Skocz do zawartości
trq

Co wybrac?

Co Twoim zdaniem jest lepsze?  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Twoim zdaniem jest lepsze?

    • Pentium 4 2,40 GHz
      40
    • Athlon 64 3,0 GHz
      82


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem okazje usiąśc przy A64 3000+. Zrobiłem test super PI 1M - wynik 49 sekund. U mnie P4 2.4@2.9 GHz wykonał w 57 sekund, a niby współczynniki są podobne. Chyba mam ostatniego Intela w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no czlowieku zastanów sie co piszesz. Co to znaczystabilny procek na stabilnym chipsecie?

To znaczy że jak postawisz takich 200 ciurkiem to sie 200 odpali, zainstaluje i bedzie tak chodzić następne 5 lat. Wyjaśnione?

 

Czlowieku mi sie sprzet juz od niepamietnych czasów zawiesił a ty mi mówisz o niestabilności.

łał. Jestem pod wrażeniem

A wiesz czemu? Bo 80% userów ma wlasnie AMD a nie Intela

Kupa jest dobra , 5 milionów much nie może sie mylić. Nie wiem czy kojarzysz ale za taki tekst tylko że o Windows niejaki Benek Gates zarobił kulke w firmie South Park. Mnożyć przykłady? Większość ludzi jeździ autobusem. To znaczy że samochody są gorsze czy tylko że autobusy są tańsze? To niby że niejedzenie jest zdrowe bo czarna afryka głównie głoduje? No zapodaj jeszcze jakiś fajny argument. Na pewno małe fiaty i polonezy są lepsze od mercedesów.. przeciez jest ich więcej.

 

nikt nie jest wszechwiedzący wiec dlatego pyta na forum

Tylko że tzeba to forum znaleźć, zarejestrować sie, zadać pytanie, odczekać swoje i MOŻE sie trafi ktoś kto wie.. a nawet jak sie trafi ten ktoś kto wie to potem trzeba go wyłowić z 30 innym którym sie tylko wydaje że wie a ich rady są czasami niebezpieczne i mogą dobić sprzęt. A jak sie nikt ni trafi to nawet nie masz od kogo wymagać żeby sie twoimproblemikiem zajął. Angażuje to czas, wymaga wiedzy od pytającego i szczęscia. Ew. niekompatybilnosc wyłapiesz tylko wtedy kiedy ktoś bardziej kumaty od ciebie (przykład) miał taki problem i go NA TYM SAMYM forum opisał. A tak to szukasz w faq na stronie producenta płyty, albo w faq na stronie producenta proca, albo w faq na stronie producenta chipsetu.. szukasz list kompatybilności i analizujesz i sprawdzasz... fajnie masz. Kiedyś musisz mi o tym opowiedzieć bo ja to co najwyżej moge sobie wyobrażać jak to jest. Ja mam proca który działa z moim chipseem i z pamięciami które z tą płytą były sprawdzone. A wszystko co mi nie działa zgłaszam w jednym miejscu (www.producenta - o ile już nie jest to opisany problem i solucja do niego).

 

A jak sobie kupiłem komputer to sobie na nim siedz. Pewnie nawet nie umiesz zainstalowac windowsa i jests wpatrzony w oglupiajace gry komputerowe.

A jak ci sie cos zepsuje to biegniesz do pana z serwisu i lamentujesz

A jak sie zsikam w spodnie to płacze i tupie nózkami, wogóle jestem głupi, brzydki i niesympatyczny. Tylko jakby co czepianie sie mnie ma wspólnego z wątkiem? Chyba tylko to że jak ktoś nie szaleje z zachwytu nad AMD i jeszcze umie to uargumentowac tak że nie można tych argumentów zbić to najlepiej obrazić jego albo jego matke nie?

No tośmy se pogadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko pan informatoł ma niepodważalny argument: AMD jest niestabilne.

