Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W HL2 sprawa jest prosta. Posiada on optymalizację dla kart ATI (Doom3 dla Nvidii). Fx5900 jak najbardziej posiada wsparcie dla Dx 9.0 ale w HL2 efekty 9.0 na tej karcie można uzyskać tylko poprzez pewną "sztuczkę", a to skutkuje w drastycznym spadku wydajności. Może niedługo wyjdzie jakiś patch. Bez kombinowania pograsz już na serii 6xxx.

 

Hl2 jest dobrym przykładem słodkich przedpremierowych obietnic wydawców. Zapowiadano to wtedy cudowną grafikę, odbicia w wodzie i zapierające dech w piersiach efekty świetlne. Jak zapewne wszyscy wiedzą z tych obietnic niewiele pozostało. Hl2 został okrojony z najbardziej bajeranckich efektów celem zmniejszenia wymagań gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

W HL2 sprawa jest prosta. Posiada on optymalizację dla kart ATI (Doom3 dla Nvidii).

Doom nie ma optymalizacji pod nV, jest pisany w OpenGl'u a nV lepiej go obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja :)

czy to normalne ze jak w CS:Source wlacze shandery to mo wydajnosc spada do 50%

np w office w piwnicach bez odbic na scianach mam 70fps a z nimi tylko 36:((

kurde efekt dosyc fajny ale chyba moj dżiforsik nie jest wstanie plynnie ich wygenerowac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker i costi - poważnie na moim konfigu gra chodzi super,zresztą w testach benchmarka możecie zobaczyć moje wyniki.Robione były na omegach 2.5.97 .Anizo i aa mam ustawione zależnie od aplikacji.W 1024x768 wszystko na high bez anizo i aa wynik 36 fps ,anizo x 4 - 32 fps i anizo 4 i aa 4 jest 31fps.Dalej uważam,że to zaj***ty wynik jak na mój sprzęt.Kłamać nie kłamię bo i po co.Do wyników w far cry i doom się nie wypowiadam bo to nieporozumienie(skromne wyniki).Sam zresztą jetem askoczony tym hl2 .Moim zdaniem 31 fps wystarczy do dobrej gry.Oczywiście czasem zdarzają się drastyczne spadki fps ,ale występuje to bardzo rzadko i w niczym nie przeszkadza(drobne przycinki) być może jest to spowodowane jedynie tym ,że mam 512 ram.Na 1 gb pewnie i tego by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez docina na 512MB RAM :(

 

Co do anizo i aa - sprobuj wymusic w sterowniku i zobacz co sie wtedy stanie. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze nie masz spadku fps po wlaczeniu obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bozeee a ja mialem mojego 4ti zmianiac na 9550 tak sie juz napalilem ze tylko se wyobrazalem jak mi beda gierki zasuwac, dobrze ze nie udalo mi sie uzbierac kasy bogu dzieki :)

poczytalem troche o tych wszystkich "mykach" z grafami i chyba nie zmienie jeszcze kompa dluuugo :)

