Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawdzaliscie F3L? jak u Was z dzielnikami pamieci?

 

u mnie po zmianie na 120/133/150/166/180 pamieci ida na CPU/9 czyli 200... fajnie, ze dodali nowe dzielniki... szkoda tylko, ze nie dzialaja... coz trzeba czekac na oficjalne wydanie F3...

 

 

http://www.lejabeach.com/Gigabyte/k8nf9/k8nf9bios.html

 

tu sa rozne odmiany F3.. F3/a/g/j/k/l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja ogólnie jestem zadowolony z tej płyty, mozna na niej bez wiekszych problemów osiągnać 9x270. Tyle ze w moim wypadku HTT musze zmienić na x2 przy tym fsb.

Jednak przy podkręcaniu, gdy napięcie procka jest na normal płyta od razu daje napięcie 1.65 i to niezależnie czy ustawie 10x220 czy 9x267. Czy ktos ma jakiś pomysł aby przy normal dawała 1.4. Gdy sam ustawie napięcie np na te 1.4 to wtedy Right Mark obniza jedynie mnożnik i no cool&quite jest niepełne.

1405647[/snapback]

Miałem coś podobnego z napięciem na procku (u mnie też 1,65V) i pomogło

MIB2 na(auto)

Edytowane przez yahu72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzaliscie F3L? jak u Was z dzielnikami pamieci?

 

u mnie po zmianie na 120/133/150/166/180 pamieci ida na CPU/9 czyli 200... fajnie, ze dodali nowe dzielniki... szkoda tylko, ze nie dzialaja... coz trzeba czekac na oficjalne wydanie F3...

1406681[/snapback]

no ja próbowałem go. Na tych samych ustawieniach timingów, FSB, napięć, na których F2 śmigał no problem, F3L zaliczał losowe zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja próbowałem go. Na tych samych ustawieniach timingów, FSB, napięć, na których F2 śmigał no problem, F3L zaliczał losowe zwisy.

1407519[/snapback]

no tak, ale dzialaly Ci dzielniki?... 150,166,180?

 

 

180:|...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :D Na finalnym F3 wreszcie wszystko gra, a i dzielników wreszcie jest cała masa  B) Wg. Vegi z PCLab.pl powinien być dostępny publicznie lada dzień  :twisted2: Próbowałem go od niego wydusić, ale nie może udostępnić nieoficjalnego BIOS  :sad:

1410224[/snapback]

dziwisz mu sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o co chodzi z ta plytka?!

obecnie mam duala tak jak w opisie,chcialem dozucic 512 w jednej kosci ale po wlozenie w slot komp nie wstaje, sprawdzielem wszelkie permutacje!pamiatki kingstona!! okazuje sie tez ze sama 512 nie chce chodzic w pierwszych dwoch bankach!!o co to moze chodzic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o co chodzi z ta plytka?!

obecnie mam duala tak jak w opisie,chcialem dozucic 512 w jednej kosci ale po wlozenie w slot komp nie wstaje, sprawdzielem wszelkie permutacje!pamiatki kingstona!! okazuje sie tez ze sama 512 nie chce chodzic w pierwszych dwoch bankach!!o co to moze chodzic?!

1413000[/snapback]

z tego co wiem nie może tak być. Powinineś kupić 2x 256 i wstawić wtedy zajmiesz wszystkie sloty.

pamięci w tej płycie trzeba wstawiać tak:

1 i 3 bank (podstawowe, jak nie ma pamięci w 1 banku to płyta nie ruszy)

2 i 4 bank (dodatkowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o co chodzi z ta plytka?!

obecnie mam duala tak jak w opisie,chcialem dozucic 512 w jednej kosci ale po wlozenie w slot komp nie wstaje, sprawdzielem wszelkie permutacje!pamiatki kingstona!! okazuje sie tez ze sama 512 nie chce chodzic w pierwszych dwoch bankach!!o co to moze chodzic?!

1413000[/snapback]

Znaczy masz 3 kosci ?? W instrukcji do plyty pisza przeciez ze z 3x ram plyta nie moze byc uruchomiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam 3 kostki, miales racje ze w instrukcji jest napisane ze system nie ruszy przy trzech kosciach! swoja droga to glupota!! bo ja chcac dolozyc sobie 512 musze kupic 2x256 i zajac tym samym wszystki banki bez mozliwosci dlaszej modernizacji!a jeszcze jedno podobno mam bardzo lipne zapisy i odczyty do i z pamieci odczyt w granicach 3800 a zapis 1500! w dualu, jak to moge zmienic???

przy przestawieniu w biosie pamiatek na CL 2,5 komp po dwoch h zaczyna sie krzaczyc?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze jest???

Czekałem na niego 2 miesiące codziennie sprawdzajac czy juz sie ukazał a tu....

Jest gorszy od f2. Mimo wielu zmian (miedzy innymi wieksza mozliwość ustawienia taktowania ramu) na tym biosie nie moge prawie nic podkręcic!!!! Już htt>220 powoduje kompletny zwis i restart przy poście(samoczynny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzam F3...

 

czy w gigabyte pracuja idioci?....

 

dzielniki pamieci dzialaja WOW... ale UWAGA mnoznik HTT nie dziala!

 

bravo dla gigabyte... oficjalny bios z niedzialajacym mnoznikiem HTT.... :mur:

 

New settings in this F3 bios:

- Mem read preamble

- Mem max async latency

- New mem frequencies: 120, 140, 150 & 180

- New (non working!!) HTT multipliers: 1,5 & 2,5

- SATA & PCI-E spread spectrum

- x.5 CPU multipliers

- Linear RGB clock %

szkoda slow... wracam do F3j

 

No i co z tego ze jest???