Powiedz jeszcze ze sie jądro kruszy i mocno grzeje to wogle bedzie już parodia.

A wogle twoje porównania sa znakomicie powiazane z tematem.

Maluchów jest najwiecej w polsce dlatego sa lepsze od mercedesa ? nie

maluchów jest najwiecej w polsce i dlatego maluchy najczesciej sie psuja :) takbym to sformułował.

Dalsza dyskusja nie ma sensu i niewiem po co sie wypowiadasz na forum skoro musiales przebranac przez ten krnąbrny tryb rejestracji a potem musisz biedaku czekac godzinami na odpowiedz.

Zadzon se na 0-700 tam ci dzadza odpowiedz odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! :lol:

PANOWIE !!!

 

 

BASTA !!! :lol:

 

 

Kto woli Intela :D niech sobie go ma a kto AMD rownież :)

 

PS

Zawsze gdy zakladalem radiator na moje Athlony to strasznie sie denerwowalem zeby nie ukruszyć tej kruszynki (rdzenia) .. hi hi hi hi :) a teraz moge nawet żelazko położyć i nic!!!

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że A64 sie włączy może bedzie szybszy. :) Zwłaszcza jak sie go porównuje z 2.4 Bo raczej nie lepszy. .

 

Poza tym nie bardzo widze gdzie ten złoty interes. Athlon 64 BOX kosztuje w hurtowniach po 506zł netto sztuka a Pentium 4 2.8 Prescott 520zł natomiast P4 3.0 Ghz S478 niecałe 540 netto. To ja wole do takiego Athlona 3000 dołożyć 40zł i miec 3Ghz P4. Te niecałe 40zł to aż taka wielka oszczędność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doInformatoł

koleś normalnie lolek z ciebie cały czas coś marudzisz o jakiś wadach athlonów itp. wady może są jak ktoś nie wie co i jak i wkłada proca odwrotnie czy zaczyna mieszac z oc nie mając o tym pojęcia ! Ja miałem kilka pentiumów i byłem z nich zadowolony teraz mam amd i tez jestem zadowolony, problemy miałem tylko na platformie z celkiem zresztą zmienionym na pełnego pentaka obie platformy są stabilne szybkie i porównywalne pod względem wydajności żadan znacząco nie odbiega od drugiej. Jak ktoś się zna nie bedzie miał żadnych kłopotów z żadną ale są lolki które kupują kompy z supermarketów i potem walą na forum tysiące głupich postów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że są lolki co kupuja kompy z supermarketów. Tylko zwróć uwage na to że są tez ludzi którzy NIE ZNAJĄ SIE I NIE CHCĄ SIE ZNAC i nie chcą mieć długów wdzięczności u znajomego informatyka. Za to chcą mieć w miere wydajny sprzęt który nie bedzie kłopotliwy. Ja sie znam w godzinach pracy i z AMD moge sie bujać za kase jak sobie klient to kupił ale nie chce tego w domu. Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak informatoł. Dam laikowi sprzet tylko nie powiem mu czy siedzi w nim AMD czy Intel i gwarantuje ci ze jeśli gość nie zobaczy albo mu ktos nie powie to dalej nie bedzie wiedział co to za platforma.

A popsuc cos to moze tylko on sam z braku wiedzy.

Pozatym ten kto sie nie zna to napewno nie sklada sam komputera...

 

Kiedys spytalem sie kolesia jaki ma procesor to odpowiedział mi że 4GBajty. O dysk juz mi sie pytac nie chcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak kupi AMD to niestety sie dowie bo bedzie musiał sie zainteresowac co oddaja na gwarancje...

 

(A) (M)oże (D)ziałający

 

Cześć Mamo,

Długo nie pisałem ale miałem  przejściowe problemy z komputerem. I napisze ci też dlaczego nie przyjedziemy z moją Panną na święta.

