Skocz do zawartości
Rycho

Mod Biurka I Troszeczkę Kompa :) (nieskończone)

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak pierwsze zobaczcie sobie to co do tej pory zrobiłem z pomocą brata (nie byłem u stolarzy żeby mi wycinali drewno wszystko robiłem w domu)

 

http://www.emtekunet.ath.cx/~miras/modding/Biurkomp - może się długo wczytywać bo mam do [gluteus maximus] serwer :)

 

 

 

Opisze krótko co zrobiłem (może kogoś zaciekawi i przeczyta to )

 

CD-ROM - jak widzicie niema żadnych guzików . Wyciągnąłem je zaszpachlowałem przedni panel i pomalowałem .Podłączyłem CD-ROM do guzików na panelu i działa

 

OKNO -j est zrobione z szyby (nie z kleksy) .Dopadłem mini szlifierkę (ojciec miał podobno kosztuje cos w granicach 30 zł ) i zacząłem się bawić w grawerowanie na pleksie , lecz nic z tego nie wyszło bo się topiła. Wpadłem na pomysł wygrawerowania sobie okna w kompie wiec wydrukowałem sobie wzorek i wziąłem się do roboty (oceńcie sami)

BIURKO - niestety nie mam jeszcze zdjęcia jak wyglądało przed modem ale jak zobaczycie sobie na fotki z działu POD BIURKIEM możecie zobaczyć ze biurko stało na takich "Nogach" nie miało ścianek. Wiec dołożyłem mu ścianki , półkę na klawiaturę i myszkę (to było najtrudniejsze) , dobudowałem do niego tez taki stojak na monitor no i jakoś to wygląda . W blacie górnym wyciąłem wyrzynarka dziurę gdzie przykręciłem kompa i wstawiłem okno . Do przednich ścianek wmontowałem głośniki podłączone do pokrętełek w panelu .Z drugiej strony blatów na głośniki zbiłem takie pudła (wypełnione watą - dają lepszy dźwięk bas itp..)

 

MYSZKA - hm.. zepsułem myszkę za 9 zł :P ale chciałem się pobawić i wyciąłem dziury i wstawiłem siatkę metalową w nie , musze jeszcze wstawić diody i efekt w nocy nie jest najgorszy .W galerii jest pokazane jak świeci w nocy ale na 1 diodzie :)

 

W KOMPIE – na razie zacząłem robić taśmy ale jeszcze ich nie skończyłem. Na razie je pociąłem i włożyłem w rurki .Chce je pomalować na czerwono i w miejscach przy wtyczkach gdzie widać pocięte kable chce nałożyć koszulki termokurczliwe i suszarką ogrzewać aż ładnie zakryją kable. Kable od zasilacza robię w podobny sposób mam już rurki średnica 0,5cm i porozcinam je i nałożę na kable

 

CO CHCE ZROBIC (i zrobię )- W podstawce na monitor w te dziury wycięte będą włożone szybki z wygrawerowanymi znaczkami ,będzie to wszystko ładnie podświetlone i podłączone do panelu ,abym mógł sobie włańczać i wyłańczać kiedy chce. Całe biurko musze zaszpachlować i obkleić specjalna okleina . Na bokach kona chce nalepić naklejkę koloru czerwonego (wzór ognia ) . To samo chce zrobić na bocznych ściankach biurka ,nalepić na nie jakieś naklejeczki czerwone .Wymieniam panel gdzie będzie znacznie więcej guzików i pstryczków (chce mieć jak najwięcej -dlatego podłańczam każdy wiatrak kadrze oświetlenie poszczególnych części kompa i biurka do osobnego "guzika , pstryczka" .Panel będzie z pleksy 4 mm z wyciętym znaczkiem (tribal) ,panel także obkleję tą okleina co biurko .Za panelem umieszczę diody różnego koloru podłończone do POWERA ,DYSKU i CD-ROMÓW .W efekcie chce osiągnąć podświetlenie tego tribala ale tylko na Obwódkach (jak zrobię też dam linka do fotek )

 

Wiec jak widzicie więcej jest do zrobienia niż to co jest już zrobione.

 

Jakby ktos miał jakieś pomysły co mógłbym zrobić albo przerobić w biurku kompie to piszcie

Proszę też o opinie DZIEKI !

