Skocz do zawartości
Kiszon

Abit NF7-S i szum w głosnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głosniki Creative 4+1, które nie szumia (nawet przy wzmocnieniu na

maksimum). Jednak, po podłaczeniu do Abita szum jest wyraźniejszy i

postrzegalny już przy 1/3 zakresu wzmocniena. Czy tak może byc ??? Tyle

czytałem pochlebnych opinii o SoundStorm a tu taka niespodzianka. Prosze o

opinie. Thnx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki masz pod wyjście analogowe?

Jeśli tak to w sumie nie jest to nic dziwnego, wyjście analogowe jest na przetworniku ALC650 czyli takim jak w każdej (prawie :) ) płycie z AC'97.

SoundStorm pokazuje swą moc dopiero przy zewnętrznym dekoderze C/A. I to od jakości tego dekodera (i reszty zestawu) będzie zależeć jakość w głośnikach.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

A moze to szum kosmosu ?? 8O 8O 8O .. Twoj komp lapie sygnaly cywilizacji poza ziemskiej...

 

jak widać po sylwestrze niektórym jeszcze szumi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej ;) Swoja droga, dobra musiala byc impreza, ze gosc lapie sygnaly z kosmosu :P

 

A wracajac do tematu: jezeli bede mial glosniki podlaczone do zlacza analogowego na plycie, to zadnych korzysci z SoundStorm nie odczuje, bo po prostu nie bedzie uzywany? To jest dopiero nabijanie ludzi w butelke...

 

Prosilbym zeby ktos potwierdzil lub zaprzeczyl wypowiedzi ajsi, bo sie wlasnie waham nad zakupem NF7 vs NF7-SL, a glownym powodem wahania jest wlasnie SoundStorm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam NF7-s i bez żadnych dekoderów, zwykły wzmachol i dwie kolumny. Na szumy żadne się nie uskarżam. Może taki dekoder poprawi dżwiek, ale sam sounstorm nie powinien generować szumów. Ja bym Ci polecil MOBO z tym dżwiękiem, w/g mnie jest to lepsze niż każdy live i poróvnywalne z Audigy2, ale każdy ma swoją opinię. Różnica w cenie między tymi dwoma modelami MOBO nie jest dóza, więc polecam z sonstormem<nawet nazwa fajna :P>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie jednemu szumialo w "bańce" po sylwestrze, skoro takie wnioski :) Wracajac do rzeczy, to owszem, glosniki sa analogowe (Creative Cambridge SoundWorks), maja wbudowany wzmacniacz, ktory sam z siebie troszke szumi, jednak zalaczenie wyjscia analogowego (na panelu regulacji glosności pod winda), przy braku sygnalu (nic ni ejest odtwarzane) powoduje, ze szum sie wyraźnie zwieksza (oczywiscie jest to postrzegalnie przy sporym wzmocnieniu ustawionym na glosnikach). Wniosek, czesc z owego szumu pochodzi z plyty glownej. Moze w wolnej chwili pokombinuje z dodatkowym ekranowaniem kodekow na plycie glownej.

 

To co mnie szczegolnie zaskoczylo, to to ze moj semprom 2400+ (1660 MHz) poszedł bez zająknięcia na 2000 MHz (FSB 200 MHz) i to nawet temp nie wzrosla. Drugie zaskoczenie to to, ze jak kopiuje pliki poprzez siec, bżdz odtwarzam divixy, to zajetosc procka waha sie w zakresie od 0 - 10 %. Poprzednio mialem ECS-a - tam zajetosc byla wilokrotnioe wieksza. Czad nieziemski. Z drugiej zas strony dual to nie pelny dual, wzrost wydajnosci to jekies 60-70 %. Moze wynika to z faktu ze mam 2xDDR266 MHz, wiec praca w trybie asynchronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mam naturę dociekliwą postanowilem zbadac, jak to jest z tym szumem. Znalezlem w sieci rewelacyjny programik: "Right Mark Audio Analyzer 5.4", ktory umozliwia wyznaczenie rzeczywistych parametrow karty dzwiekowej. Co potrzeba:

 

- skonfigurowac kartę tak, aby pracowała w stereo - 2-glosnikowa,

- zaopatrzyc sie w kabelek stereo chinch-chinch,

- polaczyc wyjscie glosnikowe z wejsciem liniowym.

- dobrac odpowienio poziom nagrywania Line-In (u mnie pierwsza podzialka od dołu w mikserzez),

- dobrac odpowiednio poziom odtwarzania Master-Volume (u mnie środkowa podziałka zakresu w mikserze)

- wykonac test loop-back.

 

A oto wyniki mojego Abit-a NF7-S:

 

- Noise level: -81.3 dBa - chyba niezle ??

- Dynamic range: 81.3 dBa,

- THD: 0.2 % - ciutke za duzo,

- Stereo crosstalk: 53.1 dBa.

 

Pozdrawiam,

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...