Historia jak inne.  Pamiętasz tego Celerona 1,1 co ostatnio mieliśmy jak u nas byłaś? No niby fajny komputer i nigdy nas nie zawiódł, ale już ma swoje lata i najnowsze gry to tak nie za zbytnio na nim chodzą. Podliczyliśmy z Panną nasz budżet i uznaliśmy że chyba nas stać na zmianę komputera na jakiś nowszy.

 

Wiesz mamo, ja raczej użytkownik jestem ale coś tam wiem to sobie zajrzałem we właściwości w moim Windows98 i tam napisało że procesor Intel. Wszedłem na stronę Intela (była po polsku, nawet sobie troche poczytałem i zaczynałem mniej wiecej wiedziec co chce kupić. Zreszta na tej stronie można sobie skonfigurować cały zestaw taki co będzie działający na 100%), znalazłem dystrybutorów  i postanowiłem pójść do jednego z tych sklepów po nowy sprzęt. Zresztą okazało się że jeden sklep jest całkiem niedaleko, prawie pod domem.

 

Pan w sklepie był całkiem miły i powiedział że mogę sobie kupić markową stacje albo za troszkę mniejsze pieniądze złożą mi nawet lepszy – taki bardziej indywidualnie pod moje potrzeby. Motywował to tym że kupując gotowca w zasadzie mam się mały wpływ na dobór komponentów w środku. Brzmiało to sensownie to uzgodniłem że przygotuje mi taką propozycje zestawu a ja sobie to wezmę, przemyśle porównam i zdecyduje.

Dostałem taką specyfikacje części i cenę na to. Zaraz poleciałem do mądrzejszych (mądrzejszych znam dwu takich – jak mi się wtedy wydawało – co siedzą w sprzęcie. Pierwszy zapytany – SąsiadZGóry – co to jest informatykiem powiedział że sprzęt jest spoko i na pewno będę zadowolony i kilka lat zabawka pociągnie. Powiedział że on zresztą też teraz zmienia kompa a ta specyfikacja mu pasi to sobie zrobił kopie i zamówi podobny. Ucieszyłem się z tej opini – tym bardziej że sprzęt nie był tani – ale wieczorem miał wpaść KumpelCoSieZna, to pomyślałem że niech  i od niego usłyszę aprobatę.

KumpelCoSieZna jak zobaczył tą specyfikacje to popukał się w głowę i prawie na mnie nawrzeszczał: zidiociałeś??! 2000zł za komputer? Z Pentium4? A ta nagrywarka i dysk to można takie kupić taniej i lepsze – bo takie co napisali w gazecie że wszystkie testy wygrywa.

Powyciągał jakieś gazety od komputerów z torby i mi pokazuje jakieś wykresy. No faktycznie, mało z tego kapuje ale widze że proce te co mi pokazuje palcem to tam te paski dłuższe mają. A poza tym.. – mówi – stary, kupujesz takiego AMD, dobrą płytke, podkręcasz go i smiga tak że zjada tego pentaka co tam masz w specyfikacji na śniadanie a płyta ma WiFi i Gigabitową Siec. I jeszcze masz miedzy 400 a 600złw kieszeni.

Kurde, gość się zna, mówi z sensem. To pomyślałem że co będę przepłacał i zrobie tak jak mówi KolegaCoSieZna. Do tego frajera SąsiadaZGóry już nie będę chodził się radzić bo to jest „lama” a KolegaCoSieZna ma z niego „LOL”. Z tonu jakim to mówił wywnioskowałem że to nic dobrego być lama i żeby inni mieli z ciebie lol.

 

… tydzień później.

Poszliśmy z KolegąCoSieZna do tego sklepu żeby kolega kupił co trzeba i poskładał zawodowo. Faktycznie, wyszło całe 400zł taniej. Spotkaliśmy w sklepie tego SąsiadaZGóry jak kupował ten zestaw co ja miałem mieć. Nawet już nie gadałem z ta lama bo mam z niego lol, robi se krzywde na własne życzenie to co będę dyskutował. Pokaże mu jak mi śmigają gierki to sam wymięknie i będzie zazdrościł.

