że są lepsze

od NECa pod kątem np. łamanych zabezpieczeń. Jednak gdy kupuję jakiś sprzęt to nie mam ochoty

robić potem wycieczek do serwisu. Zresztą jest mnóstwo ludzi którzy są zadowoleni z Lite On'ów

i ja im wierzę, bo to niezły sprzęt. Ale wybór należy do was :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiecie co to są te IO-DATA?

1278843[/snapback]

No ja niebardzo. A co do tego ktory lepszy - oficjalny czy modowany to zalezy czy sie boisz czy nie :] Ja do modowanych biosow jakos nigdy nie mialem przekonania (ale to pewnie wynika tylko z mojej niewiedzy na ten temat) bo to w koncu nie producent wypuscil. Modowane nie maja Rip Lock'a ale nie mam pojecia na ile to jest przydatne. Moze jakies programy sobie z ta blokada radza - nie mam pojecia. Ostatnio tematem nagrywarek DVD interesowalem sie 1,5 roku temu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nagrywarka jest na gwarancji to lepiej oficjalny.

Jaki oficjalny jest najlepszy ...

1279511[/snapback]

Oczywiście zwykle najnowszy najlepszy.

 

Jeśli chodzi o modowane to zawsze możesz przywrócić fabryczny biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...