ave tweak.pl

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wymusiłem w sterach anizo x 16 i aa x 4 (wydajność).Nie wiem dlaczego ale w menu hl2 od razu jest włączone aa x 6.Zostawiłem takie ustawienia zrobiłem ten sam test na kompie podkręconym jak w podpisie a wynik 25 fps!Po odkręceniu kompa wynik spadł do 23 fps co jest chyba i tak rewelacją(jak na r9200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc znam już prawdę!Włączenie aa(wydajność) w sterach też nic nie dało!Dopiero zaznaczenie aa (jakość) pozwoliło pokazać prawdziwe oblicze mojego sprzętu.Marne 9 fps przy aa x 4(jakość) i anizo x 4.Zastanawiający jest fakt ,że włączenie antialiasingu(wydajność) w sterach i bezpośrednio w grze nie dało efektu.Spaczowanie gry na "ładniejsze odbicia" bez aa i anizo obniżyło fps z 36 na 29 czyli sporo.Ja jednak cieszę się tym co mam bo 29 fps przy anizo x 4 pozwala na dobrą grę przy ładnej grafice.A te 30 klatek to już coś ,powiedzmy,że minimum do komfortowej gry.Także zwróćcie uwagę na to,aby w sterach włączyć obowiązkowo aa na jakość a nie na wydajność.Inaczej wyniki będą zafałszowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee...sorka...Może to i głupie pytanie ale ostatnio byłem nieco "Unpluged" i nie bardzo kumam jak mówicie o jakimś "patchu" na zajefajne odbicia w wodzie na kartach z DX8...Jam mam FX-a i jak usłyszałem że HL2 nie rozpoznaje karty jako zgodnej z DX9 to chciało mi się wyć:). Jedyny sposób jaki znam na wymuszenie odbić w wodzie to ten z Benchmark.pl ale on ponoć drastycznie wpływa na Fps-y. Czy jest jakiś inny sposób bo jak tu czytam to wygląda na to że tak(np. radki z DX8 i odbiciami jak na DX9 to chyba nie jest normalne...tzn. HL2 nie pozwalał na to a tu mówicie że jednak można). Możecie powiedzieć jak...jakiś link ewentualnie. Byłbym wdzięczny. Pozdro!

 

PS: Tak na marginesie to ja NIE mam HL2 ale to mnie po prostu interesuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pojawił się patch umożliwiający uruchomienie odbić dx9.0 na kartach obsługujących tylko dx8.1.Nie wiem jak to działa na fx. i link http://www.pcgamemods.com/8877

Dzięki. A swoją drogą to dziwne...napisali tam że patch jest dla posiadaczy GF4Ti i wzwyż(czyli fx też chyba :) ) oraz do Radków 9200 i 9500. Hmmm...może się mylę ale chyba R9500 MA DX9? Czy to znaczy że Ati i Valve udup.... tzn. uziemili też posiadaczy tych radków? Wierd..so wierd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie pomylili na tej stronie co do 9500...

 

Co do wydajności z AA, to aż nagrałem sobie demko, tak mnie zaintrygowaliście. Na sterach Omega 2.5.97 (Cat 4.12) i Radku 9600pro wydajność jest taka sama zarówno przy AAx6 i Anizo16 wymuszonym z poziomu sterowników jak i gry (w sterownikach preferencje aplikacji).

Jakość obrazu - no cóż tu ciężko powiedzieć ale gdy przechodziłem grę to grałem w 800x600 AAx6, Anizo16 ustawione w grze i nie wszystkie krawędzie były wygładzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalcie kroniki riddicka, tam widac roznie B|

1200725[/snapback]

Dokładnie włączcie sobie riddicka . Można sobie porównać shadery 1.1 i 2.0 a nawet 3.0 - pod warunkiem ze karta takie ma :). Zdziwiło mnie coś w tej gierce. Skoro jak ogólnie sie mówi że fx5900 maja do [gluteus maximus] ps2.0 to powiem to co zaobserwowałem w ridiku . Więc włączam sobie frapsa na ps 1.1 i wyskakuje ( jak jest ostry młyn i full detali przy 1024x768) 28 fps. Kiedy przeszedłem na ps 2.0 myślałem że spadnie do 14 no góra 16 bedzie a tu ku memu zdziwieniu 24 , 22 fps to naprawde najmniej jak zauważyłem. Nawet anizo miałem włączone chyba na x4 bo w video settings nie ma ile jest tylko jest suwak i dałem na połowę .Więc nie taki fx straszny :) . Nie ma takiej sytuacji jak w hl2 ze z 80 fps robi sie 40 fps przy p.s. 2.0. Może to zasługa sterów nie wiem ale odkąd mam 67.22 to nawet cs source w tym jego tescie zyskał około 18 fps więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na karcie z podpisu mialem defaultowo oczywisice dx8 alewoda byla sredniej jakosci, wrzucilem to z benchmark.pl i wode mam tak jak na dx9 :] a spadku fpsów nie zauwarzam 1024x768x32 Max detale z Anizo x 4 minimalne fpsy jakie czase rejestruje to 35fps , zwykle 45- 100fps nawet (srednio 60 lata :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...