Skocz do zawartości
trq

Co wybrac?

Co Twoim zdaniem jest lepsze?  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Twoim zdaniem jest lepsze?

    • Pentium 4 2,40 GHz
      40
    • Athlon 64 3,0 GHz
      82


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podkręcić kompa i chciałbym zacząć od płyty głównej i procesora. Chcę aby mi doradzono jaką mam kupić płyte główną pod P4 2,40GHz (dokładnie Intel PIV 2,40GHZ 533/1M Prescott +BOX), lub pod Athlon 64 3,0GHZ +BOX ?. Intryguje mnie jeszcze pytanie: "Co jest wydajniesze, lepsze?" P4 czy AMD i pod jakim względem jakości ?.

 

Jeżeli nie sprawiam kłopotu i ma ktoś chwilę czasu, będę naprawdę wdzięczny jak ktoś mi fachowo odpowie na mojego posta.

 

Pozdrawiam.

narQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam p4 2,4 prescott i według mnie jest lepszy i wydajnieszy od amd.

wiesz ja kiedys mnialem intela i bylem tego samego zdania ;)

Dopiero kiedy kumpel przyniosl procka o podobnej cenie, tylko ze AMD, szybko zmnienilem zdanie 8)

(ps to nie kolejna wojna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak : od poczatku mam intela i sie nie zawiodłem a kuzaj miał od początku amd i co miecha musiał oddawać kompa do serwisu bo albo mu sie procek spalił albo jakies inne rzeczy z prockiem miał związane ( amd athlon XP ) teraz ma amd sempron 2.2 jakies 3 miechy i już 2 razy był w serwisie w sprawie procka. co powiecie? i ja tu nic nie ściemniam żeby nie bylo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podkręcić kompa i chciałbym zacząć od płyty głównej i procesora. Chcę aby mi doradzono jaką mam kupić płyte główną pod P4 2,40GHz (dokładnie Intel PIV 2,40GHZ 533/1M Prescott +BOX), lub pod Athlon 64 3,0GHZ +BOX ?. Intryguje mnie jeszcze pytanie: "Co jest wydajniesze, lepsze?" P4 czy AMD i pod jakim względem jakości ?.

 

Jeżeli nie sprawiam kłopotu i ma ktoś chwilę czasu, będę naprawdę wdzięczny jak ktoś mi fachowo odpowie na mojego posta.

 

Pozdrawiam.

narQ.

Przecież to jest śmieszne. Athlon 3800+ taktowany jest z zegarem 2,4 GHz :!: :!: :!: a spokojnie wygrywa z P4 3,8 GHz :twisted: to jeśli jest to A64 taktowany z zegarem 3,0 GHz to zmiecie P4 (1MB L2 cache + HT) o częstotliwości ok. 4,4 GHz :twisted: a ty go tu porównujesz to P4 2,4 GHz bez HT :hahaha: Oczywiście domyślam się, że chodzi Ci o A64 3000+ ale to porównanie też jest poprostu śmieszne. A64 rozkłada na łopatki wszystkie odpowiedniki w P4 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest bez sensu porównywac procesor nowej generacji 64bitowy z zintegrowanym kontrolerem pamięci do procesora Pentium 4 32bitowego - owszem szybkiego :D ale bez przesady i tak sobie Pentiumki nieźle radzą :D

Pogadamy jak INTEL wypuści cos 64bitowego albo dwurdzeniowego!!!

PS

 

TO nie jest wojenka tylko moje prywatne spostrzezenie :D

 

Pozdrawiam FANÓW Intelka i AMD !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mam przekonania do tych amd, pewnie myśle jeszcze o tych starych amd ale przecież teraz jest taka technologia :lol:

paluszek smieszny jestes :lol:

 

pewnie twoja wiedza na temat AMD zakonczyla sie na 0,18 mikronowych Palomino :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zadane pytanie odpowiedź jest taka.

Tańsze w zakupie i podkręcaniu bedzie AMD, z zaproponowanych 2 procków AMD powinno być też wydajniejsze. Nie ma co porównywać 2,4 z 3000+.

