Skocz do zawartości
trq

Co wybrac?

Co Twoim zdaniem jest lepsze?  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Twoim zdaniem jest lepsze?

    • Pentium 4 2,40 GHz
      40
    • Athlon 64 3,0 GHz
      82


Rekomendowane odpowiedzi

@KGB

znowu nie zakumales o czym mowie nie napierdzielam sie z twojego fsb 192 tylko ze sposobu w jaki porownujesz fsb 192 do KT266. Nie bede znowu zaczynal tego tematu bo Ty i tak pewnie dalej bedziesz brnal w zaparte. Tak czy siak czlowieku chce Ci powiedziec tylko ze nie bede nigdy negowal ani jednej ani drugiej platformy zycie mi pokazalo ze to jest swego rodzaju wyscig raz AMD na czele raz P4 i tak juz zostanie. Mowisz ze na chwile obecna A64 wydajniejszy no OK zgadzam sie ale tylko przy zastosowaniu procesorow FX dalej jesli chodzi o moj obecny config przesiadka na AMD64 (s939 + 3000+) pociagnela by za soba wiele zmian zeby dorownac intelowi musialbym zmieniac pamieci, szukac konkret proca zdecydowalem sie na intela z bardzo prostego wzgledu pojawily sie procesory na steppingu E0 i F0 (tego drugiego niestety w Polsce nie ma) i praktycznie kazdy na chwile obecna bez problemu na AC robi 4,2ghz nie powiesz mi ze ktorykolwiek z A64 mu dorowna bo i ja i Ty dobrze wiemy ze tak nie jest na chwile obecna oczywiscie. Dalej kwestia kosztow uwazasz ze plyta Abit AS8 na i865PE z poprawionym voltagem VTT jak i 3.2v na ramach bez vmoda na ktorej ludzi bija rekordy o/c jest szitem bo kosztuje 400 pln ? Proboje Ci wytlumaczyc ze te czasy juz minely kiedy mobo pod Intela kosztowalo bog wie ile proce tez juz duzo spadly z cen. Ceny sa naprawde porownywalne Jedyny Abit AA8XE Fatality ktory ma mase dodatkow wyposazenie i kosmiczny design (chlodzenie mosfetow itp) ktory niekoniecznie musi sie okazac pozyteczny (nie mialem go w lapach) Dlatego wlasnie zupelnie nie kumam Twoich wzpowiedyi i podejscia do sprawz. Nie wiem cyz miales kiedys okazje poprawcowania na platformie Intela przez okres dluzszy niz godzina moze zmienilbys zdanie i zauwazyl to czego teraz kompletnie nie widzisz.

 

@Lukasrz

przestan za przeproszeniem pie|perzyc o tych mhz jesli porownujesz AMD vs intel uzywaj wspolczynnika PR w przypadku AMD inne porownania nie maja sensu! Wymien mi choc jedno slowo gdzie mowilem o niestabilnosci AMD nigdzie czegos takiego nie uzylem a i jak zauwazyles chlopaki sie nabijali a Ty dales sie zrobic. Jestescie tak zakompleksieni na punkcie AMD ze pala mala zauwazacie tylko dobra tej platformy a najwazniejszym dobrem jest jej cena oczywiscie nie patrzycie na to co dzieje sie dookola.

 

Zrozumieli czy powtorzyc jeszcze raz drukowanymi literami??

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzicie ze tekt o checi posiadania P4 jest juz zbyt mocno oklepany

nie sadzicie ze jezeli krytykuje P4 to mi sie on nie podoba ,wiec raczej nie chcial bym go miec

 

Lagier

ty nie napisales ze AMD padaja jak muchy ,ale sa tacy co pisali >>>Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sadze ze bardzo chciałbys go jednak miec - ale z czystej polskiej typowo mentalnosci psa ogrodnika- nie mam to "obrzydze innym"

 

krytykujesz p4 tak naprawde nic o nim nie wiedząc-

 

ja doceniłem teraz Intela i załuje ze tak pozno-

nie brałem slubu ani z amd ani z intelem i tak naprawde obie te firmy mi kolo pyty latają ale obiektywnie zupełnie stwierdzam ze jednak P4 posiada zalety jakich nie da AMD.

zdecydowałem sie po długich testach, przesaidywaniu np w dniu dzisiejszym na obu platformach(Prescott i Winchester)- nie była to decyzja wywalona z rękawa i jak najbardziej słuszna

a jakie to zalety mowic nie bede bo zostało to powiedziane wielokrotnie a do Ciebie i tak nie trafia wiec cóz - to twój KGB problem i tyle -mysl tam sobie i pisz co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy to prawda że Prescott na boxowym chłodzeniu za bardzo się grzeje

jeżeli ma prawidłowo dobraną obudowe to nie. Wadą boxowego chłodzenie jest raczej hałas niż temperatura.

