Skocz do zawartości
L.Viadro

Jaki chipset jest najlepszy w końcu pod P4??? HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

eee...to ja chyba zgubiłem wątek, to teraz prosze o ostateczną decyzje, dodam że _nie_ ineteresuje mnie overclocking, chce aby płyta była wydajna (gry itd) i stabilna...

jeżeli mógłbyś to powiedz w jakiej kolejności mam brać płyte (jakby którejś nie było). Z tego co do tej pory zrozumiałem to mam brać w kolejności:

1- ASUS P4PE/LAN Intel 845PE DDR

2- ASUS P4S8X

3- Gigabyte SiS-648

4- MSI 648 MAX

dobrze zrozumiałem?

a co z płytką: Gigabyte Intel 845PE ? Bo taką też znalazłem?

plisss...pomóż, bo zostało mi niewiele czasu... ; /

będę dozgonnie wdzięczny ^^ Ponumeruj mi to i już wszystko będę wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na jakimś dużym o/c to możesz spokojnie poszukać MSI na 845PE. Ja bym był za czymkolwiek na tym chipsecie bo to jest rozwiązanie najbardziej przyszłościowe. Ten Gigabyte też jest dobry. Polecałem tego ASUSa bo jakbym miał teraz 800zł to właśnie jego bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dla mnie AGPx8 to żaden argument. Jeszcze dobrze AGPx2 się nie zapchało, a już AGPx4 zrobiło. To samo teraz jest z AGPx8. Jakoś nie widzę karty która by w 100% "zapchała" AGPx4, a co dopiero AGPx8. Jeżeli więc MOBO na Intelu 845PE za drogie/przeszkadza brak AGPx8 to ASUS/MSI na SIS648.

 

Update:

 

huh...jeszcze znalazłem chipset via P4X333, co o tym myślisz?

Krótki komentarz - eeeetam. VIA + P4 = żadna atrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejna propozycja: Gigabyte GA-8PE667Pro Intel 845PE [600zł] dobre to? To samo co ASUS ale 200zł tańsze, brać?

---

czyli że nawet jakbym miał Radka 9700 to AGPx8 nic nie daje??? Wystarczy AGPx4?

 

Kolejne podsumowanie:

1 - Intel 845PE (ASUSP4PE/Gigabyte)

2- SiS-648 (ASUS P4S8X/Gigabyte)

tak?

lepsze Intelowskie?

Mi generalnie chodzi o gry, wydajnośc, itd..:D

boshe ale ja jestem upierdliwy ^_^v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to przepraszam że tak truje dupe ale to moja "życiowa szansa". Na początku miałem brać Athlona XP 2000+ ale nadażyła sie okazja (baaardzo tani sklep od kolegi:) i moge sobie pozwolić na PIV (pierwszy raz w życiu). Nigdy sie nie interesowałem INTELEM dlatego nic nie wiem o chipsetach itp. Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość...no i RADY! : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam sprzęt na P4 i nie wiem jaką płyte kupić pod tego proca (2Ghz). Znaczy upatrzyłem sobie Gigabyte'a GA-8SG667 SiS-648 ale qmple mówią że SiS to lipa. Z innych źródeł słyszałem że SiS'y najlepiej współpracują z Pentiumami. Inni qmpel radzi brać płyte na chipsecie Intela 845e. To ja sie pytam Was-expertoof. Jaką płyte najlepiej wybrać? Mam czas do poniedziałku :(

Najlepiej żeby miała już AGPx8 i oczywiscie DDR 333MHz

podajcie jakieś konkretne modele, plisss

z góry dzienx za pomoc!

ja bym wziol Intel-a albo SiS-a bo w via to ja sie nie mieszam a co do SiS-a to podobnierz sprawuje sie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia a mnie nikt nie slucha  :cry: 

A idzcie w ....  8)

Nie zauważyłem Twojego post'a :wink:

 

Więc.... czy po Upgradzie biosu będzie obsługiwać HT ? Może i będzie, ale IMHO gorzej niż chipset który ma od początku HT i FSB667 obsługiwać. Wydaje mi się, że i845e nie ma dzialnika 1/5 skoro oficjalnie obsluguje tylko fsb 100 (400). Duzo znaków zapytania więc wole albo i845PE albo SIS655. A co do mocy to jezeli Intel przejdzie na 0.09um to pobór mocy się przecież zmniejszy nie? Zresztą nie ważne bo widzę, że nie lubisz tej firmy...

 

BTW - coś Ci nie idzie cytowanie. Poprawiłem Twoją wypowiedź :)

 

i kolejna propozycja: Gigabyte GA-8PE667Pro Intel 845PE [600zł] dobre to? To samo co ASUS ale 200zł tańsze, brać?

Brać.

Kolejne podsumowanie:

1 - Intel 845PE (ASUSP4PE/Gigabyte)

2- SiS-648 (ASUS P4S8X/Gigabyte)

ASUS/Gigabyte/MSI - taka kolejność. A chipsetami i845PE, SIS648, SIS645DX, i845e (te dwa ostatnie odrzucam z powodu ich wieku).

 

Wszystko już jasne?

