Skocz do zawartości
Pawio

REQ:Jak zmienic predkosc plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jestem tu nowy i mam maly problem. Chcialbym przyspieszyc swoja plyte z firmy Procomp ( System Chipset VIA Apollo Pro133 , VIA VT82C596A) , procesor mam taki Celeron 400Mhz (Socket 370). Problem tkwi w tym ze chce podkrecic plyte z 66Mhz na 100Mhz ale nie udaje mi sie za kazdym razem jak zmienialem zworki (wedlug instrukcji dodanej do plyty, ktora podaje nizej) to mialem czarny monitor nic mi sie nie wlaczalo. Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge przyspieszyc plyte aby miec 100Mhz.

Za wszelka pomoc z góry wielkie dzieki.

 

CPU TYPE SELECTION LIST

1,2,3,4,5,6,7,8 (For RATIO select)

RATIO 1-2 3-4 5-6 7-8

3.0 ON ON OFF ON

3.5 ON OFF OFF ON

4.0 ON ON ON OFF

4.5 ON OFF ON OFF

5.0 ON ON OFF OFF

5.5 ON OFF OFF OFF

6.0 OFF ON ON ON

6.5 OFF OFF ON ON

7.0 OFF ON OFF ON

7.5 OFF OFF OFF ON

8.0 OFF ON ON OFF

Reserved OFF ON OFF OFF

 

CPU Clock Frequency Select

Pin 5,6 Pin 7,8 Clock

Short Short 133

Open Short 100

Open Open 66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycisnac z Celerona 400 rowniutkie 600 MHz to trzeba byc sztukmistrzem. IMHO bez peltiera i zwiekszenia napiecia Vcore nie wycisniesz z niego wiecej jak FSB 75MHz, podnoszac napiecie pewnie 83, ale ryzykujesz utrata danych na HDD bo PCI bedzie 41,5 MHz.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawio daj sobie spokuj - smutna prawda jest taka ze jestes laikiem i sam predzej sobie cos uszkodzisz w kompie niz to zrobisz .. ewentualnie popros kogos znajomego kto sie bawil w podkrecanie .. a jak chcesz zeby ci komp szybciej chodzil to zmien plyte na jakas na iBX (ze 30-50zl wyjdzie a szybsze bedzie ze 2x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mójh Celek 400MHz chodził bez podnoszenia napięcia na 83FSB i podejżewam, że i na 100 by poszedł (już z podniesionym), ale wtedy nie wiedziałem jak zrobić mod, żeby był widziany jako procek na 100MHz FSB, więc AGP musiało by iść na 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol zadne mody do tego nie sa potrzebne , po przestawieniu na 100MHz kazda plyta zmienia dzielnik AGP na 2/3

no i twoj Cel400 nie poszedlby na 100MHz FSB bez WC albo peltiera .. one tak mialy ze nie szly i koniec, 366 byly najlepszymi celeronami mendocino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam celka 400 (na uczelni) który bez problemu chodzi na 100 FSB - winda 98se wstaje w porządku - tylko nic nie da się np. rozpakować - bo są błędy CRC - a nie mam na przejściówce ani na płycie regulacji napięcia a za cholerę nie chce mi sięizolować nóżek przejściówki żeby mieć te 2,2 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...