Skocz do zawartości
L.Viadro

Jaki chipset jest najlepszy w końcu pod P4??? HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam sprzęt na P4 i nie wiem jaką płyte kupić pod tego proca (2Ghz). Znaczy upatrzyłem sobie Gigabyte'a GA-8SG667 SiS-648 ale qmple mówią że SiS to lipa. Z innych źródeł słyszałem że SiS'y najlepiej współpracują z Pentiumami. Inni qmpel radzi brać płyte na chipsecie Intela 845e. To ja sie pytam Was-expertoof. Jaką płyte najlepiej wybrać? Mam czas do poniedziałku :(

Najlepiej żeby miała już AGPx8 i oczywiscie DDR 333MHz

podajcie jakieś konkretne modele, plisss

z góry dzienx za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najnowszy chipset Intela 845PE - premiera w poniedziałek :D

DDR 333 supportuje. Co do zasilacza to 300W (ATX 2.03) powinna być dodatkowa wtyczka zasilająca wpinana w płytę główną - taka mała kosteczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja osobiście brał bym intela, wiadomo full support w windowsie. Do sisa trzeba kombinować z dodatkowymi sterownikami no i efekt jest różny. Poza tym jak ktoś potrafi dobrze zainstalowac i skonfigurować taką płytę to Sis faktycznie ma niezłą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, a jak to w końcu jest z tym VIA P4X400 :?: Jest czy niema, bo jakoś tak ucichło o nim ostatnio... Czy on niebyłby najlepszy :?:

A co do firmy płyty, to brałbym Asusa. Asusiki pod P4 są na prawde bardzo dobre, stabilne i elastyczne. Ostatnio składaliśmy z kolegą kompa , właśnie na Asusie i P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze nie masz chyba wyboru. Wiec nie zastanawiaj sie i bierz 

 

[/size]ASUS P4S533 stary zarabista plyta do O/c. Duzzaaaa wydajnosc. No i wogole mi sie komp nie zwiesil ani razu od kilku miechow.  :D  :D  :D

Prawda, od prawie 3 miesiecy nie mialem ani jednego twardego zwisu czy niebieskiego ekranu, na podkreconym procesorze na 2.7 i teraz 2.8 GHz. Nie wyobrazam sobie aby moglo byc stabilniej.

 

Eee, ja osobiście brał bym intela, wiadomo full support w windowsie. Do sisa trzeba kombinować z dodatkowymi sterownikami no i efekt jest różny. Poza tym jak ktoś potrafi dobrze zainstalowac i skonfigurować taką płytę to Sis faktycznie ma niezłą wydajność.

Hmm, nie wiem o jakim kombinowaniu mowisz. Jest jedna rzecz ktora trzeba tylko zainstalowac, SiS AGP Port, i na tym sie konczy 'kombinowanie'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zapomniałem dodać że mnie żadne podkręcanie nie interesuje, jestem zwykłym wyjadaczem chleba ^^

Czyli AsusP4S533?

A co niby trzeba z nim kombinować??? Czy wspiera AGPx8 i DDR333???

DDR333 - tak czyli PC2700

AGPx8 - nie, BTW a po co Tobie ten wynalazek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze nie masz chyba wyboru. Wiec nie zastanawiaj sie i bierz 

 

[/size]ASUS P4S533 stary zarabista plyta do O/c. Duzzaaaa wydajnosc. No i wogole mi sie komp nie zwiesil ani razu od kilku miechow.  :D  :D  :D

Prawda, od prawie 3 miesiecy nie mialem ani jednego twardego zwisu czy niebieskiego ekranu, na podkreconym procesorze na 2.7 i teraz 2.8 GHz. Nie wyobrazam sobie aby moglo byc stabilniej.

 

Eee, ja osobiście brał bym intela, wiadomo full support w windowsie. Do sisa trzeba kombinować z dodatkowymi sterownikami no i efekt jest różny. Poza tym jak ktoś potrafi dobrze zainstalowac i skonfigurować taką płytę to Sis faktycznie ma niezłą wydajność.

Hmm, nie wiem o jakim kombinowaniu mowisz. Jest jedna rzecz ktora trzeba tylko zainstalowac, SiS AGP Port, i na tym sie konczy 'kombinowanie'.

