Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, może w takim razie jestem bardzo bardzo początkujący :D , ale nie potrafie skorzystać z tej rady. Ja u siebie w biosie niczego takiego nie znalazłem. :oops:  HELP!

1430234[/snapback]

Wejdz do biosu i przegladnij kilka opcji i zapisz je na kartke jak masz slaba pamiec, teraz wyjdz do glownego menu biosu i nacisnij Ctrl+F1 i teraz znowu przejdz przez rozne opcje - powinno byc wiecej :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do biosu i przegladnij kilka opcji i zapisz je na kartke jak masz slaba pamiec, teraz wyjdz do glownego menu biosu i nacisnij Ctrl+F1 i teraz znowu przejdz przez rozne opcje - powinno byc wiecej :D.

1430306[/snapback]

Wielkie dzięki dla Ciebie i Tasslehoff'a za pomoc. Skapowałem! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 nowe biosy...

 

F4 i F5a...

 

http://www.lejabeach.com/Gigabyte/k8nf9/k8nf9bios.html

 

Well, with F4 HTT multies ain't working as in F3 

 

So Gigabyte sent me a F5a bios with working HTT multipliers. BUT, memory settings, which is the main thing for me to change bios are very limited in this F5a bios. 120, 140, 150 & 180 dividers are nowhere to be found, unlike with F3 & F4 bios.

hmm...

 

zabieram sie za testowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja nie wiem.

 

U mnie na f4 przy jakiejkolwiek próbie podkrecenia czegokolwiek zwis kompletny(jak na biosie f3) nawet cieżko do biosu sie dostać zeby to odkrecić....

 

Na f5a, prawie to samo, z tym ze komp staje po prostu (nie resetuje sie) przed postem i w porównaniu z np f2 nie pomaga ani restart ani włączenie/wyłaczenie kompa.

 

A i jeszcze muszę dodac ze po tych wszystkich manewrach z biosem spieprzył mi sie pernamentnie czujnik temp procka i predkosci obrotowej wiatraczka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie bede mial mozliwosc wyboru czesci do nowego kompa (po czesci dla siebie). Do konca nie wiem czy bedzie to Athlon64 czy moze P4. Zainteresowalem sie ta plyta bo ponoc dobra ale najwazniejsze ze tania. Podkrecac hardcorowo nie bede ale na pewno cos kiedys sprobuje. Polecacie ja brac? Wystarcza do niej pamieci 400DDR? Lepsze sa drozsze - wiadomo. Chyba ze sa jakies tanie i dobre. Co do plyt to myslalem o GA-K8NF-9 dla PCI-E lub o GA-K8NSC-939 dla AGP. Lepiej sie jednak przy wymianie calego kompa pakowac w PCI-E bo w sumie tansze sa teraz karty np GF6600. Co o tym myslicie? Tanio, OC jakies bedzie. Nadaje sie ta plyta?

Pozdrawiam

 

EDIT:

W sumie koszt grafiki max do 300zl przy PCI-E to tylko Radeon X300 a przy AGP to tylko Radeon 9550. X300 jest mniej wydajny ale chyba warto troche sie pomeczyc by pozniej byc na nowszej platformie wymieniajac grafike.

 

Zadalem to pytanie w innym temacie wg mnie lepszym wiec ewentualne odp prosze tam. Bede wdzieczny. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132647

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialem starego kompa (A1000, 256, GF3Ti) to poszedlem prosto w PCI-E i nie narzekam. Plyta na razie bez oc (ale mam w planach lekko) i wszystko stabilne - zero zwiech przez 2 tyg. korzystania. Jedynie co moge zarzucic, to odczyty w speedfanie :).

Odpalam kompa i jeden czujnik pokazuje 69stopni, inny: 1stopien, tylko temperatura proca chyba dobrze pokazana. A na dodatek 5V pokazuje mi 2.40V-5.60V :D (sprawdzilem miernikiem - wszystko ok w rzeczywistosci).

Jak cos Cie jeszcze interesuje to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialem starego kompa (A1000, 256, GF3Ti) to poszedlem prosto w PCI-E i nie narzekam. Plyta na razie bez oc (ale mam w planach lekko) i wszystko stabilne - zero zwiech przez 2 tyg. korzystania. Jedynie co moge zarzucic, to odczyty w speedfanie :).

Odpalam kompa i jeden czujnik pokazuje 69stopni, inny: 1stopien, tylko temperatura proca chyba dobrze pokazana. A na dodatek 5V pokazuje mi 2.40V-5.60V :D (sprawdzilem miernikiem - wszystko ok w rzeczywistosci).

Jak cos Cie jeszcze interesuje to pytaj.

1437033[/snapback]

Plyta jest tania, OC mozliwe jak czytalem przy fsb nawet 270. Nie jest zle. Na poczatku tak jak ty nie bede OC robil. Skoro chwalisz to ta plytka ciagle jest moim faworytem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej witam wszystkich. Mam wielki problem. Kupilem nastepujaca konfiguracje: ga-k8nf-9 A 64 3000+ arctic cooling freezer 64, 512 Infineon, 6600GT Pci-e, 160 Gb Wd itp itd. i po zlozeniu nie chce mi sie odpalic, chyba znacie ten przerywany dlugi dzwiek glosnika systemowego :/ sprawdzalem ram na innym kompie; jest ok, chlodzenie grafiki sie kreci ale monitor nie startuje. Co jest ??? jakies pomysly ??

