Skocz do zawartości
leox

osprzęt do FPP

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wszystkim za wypowiedzi, troche sie rozjaśniło w sprawie sprzetu, mozna miec go za 50 zyli ale i 300 zyli można wydać / ale w jednym macie rację Grać, Grać, i jeszcze raz Grać /. można zamknąć. i do zobaczenia w matrixie CS:S rządzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za wypowiedzi, trochę sie rozjaśniło. mozna miec sprzet za 50 zyli ale i mozna wydac 300. w jednym macie rację trzeba Grać, Grać i jeszcze raz Grać. do zobaczenia w matrixie CS:S rządzi ;-) i mozna zamknąć temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za wypowiedzi w tym temacie. troche sie rozjaśniło mozna miec sprzet juz za 50 zyli ale mozna i wydac ponad 300. ale w jednym macie rację tarzeba GRAC, GRAC IJESZCZE RAZ GRAC. i to by było na tyle. mozna zamknąć temat. do zobaczenia w matrixie CS:S de_dust 1/2 rządzi wy moi FRAGMASTERZY :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam ze stwierdzeniem że należy grać grać i grać żeby być dobrym są tacy np mój brat że nie gra w gre pól roku a wymiata a niektórzy graja np 2 lata w jedna gre np teraz gram w ET i rozwalam graczy ktorzy graja dlugo,bo myslec nie umia tylko strzelaja nieżle :sprzęt to Sluchawki paltronic mysz razer diamonback i podkladka za 5 zl ze zszywkami na bokach aby dlugo wytrzymala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mx500+icemat i sie gra wygodnie. Po zmianie ze starej kulki i gumy nie zauwazylem wielkiego wzrostu skilla. Na mx jest wieksza precyzja troche i tyle. Jak chesz byc dobry to musisz grac. Podkladki i inne duperele duzo nie pomoga. No moze jakies chipy na mózgu usprawniajace reakcje i koordynacje ruchow, ale to juz zachacza o cyberpunk i nie kazdy to lubi :blink: (o co chodzi? , ide spac bo bzdury gadam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mx500+icemat i sie gra wygodnie. Po zmianie ze starej kulki i gumy nie zauwazylem wielkiego wzrostu skilla. Na mx jest wieksza precyzja troche i tyle. Jak chesz byc dobry to musisz grac. Podkladki i inne duperele duzo nie pomoga. No moze jakies chipy na mózgu usprawniajace reakcje i koordynacje ruchow, ale to juz zachacza o cyberpunk i nie kazdy to lubi  :blink:  (o co chodzi? , ide spac bo bzdury gadam).

1203719[/snapback]

 

No co fakt, to fakt. Precyzja jest wieksza i dla mnie w MoHaa bardzo sie to liczy, bo na starej kulce jak koles przykleil sie do sciany to za diabla nie moglem tak mycha przycelowac, zeby go sciagnac, na MX'ie robie to bez trudu. Jedyne co mnie zastanawia to to jak wykorzystac reszte klawiszy, bo uzywam tylko 3, a nie powiem jeszcze z 2 by sie przydaly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejs dobrej myszki, a konkretniej jakiejs promocji, bo mniej wiecej wiem co mnie interesuje (3.0\mx510) tylko przydaloby sie znalesc jakas w promocji zebym nie musial sprzedawac nerki zeby kupic myszke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam myszke za 14zl a podkladka to deska kreslarska;] Klawiatura Chicony © zakladam ze jest starsza niz moj monitor ktory ostatnio wymienialem czyli ma gdzies z 9lat :lol: ( oczywiscie dziala na przejsciowce:D ).

 

Gra mi sie bardzo dobrze :wink: Wyniki w wolnych rozgrywkach plasuja sie na gornych pozycjach wiec nie narzekam:P

 

Kumpel ma icemata + myszke za 150zl i moze nawet z przyzwyczajenia jakbym mial wybierac na czym mi sie lepej gra to powiedzial bym ze na moim starym sprzecie :wink:

 

Masz zamiar zajac sie graniem na powaznie to inwestuj :wink: Jesli jednak chce szobie "tak pograc" to olej drogi sprzet imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doswiadczenia i grania z 4 lata w q3 na roznych myszkach polecam explorera 3.0

Jak dostaje sie ta myszke w rece pierwszy raz to niestety nie wypada najlepiej.

