Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie podlaczylem neca do kompa ale mam problemik - mam teraz dwa nepedy Teaca z podpisu i tego NECa - sa podpiete do jednej tasmy, Teac po srodku NEC na koncu (o ile to ma jakies znaczenie) w biosie nie moge przestawic zeby NEC byl jako Master a tak w ogole to nie moge ustawic zeby byly dwa napedy bo na Slave tez sie nie da - jak wszedlem do windy z dwoma podpietymi, wszedlem w moj komputer i zwiecha jakby cos system zamrozilo - odpialem Teaca wszedlem znowu do windy i juz NECa elegancko wykrylo - any ideas jak zrobic zeby oby dwa podlaczyc i zeby wszystko ladnie smigalo???

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo napedy Ci sie kloca , ustwa neca ( zworkami ) jako master ,  a teca jako slave i bedzie gut :]

1282833[/snapback]

dobrze napisales i dzieki ale juz mi odpowiedzili w dziale "Platforma AMD" - tak jak juz napisalem w tamtym dziale nie mialem pojecia ze ustawia sie zworki tak samo jak na dyskach bo sie nigdy napedami nie bawilem :oops:

 

Ok zabieram sie za wypalanie :D juz zrobilem sobie upgrade biosu do 1.25 official.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ApyNet: a zawiesza Ci sie czasem przy nagrywaniu ?

 

polecam zaczac od.... odinstalowania nero, zassania najnowszej jego wersji i zainstalowania ponownie. Powinno pomoc.

 

dzis moj pionner 108 wypalil DVD+R x8 (nagrywal z predkoscia x12) w Nero, 4450 MB (7 filmow divx) w 6 minut i 5 sekund :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tej opcji.

Próbowałem nagrywać płytę z prędkością x8 i x4 i nc to nie daje ...

 

Jak wybierałem, żeby sprawdzić szybkość zapisu ( test )

to pojawiało się coś takiego:

Dołączona grafika

 

Czy wie ktoś co to może być ...

Edytowane przez ApyNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

musze dzisiaj podjac decyzje- nagrywarka DVD.W gre wchodzi NEC 3520a lub Lite-On 1673s

NEC- jak sobie radzi z kopiowaniem zabezpieczonych plyt ?podobno Lite-On nie ma z tym problemow-prosze o iformacje, od tego zalezy moja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wlaśnie podłączyłem NEC-a i Moj komputer widzi go jako DVD-RM ktoś wie jaka jest tego przyczyna?Dodam jeszcze ze mam go na jednej tasmie z combo sony!Nec ustawiony jest na slave a sony na Master!

1296198[/snapback]

Chyba Ci to nie przeszkadza za bardzo?

Jak już kolega napisał wszyscy tak mają przy NECu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego firmware'u używacie? czy jest sens utrzymywania się zawsze przy najnowszym? dziś wgrałem 1.25 i nie zauważyłem jak narazie żadnej różnicy w porównaniu do 1.04

1300793[/snapback]

nowe biosy maja nowsze strategie nagrywania plyt - niektorzy maja problemy z ta nagrywarka i wgranie nowego biosu rozwiazuje ich problem wiec chyba warto wgrywac najnowszy firmware - w koncu jest wypuszczany po to zeby poprawic jakies bugi albo zwiekszyc wydajnosc naszej nagrywarki

 

Pozdarwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zauwazyłem ze przy otwieraniu mojego nec-a jednoczesnie zapala sie dioda na napedzie i dioda od hdd!!!????Dzieje sie tak zawsze jak tylko zapali sie dioda nec-a dioda hdd tez swieci, troszke to dla mnie dziwne !Mam w kompie drugi naped sony i nie dzieje sie tak jak w nec-u!!!Moze to normalne dla NEc-ów ale zobaczymy co inni na to powiedza?!A przy okazji piszecie o zmianie FM szukałem ale nie moge znalesc jak to sie robi!Moze ktos napisze jaki i jak uzyc program do flashowania i jaki bios najlepiej uzyc bede wdzieczny gdyz nie chce spieprzyc nawego napedu!!!!Pozdro i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dziobak jak mozesz napisz jeszcze jak tego uzyc zeby nic nie spartolic i jaki bios wybrac ja mam aktualnie oryginalny 1,04

1301640[/snapback]

Dwa razy klikasz myszką, restart i po robocie! Nie masz co spiepszyć. Bios najnowszy!

