Skocz do zawartości
Carno

Najlepsze mobo na nForce2 pod względem wyposażenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chce kupić dość dobra płytę pod wzgledem funkcjonalności/wyposażenia i nie chodzi mi by uzyskiwać jak najwyższe FBS więc o/c odpada, wiem że każdy jest za NF7-S bo to najlepsze mobo do tego celu… ale to co przeglądnąłem to jedynie pod tym względem odpowiada Microstar K7N2 Delta-2 Platinum nForce2 Ultra400, oczywiście posiada dźwięk SoundStorma oraz sieciówkę nForce2 Gigabit MCP 100/1000 Ethernet której nie ma w NF7-S i paru innych dodatków… a w zestawie kabel Serial ATA, D-Bracket 2 i okrągłe kable.

Szukałem tutaj cos więcej na temat tej mobo więc nie zalecajcie używać szukajki bo nie ma nic o niej na temat jej funkcjonalności, jedynie przewija się na okragło MSI K7N2 Delta-L i MSI K7N2 Delta-ILSR.

 

Microstar K7N2 Delta-2 Platinum nForce2 Ultra400 :arrow: foto

Pyzatym podoba mi się i fajnie będzie się prezentowała w budzie z oknem, uważana jest także za bardzo stabilną i wydajną, do tego bardzo niska temperatura na chipsecie i procku...

Wiec proszę o jakieś sugestie, najważniejsze że ma być funkcjonalna i stabilna, może jeszcze jakieś inne mobo w nowszej wersji za Socket A? obowiązkowo SS ponieważ pod to bedą Logiteki Z-5300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :wink: ale po pierwsze za droga (ponad 500 zeta :evil:), po drugie przeczytałem cały topik jej poświęcony i raczej stworzona dla melomanów o/c a co do funkcjonalności to się zgodzę ale multum konfiguracji z tym wszystkim, zwykły laik nie poradzi sobie z ustawieniami bo kompa składam dla mojej Leady… choć ja tez będę na nim użytkował :P

Więc niech wypowiedzą się osoby posiadające te mobo MSI co zapodałem, jak z jej możliwościami i stabilnością…

-------

ma ktoś linka do jakiejkolwiek recki tej płyty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze zastanów nad którymś Asusem?

Model (nie pamietam nazwy) z KT880 miał możliwość dołączenia jakiejś specjalnej asusowej karty Wi-fi a sama płyta też miała sporo wyposażenia.

chyba chodzi ci o model ASUS A7V880 - jezeli chodzi o wyposażenie to cieniutko, Serial ata + kable, 2 ide + 2x kable ide, dzwięk 6.1 realtek, dual, giga lan 10/100/1000. Ogólnie płytka spoko mam ją nie narzekam ja za cene 220zł to jest naprawde super :wink:

 

@Carno

Jeżeli chcesz mieć płyte z b. dobrym wyposażeniem to tylko gigabyte oni zawsze oferują b.dobrą stabliność + super wyposażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze zastanów nad którymś Asusem?

Model (nie pamietam nazwy) z KT880 miał możliwość dołączenia jakiejś specjalnej asusowej karty Wi-fi a sama płyta też miała sporo wyposażenia.

Wiem, chodzi o model Asus A7V880 zresztą Pretorian napisał o niej, ale co do niej to faktycznie ciekawa propozycja, zważywszy że można ją dostać za 220 zeta ale cos mi się w niej nie widzi, i ten dźwięk to raczej już nie SS, realtek to też raczej nie jest, w specyfikacji pisze "ADI SoundMAX 6-channel audio CODEC" chyba że się mylę i to jest to samo… w sumie lepszym rozwiązaniem w tym wypadku był by raczej Soltek SL-KT880E-RL. Choć ten asus ma fajnie umiejscowiony soket, nie było by problemu z Pentagramem QVC-120 :P

 

Jeżeli chcesz mieć płyte z b. dobrym wyposażeniem to tylko gigabyte oni zawsze oferują b.dobrą stabliność + super wyposażenie.