Kwestią drugą (i dla mnie ważniejszą) jest jakość wykonania i bezproblemowa exploatacja. AMD tu odpada z kilku prostych przyczyn. (wiem, zaraz ktoś bedzie wrzeszczał że ma same amdeki od 45 lat i nigdy żadnych kłopotów - okej, z bogiem). Wynika to z faktu że procki masz z firmy A, chipsety z fimy B/C/D i prawie za każdym razem budujesz prototypa. Jak masz kłopoty bo coś jest niestabilne lub sie źle instaluje to musisz przetrzepać pół internetu żeby sie dowiedzić o co biega - bo wszytko masz od innych producentów i tak naprawde niewiadomo gdzie szukac pomocy. Tutaj intel bije na głowe wszelkiej maści kolony/konkurencje (zwał jak zwał). Mnie nie podnieca interesowanie sie czy soft który akurat ściągam jest optymalizowany pod "moje" AMD i jego patenty czy musze szukac wersji pod AMD - pierwszy lepszy z brzegu przykład: Java 2 Platform z SUN, a kiedyś np sterowniki do grafik były z kodem pod AMD i bez. Obtykanie sie z AMD wymaga wiecej wiedzy od użytkownika i angażuje wiecej czasu. Za to jest tańszy. No coś za coś. Kupując intela kupujesz "wzorzec metra" wszystko ci na niem zadziała i zostanie odpowiednio wykryte. ALE musisz za to zapłacić.

 

Wiec moja rada jest taka. JAk jesteś ciemnozielony w podkręcaniu czegokolwiek (a z postu wnosze ze tak) to kup sobie AMD. Zabawka do podkręcania w sam raz i taniej w wypadku wtopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wy chyba zatrzymaliscie sie faktycznie na palomino 0.18 um :D

Informatoł kupując procek intela i amd zaloze sie ze instalujesz taka sama liczbe oprogramowania w obu przypadkach.

Sterowniki do mobo niestety instalowac musi kazdy czy to np. wlasciciel mobo na nforsie czy na intelu.

Aha jeszcze nigdy nie znalazlem oprogramowania z napisem:

VERSION FOR INTEL PROCESSOR

VERSION FOR AMD PROCESSOR

A co do awarii to niestety zdarzaja sie kazdemu i napewno rozwiazania nie znajdziesz na stronie producenta plyty glownej czy procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa jedne wielkie bradnie!!

Teraz AMD i Intel pod wzgledem awaryjnosci i problemow z softem i sterami sa na rowni!!

To kiedys za czasow Via kt133 i pierwszy geforcow byly problemy:))

teraz juz jest spoko:))

 

A co do chipsetow produkowanych przez producentow procesorow to AMD tez kiedys produkowalo chipsety i wcale one lepsze od Via'i nie byly!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem intela ale w tym porównaniu amd jest dużo lepszy.

mojemu bratu składałem amd i wziąłem mu 2700+ na msi płycie nie pamiętam jaka dokładnie. w moim zdziwieniu myślałem że będzie dużo dużo gorszy okazało się inaczej. tylko za słabą grafikę ma radzia 9200se 128. miałem nagły wyjazd i zapomniałem mu powiedzieć o grafie a wsklepie dali mu taki marną tą grafę myślałem nad 9600 pro. tobie proponuje amd nie ma co go porównywać do tego p4 chyba że byłby to p4 3.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest bez sensu porównywac procesor nowej generacji 64bitowy z zintegrowanym  kontrolerem pamięci do procesora Pentium 4 32bitowego - owszem szybkiego :D ale bez przesady i tak sobie Pentiumki nieźle radzą :D

Pogadamy jak INTEL wypuści cos 64bitowego albo dwurdzeniowego!!!

PS

 

TO nie jest wojenka tylko moje prywatne spostrzezenie :D

 

Pozdrawiam FANÓW Intelka i AMD !!!

Bzdura!!! Przecież nie porównują A64 pracującego w 64 bitowych programach do P4 w 32 bitowych. Oba pracują w 32 bitowym środowisku i AMD wygrywa w 80% testów. To ja mogę powiedzieć na to, żeby nie porównywać P4 z Athlonami XP, bo P4 ma hyper threading, a AMD nie, albo o większej ilości cache w prescottach. Przecież wtedy gdyby procesory miały to samo nie byłoby co porównywać, mam rację? Co do tematu to zdecydowanie Athlon 64 3000+.