 

KolegaCoSieZna rozłożył to wszystko na biurku u mnie i przystapił do składania. Za zaoszczędzoną kaske kupiłem browary i tak se „składaliśmy” kompa a ja lekko z nudów oglądałem części. Najbardziej oczywiście interesował mnie ten świetny procesor. KolegaCoSieZna pokazł mi które to jest i zaczałem go oglądać. Wcale się nie różnił od tego poprzedniego ale zaniepokoił mnie taki kawałek co wyglądał na odłamany albo porysowany.

ale KolegaCoSieZna powiedział że tak ma 80%AMD  i to żadna wada i wszystko będzie gicior banglać.

No i zabanglało ale nie do końca. Komputer wykonywał jakieś dziwne resety tuż po starcie albo się zawieszał. No to podpieliśmy tego starego mojego kompa (wiesz, tego na celeronie co działa) i KolegaCoSieZna wszedł na jakieś forum i zadał pytanie. Nie minęło 3 godziny jak jakiś inny Kolo odpisał co trzeba w płycie ustawić (coś tam w pamięciach) i KolegaCoSieZna ustawił. No i wszystko ruszyło jak trzeba. Kolega postawił Windows, nawgrywał kupe tajemniczych płytek i jest kul. Tylko skończyliśmy koło 21 instalować system to zaraz poleciałem pochwalić się SąsiadowiZGóry jak mi wypas śmiga. Okazało się że sąsiad nie bardzo ma ochote rozmawiać bo już od 8 godzin tłucze w jakąś gre i strasznie go to pochłonęło a prawie kończy. Obiecałem mi że jak skończy to zainstalujemy ją u mnie i porównamy wydajność. Też sobie w końcu chciałem w coś pograć bo od rana uruchamiamy komputer i końcu by należało ściągnąć poczte i coś połoić.

 

2 dni później….

Pożyczyłem od SąsiadaZGóry tą gierke. Zainstalowałem i mam dziwne wrażenie że u niego chodzi lepiej. Zadzwoniłem do KolegiCoSieZna i kolega powiedział że wpadni i zobaczy o co chodzi.

Po godzinie wpadł i powiedział że no pewnie że chodzi gorzej bo ten pętak to tylko w grach taki mocny ale on mi zaraz AMD podkręci (bo się kręcą że hej!) i wszystko będzie gicior banglać. A ten z góry to LOL jest.

 

Okazało się że z tym podkręcaniem to tak nie bardzo nam szło. Męczyliśmy się kilka godzin, rozłożyliśmy całego kompa na stole i robiliśmy testy. KolegaCoSieZna wszedł na forum, nie minęło 3 godziny jak powiedział że zasilacz ten co ja mam to inni mówią że jest słaby do podkręcania. No ale że mi zostało prawie 400zł z tego kompa (nic nie powiedziałem Pannie żeby mieć zaskórniaka) to kupiliśmy za 300 wypasiony zasilacz.

 

1 dzień później

KolegaCoSieZna wpadł i zaczęliśmy podkręcanie. Zasilacz dawał rade wspaniale,. Po 4  godzinach uzyskaliśmy stabilnie lepsze parametry. Zaczynam troche kumac tą zabawe. Już się prawie nastawiłem na wymiatanie wrogów w jakiejś krwawej jatce kiedy coś puknęło w zasilaczu i wszystko zgasło.

KolegaCoSieZna już musiał iśc i powiedział że jutro zobaczymy co się dzieje. Troche mnie to zasmuciło  bo w domu komputera oprócz mnie używa Panna i często ma pilną robote do dokończenia w domu.. i to za niezłą kae bo jest Menado w dużej firmie. No i ja prawde mówiąc też potrzebuje kompa do ważniejszych celów niż zabawa.

