Skocz do zawartości
PgX

Komp zdalnie sterowany?

Rekomendowane odpowiedzi

No tak topik troche chory ale co tam :) . No więc ostatnio znudziły mnie stanardowe mody (na razie zrobiłem jeden standard mod czyli szybka swiecidelka i inne ogolnie kaszana) i moja druga buda narazie z oknem i w trakcie moda.

 

Kilka dni temu idąc moją ulicą zobaczyłem kilka dzieciaków bawiących sie zdalnie sterowanymi samochodzikami i pomyslalem o ku....rcze! No i przypomniał mi sie monster garage gdzie robili zdalnie sterowane auto... Mam nadzieję że już kojarzycie.. No i jak się zabrać za zrobienie kompa na kółkach i do tego zdalnie sterowanego? Nie mam pojęcia jak się za to zabrać a i funduszy nie mam za wiele... Wiem że potrzebny jest potrzebny moduł sterujący czyli mózg całego układu ale tak pozatym to nie wiem jak sie za to zabrać... dodam że google mi nie pomogły :/

 

Liczę że podoba wam sie pomysł i mi coś doradzicie :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup samochodzik zdalnie sterowany o większych gabarytach.

Wstaw do niego na niego kompa tylko że musi być wszystko lekkie.

No i jazda :D

No można też spalinówke zamontować

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.mozesz kupic sobie fiata 126p i zamontowac kompa do stodka:>

2.kup samochodzik zdalnie sterowany rozmontuj i zloz, czynnosc powtoz ze 2 razy i bedizesz wiedzial jak to dziala, nastepnie kup silnik na 230V (albo wyjmij mamie z odkurzacza) i zrob to na podstawie samochodzika ale z wiekszym silnikiem

pamietaj o kilometrach kabli do myszki klawiatoory monitora i zasilania.

 

Cos jeszcze chcesz wiedziec ??

a tak wogole gdzie i po co bedziesz jezdzil ??

 

 

:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad silnikami spalinowymi używanymi w modelarstwie :lol: a do samego kompa jakiś UPS...

 

Dołączona grafika

Ta obudowa by się nieźle nadawała tylko mogła by się przewrócić na zakręcie :D Chyba że dasz jakieś spoilery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz pozadna aparaturka to wydatek z 1000zl. imo wypruwanie trzewi z samochodu zabawiki to troche chybiony pomysl (za mala moc jak podlonczysz mcniejszy silnik to sie spali i qpa) najlepiej kupic silniczki jakie montuje sie w modelach (jesli elektryczne to durzej mocy a spalinowy to z 2 konie mechaniczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslałem ze chcesz sterować eltroicznym osprzętem komputera.. ale jeżdzący kmputer to lekka przesada... gdzie nim bediesz jezdził? metr w lewo , metr w prawo? :lol: chyba zeby mama poodkurzała pod komuterem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne gdzie tym będzie jeździł, ważne żę mod będzie orginalny :D. Moja wizja:

Obudowa własnej roboty, nawet z drewna by się nadawała, dość długa ale jak najniższa. Koła tak wielkie żeby wystawały podad obudowę :D, tak jak mają te samochody RC, że po przewróceniu dalej normalnie jeździ.

 

Wątpie żebyś to zrobił ale powodzenia :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego im ktos bardziej zakrecony mod wymysli tym szybciej zastrzeba ze nei ma na niego kasy :|

 

zaapeluje sobie:

 

LUDZIE - MIERZCIE SILY NA ZAMIARY - NIE MASZ KASY ZAJMIJ SIE CZYMS TANIM

-pomaluj bude

-pochowaj kable

-zadbaj o podswietlenie (jakmasz okno)

-zrob okno

 

//bedzie taki sobie standardowy modzik za niewielkie pieniadze, ale przynajmniej nie rozbabrzesz tego i nie stwierdzisz w trakcie ze jednak przegiolles i juz zbuda nic nie dasz rady zrobic :|

 

nie trzeba byc geniuszem zeby czytajac opisy modow na np bit-tech zauwazyc ze nie powstaja one z niczego, nie mowie, ze nie da sie modowac kompa niskim nakladem srodkow, ale ludzie - nie zabierajcie sie za cos z zalozeniem ze nie wydajecie na to kasy - szkoda psuc obudowy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podtrzymuje swoje zdanie ze to bez sensu .. nawet na swoją oryginalnosc... Nie kazdy oryginalny pomysł jest dobry (zobacz łódka z cukru)..

 

do komp idzie kilka kabli.. jak ktos budował robota to sie pewnie orientuje ze bezprzewodowy robot jest o niebo lepszy.. chyba ze zrobisz kompa bezprzewodowoego.. tylko jakiś mały reaktorek atomiany do zasilania tego czegoś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomyslu ze zdalnym sterowaniem- fajnie, ale nie na kolach- zlituj sie wacpan! Serwo drogie, 220 V bez kabla i tak nie zrobisz i w ogole :|

Juz lepiej kup starego laptopa + jakies autko za 100 zł, sklej jedno z drugim silikonem, albo nawet izolacjai masz :P ;) .

 

Poza tym- jak juz koniecznie chcesz zrobic cos "z pilota", to przylaczam sie do opnii niektorych ze mozna pwr + reset, ale <- no wlasnie z jednym ale:

Jak juz sie uporasz ze zrobieniem pwr i reset z pilota, to mozesz sprobowac z wysuwaniem i wsuwaniem tacki/tacek od CD. A calkowity hardcore to np. Zrobienie otwieranego boczku obudowy z pilota- pamieta ktos projekt milleniumBug? Moglbys zrobic sobie bok obudowy otwierany jak drzwi w audi RSQ w "Ja Robot". Potem tylko wrzucic film w siec i: slawa, sponsorzy- kasa, wszystkie casemodderki twoje :lol:

 

Pzdr.

(\|/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

in maj opinion power jest conajmnej zbednym przyciskiem w komputerze :lol: (chyba ze coś mieszamy z biosem i hardwarem) ... a reseta uzywam raz na 3 miesiace :lol:... widać co intel to intel :mrgreen:

 

otwierany bok to ja tez chciałem zrobic.. a razcej odsłanianą szybke :).. tlyko znów pytanie poco.. skoro bede to widziął raz dziennie przy uruchamianiu kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...