Ale niech swiadczy fakt, ze po 2 latach jej uzywania przedkladam ja nad MX500 i MX700.

W pracy mam logitecha cordless bardzo wygodny i ergonomiczny i gdy tak siedze 8 godz. w pracy na niej i juz sie zdazam przyzwyczaic to gdy siadam w domu do kompa to dostaje takiej frajdy jak dotykam mojej 3.0, ze nie jestem w stanie tego opisac.

Wielu jest uzytkownikow, ktorym nie przypadly do gustu logitechy.

Ale nie znam zadnego czlowieka, ktory po jakims czasie uzywania IE 3.0 powiedzial o niej zle slowo.

Dlatego polecam ja i nie przeplacaj za mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A4techa Opto 013 i dobrze mi sie gra (CoD). Dlugo gralem bez podkladki, jednak ostatnio zrobił mi sie siniak! na nadgarstku (bolał troszku) i musialem sie wyposarzyć w szmacianke... i musze powiedziec ze duzo lepiej sie gra z taka szmacianka riflami i snajpami niż mając myszke na blacie. No i dodatkowo blat sie nie niszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mx518.

Nie chca mi sie zainstalowac sterowniki =\

Instalator uruchamia sie poprawnie, dochodze do konca instalacji i resetuje kompa. W trakcie startu systemu, plytka jest calkiem dlugo czytana, a na monitorze zmieniaja sie po kolei 3 odcienie czerni :] . Po wlaczeniu systemu po sterownikach nie ma ani sladu, zadnego folderu, zadnego wpisu w rejestrze. Probowalem resetowac bez plytki w czytniku i z plytka.

 

Teraz dwa rozwiazania:

1. To wina windowsa 2003

2. Wczesniej mialem zainstalowane sterowniki inteli point (odinstalowane), i moze zostaly jakies wpisy z ktorymi sie nowe sterowniki gryza? O_O (w to sam nie wierze :P )

 

Mial ktos podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1198745[/snapback]

Ja tam bym zamienił Steel'a na icemat.

Nie wiem jak ja to zrobiłem ale mój Steel 4S poszedł na śmietnik po pół roku. Grałem normalnie ze ślizgami mx500 i podkładka sie poprostu wytarła. Laser nie miał tekstury w pewnych miejscach. Icemat mam już ponad rok i wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jesli chodzi o klawiatury i mysz... mam jednmo i drugie firmy BenQ. Sprawuje sie dobrze. Mysz optyczna. Dla mnie wypas za nie duza cene :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 6 letniego A4Techa z podkładką Pentium 4 i gra sie super. Nie jakies tam logitechy i inne duperele

1561279[/snapback]

To, ze masz sredniej jakosci A4techa, nie oznacza ze logitechy sa jakies tam.

Jak sie placi za myche grubo ponad 100pln to naprawde jest roznica miedzy A4techem, a takim wlasnie produktem.

Ja rowniez tak myslalem jak sobie smigalem na ligitechu pilocie bez rolki (taki najprostszy model za 30pln - juz oczywiscie dawno nie produkowany) dopoki nie dostalem porzadnej myszki.

A z podkladkami i slizgaczami to ja sam mam niezla beke bo jeszcze trudniej sie po tym poruszac (szklane, metalowe :D ).

Najlepsze sa wielkie gabkowe podkladki, a takie coraz trudniej zdobyc.

Kiedys Fatal mial wielka na pol stolu, kolesiowi zrobili na zamowienie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MYSZ

Ja tez sobie nie wyobrażam (no.. chyba ze bym miła nadmiar ipieniedzy) wydać 200zl na myche. Do zwykłego progrania w zupełności wystarcza tania mysz optyczna logitecha albo miscrosoftu (ja mam taka od billa za 50zl i jest świetna) Odradza sie tylko tanie optyki mniej markowe (wiedz jakie kumple maja problemy - skaczacy kursor itp.