Czekałem na niego 2 miesiące codziennie sprawdzajac czy juz sie ukazał a tu....

Jest gorszy od f2. Mimo wielu zmian (miedzy innymi wieksza mozliwość ustawienia taktowania ramu) na tym biosie nie moge prawie nic podkręcic!!!! Już htt>220 powoduje kompletny zwis i restart przy poście(samoczynny).

ta... u mnie to samo... jak mozna spie.... taka istotna rzecz jak HTT multiplier... zdolni sa...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Dokładnie, dokładnie(....) aż szkoda słów na kompletnych baranów: zamiast poprawić to o co głównie prosili klienci(czyli właśnie możliwość swobodnego zwiększania htt) nie poprawili starych błedów i dodali nowe.

 

BTW: Jak kogos nie interesuje podkręcanie nowy bios F3 jest o tyle lepszy ze post przebiega błyskawicznie. Aczkolwiek nie wiem jak ze stabilnoscią na dłuższą metę bo brak mozliwości oc mnie w*****ł. :mur:

 

Mam jeszcze pytanko: czego dotyczą cztery nowe opcje w micie tj. SATA & PCI-E spread spectrum i Linear RGB clock %??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, naprawde sa problemy z HTT? Fajnie ze te czestotliwosci dla ramow zrobili, ale... rozumiem ze radzicie nie wgrywac?

 

Moze mi ktos napisac jaki bios jest najlepszy jesli chodzi o overclocking? (stabilnosc + mozliwosci)?? moze cos z tej strony http://www.lejabeach.com/Gigabyte/k8nf9/k8nf9bios.html

 

BTW: czy u kogos tez zdaza sie czasami, ze przy starcie kompa nie chce klawiatura dzialac? (musze przyznac ze kilka razy tak mi sie zdazylo, i niebardzo wiem od czego to jest... moze to bios?)

 

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawosci? Dzialaja u was dobrze myszki? Mi sie kursor przesuwa po ekranie ja nie dotykam myszki. Irytujace niezmiernie.

Druga sprawa to kontrolery ide. Nagrywarka dvd-rw bardzo mocno obciaza system podczas korekcji bledow. Nie bylo tego na nforce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki problem z myszka, a wlasciewie myszkami gdyz mam podlaczonego mx510 i razer diamondblack. Wystarczylo ruszyc 2 mysza i juz byl spokoj na jakis czas :)

 

Co do temperatury to na starym biosie to byla niezwykle niska. Jak zmienilem na Asus A8N-E to byla wyzsza. Czyli na starym biosie byla zle podawana. A jesli sie chce byc w 100% pewny temp to miernik do reki i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

support gigabyte wymiata...

 

5 dni temu wyslalem maile (problem HTT w F3 i kiedy to naprawia) do PL i US oddzialu gigabyte... chlopcy z US przeczytali, ale nie odpowiedzieli jeszcze..., a Polacy nawet nie raczyli przeczytac... za co im tam placa?: )... n/c

 

natomiast 1 kolesiowi odpowiedzieli tak...

 

Dear Sir,

 

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, based on nVIDIA chipset spec., the board provides x4 HT channel.

:blink: n/c

 

ostatni raz kupilem plyte gigabyta:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A propos Biosu - googlałem sobie dzisiaj i znalazłem na jakiejść francuskiej stronie bios F4 do K8NF-9!!. Z tym, że plik jest znacznie mniejszy niż normalnie - ma tylko kilkadziesiąt kb. Przypuszczam, że to mogą być jakieś smieci (wariant optymistyczny) albo trojan/wirus (wariant pesymistyczny). Z drugiej strony plik jest ściagany ze strony Gigabyte-a :huh:

 

Wiecie coś może na ten temat?

 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie kupuje plyte glowna za smieszne pieniadze na dodatek ta plyta nie ma pelnego nforce4 tylko 4x to sie nie dziw ze HT nie dziala icon_smile3.gif

N/C <_<

Ja zostaje przy F2 narazie, poczekam na sprawdzoną next wersję, nie wyrywam się. To tak samo jak z driverami do kart graficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A propos Biosu - googlałem sobie dzisiaj i znalazłem na jakiejść francuskiej stronie bios F4 do K8NF-9!!. Z tym, że plik jest znacznie mniejszy niż normalnie - ma tylko kilkadziesiąt kb. Przypuszczam, że to mogą być jakieś  smieci (wariant optymistyczny) albo trojan/wirus (wariant pesymistyczny). Z drugiej strony plik jest ściagany ze strony Gigabyte-a  :huh:

 

Wiecie coś może na ten temat?

 

Maciek

1429485[/snapback]

schlali sie chyba

:lol:

 

spakowali autoexec.bat (w srodku wpis flash885 k8nusli.f2) i wrzucili na strone jako bios F4 :lol:

 

http://europe.giga-byte.com/MotherBoard/Fi...s_k8nf-9_f4.exe

 

kabaret...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie kupuje plyte glowna za smieszne pieniadze na dodatek ta plyta nie ma pelnego nforce4 tylko 4x to sie nie dziw ze HT nie dziala :) Dlatego ja szybko wymienilem....

1429814[/snapback]

Jak sie chce tanaa i swietna plyte, a na dodatek nie ma sie w planach krecenie proca z 1800MHz do 2800MHz to plyta pierwsza klasa.

Ja nie mam jej nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to musisz wklepac w menu glownym biosu, moze nie zauwazyles nowej opcji ? Ja na poczatku tez sie dziwilem co jest ale pozniej sie zorientowalem ze sie pojawilo XDDD

1428863[/snapback]

No dobra, może w takim razie jestem bardzo bardzo początkujący :D , ale nie potrafie skorzystać z tej rady. Ja u siebie w biosie niczego takiego nie znalazłem. :oops: HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...