Racja ale jak wiem to wogóle ona nie jest do kręcenia, oczywiście wspomniałem że nie mam zamiaru osiągać wysokich częstotliwości ale kupiłem już na allegro od Miodka mobila, więc chociaż troszku bym go ustawił na wyższy zegar. Pozatym jeszcze na płytach Gigabyte są tylko dźwiękówki Realteka.

 

Też się dziwie że nikt nie ma tego Microstara K7N2 Delta-2 Platinum, bo jak lukam do specyfikacji to wypaśna płyta z niej… :roll:

Więc teraz to już naprawde nie wiem na co się zdecydować, poprzeglądam jeszcze inne fora i postanowie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A7N8-E Deluxe

m.in. SoundStorm, SATA z RAID, 2xGBit LAN, 6xUSB 2.0, FireWire, slot WiFi z kartą WiFi

Pełny opis tutaj: http://pl.asus.com/products/mb/socketa/a7n...-d/overview.htm

Rock stable, no i Asus ...

Dołączona grafika

Asus A7N8X-E Deluxe

Właśnie wziąłem pod uwagę te mobo, trzeba przyznać jest wypasiona, ale co do tego 6 kanałowego dźwięku to pod tym portem równoległym są te dodatkowe wyjścia czy sie mylę, bo niektóre płyty oferują 6 kanałowy dźwięk ale nie ma odrazu ich wyprowadzonych :evil:, w zestawie nawet też nie posiadają śledzia wyprowadzającego a właśnie słyszałem że trzeba go specjalnie dokupić choć nie wiem gdzie można byłoby go dostać, więc wielka szkoda bo znów zabawa i dodatkowe koszta :x

kolejnym plusikiem za niewielką dopłatą jest sieciówka WiFi.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Microstar K7N2 Delta-2 Platinum nForce2 Ultra400 . . . . . . . . Abit NF7-S v.2.0 nForce2 Ultra 400

Teraz zastanawiam się która z tych trzech płyt była by lepsza, wiadomo Abit najlepszy pod względem o/c ale znów mniej wypaśna od MSI i Asusa

Prosze zasugerować która z tych trzech płyt pod względem funkcjonalności była by odpowiednia dla mojej Leady :P

oczywiscie już kupiłem głośniczki Logiteki Z-5300 :twisted: i Athlon XP-M 2500+

do tego jeszcze dojdzie 512 MB (Hynixy lub Kingstony) dysk SerialATA 160GB Hitachi lub Samsung

i jakiś Radek 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AN7 .

Pod kazdym wzgględem najlepsze mobo pod socekt A .

Wyposazenie - 10/10

Stabilność - 8/10 (różnie bywa..)

uGuru - 0/10 (zbędna zabawka)

Wydajność - 10/10 (jeszcze tak nie kręciłem procka..)

 

Podsumowując - 10/10 choć czasami bywają problemy z poszczególnymi egzempalzami .. ale cała reszta OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AN7 .  

Pod kazdym wzgględem najlepsze mobo pod socekt A .  

Wyposazenie - 10/10

Stabilność - 8/10 (różnie bywa..)

uGuru - 0/10 (zbędna zabawka)

Wydajność - 10/10 (jeszcze tak nie kręciłem procka..)

 

Podsumowując - 10/10 choć czasami bywają problemy z poszczególnymi egzempalzami .. ale cała reszta OK!

Chcialem sie ciebie spytac czy uzywales nf7-s rev.2.0, bo ja wlansie mam dylemat nad twoja plyta i tym 2 abitem :)

A po 2 chcialem sie spytac czy kozystales z wyjscia cyfrowego, jesli taq to jaki dziwek :)

Pozdrowienia Moriia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Microstar K7N2 Delta-l młodszego brata Platinum i musze powiedzieć żę jest płyta bardzo solidna. NO na O/C oczywiście nie zaprzeczam że są lepsze ale na tej też da się fajnie podręcie Cpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Microstar K7N2 Delta-2 Platinum nForce2 Ultra400 NIE MA SoundSTORMa!! Starsze płyty Delta (czyli bez 2) ILSR miały SoundSTORM. Nie wiadomo czemu NVIDIA nie wyposażyła unowocześnionego NF2 w SoundSTORM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...