Skocz do zawartości
Yoda

AMD 64 - jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja aktualna maszynka niestety się zestarzała, i trzeba ją wymienić. Szybko odrzuciłem pomysł zakupu intela, z którym mam przykre doświadczenia. Mój wybór padł na 64 bitowe Athlony. Próbowałem znaleźć jakieś materiały, jednak sam niewiele mogę z nich wywnioskować, po prostu za mało się na tym znam. Dlatego chciałem prosić o polecenie dobrego modelu AMD 64 (i płyty pod niego), jednak z niezbyt wysokiej półki. Na Zestaw (płyta + procesor) planuję wydać w granicach 1500-1600 zł. Z góry dziękuję za pomoc

 

P.S. Wszystkim forumowiczom życzę Szczęsliwego nowego roku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta+proc za 1600 to raczej już całkiem wysoka półka, ale o to właśnie chodzi.Problem w tym, że dobry byłby nforce 4, ale jeśli nie masz grafiki na Pci-ex to lipa. Jednak można kupić na NF3: Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025 + AMD Athlon 64 3200+ BOX s939. Razem 1441 na Barwkompie. Podaj kartę graficzną jaką masz.

 

Ps. Aha, Szczęśliwego nowego roku 2005 elo elo Pozdro 600!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem, jako, że w najbliższych dniach wyjaśni się moja ostateczna sytuacja finansowa, może się zdarzyć, że zastawnowię się nad wymianą grafki. Dlatego "na zapas" chciałbym też poprosić o polecenie dobrej płyty na nForce 4. I wogóle, czy opłaca się brać płytę na nForce 4 tylko po to, żeby grafkę wymienić na PCI-E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma za dużego wyboru ani wyników poszczególnych płyt, jednakże najczęściej spotykaną jest ta:http://barwkomp.pl/index2.php?id2=menu_pro...NSLI&kat=&pkat=. Aczkolwiek lepiej byłoby poczekać na płytę od DFI o której temat jest tu. Najlepsza (sądząc po pozostałych płytach DFI) podkręcalność i fajny wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, na nForce 4 wyboru póki co nie ma. Ja znam tylko 3 płytki na tym chipsecie (te co można kupić w polsce):

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15512

Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI PCIex http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=PLASA8NSLID&kat=&pkat=

Asus A8N-SLI nForce4 SLI PCIex http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=PLASA8NSLI&kat=&pkat=

 

Z tym że te 2 płyty asusa "obsługują" SLI - czyli możliwość podłączenia dwóch kart graficznych.

Ja mam na oku płytke GIGABYTE'a, a jej cena na giełdzie osiąga nawet 430 zł !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie podczepie z moim dylematem.

 

Z przyczyn ode mnie niezaleznych musze w ciagu najblizszych paru tygodni zmienic kompa z tego, co w podpisie, na cos nowego.

 

Wybor padl na Athlona 64.

 

Konfiguracje, o ktorych mysle, to:

 

1) A64 3200+, MSI K8N Neo2 Platinum (wtedy zostaje moj Radek 9700)

2) A64 3000+, ktoras z plyt na NF4 (pewnie ASUS A8N-SLI Deluxe), nowa grafika na PCI-E (pewnie GF 6600GT)

 

W obu przypadkach zostaje moj RAM 2*256. W obu przypadkach rowniez nalezy doliczyc jeszcze karte sieciowa WiFi w standardzie 802.11g (ok. 180 zl)

 

A dylemat mam taki - czy jesli wybiore opcje numer 1, za kilka miesiecy kupie jakas dobra, nowa grafike na AGP jeszcze? Radek na razie wystarcza (aczkolwiek nie przy natywnej rozdzielczosci mojego monitora, 1280*1024, przynajmniej nie z AA i AF), ale w drugiej polowie roku pewnie nie bedzie juz tak rozowo.

 

Opcja nr 1 wychodzi z karta WiFi ok. 1600 zl, opcja nr 2 cos tak ok. 2300. Roznica jest wiec zasadnicza... Czy moje obawy co do dostepnosci dobrych kart graficznych na AGP za kilka miesiecy warte sa 700 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na oku płytke GIGABYTE'a, a jej cena na giełdzie osiąga nawet 430 zł !!

 

Z tym że ta płyta ma wymontowane wszystko co sie da w porównaniu z bogatszą (i niestety 300 zł drozśza wersją Sigma) Nie ma Dual Biosu, Karty stabilizującej napięcie, Serial Ata II i chyba podwójnej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...