Skocz do zawartości
Gość wortigern

Age Of Empires 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie irytujace jest zachowanie jednostek albo stoja nic nie robiac, choc obok walka, albo sami atakuja rozwalajac formacje. Brak sterowania jednostkami w postaci klawiszy trzymaj pozycje itp.

Ps. u mnie jeszcze są nieczytelne podpisy pod menu i opcjami wyglada to jak przesuniety obraz.

Edytowane przez ManiekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w pełnej wersji poprawią te niedociągnięcia :) na x800 wygląda bardzo ładnie :) nigdy nie widziałem gre z HDR więc nie powiem jak to na np 6800 wygląda (róznice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w pełnej wersji poprawią te niedociągnięcia :) na x800 wygląda bardzo ładnie :) nigdy nie widziałem gre z HDR więc nie powiem jak to na np 6800 wygląda (róznice)

1641114[/snapback]

tak wyglada na ati

http://img175.imageshack.us/img175/8813/age3high8qv.jpg

a tak na nv serii 6 i 7

http://img175.imageshack.us/img175/3286/age3veryhigh0yu.jpg

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada na ati 

1641331[/snapback]

Niom różnic troszke jest :)

Na moim sprzęcie (LINK) gra w 1024*768 na max detali nie jest przyjemnością :? Widać szczególnie opuźnienia, gdy zaznacza się jednostki lub gdy przesówa ekran po mapie. Jednak gdy się zmniejszy tylko cienie na HIGH z V. HIGH to wydaje mi się że znika HDR i wówczas wsio przyśpiesza i nie widać opuźnień.

 

Jeśli chodzi o grywalność to niestety ale mi jakoś nie podpasowała. Jak dla mnie wszystko jest takie... "dziwne" ale niestety na tą złą stronę :/ Czuje że FULLem się nie zainteresuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, no ladnie, na ATI w ogole nie widac bloom'a 8O. Czyzby kolejny spisek z Nvidia?

1641451[/snapback]

To nie bloom a HDR :) To takie światło jasne i "troszke" obciąża karte :E Ciekaw jestem jak bardzo spowalnia to 6600GT lub nawet nie chce wiedzieć jak 6600 choć wtedy może przy niższych rozdziałach by było bardziej płynnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego HDRa na x800 i wzwyz... Z drugiej strony: ustawienia max aa z poziomu opcji gry + 1280x1024 oraz detale takze na max owocuje na x800xt @ x850xtpe absolutnie plynna rozgrywka, takze pod koniec drugiego scenariusza z masa wlasnych jednostek oraz posilkami. Zadnych zwolnien jak na 6800gt/ultra nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z nudów postanowiłem potestować demko :=) I już pierwsze stwierdzenie daro200 wydaje się być fałszywe :P

 

To nie bloom a HDR :)

1641613[/snapback]

HDR występuje w tej grze właśnie pod opjcą "Bloom", więc wygląda na to że to nie jest HDR z wyższą precyzją. Niedowiarkom proszę sprawdzić :P efekt widoczny z miejsca. Nie wiem jak w przypadku właścicieli ATI, czy ta opcja jest niedostępna ? a może nie ma jej ? albo nic nie daje ;p

 

Detale odnośnie cieni nie mają nic wspólnego z HDR :=).

 

A teraz testy. Na wstępie przepraszam za te wcześniejsze stwierdzenia, że animacja zwalnia... otóż po włączeniu frapsa nawet przy 60 klatkach jest taka animacj :o Te konie porusząją sie tak tragicznie, że mała bania :P ( te co przyjechały jako wsparcie, jak możecie zwrócić na to uwagę to będę wdzięczny ). Przy wszystkim na maxa z bloom'em, z dużą ilością woja w walce fps spada do poziomu 20, ale niżej już nie. Natomiast samo wyłączenie cieni daje ogromny przypływ wydajności, rzędu 15-20fps, reszty nie trzeba tłumaczyć ;p Samo wyłączenie bloom też daje przyrost fps, ale nie tak znaczny jak cieni.

 

Jak wyłączyłem bloom, to gra wydawała mi się obleśna ;p to moja opinia :=), nie dlatego, że jestem fanem bloom czy nv, ale takie odniosłem poprostu wrażenie. Może to kwestia przyzwyczajenia.