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej witam wszystkich. Mam wielki problem. Kupilem nastepujaca konfiguracje: ga-k8nf-9 A 64 3000+ arctic cooling freezer 64, 512 Infineon, 6600GT Pci-e, 160 Gb Wd itp itd. i po zlozeniu nie chce mi sie odpalic, chyba znacie ten przerywany dlugi dzwiek glosnika systemowego :/ sprawdzalem ram na innym kompie; jest ok, chlodzenie grafiki sie kreci ale monitor nie startuje. Co jest ??? jakies pomysly ??

1438186[/snapback]

wsadź pamięć do pierwszego slotu, jak nie pomoże to nie wiem ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadź pamięć do pierwszego slotu, jak nie pomoże to nie wiem ;o

1438271[/snapback]

pamieci juz wsadzalem do kazdego slotu, resetowalem CMOS i wyciagalem baterie, nic nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człoweiku, dołóż te 200zł i nie ładuj sie w to badziewie, bo bedziesz żałował jak większość posiadaczy tej niby płyty.

1437314[/snapback]

Skoro pisze to jej posiadacz to juz biore to pod uwage :-|

 

jakie 200zl ;) Asus A8N-E niecale 500zl kosztuje, ja sie przesiadlem z tego gigabyta na tego asusa i miedzy tymi plytami to jest przepasc!

1437325[/snapback]

:blink: Do 500zl to Asusek the best?

Kiedys to byly czasy! Mialem Amige 600 z rozszerzeniem do 2MB !!! i na tym koniec. Ach no prawda jeszcze dysk mozna bylo kupic :) Wybor byl dosc ograniczony ale nie bylo problemow z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się na tej płycie włącza RAM w dualu? Mam dwie takie same kosci 512MB 400Mhz i nie wiem czy chodza w dualu, siedza w slotach 1 i 3... I jeszcze mam problem z dyskiem, to jest 133 a pokazuje mi ze to 100... bede wdzieczny za odpowiedz bo mam ta plyte od wczoraj :D

Edytowane przez Rag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się "włączy". wystarczy ze kopsniesz 2 kości pamiatek w odpowiednie 2 sloty tego samego koloru. W tych nowych biosach(bodajze f5a) nawet pokazuje sie inf ze masz pamieci w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobilem, dzięki :D Zapis i odczyt w Everescie zwiekszył się dwukrotnie i jestem tam plasowany w czołówce :D Ale nie wiem co z tym dyskiem, PATA133 pokazuje ciagle jako 100 :angry: I w dodatku dzis uslyszalem ze jak obracam rolką w myszce podczas przegladania stron to cos mi brzeczy w obudowie, same klopoty z ta płytą nie wiedzieć czemu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Asusa, kreci sie niesamowicie ;)

1438539[/snapback]

A jakas alternatywa dla Asus A8N-E w podobnej cenie? Jak widze na fotce Asus ma radiator na mofsetach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wgram ktorys z tych nowych biosow mam pytanie... Czy na F4 lub F5 dziala normalnie mnozik HTT i czy zakres czestotliwosci dla RAMu jest rozwiniety o opcje 120, 150 itd...? Jesli nie, to zostaje przy F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz kilka wątków wyżej i nie zadwaj debilnych pytań(przepraszam ale mnie poniosło)

 

Nie instaluj. Czekamy na f10(...)

 

BTW: Jesio nie ma oficjalnego biosu f5, a beta nie wnosi nic nowgo(pozytecznego)

Edytowane przez peleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Jesio nie ma oficjalnego biosu f5, a beta nie wnosi nic nowgo(pozytecznego)

1446523[/snapback]

ja tam w sumie nie narzekam na F5a:)

 

F2, F3g, F3j max stabilne HTT 290x3... max screen 295x3... 24/7 CPU-9x283

 

F5a max stabilne HTT 325x3... max screen 343x3... 24/7 CPU-8.5x300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam w sumie nie narzekam na F5a:)

 

F2, F3g, F3j max stabilne HTT 290x3... max screen 295x3... 24/7 CPU-9x283

 

F5a max stabilne HTT 325x3... max screen 343x3... 24/7 CPU-8.5x300

1447471[/snapback]

Jako stary XP'kowiec jak widze takie cyfry przy fsb to czuje sie jak bym lecial na ksiezyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam w sumie nie narzekam na F5a:)

 

F2, F3g, F3j max stabilne HTT 290x3... max screen 295x3... 24/7 CPU-9x283

 

F5a max stabilne HTT 325x3... max screen 343x3... 24/7 CPU-8.5x300

1447471[/snapback]

 

No tak...

Ładnie :razz:

 

Ale podnieść tak wysoko HTT to nie problem, kwestia czy to co było zmora poprzednich biosów da się odpalic kompa za n-tym razem, bo jak piszesz ze stabilnością nie ma problemów(aczkolwiek sprawdzałeś np. w czasie powiedzmy 10h pracy non stop z różnymi aplikacjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powie jak zmusić wiatrak na procu wolniej się kręcić ostatnio daje ~3600 Cool`n'Quiet nie pomaga jest tylko cool, zmieniłem bios na f4 żeby w Easy tune mieć dostępną opcje Smart fan ale to nic nie dało. Może macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z ta plytka taki problem:

Moj dysk to seagate 120 na sata, powinien smigac az milo, a tu przy kopiowaniu pliku np. 300MB meczy straszliwie, jak w windzie nacisne sobie ctrl+alt+del to pokazuje urzycie procesora na 100%.

Nawet glupi MS Word wlacza sie niezmiernie dlugo.

Mam 1GB ramcu cl 2.5 kingstona w dualu + GF 6600GT.

Help pls, bo mysle juz na sprzedaniem tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...