Chciał,niechciał musiałem znowu podpiąć tego Celerona 1,1 (wiesz, tego starego co zawsze działał), gorzej że Panna się unerwiła bo na tym niedziałającym były na dysku potrzebne jej dane. Szcześliwie komputer SąsiadaZGóry chodził (słyszałem jak lol tłucze w gierki, tak ryczał głośnikami) i sąsiad zgodził się podpiac nasz dysk i zgrać te dane na Pędraka na USB.

 

Okazało się że że ten procesor AMD jest zayebisty w podkręcaniu tylko szybko się od tego przegrzewa i dlatego nie startuje (do takiego wniosku doszedłem po zarejestrowaniu się na forum i przesiedzeniu nad tym pół nocy).

 

 

…następnego dnia

Następnego dnia rano kupiłem najbardziej wypaśny cooler jaki był w sklepie za 180zł. I do tego dobra paste za 20zł. Dołożyłem do tego radiatorki na RAM i tak uzbrojony w domu czekałem na KolegeCoSie zna.

Ale KolegaCoSieZna jakoś nie wpadał, nie odbierał telefonów. Zaczynałem mieć powoli nóż na gardle, Panna była wściekła bo potrzebowała pracować. Poszedłem do KolegiCoSieZna do domu spytać co jest. Otworzyła mi jego matka i powiedziała że zgubił komórke a w ogóle to poleciał na pół roku do Zimbabwe i nie ma z nim żadnego kontaktu.

Jak wróciłem do domu Panny nie było. Wróciła po 3 godzinach. Okazało się ze była u SąsiadaZGóry który okazał się tak miły że pozwolił jej robote dokończyć na swoim kompie. I tak miał zresztą jej dane z poprzedniego przegrywania. Jakoś nie skasował i akurat były jak znalazł.

 

Po złożeniu kompa, założeniu radiatorów (ten od proca ciężki jak diabli – aż się płyta wyginała) okazało się że komp dalej nie wstaje.

Podłączyłem znowu tego starego celerona (pamiętasz mamo, tego co zawsze u nas działał) załogowałem się na forum i niebawem, nie dalej jak po 3 godzinach oglądałem z bardzo bliska swój procesor. No niestety, był spalony, przebarwienia od spodu.. itd. Wszystko tak jak opisali chłopaki na forum (coż za pomocne miejsce to forum!!!!). Poszedłem z procesorem do sklepu. Sprzedawca powiedział że go „kręciłem” i jeszcze że jest cośtam ukruszone i nie ma mowy o gwarancji.

Kurde, jakbym powiedział Pannie że musiałem kupić kolejnego proca za kilkaset zeta to by mnie zabiła. Naruszyłem swoje tajne rezerwy i uszczkonałem z tej kaski co to ją odkładałem na modyfikacje w samochodzie.

Z nowym procem, zasilaczem, pastą, radiatorami i wiedzą zdobytą przez 7 dni przesiadywania przez cały wolny czas na forum AMD przystąpiłem do składania kompa.

Wszystko profi, procek z podpórkami, na paste, radiatorki na klej termoprzewodzący, wentylatory i zasilacz na miejscu, dokupiłem też wentylator na chipsem. Troche mi wolno szło icały czas denerwowały mnie odgłosy z góry bo SąsiadZGóry własnie łoił w jakąs giercoche kiedy ja się tu pociłem. Kurde, czy temu debilowi nie przeszkadza MIZERNA wydajnośc jego PRZEPŁACONEGO KOMPA? Mi by to strasznie psuło humor, zwłaszcza teraz kiedy już tyle wiem o sprzęcie.

 

Nie minęło 3 godzinki jak złożyłem komputer. Zainstalowałem Windows, sterowniki chipsetu, puściłem Prime95, po godzinie zanotowałem temperatury i zaraz jest sobie umieściłem w podpisie na forum. Uzyskałem tez 345,93856438765 Mhz wiecej niż na fabrycznych nastawach – i to też umieściłem sobie w podpisie na forum.

