Skocz do zawartości
Aurora001

chieftec 360-302DF do gory nogami?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm wlasnie jestem w polowie robienia moda. I tutaj mam problem. chce poprawic temp. i cyrkulacje w budzie i chce zalozyc tego chiefa do gory nogami. Czyli wentyl za bude byl jak byl tylko zamiast tego dolny wentyl grzejacy na proca byl u gory zeby nie nagrzewal mi radiatora bo odleglosc miedzy nimi byla 0.5cm.

 

Czy taka instalacja jest bezpieczna i nie ma znaczenia dla zasilacza jak i jego nagrzewania/oddawania ciepla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz big towera to mozna tak zrobic bo psu nie jest zaraz pod sufitem jak w midiatx , po to wentyl w tym psu jest zeby zaciagac powietrze z nad proca i wypychac je przez psu , jak zalozysz go " do gory nogami " to nic mu nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam midiatx ale wiem o so hozi :lol:

 

pytam sie bo chcialem wywiercic diure w plexi na gorze zeby wentyl mogl oddawac swoje powietrze bo w innym przypadku to by nie mogl nigdzie powietrza upchnac :P

 

To ja zabieram sie do wiercenia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce z Twojego pomysłu!!

Ten wentylator w zasilaczu co jest nad procesorem WCIĄGA powietrze i wywala drugim wentylem za obudowę!! Czyli on poprawia chłodzenie procesora a nie osłabia!! MYŚL LOGICZNIE!! Gdyby oba wentyle w zasilaczu wywalałyby powietrze to zasilacz by był niedostatecznie chłodzony!!

 

WIĘC TO CO CHCESZ ZROBIĆ TO GŁUPOTA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce z Twojego pomysłu!!

Ten wentylator w zasilaczu co jest nad procesorem WCIĄGA powietrze i wywala drugim wentylem za obudowę!! Czyli on poprawia chłodzenie procesora a nie osłabia!! MYŚL LOGICZNIE!! Gdyby oba wentyle w zasilaczu wywalałyby powietrze to zasilacz by był niedostatecznie chłodzony!!

 

WIĘC TO CO CHCESZ ZROBIĆ TO GŁUPOTA!!

1295741[/snapback]

Z tego co mi wiadomo to akurat Aurora101 ma rację. Mój siostrzeniec ma ten zasilacz i ten wentyl co jest w normalnym układzie nad procem nie wciąga powietrze ale dmucha. Dziwny to jest moim zdaniem patent, ale ponoć tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywistym jest to co napisal AQEZA, wentyl z dolu zasilki zasysa powietrze z nad proca a drugi wentyl go wydmuciach!e. proste i logiczne, zreszta to nic nowego. po prostu taki jest standard atx.

 

@Prodigal Son - akurat tak sie sklada ze mam ten sam zasilacz, o ktorym pisze aurora001 i nie zauwazylem aby wentyl dmuchal na procesor

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywistym jest to co napisal AQEZA, wentyl z dolu zasilki zasysa powietrze z nad proca a drugi wentyl go wydmuciach!e. proste i logiczne, zreszta to nic nowego. po prostu taki jest standard atx.

 

@Prodigal Son - akurat tak sie sklada ze mam ten sam zasilacz, o ktorym pisze aurora001 i nie zauwazylem aby wentyl dmuchal na procesor

1295963[/snapback]

Hmm. Na własne oczy to tego nie widziałem, ale mój siostrzeniec twierdzi że on dmucha... Może się chińczykowi pomyliło i przykręcił wentyl odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylozeniem reki nie stwierdzisz czy wieje czy wciaga.Przyloz dopiero zgaszona zapalke albo papierosa (bynajmniej nie zachecam do palenia :) ).

Jezeli rzeczywiscie dmucha na proca to jest zle zmontowany.Nie chce wiedziec jak to wplynie na sam zasilacz.

 

A jezeli chodzi o przerobke o ktorej autor topica pisze.To wbrew pozorom moze byc nie taki glupi pomysl, pod warunkiem ze w topie budy wywierci otwor tak zeby zasilka zaciagala zimne powietrze spoza budy.Wplynie to dobrze na jej (zasilki) temperatury a co za tym idzie predkosc jej wentyli czyli cisze.Jednakze konieczny moze sie stac jakis wentyl pod zasilka coby wyciagac nadmiar ciepla gromadzacego sie tam.Oczywiscie mozna go zwolnic coby nie halasowal zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe ... kogo to obchodzi, kogo zasilka zaciaga, a kogo wyciaga powietrze

jest pytanie, nikt nic nie napisal

 

nie mam pojecia co ci da przylozenie zgaszonej zapalki do wentyla, ale powodzenia ;F

ludzie kartki papieru w chacie nie macie ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia co ci da przylozenie zgaszonej zapalki do wentyla, ale powodzenia ;F

1297547[/snapback]

to sobie zapal zapalke i zgas zobaczysz co sie dzieje....

Czytanie ze zrozumieniem to bardzo przydatna rzecz.

Dym pokaze kierunek przeplywu powietrza.

 

boshe ... kogo to obchodzi, kogo zasilka zaciaga, a kogo wyciaga powietrze

jest pytanie, nikt nic nie napisal

no to pomogles w odpowiedzi na to pytanie.

 

A to czy zaciaga czy wciaga jest bardzo istotne bo jezeli dmucha na procesor to z zasilka jest cos nie tak.Bezwzglednie przeplyw powietrza w zasilaczu musi byc w jedna strone.Obydwa wentylatory maja wyciagac powietrze z obudowy.

Gdyby kazdy wentyl ciagnal w swoja strone to w zasilaczu robilo by sie podcisnienie, przeplyw powietrza bylby zaden a na zasilaczu moznaby jajka smazyc.

 

A co do tytulowego pytania jak juz wczesniej pisalem... ma to sens gdyby zasilka(odwrocona) mogla zaciagac przez otwor w topie zimne powietrze (nizsza temp, nizsze obroty wentyli, nizszy halas), ale trzeba wtedy zadbac o wentylacje samej budy.

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o tym modzie Aurora001 choc niektorzy mowia, ze jest bez sensu ja uwazam, ze moze jednak nie do konca :rolleyes: wiec napisz czy go zrobiles a jesli tak to jak to wyszlo w praktyce B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...