 

Ps. Jeszcze lepiej dowaliłeś z dwurdzeniowymi. Najlepiej poczekać, aż Intel zrobi 18327821371283rdzeniowe proce i porównać je z K5. Taaak, wtedy pogadamy bo będzie o czym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol to ma byc ? :)

 

moj Athlon 3200+ (Barton) z podpisu jest szybszy od tego smiecia P4 2.4GHZ a ty porownujesz go z A64 3GHz ?

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

a jak ktos mowi ze jest pzrekonany codo amd to mi jest go naprawde szkoda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!!! Przecież nie porównują A64 pracującego w 64 bitowych programach do P4 w 32 bitowych. Oba pracują w 32 bitowym środowisku i AMD wygrywa w 80% testów. To ja mogę powiedzieć na to, żeby nie porównywać P4 z Athlonami XP, bo P4 ma hyper threading, a AMD nie, albo o większej ilości cache w prescottach. Przecież wtedy gdyby procesory miały to samo nie byłoby co porównywać, mam rację? Co do tematu to zdecydowanie Athlon 64 3000+.

Ps. Jeszcze lepiej dowaliłeś z dwurdzeniowymi. Najlepiej poczekać, aż Intel zrobi 18327821371283rdzeniowe proce i porównać je z K5. Taaak, wtedy pogadamy bo będzie o czym :lol:

1202509[/snapback]

 

Wow :o !!! Dzieki ze mi powiedziałes bo nie wiedziłem..... strasznie teraz czuje sie douczony !!!

 

Ale jesteś mądry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol to ma byc ? :)

moj Athlon 3200+ (Barton) z podpisu jest szybszy od tego smiecia P4 2.4GHZ a ty porownujesz go z A64 3GHz ?

 

a jak ktos mowi ze jest pzrekonany codo amd to mi jest go naprawde szkoda  :D

1202535[/snapback]

ales chlopie z grobej rury przywalil :D

 

tylko zauwaz, ze twoj bartonik nie kreci sie tak pieknie jak ten "smiec"!!

mozesz jedynie o tym pomarzyc :P

 

mialem juz kilka AMD-kow - jedne sie krecily troche lepiej, inne troche gorzej, jeszcze inne prawie wcale!!

i moje spostrzezenie jest takie, ze prawdziwe krecenie zaczyna sie dopiero na intelu!!!

 

w tej chwili mam jeszcze wiekszego "smiecia" ;) bo celerona 2,0, ktory bez zadnego problemu poszedl na 3,1GHZ!!!

 

 

a co do samej ankiety..... hmm, no to rzeczywiscie jest ona troche nie na miejscu -

delikatnie powiedziawszy ;)

te proce kompletnie do siebie nie przystaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie procków nie mozna porownywac do samochodów.

Osobiscie wolalbym full wypasiona astre z najmocniejszym silnikiem i wszystkimi bajerami niz vectre w ktorej nawet dywaniki trzeba sobie dokupic :D

A co do tego teamtu to najwyzszy czas go zamknac bo juz nic madrego nie wymyslicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Athlon 3200+ (Barton) z podpisu jest szybszy od tego smiecia P4 2.4GHZ a ty porownujesz go z A64 3GHz ?

Miej sobie Batona , Pontona czy innego wynalazka i ciesz sie nim. Mi tylko pozostaje wspólczuc ci że musiales o szczędzac i nie mogłes sobie kupic stabilnego proca na stabilnym chipsecie. A to Twoje "smieciowanie" świadczy chyba tylko o jakichś kompleksach które usiłujesz zakrzyczeć. Jakbym chciał rozpocząć czczą pyskówe to bym napisał że smieciem to jest dla mnie twój komputer a tanie miecho to psy żra.

 

to sa jedne wielkie bradnie!!

Teraz AMD i Intel pod wzgledem awaryjnosci i problemow z softem i sterami sa na rowni!!

Sugeruje wyjac głowe z ubikacji na której ktos napisał AMD i porozglądac sie dookoła. Np wejsc na forum Tweak.pl i zacząć porównywać. I tak:

 

forum "platforma AMD" ma 138 stron

forum "platforma Intel" ma 38 stron

 

na forum "Platforma AMD" na pierwszych 2 stronach można znaleźć tematy o kłopotach (tylko sprzętowe, pomijam te w których po prostu ktos nie zna sie na Windows):

- Czy to znaczy że...? Spalony procek

- ASUS K8N-E Deluxe ==>>> co jest z tym dźwiękiem???