 

i obniża sobie wtedy automatycznie taktowanie ?

jeżeli przekroczy 85 stopni to zwalania. Za to sie nie pali i nie masz kasy w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma prawidłowo dobraną obudowe to nie. Wadą boxowego chłodzenie jest raczej hałas niż temperatura.

jeżeli przekroczy 85 stopni to zwalania. Za to sie nie pali i nie masz kasy w plecy

1225862[/snapback]

 

ar ju siur ze ta granica wynosi 85'C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

very siur

ściągnija se filma z Tomshardware gdzie ściągali radiatory z działajacych inteli i działających AMD i gdzie intele zwalniały a amd łapały po 270 stopni i płoneły. Oczywiście aplikacja z danymi w plecy, system w plecy, proc i płyta w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z podstawek ma większą przyszłość Socket 478 czy Socket 939, a może wypadałoby raczej zapytać, na którą podstawkę będą dłużej produkować procesory? Nie chce żeby za 12 miesięcy okazało się, że już na płytę XXX o podstawie Socket 478 lub Socket 939 nie wrzuce nowego procesora, bo takowych już nie produkują.

Wydaje mi się ze to też ma duży wpływ na zakup procesora czy to Intel czy Amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z podstawek ma większą przyszłość Socket 478 czy Socket 939, a może wypadałoby raczej zapytać, na którą podstawkę będą dłużej produkować procesory? Nie chce żeby za 12 miesięcy okazało się, że już na płytę XXX o podstawie Socket 478 lub Socket 939 nie wrzuce nowego procesora, bo takowych już nie produkują.

Wydaje mi się ze to też ma duży wpływ na zakup procesora czy to Intel czy Amd.

1227868[/snapback]

 

Socket 478 praktycznie juz nie istnieje zostalo zastopione Socket T (LGA7750 i to miedzy tym a s939 powinienes sie zastanaiwac. nikt tak naprawde nie odpowie Ci na to pytanie bo i jedna podstawka i druga niedawno sie pojawily AMD jak i Intel zapewniaja ze w najblizszym czasie nie bedzie zmian ale tego nie mozna byc pewnym. Reasumujac porownanie s478 vs 939 nie ma sensu bo to drugie jest bardziej przyszlosciowym rozwiazaniem. Jednak w wypadku lga775 i 939 trudno powiedziec ktore bedzie bardziej przyszlosciowe i dluzej na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qusz ---> Socket939 ma większą przyszłość.

Powiedzcie mi, czy to prawda że Norwoody są szybsze niż Prescotty (przy tym samym taktowaniu) ? Bo na różnych serwisach różnie piszą...

1228343[/snapback]

Raz szybsze, raz wolniejsze, zależy w jakim zastosowaniu. Ale i tak różnice sięgają raptem kilku procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi powiedział: "wejdż na TWEAK.PL " im więcej poczytasz tym większe będziesz miała wątpliwości.

Nie jestem żadnym ekspertem a dotychczasowy sprzęt który nie długo zmieniam na nowszy jest słabiutki

ale powiem, że razem z kolegą 2-lata temu kupywaliśmy komputery, ja taki jak w podpisie a kolega AMD 1600 XP z płytą GIGABYT (nazwy nie znam) co do wydajności w grach AMD miażdzyło mojego Celerona, ale jak trzeba było przekonwertować film do formatu divx to u mnie na Celeronie 2.0@2.5 co najmniej 1/3 szybciej (np. zamiast 6 godz. na amd to umnie nie całe 4) i jeszcze szybciej przy użyciu TmpGenc do MPEG-2

 

Fani AMD!!! nic do was nie mam jakby co i może to zbieg okoliczności albo że płyta kolegi była GIGABIT, trzy razy ją wymieniał bo miała jakieś usterki i często nowy sprzęt po prostu nie wykrywa, ja wymieniłam tylko dysk IBM 60GB na większy i poza tym zawsze stabilnie być może dlatego, że płyta z asusa wtedy za ponad 900zł i inny chipset, NIGDY NIE MIAŁAM Z NIM PROBLEMÓW, ale to są tylko moje spostrzeżenia a nie uwagi - ekspertem nie jestem. POZDRAWIAM WSZYSTKICH :D

Edytowane przez rtomkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...