8) 8) 8)

od zainstalowania XP o.k 1 miesiąc temu ani jeden zwis :D :D :D

polecam tego asusa bo cena też cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze że większośc obstawia ASUSA P4S533...

a AGPx8 chciałem bo potem będę zmieniał karte graf. i może skusił bym sie na Radka 9700 albo 9500...

Jest tez nastepca Asusa P4S533 czyli P4S8X na chipsecie 648 z obsluga AGP 8x i serial ATA.

http://www.asus.com/mb/socket478/p4s8x/overview.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to co w configu. Full wypas tylko pamieci 333 i 400 nie obsluguje (znaczy sie obsluguje, ale jako 266). Podobno wyszedl nowy bios co cos w tej sprawie zmienia, ale nie bylem na stronie abita i nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to co w configu. Full wypas tylko pamieci 333 i 400 nie obsluguje (znaczy sie obsluguje, ale jako 266). Podobno wyszedl nowy bios co cos w tej sprawie zmienia, ale nie bylem na stronie abita i nie wiem.

Mam teraz chwilowo BD7 II RAID i z tego co widzialem to da sie ustawic asynchroniczne taktowanie dla pamieci i to dotego jest dosc bogato (mozna pokombinowac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc poszprałem troche po stronach i oto co wybrałem:

1. Gigabyte GA-8SG667 SiS-648 (DDR333 i AGPx8) [450zł]

2. ASUS P4S8X (DDR333 i AGPx8) [650zł]

3. MicroStar 648 MAX MS-6585 (DDR333 i AGPx8) [500zł]

4. Gigabyte GA-8PE667Pro Intel 845PE (DDR333 ale AGPx4) [600zł]

ceny z Komputronika, tak dla przykładu

I co mam wybrać? Musze dziś zdecydować bo jutro zamawiam...:(

P.S

SiS655 jeszcze nigdzie nie widziałem ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałem troche po sieci i znalazłem conieco o tym SiS'ie655. No więc go jeszcze nie ma na rynku  :P A ja zamawiam sprzęt jutro więc SiS655 to raczej nierealne...ale thx anyway

Wiem, że narazie nie ma, ale IMHO nie ma wogule sensu kupować teraz MOBO pod P4. Nowe mobo na SiS i Intel będą miały obsługę HT i FSB667 MHz. Kupując teraz MOBO zamykasz sobie drogę do poźniejszej modernizacji komputera. Ja poczekam... na SiS655 albo Intel845PE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Wiem, że narazie nie ma, ale IMHO nie ma wogule sensu kupować teraz MOBO pod P4. Nowe mobo na SiS i Intel będą miały obsługę HT i FSB667 MHz. Kupując teraz MOBO zamykasz sobie drogę do poźniejszej modernizacji komputera. Ja poczekam... na SiS655 albo Intel845PE.

A to dziwne. Bo z tego co wyczytalem i845e po upgradzie biosu ma obslugiwac HT (chyba ze powolujesz sie ze newsy na http://www.twojepc.pl sa niewiarygodne :P)

 

Jaki upgrade ??

Przeciez i tak jak wyjdzie Pentium 4 Prescot 0,09 um to bedzie wymagal nowego zlacza bo obecne gniazdo nie oferuje tyle mocy zeby zaspokoic to cacko SIC! Chociaz overclockerzy udowodnili ze moze :P ale przeciez intel wie lepiej i dba o klientow i na kazda mozliwa okazje zmienia podstawki :)

Tak tak kochamy go za to :lol:

 

I pomyslec, ze chcialem przesiasc sie na P4 ale jak wiem, ze kupujac teraz plyte moge zapomniec o prockach szybszych niz 3,3 Ghz bodajze ...

 

W sumie na dzien dzisiejszy nie oplaca sie zmieniac sprzetu :

P4 nie przyszlosciowa (za pol roku zmiana mobo? wow)

TB "B" drogi i bardzo kieszen boli ...

 

@L.Viadro : Po jakiego tobie AGP x8 ?

Kryterium twojego wyboru zdecydowanie to nie powinno byc a stabilnosc i mozliwosci O/C bo to igraszka w P4 :P I kupno P4 z planam nie podkrecania to szczerze mowiac marnowanie kasy - takie moje zdanie. Zreszta zobacz benchmarki i porownaj ceny z AMD

 

BTW : Chce kupic jakiegos wolnego Northwooda i wykrecic ile fabryka dala no ale nie bede zmienial mobo za pl roku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...