Skocz do zawartości
minimalny_zenon

Zwis I Nic Nie Pomaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki oto problem:

 

Jest sobie shitowy komputerek mojej znajomej o fantastycznej konfiguracji :

 

Chaintech CT-7AIA5 (kt 133A) + duron 1 GHz + 256 SDRAM 133 MHz + Samsung 40 GB + 300 W no name + LG 52x + gf 2 mx400.

 

Hula na tym win xp prof sp2, ktory niedawno zaczal sie zaiweszac. Po prostu raz na 2 dni jest zwis ( bez blue screena ). Zrobilem format, instalke windy i na czystym sytemie to samo. Wymienilem dysk i grafike - to samo. Obudowa jest baby atx i zasilacz jest tuz nad wiatrakiem, wiec pomyslalem ze procek sie grzeje. Zrobilem torture test prime95 i temp wzrosla jedynie do 50 stopni, a test przeszedl pomyslnie.

 

Nie mam za bardzo juz pomyslow co moge jeszcze zrobic. Moze to jest problem z ramem? Moze to ten shitowy zasilacz?

 

Prosze pomozcie, bo to dosyc pilne... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Prawdopodobnie zasilacz albo ram bedzie tutaj winowajca.

Zrob jeszcze dla formalnosci memtesta i koniecznie sprawdz napiecia jakims programem do pomiaru napiec.

Mozesz to takze zrobic miernikiem tak jak tutaj:

http://www.neotec.pl/page.php?id=11

Jesli zauwazysz ze ktores z napiec jest niestabilne to prawdopodobnie zasilacz padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Dziekuje za wszystkie rady.

 

A wiec wymienilem zasilke na chieftecka, wyjalem 2 tony kurzu ze srodka i dalej to samo.

Zrobilem test pamieci memtestem i ms windows memory diagnostic. Przeszedl bez bledow.

Pomyslalem, ze jednak przeszkadza ten zasilacz uwieszony zaraz nad wentylatorem, wiec go wyjalem i polozylem obok. Oczywiscie nic to nie dalo.

 

Czy macie jeszcze jakies sugestie, bo ja juz mniej wiecej wygladam tak :mur:

 

Z gory dziekuje za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem kolejne modyfikacje.

 

Wymienilem RAM , przetestowalem w obu bankach , to samo <_<

 

Sflashowalem bios, niestety na ten sam :blink: bo chaintech nie byl tak uprzejmy i nie wydal nowego.

 

Po zwisie , windows nie robi pliku .dmp czy to oznacza, ze to wina sprzetu a nie systemu?

 

Jestem bliski wyrzucenia tego kompa za okno :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo

Mam podobny problem... po prostu system się zwiesza, beznadziejnie, obecnego XP mam już od ponad pół roku, beż większych problemów, na bieżąco wyrzucam śmieci z rejestru, nie instaluję niepotrzebnego syfu, dbam o system.

Myślałem, że w tym wątku znajdę odpowiedź na mój problem, ale niestety, żadnych rezultatów jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyczyną tych zwisów był u mnie zasilacz, który to starał się zrobić z mojej płyty głównej karmel ;p

A w zasadzie czerwone kable, chyba 5V. Nie wiem dlaczego, ale właśnie owe 4 kable próbowały spalić moje gniazdo płyty gł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...