 

BTW - czemu nie masz zamiaru podkręcać procesor'a? 8O P4 tak ładnie się kręcą.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mazur

"Więc.... czy po Upgradzie biosu będzie obsługiwać HT ? Może i będzie"

Ty mowisz moze a INTEL mowi tak. Ciekawe kto ma racje :P

 

" A co do mocy to jezeli Intel przejdzie na 0.09um to pobór mocy się przecież zmniejszy nie? " Eh tu sie zle wyslowilem. P4 z zegarami >3.3 Ghz durzo mocy potrzebuja i juz nie styknie podstawka i bedzie inna razem z nowym Prescotem

 

"Zresztą nie ważne bo widzę, że nie lubisz tej firmy..." Lubie za niektore rozwiazania techniczne. Nienawidze ze to, ze sie bawi klientem. Policz sobie ile podstawek mial intel ile amd. Niedlugo bedzie ze bedzie mozna miec P4 pod 3podstawki LOL !!! ZONK ?? Moze Intel zacznie sprzedawac MOBO z wlutowanym CPU :) Na jedno wychodzi :P

 

"BTW - coś Ci nie idzie cytowanie. Poprawiłem Twoją wypowiedź :)"

eeee :P godoosh :)

 

"BTW - czemu nie masz zamiaru podkręcać procesor'a? 8O P4 tak ładnie się kręcą.... :)" Szczegolnie Celiny2@3 :wink: Jaki przyrost mocy. No dobra przyznam Northwoody sa fajne, ale 800 zl za CPU i plyte w ktora juz nowego CPU nie wloze, nie wiem czy warto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i845E obsługuje HT i juz sobie dzisiaj wgrałem nowy bios z tą funkcją :) a co do szyny 100 to sie mylisz Rafał. Bez problemu i845e pracuje z FSB133 czyli 533 :) a pamieci jak działają na nim to spójrz na mój podpis :) bo ktos pisał ze lepiej na SIS. A co do dzielnika 1/5 to sa juz jakies spekulacje ze jego obsługe a zatem tez 667 ma dodac zmiana biosu ale pozyjemy zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze nie masz chyba wyboru. Wiec nie zastanawiaj sie i bierz 

 

[/size]ASUS P4S533 stary zarabista plyta do O/c. Duzzaaaa wydajnosc. No i wogole mi sie komp nie zwiesil ani razu od kilku miechow.  :D  :D  :D

 

Sorry, ze pytam, ale wlasnie taka konfiguracje jak twoja kupuje w srode. Jak ja oceniasz? Jestes zadowolony. Czy Ten GF2 nie spowalnia ci kompa ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mazur

"Więc.... czy po Upgradzie biosu będzie obsługiwać HT ? Może i będzie"

Ty mowisz moze a INTEL mowi tak. Ciekawe kto ma racje  :P 

Prawda zapewne leży po środku. Tzn. pewnie będzie można włożyć nowego P4 z HT, ale wzrost wydajności może być mniejszy niż w wypadku nowszych chipsetów. A co Twoim zdaniem z 1/5 przy FSB667?

 

"Zresztą nie ważne bo widzę, że nie lubisz tej firmy..." Lubie za niektore rozwiazania techniczne. Nienawidze ze to, ze sie bawi klientem. Policz sobie ile podstawek mial intel ile amd. Niedlugo bedzie ze bedzie mozna miec P4 pod 3podstawki LOL !!! ZONK ?? Moze Intel zacznie sprzedawac MOBO z wlutowanym CPU :) Na jedno wychodzi :P

Niestety już z tymi podstawkami tak jest u Intela. Oni lubią nowe sockety... Chociaż patrząc na to z innej strony spójrz na skalowalność Socket'u 478. Pierwsze procesory P4 był taktowane 1.4GHz, a tu intel dobił 3.06GHz nadal na 478 więc nie jest tak źle.

 

"BTW - czemu nie masz zamiaru podkręcać procesor'a?  8O  P4 tak ładnie się kręcą.... :)" Szczegolnie Celiny2@3  :wink: Jaki przyrost mocy. No dobra przyznam Northwoody sa fajne, ale 800 zl za CPU i plyte w ktora juz nowego CPU nie wloze, nie wiem czy warto ...

W sumie za te ~800zł masz procesor który bez problemu biega ~2.7GHz. Nie mów nic o Celeronach 4 bo ich wydajność jest jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mazur "A co Twoim zdaniem z 1/5 przy FSB667?"

Nie mam pojecia jak to INTEL rozwiaze

 

"Niestety już z tymi podstawkami tak jest u Intela. Oni lubią nowe sockety... Chociaż patrząc na to z innej strony spójrz na skalowalność Socket'u 478. Pierwsze procesory P4 był taktowane 1.4GHz, a tu intel dobił 3.06GHz nadal na 478 więc nie jest tak źle. "

Socket 478 byl od Northwoodow wiec w sumie od 1.6 ghz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze chodzi ci o DDR-y ale ja osobiscie polecam ci kombajn P4+RDRAM. Jesli chodzi o cene to wiem ze jest wyrzsza od zestawu na DDR-ach ale nie az tak bardzo +/- 200 zl, a wydajnosc jest debesciarska

Polecam cos na i850E a w szczegolnosci Gigabyte GA-8IHXP (Overclocking jest naprawde na poziomie)

 

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

ROTFL - Twoja wiedza mnie przeraża. Przemyśl jeszcze raz to co napisałeś....

Przyznam racje, ale w gruncie rzeczy ludzie wywalali S423 zeby sie przesiasc na Northwoody na S428 wiec prawda jest po srodku mysiu pysiu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...