Wypas komputer wymiata. Jest superstabilny. Skonfigurowałem poczte i poszedłem spać.

Następnego dnia jak wracałem z roboty to zadzwonia Panna i powiedziała że chyba się komputer popsuł bo ona się kręciła na tym krześle obrotowym przy kompie i lekko zawadziła kolanem o komputer i on zgasł.

 

Wróciłem do domu, zjadłem coś i zająłem się komputerem. Miałem robote (panna też) a i chciałem wieczorem film pooglądać no ale jak nie działa to trza zajrzeć. Poprawiłem wszystkie wtyczki zasilania ale nic nie pomogło. Rozłożyłem na części, wymontowałem płytę no i wymyśliłem. Ciężki radiator na procku zaczepiony w jakiś pokrętny sposób do gniazda procesora wyrwał to gniazdo częściowo z płyty głównej.

 

Wiesz mamo, niby nic. Pierwszego Pierwszego w kolejnym miesiącu kupiłem nową wypasiona płyte, złożyłem jak trzeba, wszystko podparłem, podokręcałem, zabezpieczyłem.

Sprzęt hula jak marzenie. Nawet teraz mi komputer robi to samo co komputer tego LOLa z góry o 4 do 10 sekund szybciej a i w grach mam całe 6% klatek więcej. No i KTO JEST TERAZ GÓRA?

 

Troche teraz tylko szkoda że Panna przez cały zeszły miesiąc spędzała bardzo dużo czasu u SąsiadaZGóry. Teraz już u niego mieszka bo to podobno świetny gość i ona mówi że nie podnieca się byle gów…nem tak jak ja. Podobno  w maju biorą ślub.

 

To ja nie chce należęć do tego klubu co naczytali sie ciach!ł o żabach no i teraz na sile usiłują zainteresować tym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatoł skąd wziołeś ten wzruszający list?

Z poczytaj mi mamo?

Bohaterowie:

Sąsiad Informatyk - potem jak sie okazało lol był z niego

Kumepl Co Sie Zna - no jak widać zna sie na tyle że uszkodził jajko :)

Boże weź mi tu takich czytanek nie zamieszczaj bo jeszcze sie zgorsze od czytania tych bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostałem pkt za taką kłónie więc radze wam uważać... :P

pan informatoł ma xywe adekwatną do swojej wiedzy ;]

bo teksty w stylu amd sie grzeje są smieszne, z racji tego ze to intel zmienia standard obudów bo mu sie pentiawki grzeją...

co do ilosci problemów na forum, są one proporjonalne do ilosci uzytkowników obu platform.

amd owszem robiło procesory słabsze i mniej stabilne , ale w dobie 300-400mhz'owych potworków, wiem bo takie cudo od amd ma nadal mój kuzyn. tylko ze amd sie uczy na błędach a intel raczej nie, bo do tej pory nie rozumieją że sprzedają to samo co amd tylko znacznie drozej :>

a teraz przejdzmy do tematu tego tematu :>>

oczywiscie ze 64bity , które nawet w aplikacjach 32bitowych jest szybsze. tu nie ma niestety co porównywać..... jak intel wymodzi swoje 64bity wtedy mozna będzie porównywac......

