Skocz do zawartości
Lagier

jaka plyta na DDR333

Co polecacie:  

  1. 1. Co polecacie:

    • MSI KT3 Ultra
      7
    • Gigabyte 7VRX(P)
      10
    • EPOX 8K5A2
      6
    • ASUS A7V333
      5
    • nie baw sie w KT333 kup od razu KT400
      2
    • chrzan wszystko zostan przy SDRze
      0


Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar zmienic platforme z SDR na DDR333 ale soje przed dylematem wyboru plyty glownej. Najpierw myslalem o Asusie A7V333 ale czesto slysze o problemach z ta plytka wiec bylem juz w 100% przekonany ze bardzo dobrym wyborem bedzie MSI KT3 Ultra ale post Makonara sprawil ze zaczalem powaznie sie nad tym zastanawiac. A co wy o tym sadzicie?! Licze na wasza pomoc!

Z gory THX

Lagier

 

p.s. mile widziane linki do recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek kupuję ASUSA A7V333, miałem kupić tego na KT400, ale KT333 to sprawdzony chipset, a DDR400 jeszcze długo nie będę używał.

 

BTW. czy przypadkiem DDR400 nie pójdą na KT333, no bo skoro ma częstotliwość FSB 200MHz, to powinny iść, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci owszem pojda na 400 ale zeby to osiagnac musisz wykrecic niezle FSB. We wszystkich oficjalnych BIOSACH do plyt z KT333 mozesz ustawic HCLK+33 co przy standardowym FSB daje 166. Musisz przejsc na FSB 166 zeby miec na pamiatkach 200 MHz. Napisalem to w innych postach i napisze tutaj. Zupelnie nie oplaca sie taktowac pamieci asynchronicznie w systemach opartych na AMD. Zysk wydajnosci zaden a niekiedy nawet spada.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic se plytke epoxa i zastanawiam sie czy jest sens kupic ta na kt400 zamiast na kt 333 zakladajac ze proc bedzie chodzil synchronicznie w obu przypadkach (kt400 maja chyba pci 1/6 nie ?). Nie wiem czy jest warte placenia tyle wiecej za plyte i za pamiec, za to na pewno bardziej przyszlosciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i przyszlosciowe tylko juz kraza plotki o KT400A. IMHO na chwile obecna nie ma lepszego chipsetu od KT333. Wiele serwisow robiacych recki wskazuje ze niekiedy mobo oparte na tym nowym cudzie sprawuja sie wolniej od KT333.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci owszem pojda na 400 ale zeby to osiagnac musisz wykrecic niezle FSB. We wszystkich oficjalnych BIOSACH do plyt z KT333 mozesz ustawic HCLK+33 co przy standardowym FSB daje 166. Musisz przejsc na FSB 166 zeby miec na pamiatkach 200 MHz. Napisalem to w innych postach i napisze tutaj. Zupelnie nie oplaca sie taktowac pamieci asynchronicznie w systemach opartych na AMD. Zysk wydajnosci zaden a niekiedy nawet spada.

Pozdro

Dexter

A, fakt pisałeś o tym. No cóż, w moim przypadku i tak będę miał pamięci PC-333, więc jeśli FSB 200MHz to tylko po o/c (ale to w przyszłości, kiedy będą procki na FSB 166).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem rozdarty miedzy tym Epoxem 8k5a2 i Asusem A7V333

nie chce sie meczyc z plyta a z Asusem byly problemy znowu Epoxa nikt nie ma i nie ma zadnych recenzji  :(

Hmm widzisz ja sie odziwo z Asusem nie meczylem , ale tobie polecam Epoxa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ja po dyskusji ktora pewnie niektorzy widzieli , zdecydowalem sie Soltek drv5 (bo tez uwazam ze teraz Kt333 to najlepszy wybor) bo po wyjsciu nowego biosu mozna zapodac 166 magistrale i taktowac synchronicznie co jak napisal Dexter ma duze zanczenia dla platform via+amd. Choc co do tego DRV5 to sie nadal waham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że KT400 jest wolniejszy niż KT333 ale tak jest tylko w przypadku asynchronicznego taktowania.

Ciekaw jestem jak to by było jakby postawić obok siebie płyty na obu chipsetach i porównać je w trybach synchronicznych 166 i 200? Może ktoś widział taką recenzję?

 

Acha, KT400 nie ma dzielnika 1/6 ;) (może KT400A będzie maiała?)

 

Byłbym wdzięczny ;)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wiele testow na Kt400 , wyszlo bardzo szybko po wypuszczeniu tego chipsetu , teraz juz minelo troche czasu od premiery i napewno poprawili wydajnosc , jednak jest za mala roznica wydajnosci w stosunku do kt333 zeby kupowac Kt400 , chyba ze dla Serial-Ata . Mysle ze jak wyjdzie Kt400a i poprawia bledy to wtedy bedzie warte polecania , a jak narazie czekajmy na Nforce2 :) , za ktore Niewidia duzo sobie policzy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...