Drozsze myszki to tylko kwestia wygody (?? - ja nie lubie jakis duzych mych - nie leza mi) i moze jakos ktos nie lubie klawiatury to se mysz zbinduje (mi te 3 przyciski wystarczaja). A o do laswerów w środku t sie na tyn nie znam, ale nie wiem co może bys lepiej jak tenjest dokładny i "szybki" (tz. gram z sensem 2 i accelem 1 wiec wykonuje duzo szybkich precyzyjnych ruchów)

PODKŁADKA

Zeby sie mysz slizgała po niej a sama ona nie slizgała sie po blacie (ja mam przyklejana)

Tu tymbardziej nie wyobrazam sobie dać 100zl.

KLAWIATURA:

żeby działała... bo czego to od kalwiatury mazna wymagac wsadwsad

SUCHAWKI:

Wygodne - całe ucho jest "w środku". Ważniejsza jest imho karta dzwiekowa. Nie wiem jak to z innymi kartami, ale ja bym nie mogł grac na suchawkach bez opcji "headphones" w surrand mixerze(mam sb 5.1). Dzieki temu znakomicie słychac skad i z jak daleka dochodzi głos. Bez tego to tylko słysze lewo/prawo i mnie uczy bola.

Do tego:

Monit 17" przynajmiej bo sie gra na dystans bez zooma czesto gesto.

DOBRY CFG w którym oprocz wygodnie zbindownych klawiszy, ładne rozjaśnionej grafiki, ustawien połaczenia (rate, pakiety itp) ważny jest dobrze ustawiony sensitivity - znam dużo osob ktore mimo że graja 2-3 lata non stop dalej "lamia" bo graja na tak dużej czułosci ze nie da sie grac precyzujnie, a co za tym idzie skutecznie. Wiec niski sensitivity + ewentualnie akceleracja myszki (jak chce sie zjechac z sensitivity naprawde nisko)

 

Tyle mojich refleksji.

Edytowane przez burro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewamy :)

 

stara kulka zaczyna szwankowac.. :/

no i mysle ze cos do 50 zl moglbym kupic.. zastanawiam sie nad optykiem ale boje sie ze bedzie jak kiedys z samsungiem, ktory przy szybkim ruchu gubiil kursor i zamiast sie obrocic patrzylem w niebo/ziemie Oo

 

moze macie cos taniego i wiecie ze mozna sie skusic na taki model?

czytam sobie komentarze z komputronika i.. sa beznadziejne ;] jedni pisza ze fajna mysz i w ogole cacy, nie gubi kursora, swietna do cs'a a inni ze dramat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo zalezy jaka masz podkladke ;]

jak typy graja na jakiejs podkladce reklamowej na ktorej sa wszystkie kolory teczy (glownie chodzi o czerwony ;] ) no to wtedy kazdy optyk bedzie szalal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowicac to nie mam zadnej :D jezdze sobie kulkowa po calym biurku //czarne, chropowara powierzchnia

 

gry to poki co cs, ale z szybszych typu q3 tez sie zdazy cos wlaczyc

a moze nie ma sensu? i kupic znowu kulkowa za 20zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak czesto grasz i na jakim sensitivity ;] ja mialem kulkowego a4techa przez 4 lata, gralem we wszystko i nie narzekalem, smialem sie z tych co wydaja 200zl na myszke, zaczalem grac w klanie w cod1 i po tygodniu myszka poszla do kosza, wydalem 200zl na mysz i 80zl na podkladke :D gram na niskim sensitivity (obrot o 180 stopni to przejechanie calej szerokosci podkladki = 45cm) i gdy ustawilem takie seisitivity u kogokolwiek kto nie mial "profesjonalnej" myszki to w 90% ruchow sie gubila :P wiec sam odpowiedz sobie na pytanie czy wystarczy Ci prosty optyk za 50zl czy nie :P jesli nie grasz czesto i masz wysoki sensitivity to powinna starczyc, ale gdy jest inaczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...