 

 

PS. Informatoł, urzekła mnie twoja historia....

czesto pewnie piszesz listy do matuli :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatoł dobijasz mnie :ploom:

Skąd ty takie brednie wyssałeś ?? :blink:

Wydajność -> AMD

Stabilność i bez awaryjność -> Intel :mellow:

 

Dobre... czas to sprostować :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po pierwsze -> AMD było i jest nadal tańsze :D Zgodzę się, że bardziej zaawnsowani użytkownicy kupują AMD, ponieważ kiedy laik idzie do sklepu zaraz mu wołąją: "bierz pan Intel'a (Celerona) bo to jest moc i stabilność :lol: :lol: :lol:" Wszyscy to są lole :? Nie no, AMD za taką samą cenę jest wydajniejszy. Obecnie nie ma problemów ze stabilnością :razz: i wszystko jest "cacy" B) Dyskusja z "matołem" nie ma sensu. Dam mój przykład: mój komp w podpisie już 4 razy jest w serwisie ponieważ cały czas coś siada, najpierw wentylator, następnie 3 razy mobo na Intelu !!! I co?? Uważam, że intel jest zły?? Nie... Intel jest wydajną platformą ale Prescott'a bym nie kupił nigdy. Kiedy jeszcze były Athlony XP to PIV lały Athlony tak jak teraz A64 bije PIV :lol: I jak ?? Intel wcale nie jest taki stabilny... PRescott tak się grzeje, że ledwo co Zalman 7700 CU starcza :lol: Według mnei jesteś lolem roku :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolejna dyskusja pozbawiona sensu. Każdy wie o tym, że obie firmy robią dobre procesory tylko Intel drożej sprzedaje swoje produkty i to wcale nie dlatego, że "za jakość się płaci". Argumenty o problematyczności platformy AMD to następna totalna bzdura. Jak ktoś nie zna się na składaniu kompa to niech się za to nie bierze i tyle. Jak sprzedajecie kompy to mówcie swoim klientom prawdę a nie opowiadajcie bajki i kiepskiej jakości wykonania albo o tym, że się grzeją itp. Znam kupę przypadków gdzie w sklepie nie dali pasty termoprzewodzącej a potem dziwili się, że są resety. Tacy są właśnie nasi sprzedawcy, których jak tutaj czytam na tym forum również nie brakuję. Brak wam znajomości sprzętu jak też elementarnej wiedzy z zakresu handlu no i przedwszystkim wyobraźni bo nie umiecie sprzedać droższego produktu tylko powtarzacie wciąż te same oklepane śpiewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zaczyna dyskusje od czepiania sie mojego nicka (zgadnij dlaczego jest własnie taki? - bo na "dziendobry" wyłapuje prostych kolesi co kojarzą proste schematy) to w zasadzie mówi to o dalszym poziomie całej dyskusji :)

 

 

Znam kupę przypadków gdzie w sklepie nie dali pasty termoprzewodzącej a potem dziwili się, że są resety.

Ale PO CO "dawać paste"?

W boxowanym intelu ona jest zawsze. Rozumiesz? Jeden z wielu drobiagów który "jest". Jest pasta, jest zatrzask, jest pudełeczko, jest gwarancja na 3 lata i nie trzeba sie na niczym znać tylko wsadzić procek w podstawke zgodnie z instrukcją która w pudełeczku JEST. Kapiszi?

 

PRescott tak się grzeje, że ledwo co Zalman 7700 CU

Mam Arctica Freezera 7 i na nim są takie same temperatury jak ma na Freezer 64 z A64 3200. Arctic kosztował 109zł.

 

Poza tym z jakoś mając Intela nie mam psychicznej potrzeby ustawiania sie koło kogoś i "mierzenia sie wzrostem". Oraz udowadniania czyje lepsze - co jest chyba jakąs manią tutaj. Super że jest AMD, super że jest tanie, super że trzeba sie na kompach znać i że wy "sie znacie" i wogóle super że AMD jest wydajniejsze i wogóle lepsze. Nie macie innych problemów niż tylko to że ktoś ma intela? Chcącemu nie dzieje sie krzywda. Napisalem wyżej dlaczego procek intela jest droższy i co masz kupując intela a czego nie masz kupując AMD. Dla jednych to nic nie znaczy a dla drugiego to sprawy istotne. Szanuje i jednych i drugich ale dla częsci jak widac jest to zbyt trudne.

