Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka to jest wersja 8? Moze jakis link? 1447817[/snapback]

No właśnie tam jest, czyli http://www.micheldeboer.nl/firmware/3520.html

Chodzi rzecz jasna o original firmware 1.04 w wersji 8 (na powyższej stronce plik: 3520_104_8th.rar

A propos, już je zainstalowałem, jeszcze nie sprawdziłem jakie są różnice. Jeśli ktoś już je przetestował to może podzieli się opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem NEC'a 3540A i przy nagrywaniu (nero) "użycie bufora odczytu" skacze w okolicach 50% nagrania, a "poziom bufora" co jakis czas spada do 7% :mur:

Od czego to moze zalezec?

Co z tym zrobic?

1456203[/snapback]

nic z tym nie zrobisz, tak juz ma nec, a zwiazane jest to z jakas metoda sprawdzania jakisci plyti bodajze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się ośmieszasz; wiem co mówię. Wystarczy podłubać troche w necie, posprawdzać jak sprzęt wypada w testach itp. i najważniejsze opinie ludzi co mają sprzęt. Nie ma to jak firma sprawdzone, która od kilku lat jest na rynku. A NEC => spójrz na poprzednie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P wiesz co ja tez moge mowic ze LG jest do pupy, bo nec jest sprawdzony.

pomijam to ze LG przez jakis czas robilo naprawde cienkie napedy, ale wkoncu wzieli sie do roboty.

mam neca i sobie chwale i naprawde moge go polecic kazdemu kto chce kupic nagryware DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia nagrywarka LG działa do tej pory od 4 lat, niezawodna. Jak może byc do "pupy", zdobyła nagrodę CHIP TIP POWER w lutym tego roku. Jak możesz pisać, że NEC jest sprawdzony jak wprowadził nagrywarki DVD pod swoja marką dopiero w III kwartale 2004 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że dyskuja nie ma sensu; tak samo jak co jest lepsze AMD czy INTEL.

fipa kupiłeś NECA i uważasz, że jest najlepszy itp. Szkoda czasu. Załóż sobie fanklub NECa. :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się ośmieszasz; wiem co mówię. Wystarczy podłubać troche w necie, posprawdzać jak sprzęt wypada w testach itp. i najważniejsze opinie ludzi co mają sprzęt. Nie ma to jak firma sprawdzone, która od kilku lat jest na rynku. A NEC => spójrz na poprzednie posty.

1456988[/snapback]

'Podłubałem' w necie, posprawdzałem jak sprzęt wypada w testach i kupiłem neca. Na ~300 nagranych blanków wszystkie działają.

A co do tego, jakie ludzie mają opinie, to:

1. Ludzie kupują to, co im się pod nos podstawi dobrze rozreklamowując, np. w gazetkach typu chip.

2. Wśród 'tworzących opinie ludzi' zawsze znajdzie się taki jak ty - pojęcia nie ma co, ale mówi. Dżizas, ty nawet wniosków poprawnie z tego tematu nie umiesz wyciągnąć O_o

3. Firma nec jest już kilka lat na rynu - konkretnie prawie 25.

4. Za wszczynanie flamów można bana dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Podłubałem' w necie, posprawdzałem jak sprzęt wypada w testach i kupiłem neca. Na ~300 nagranych blanków wszystkie działają. 

A co do tego, jakie ludzie mają opinie, to:

1. Ludzie kupują to, co im się pod nos podstawi dobrze rozreklamowując, np. w gazetkach typu chip.

2. Wśród 'tworzących opinie ludzi' zawsze znajdzie się taki jak ty - pojęcia nie ma co, ale mówi. Dżizas, ty nawet wniosków poprawnie z tego tematu nie umiesz wyciągnąć O_o

3. Firma nec jest już kilka lat na rynu - konkretnie prawie 25.

4. Za wszczynanie flamów można bana dostać.

1457055[/snapback]

Ale tu pusty jesteś. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem . To, że firma jest od dawna na rynku to żadna nowość, nagrywarki wypuszcza pod swoją marką dopiero od III kwartału 2004 roku. Odsyłam chociażby do http://rankingi.chip.pl/ranking_16682.html...t_s=MP&&tt_id=6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co sie Wam nie podoba w tej nagrywarce. Mi od poczatku bez zadnych zmian oprogramowania dziala sprawnie, bufor nie skacze, na plytach tdk nagrywam spokojnie 16x.... na platinumach 16 nagrywam 8 (nie da ise szybciej) a poza tym 0 problemow - po prostu cudo - i wlasnie sie dziwie czytajac ten topick....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu pusty jesteś. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem .

Ostrzeżenie. Jak nie umiesz prowadzić dyskusji bez wycieczek osobistych, to idź dorastać gdzie indziej.

To, że firma jest od dawna na rynku to żadna nowość, nagrywarki wypuszcza pod swoją marką dopiero od III kwartału 2004 roku.

A od kiedy do robienia nagrywarek DVD potrzeba jakiegoś specjalnego życiorysu? To urządzenie elektroniczne, które posiada swoją specyfikacje, do której spełnienia wystarczy dobry zespół inżynierski i dobre zaplecze technologiczne; to nie kowalstwo artystyczne, żółte rączki przy taśmie produkcyjnej nie muszą trenować całe życie, żeby zrobić dobrą nagrywarkę DVD.

 

LG jest trochę na rynku, i oprócz dobrych modeli wypuścił też sporo badziewia pierwszej wody - i coś z tego wynika?

Super, ale nikt, kto jest dłużej na tym forum nie wierzy już w testy chipa bezkrytycznie; zaliczyli kilka takich wtop, że można mieć wątpliwości co do ich kompetencji i niezależności opinii. Ale spojrzałem, i cóż widzę;

LG GSA-4163B = 94/100

NEC ND-3520A = 91/100

Faktycznie, miażdżąca różnica zważywszy na to, że LG jest przecież tyyyle dłużej na rynku, a nec dopiero od III kwarału 2004 roku. I nic to, że różnica w punktach i tak wynika z dołączonego do LG oprogramowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś tego wątku od początku, co to za nagrywarka jak bufor skacze jak zając; w kółko problemy z firmware. Śmieszne. Od kiedy gdy pojawia się nowa firma wszyscy lecą do niej i twierdzą, że jest świetna. Jakoś Medion nie miał tego szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemow z firmware nie ma. takie problemy ma jednak np LiteON. A co do skaczacego bufora, to skoro nie spalilem zadnej plytki, to czemu ma mi to przeszkadzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apofiss @jakbyś sobie poczytał trochę to byś wiedział, ze jeśli chodzi o skoki (a w zasadzie spadki) buforu nagrywarki NEC to jest to specjalny system który robi co pewien czas (chyba 8 razy w ciągu nagrania) bodajrze kalibrację mocy lasera albo coś w tym stylu, co daje lepszą jakość zapisu i nie można tego uznawać za wadę, lecz wręcz przeciwnie. A co do innych "problemów". Nie ma ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemow z firmware nie ma. takie problemy ma jednak np LiteON. A co do skaczacego bufora, to skoro nie spalilem zadnej plytki, to czemu ma mi to przeszkadzac?

1457819[/snapback]

Liteon to jest inna historia, na początku robili dobre napędy a teraz totalna klapa.

 

Luk@s

Duże spadki bufora wydłużają czas wypalania płyty i raczej dobrze nie służą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom bufora nagrywarki ma się nijak do prędkości zapisu płyty - tak długo, jak bufor zawiera jakieś dane, są one na bierząco utrwalane na nośniku. Dopełnianie opróżnionego częściowo bufora nie przeszkadza nagrywarce w zapisie i odbywa się wielokrotnie szybciej, niż obecne nagrywarki są w stanie dokonywać zapisu.

Wydłużenie nagrywania następuje dopiero, gdy bufor opróżni się poniżej poziomu przewidzianego przez system ochrony zapisu (burn proof, just link, safe burn etc.) i następuje zatrzymanie zapisu płyty do momentu ponownego wypełnienia bufora, ale coś takiego nie występuje przy spadkach poziomu bufora o jakich tutaj mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom bufora nagrywarki ma się nijak do prędkości zapisu płyty - tak długo, jak bufor zawiera jakieś dane, są one na bierząco utrwalane na nośniku. Dopełnianie opróżnionego częściowo bufora nie przeszkadza nagrywarce w zapisie i odbywa się wielokrotnie szybciej, niż obecne nagrywarki są w stanie dokonywać zapisu.