 

Przeczytaj topik od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zauwazyłem ze przy otwieraniu mojego nec-a jednoczesnie zapala sie dioda na napedzie i dioda od hdd!!!????Dzieje sie tak zawsze jak tylko zapali sie dioda  nec-a dioda hdd tez swieci, troszke to dla mnie dziwne !Mam w kompie drugi naped sony i nie dzieje sie tak jak w nec-u!!!Moze to normalne dla NEc-ów ale zobaczymy co inni na to powiedza?!A przy okazji piszecie o zmianie FM szukałem ale nie moge znalesc jak to sie robi!Moze ktos napisze jaki i jak uzyc program do flashowania i jaki bios najlepiej uzyc bede  wdzieczny gdyz nie chce spieprzyc nawego napedu!!!!Pozdro i dzieki

1301200[/snapback]

nie zwracalem na to uwagi ale tez tak mam - a skoro wszyscy tak mamy to wszystko musi byc ok :wink:

 

 

Dwa razy klikasz myszką, restart i po robocie! Nie masz co spiepszyć. Bios najnowszy!

1302353[/snapback]

dokladnie - obsluga programu prosta jak konstrukcja cepa - wlaczasz go dajesz "flash" wybierasz bios (najlepiej 1.25) i jedziesz

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem sobie biosik MadDoga i tak jakby mi lepiej płytki RW obsługiwała ale to może subiektywne odczucie.

W każdym razie cały czas jestem bardzo zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawily sie dwa nowe biosy - oficjalny i nieoficjalny... mam tylko jedno pytanie - dlaczego biosy mad doga i memorexa sa w dziale z oficjalnymi biosami? przeciez ich nazwy zbyt oficjalnie nie brzmia :]

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawily sie dwa nowe biosy - oficjalny i nieoficjalny... mam tylko jedno pytanie - dlaczego biosy mad doga i memorexa sa w dziale z oficjalnymi biosami? przeciez ich nazwy zbyt oficjalnie nie brzmia :]

1311227[/snapback]

Bo nagrywara NECa jest sprzedawana jeszcze pod dwoma markami. Tymi właśnie które wymieniasz, ale na innych rynkach, pewnie USA i gdzieś jeszcze. Maja swoje biosy oficjalne nie przerabiane przez kogoś w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy działa u Was na NEC 3520A InCD4? Albo starsze wersje? Mi przy próbie formatowania DVDRW alboCDRW wyskakuje komunikat odmawiajacy. Czy ma to zwiazek z nieobsługiwaniem przez naped formatu Mount Rainer? Czy nowy firmwere moze to zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ;]

 

Dobrze, że u nas jest nec - nie chciałbym mieć nagrywarki 'maddog' ;]]]

1317919[/snapback]

Ja właściwie mam bo załadowałem ich biosa i tak teraz system ją widzi :D ale spróbuje też Esperanza i modowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą nagrywarkę kilka dni i niedawno spostrzegłem w Nero Info Tool, że nie obsługuje ona DVD-R DL!!! W specyfikacji podanej przez producenta jest obsługa tego formatu, więc o co chodzi???? Załadowałem najnowszy bios 1.26 ale to też nic nie zmieniło!!!

post-107912-1110624658_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą nagrywarkę kilka dni i niedawno spostrzegłem w Nero Info Tool, że nie obsługuje ona DVD-R DL!!! W specyfikacji podanej przez producenta jest obsługa tego formatu, więc o co chodzi???? Załadowałem najnowszy bios 1.26 ale to też nic nie zmieniło!!!

1323504[/snapback]

obsluguje, ale nie ogloszono jeszcze oficjalnej specyfikacji plyt DVD-DL i dlatego nie ma obslugi w aktualnych biosach.

DVD Forum ma oglosic specyfikacje w tym miesiacu tak wiec wtedy wyjdzie nowy bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma toto overburna DVD?

1323396[/snapback]

a tak prawde mowiac to po co ci overburning? czytalem zreszta gdzies o przepalaniu plyt DVD i wyniki nie byly zbyt ciekawe bo plytki pozniej byly ciezke do odczytania zwlaszcze na obrzezach :( Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...