- Problem Z Restartowaniem

- Dziwny problem z sata

- Włączający się sam komp.

- Epox,cpu,ram,a Może To Wina Myszy problem z ponownym uruchamianiem

- problem z network boot na GA-7N400-L

- Problem Z Plyta Glowna - Prosze O Pomoc

- Komp mi protestuje ale czemu?

- Brak Cacheowania Odczytu W Winxp System się muli strasznie

- N2U400-A + DURON 1400 = problem

- Dziwne...Gigabyte GA-K8NS Ultra

- problem z dyskiem sata

- AsusA7V600-X i Radeon 9600Pro, problem z kompatybilnoscia. P

- Abit NF7-S i szum w głosnikach

- problem

- komputer wariuje, samoistna zmiana mnoznika

i masa tych kłopotów pozostała nierozwiązana.. bo NIKT NIE WIE CZEMU. A ja wiem. Bo bylejaki sprzet tak ma. A gdzie masz szukac pomocy jak to wszystko od róznych producentów i każdy twierdzi że jego czesc jest "w pożo". No i stąd 138 stron wątków. Sory ale ja sobie kupiłem komputer a nie hobby.

 

na 2 pierwszych stronach "platformy Intel":

 

- Przegrzewanie Procka ?

- Problem z Hardware Monitorem pod WinXP

- Problem z AiBooster (ASUS P4P800-E)

- BRAK BOOTU!!!

- PROBLEM Z ASUS P4P800 DELUXE !!!!! POMOCY!!!!

- problem z temp C1700 na 845PE - fabryczny plaster (szybko!)

 

No to faktycznie. Awaryjnosc porównywalna. Jak 138 do 38 albo jak 18 do 7. Nie kpij człowieku. Mam też obalić Wasze teorie co do wydajności softu optymalizowanego pod procesory czy uwierzysz na słowo?

 

 

co do chipsetow produkowanych przez producentow procesorow to AMD tez kiedys produkowalo chipsety i wcale one lepsze od Via'i nie byly

No własnie o tym pisze. Nie załapałeś. To nie chodzi tylko o to żeby producent chipsetu i [roca był ten sam. Kul by jecze było jakby yto zrobili z należytą starannością i wsadzili kupe kaski w przetestowanie tego. Tylko nagle by sie okazało że tak podane rozwiązania jest droższe.

 

Trzymam sie tego co napisałem wyżej. I sam doradzam chłopakowi AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jestem obiektywny ale chcesz mieć szybszy procek - kup AMD  , chesz mieć swięty spokój - kup INTELA  , takie jest moje skromne zdanie.

dobrze napisane B)

 

btw.: nie wplatuje sie w ta mini-wojenke, ktora imho jest totalnie bez sensu - tyle opini, ile ludzi w niej bioracych udzial :/

 

@ Informatoł

twoje posty mnie rozwalaja - tak trzymaj! :D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej sobie Batona , Pontona czy innego wynalazka i ciesz sie nim. Mi tylko pozostaje wspólczuc ci że musiales o szczędzac i nie mogłes sobie kupic stabilnego proca na stabilnym chipsecie. A to Twoje "smieciowanie" świadczy chyba tylko o jakichś kompleksach które usiłujesz zakrzyczeć. Jakbym chciał rozpocząć czczą pyskówe to bym napisał że smieciem to jest dla mnie twój komputer a tanie miecho to psy żra.

nie no czlowieku zastanów sie co piszesz. Co to znaczystabilny procek na stabilnym chipsecie?

Dla mnie niestabilny to moze byc stól z trzema nogami.

Czlowieku mi sie sprzet juz od niepamietnych czasów zawiesił a ty mi mówisz o niestabilności.

Tak samo porównujesz ze w dziale AMD jest 3x wiecej problemów niz w Intelu.

A wiesz czemu? Bo 80% userów ma wlasnie AMD a nie Intela i jak wiadomo nikt nie jest wszechwiedzący wiec dlatego pyta na forum.

Tak samo jakbys nie wiedzial to wszystko moze sie zepsuc nawet twoj Intel.

 

A jak sobie kupiłem komputer to sobie na nim siedz. Pewnie nawet nie umiesz zainstalowac windowsa i jests wpatrzony w oglupiajace gry komputerowe.

A jak ci sie cos zepsuje to biegniesz do pana z serwisu i lamentujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...