Wydłużenie nagrywania następuje dopiero, gdy bufor opróżni się poniżej poziomu przewidzianego przez system ochrony zapisu (burn proof, just link, safe burn etc.) i następuje zatrzymanie zapisu płyty do momentu ponownego wypełnienia bufora, ale coś takiego nie występuje przy spadkach poziomu bufora o jakich tutaj mowa.

1457948[/snapback]

 

 

 

jest jeszcze jedna sprawa, bufor moze spaść do zera jeśli dysk nie nadązy przesyłać danych do nagrywarki a dyski 7200 z 2mb cache mają jusz problem z najszybszymi dvd

nagrywając x16 przy 21mb/s przy dysku ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury ma maksymalny transfer 36mb/s ciągnąc przytym pliki z netu i działającym systemie nie dziwię się ze tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsiewam złych opini, tylko wolę działać na czymś sprawdzonym. LG nie zawiodło mnie od 4 lat. Z koleji największą urazę mam do Samsunga.

No może się trochę uniosłem jak temperatura na moim procku. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apofiss, - "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". To, ze Twój LG dział wspaniale, nie znaczy, ze inny bedzie tak samo. Tak czy siak nie jest to generalnie zła spawarka,a le do poziomu Pextora czy Yamahy to jeszce lata świetlne. NEC'owi zresztą tez. Ja jednak kupiłem NEC'a, uzywam go i nie narzekam. Zgrzytów nie ma, płytki pali jak trzeba, a że czasem konieczne jest zflashowanie firmware, bo coś tam inżynierowie przeoczyli to czy to taki trud?

 

Ja jednak uderze w inną nutę - testy Chip'a. Nie wiem czemu jeszcze ktos wierzy w te badziewie. Co recenzja czy test to całe forum huczy ile byków narobili. Pomijam fakt, ze na ocenie POWER waży w dużym stopniu wyposażenie pudełka - to tak jakbym do malacza wsadził full opcje i ocenił go wyżej niż podstawową wersje jakiegoś merca. Tragiczny jest poziom kompetencji recenzentów sprzętu - vide niedawny test płyt pod s939. Połowa artów to czyste mydlenie oczu, w których wartościowych info jest malutko. I jeszcze jedno - może niektórzy to przeoczyli, ale dużo informacji jest nieraz "na zywca" kopiowanych z wątków na naszym forum. Duza częsć artów posiada linki do tematów. To mają być testy? To jest zrzynanie z cudzych doświadczeń i pracy. Chip skończył się w końcu lat 90-tych. Od tego czasu leci na pysk....

 

Zastanów się kolego apofiss, nad cytowaniem Chipa tutaj, bo jest to powiedziłbym "faux paux".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu jak możesz porównywać "tani" sprzęt do Yamahy czy Plextora, które są 2xrazy droższe od LG, NECa czy Liteona. Ich wyższości nikt nie kwestionuje.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam NEC-A po długim czytaniu wszystkich wątków i doświadczeniach innych użytkowników, miałam wybór NEC czy LG padło na NEC-A 3520A , i jestem badzo zadowolona, fakt że zmieniłam firmware na inny bo na 1.04 , niektóre płytki wypalone na nagrywarce kolegi LITE ON się cieły, ale teraz jest super, apofiss poczytaj teraz o LG te wyproduowane w KOREI chodzą cool , a te w chinach totalna porażka, fakt że bugiem w NECU jest jego głośność ale ustawiasz drive speed w nero na x8 do odczytu i jest cisza, to chyba jedyny mankament w NECU , a co do testów CHIPA to tak jak napisał HANU , CHIP jest juz straszną komercją i nie jest już wykłaqdnikiem dla osób które siedzą na forach i wymieniają między sobą poglądy , to chyba tyle i następnym razem poczytaj "apofiss" zanim zaczniesz pisac bzdury, bo skoro opierasz się na testach CHIPA to niemam nic więcj do dodania" Bez urazy"

pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...