 

Co do samej rogrywki, jestem zawiedziony pod wieloma względami. Zobaczymy co pełna będzie prezentować.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR występuje w tej grze właśnie pod opjcą "Bloom", więc wygląda na to że to nie jest HDR z wyższą precyzją. Niedowiarkom proszę sprawdzić :P efekt widoczny z miejsca. Nie wiem jak w przypadku właścicieli ATI, czy ta opcja jest niedostępna ? a może nie ma jej ? albo nic nie daje

Ja opcję Bloom w menu mam aktywną, ale jej włączanie / wyłączanie nic nie zmienia, przynajmniej ja nie widzę różnicy.

 

Na wstępie przepraszam za te wcześniejsze stwierdzenia, że animacja zwalnia... otóż po włączeniu frapsa nawet przy 60 klatkach jest taka animacj

To jest właśnie to, o czym pisałem kilka postów wyżej - FPS jest na wysokim poziomie a animacja potrafi przyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha wiedzialem co robilem gdy wywalalem radka z kompa i wkladalem swojego GFa (AOE to gra ktora wspominam bardzo mile) dzieki nv za HDR :D:D:D:D

A tak na powaznie gra nie powala na kolana ale jak dla mnie zachowala grywalnosc i poziom klimatu z jej poprzedniczki wprowadzajac jednoczesnie duzo elementow a to w dzisiejszych czasach zadko sie udaje i powinno sie to chwalic ;)

A jeszcze jedno zauwazcie ze grafika przypomina ta z AOE2 tyle ze tam bylo 2D (wedlug mojej opini jedna z najlepszych gier 2D jesli chodiz o grafike jaka mialem okazje na oczy widziec)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko powiedzieć, że gra wygląda na prawdę super i w ogóle, ale jakoś nie chcę mi się już grać w tą samą grę od paru lat, bo tak na prawdę nic się tam nie zmieniło oprócz nowych jednostek i niektórych bajerów w grze, chociaż bardzo mi się podoba to, że na mapie, na której się gra bardzo dużo się dzieje i wszystko wydaje się być żywe. woda też powala.

 

Natomiast samo wyłączenie cieni daje ogromny przypływ wydajności

zgadzam się z przedmówcą

 

co do grafiki to mogę sobie ustawić prawie wszytko na max (oprócz shaderów - tylko na Low lub Medium da się grać płynnie, oraz cieni) nawet na tym co ja mam w podpisie, także nie jest tak źle.

 

jak dla mnie nie będzie lepszej części z tej serii niż AOE2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to cos dziwnego, ze na Ati nie widac Blooma. W koncu jest juz potwierdzone, ze SM 2.0 to rowniez HDR... Cos czuje ze Nvidia w tym palce maczala :|

1643904[/snapback]

tu juz nie chodzi o samego bloom'a. roznica pomiedzy ustawieniem opcji shaders z high(sm2.x) na very high (sm3.0) tyle daje, a sam bloom daje tylko dodatkowa "poswiate"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opcję Bloom w menu mam aktywną, ale jej włączanie / wyłączanie nic nie zmienia, przynajmniej ja nie widzę różnicy.

1643095[/snapback]

tzn chciales napisac, ze ati ma tak dopracowane karty ze przy bloom nie zwalnia jak na nv? :lol: hehe zartowalem, to w koncu na x800 dziala to cos czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to lepiej wygląda niż u ojejku ... kolory są bardziej ostre i ładniejsze według mnie :)

 

Dołączona grafika

 

dla mnie z tym HDR za bardzo się all świeci ... nie podoba mi się to ... w FPS np. Far Cry to ok wygląda

Edytowane przez molimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to lepiej wygląda niż u ojejku ... kolory są bardziej ostre i ładniejsze według mnie :)

 

1645690[/snapback]

 

Też tak mialem dośc dużo sie tego rozpakowywuje a potem jeszcze instlauje i to wszyskrto pdoczas instalki leży na dysku.

 

Co do efektów co kto lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie widzę, po prostu stawiam domki jak już miejsca brakuje ;)

1647598[/snapback]

wybieracie chlopa/chlopke :D dajecie "unit info" czy jakos tak - i tam jest napisane ile na ile macie zbudowanych.

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...