 

 

 

Tacy są właśnie nasi sprzedawcy, których jak tutaj czytam na tym forum również nie brakuję

że niby ja jestem sprzedawcą? Nie , nie jestem.

Brak wam znajomości sprzętu jak też elementarnej wiedzy z zakresu handlu no i przedwszystkim wyobraźni bo nie umiecie sprzedać droższego produktu

Nie wiem komu czego brak ale ktoś tu sie obrażał jak napisałem że AMD sie wywala widłami z wagonu bo sprzedają to na wagony i bąkał coś o tym że inetla to chyba muszą z "tankowców" wyładowywać bo tyle tego sprzedają.

No to "łumiom" sprzedać czy nie umieją?

Ustalcie może jakiś wspólny front i jedną opinie bo dyskusja z ludźmi ogarniętymi obsesją jest dosć trudna.

 

A najsuper jak by było jakby jakiś litościwy mod zamknął ten wątek bo za 2 tygodnie znowu jakiś fanatyk AMD sie obudzi, odkopie ten wątek i znowu dopisze swoje.. zresztą to samo co poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze Informatol znowu szerzy swoje herezje :-P

pisalem ci juz zebys o samochodach sie nie wypowiadal: Polonezow wiecej niz Mercedesow :lol:

Mercedes wyprodukowal kilkadziesiat milionow samochodow osobowych ,a Polonezow to chyba do miliona nie dobili (wiem ze 125p bylo 1.2 miliona)

 

chipsety produkowane przez inne firmy to normlka - nie po to dostaja przedprodukcyjne procki by chipsety mialy sie z nimi klocic

uwazasz ze VIA Cyrix posadzony na i815 bedzie mniej stabilny niz na via apollo 694A??

na moim abicie KT7 (kt133) odpalalem T-breda 0.13um - 3 lata roznicy plyta,procek

a nie na kazdej plycie z i440LX pojdzie celeron 766 - sprawdzalem

mialem do czynienia z zestawami intela ktore zostawialy duze zyczenia co do stabilnosci

 

z ta pasta na radiatorze to dobre bylo ,hehe - to nie jest pasta tylko raczej naklejka - dwie rozne konsystencje

to nawet nieglupi wynalazek na :lol: Athlona z golym rdzeniem i P3 Coppermine bo nadmiar wyplywa na boki i radiator dobrze przylega

w przypadku duzych rdzieni zostaje ladna warstwa izolujaca :lol:

chwalisz tak ta naklejke - znowu widze tu lenistwo - ty kazesz placic swoim klientom za to ze jestes leniwy i idziesz na latwizne <_<

 

zestaw AMD odpala z taka czestotliwoscia jak zestaw Intela (chyba ze jakis nieudacznik zyciowy pokruszy rdzen :P )

a ty nie mozesz wypowiadac sie o awaryjnosci AMD poniewaz masz firme komputerowa

i jak sam pisales sprzedajesz wylacznie Intele i 3comy :lol:

wiec nie masz jakiegokolwiek porownania - ktos kto mial 2 zestawy AMD i 2 zestawy Intela moze sie pokusic o wiekszy obiektywizm

 

a ten list jest chyba najlepszym dowodem ze Intelowiec jakis musial usprawiedliwic wlasne sumienie ktore mu podpowiadalo ze wtopil kase - moze dla rownowagi liscik o Intelu bo inaczej znowu Intelowcy wychodza w niezbyt dobrym swietle

 

A64 3000+ lepszy od P4 2.4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB wiesz co...jestes jak lepper normalnie...troche racji masz...ale sposob w jaki wypowiadasz swoje racje jest czasami "wiejski" :] (noł ofens..ale jak czytam bzdury typu intelowiec utopil kase bla bla to niechce mi sie niczego czytac dalej...uszanuj zdanie innych czasami i nie trzymaj sie teori "moja racja jest najmojsza" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...