Edytowane przez Rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zakldasz topic jak nie skonczyles ?? skonczysz to sie pochwalisz , za jednym razem wszystkim

i zmien ten serwer na cos innego np na lycosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to że niewiem kiedy skończe moze to byc miesiac rok a anwer 2 lata . A chcialem wiedziec jak ocenicie moje prace do tej pory . I moze ktos podsumie mi jakis pomysł i bede mógł wykonać go przed zakończeniem moda !:)

 

A chciałem dodać ze jak narazie wydalem niecałe 10 zl na to biurko i kompa>wszystko co zrobilem jest zrobione z innych zeczy jakis niepotrzebnych śmieci .Kupiełm tylko guziki do panela i rurke tyle reszte miałem juz w domu (jakies starocie , stare biurko które pociołemz eby zrobic to , jakies szyby stare itp.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak nie wiesz keidy skonczysz to nie ma sensu zakladac topica o postepach w twoim modzie bo za dwa lata to moze tego forum juz nie byc , po drugie to ty robisz moda sam czy z userami tego forum ??

co za beton ( noł ofens )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie sie zapowiada :D

 

szkoda ze niemasz jeszcze jakis glosniczków :D

podswietlenie kompa bedzie :> a i taka rada jak juz sie tak bawisz to wyciagnij kompa z obudowy, i zamontuja jakos na listwie :)

przemaluj all na czarno :D, podswietlenie klawy i monita i bedzie loox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoczko modzik :]

prawie full zintegrowany z biurkiem ale tak jak Mariowi nie podoba sie pojscie na latwizne podczepiajac obudowe do biurka

poza tym troszke bez dbalosci o szczegoly wszystko i nie jest jakos rewelacyjnie ale na pewno wyrozniasz sie troche z szarych userow co to ostatnio tyle tematow z modami zakladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wyjaśnienia i obrona :P

 

1. DO " WiZaRd " No niestety to niejest pleksa : ) bo jak chce grawerować na pleksie to sie topi ( ta mini szlifierka ma zadużo obrotów) No ale na szybie tez wypas wygląda

 

2 .DO " Radek_BVB " No mam podwieszony (komputer) ale to wcale niejest pujście na łatwizne mogłem zrobic to inaczej fakt, ładniej by to wyglądało.Ale takie podwieszenie tez ma plusy zawsze moge ściagnąc kompa wrazie potrzeby, oddac do servisu albo przenieść do kumpla itp.. :) .A i cytuje " poza tym troszke bez dbalosci o szczegoly ". No dbałem dbałem ale wiesz pierwszy raz robie taki wehikół i mam nadzieje ze troche szpachli i pomysłowości sprawi ze niebedzie niedopracowanych szczegółów :)

 

3 DO " esh0 " cytuje "

 

"- czerowne napedy nie pasuja do niczego

- te glosniki na dole...sluchasz muzyki na lezaco?"

 

Czerwone dlatego ze planuje miec wszystko na czerowno pomalowac bude od środka na czerowno głsoniki ,klawie,myszke , taśmy no i robie czerwone podświetlenie , a co do głośników działaja spoko niemusze leżeć na ziemi zeby słuchac muzy i gwarantuje ze lepiej chodzą niz jakeis takie standardowe głośniczki do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rycho pomysl dobry, sam zastanawialem sie nad czyms takim ale szkoda mi mojego biorka a na inne niemam miejsca

Nad wykonczeniem popracuj bo wyglada troche kiepsko (ale nikt za pierwszym razem idealu nie wykonal )

a co do podwiesznej budy to jezeli jej niewidac z zewnatrz (a wydaje mi sie ze trzeba sie polozyc aby ja zobaczyc ) to ok, jesli ja widac to wez sklejke 4mm i zamaskuj i bedzie po wszystkim

 

powodzenia w dalszej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone dlatego ze planuje miec wszystko na czerowno pomalowac bude od środka na czerowno głsoniki ,klawie,myszke , taśmy no i robie czerwone podświetlenie

A, no to spoko :)

 

a co do głośników działaja spoko niemusze leżeć na ziemi zeby słuchac muzy i gwarantuje ze lepiej chodzą niz jakeis takie standardowe głośniczki do kompa

A slyszales o czyms takim jak kierunkowosc? watpie abys slyszal jakies wysokie tony majac uszy metr nad glosnikami ;) Pusc muzyke, posluchaj siedzac normalnie, a potem poloz sie i powiedz jaka jest roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie mod bo to nie jest kupione w sklepie tylko ręczna robota. A niektórzy modem nazywają wsadzenie sprzętu za dużo złotówek do środka i 10 lampek i mamy moda. Swietny pomysł. A co do głosników to raczej lepiej grają głośniki w drewnie dobrze zamontowane niz małe pudełeczka nawet 5 cm od ucha. Nie czepiałbym się takich rzeczy bo to naprawde są subiektywne niedorobienia. Ogólnie pomysł świetny a i wykonanie bardzo przyzwoite (nikt nie odkręca panelu i nie sprawdza jak wyciałeś dziurę). Zamiast guzików proponuję przełączniki takie góra dół (jak w starym samolocie). Tak trzymać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

NA ŻYWO WYGLADA DUZO, DUZO LEPIEJ.

 

Wiem bo widzialem :D, nawet pomagalem wymyślać :-P .

 

Dodam tylko,że biurko bedzie jeszcze cale oklejone okleina dosc ciemna, wpadajaca w czarny co bedzie dobrze sie komponowac z czerwonymi elementami.

 

Co do głośnikow to graja dobrze, porownywalnie do moich za ktore dałem troszke pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. namalowałem projekt na paincie jak będą ustawione wiatraki w moim biurku

 

http://www.emtekunet.ath.cx/~miras/modding/projekt

 

Podpisze obiekty ponumerowane:

 

1 i 2 - Są to wiatraki które będą przymocowane do biurka nad głośnikami (na nie jakiś gril ) z tyłu będą połączone z kompem Rurami doprowadzającymi powietrze .

Myślę ze w środku rur umieszczę ze dwie diody świecące na wiatrak żeby była lekka łuna czerwonego światła

3 - Wiatrak wydmuciach!ący powietrze z budy

4 - Wiatrak w zasilaczu tez wydmuciach!ący

5 i 6 - Dziury wycięte w obudowie do nich będzie połączony drugi koniec rur i tutaj tez chce zamontować w rurach 2 diody lecz koloru żółtego lub pomarańczowego bowiem w budzie będę miał oświetlenie czerwone !:)

7 i 8 - Rury łączące kompa z wiatrakami

9 i 10 - to są głośniki (podpisałem żeby nie było nieporozumień )

 

Tak to wygląda na projekcie mam nadzieje ze prace zacznę w ten weekend oraz ze skończę i porobię jakieś fotki żebyście mogli zobaczyć jak to będzie wyglądać !:)

Edytowane przez Rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi sie podoba :) kiedys sam myslalem o zintegrowaniu kompa z szuflada ale jakos nie wiedzialem jak WC upchnac :)

 

Grawerka na szybie mistrzowa.

 

Co do podswietlenia to chyba bys zapodawal jakies lekkie chyba ze chcesz miec snop swiatla ze srodka biurka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać ze nie wyszły mi dzisiejsze roboty ponieważ miałem mało czasu a po drugie nie mogłem znaleźć jak na razie takich rurek grubości wiatraków (wiem ze można kupić na alegro jakieś takie kanały wentylacyjne czy jak to się tam nazywa ) ale ja preferuje własne pomysły i wykonanie. Pewnie zrobię to w tygodniu to dam link !:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak pare nowych fotek biurka itp itp.. i tego systemu wentylacyjnego ten co w "projekcie"

http://www.emtekunet.ath.cx/~miras/moddding/fotki

 

 

A i niedawajcie komentarzy takich jak np:

Masz nieporzadek w kablach i to jest - .Ponieważ te kable beda przybite do biurka i ich niebdzie widać 0 hyba ze ktos sie polozy pod biurkiem .Jeszcze nie wiem czy sklejka nie zasłonie tam tego wszystkiego.....

Edytowane przez Rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No monitor sie trzyma dobrze nie chwieje sie ani nic :) jest wszystko OK :) co do tej podstawki co zrobiłem, jescze nieskonczona jest tak jak inne cześci biurka (musze je zaszpachlowac i obkleić specjalna okleina)

Wąż kupowałem sam specjalnie czerwony !:) (niebtałem ojcu) mi sie podoba (troche robiłem te taśmy bo tez weże sa rozcinane i zszywane )

 

A nikt sie niewypowiedział co sądzi o systemie chłodzenia (moich pieknych rurach pod biurkiem :P )

Edytowane przez Rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł z wbudowaniem kompa w biurko zawsze mi się podobał sam się nad tym zastanawiałem lecz jednak wole zwykłą bude. Pomysł dobry ale coś mi tak zajeżdża klimatem "wiejskituning . jak dla mnie zero smaku. widać że robiony w pośpiechu. kable pod biurkiem jak z lasu tarzana :lol: plus za własny wkład i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S!nY :

Nie jest robione na szybko tylko jest robione bez specjalistycznego sprzętu i moge sie założyć ze wiele osóbom tymi narzedziami co ja mam niezrobili by nawet w 50 % tego co ja zrobiłem.....

A nierozumiem co ci zajeżdza "wiejskim tuningiem" ??

Edytowane przez Rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiscie bardzo razi ten czerwony kolor

mod tego typu powinien byc w miare delikatny

a Ty troche juz zaczales przesadzac i zaczyna wychodzic odpust

jeszcze ta carrera na monitorze :>

a ta podstawka pod monitor szczerze mowiac jest zrobiona bez smaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...