Skocz do zawartości
michallus

Jaki Ram Do 900zł Pod A64 2x512 S939

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum sa posiadacze GSkilli, ale nie widzialem by je zbytnio zachwalali.

Moja adata do 282 2.5-3-3-11 na socketa, wyzej trzeba zwiekszyc opoznienia, prawdopodobnie na a64 na tych timingach poszla by lepiej.

Zapomnialbym 2-2-2 tylko do 210 na napieciu 3V

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum sa posiadacze GSkilli, ale nie widzialem by je zbytnio zachwalali.

Moja adata do 282 2.5-3-3-11 na socketa, wyzej trzeba zwiekszyc opoznienia, prawdopodobnie na a64 na tych timingach poszla by lepiej.

Zapomnialbym 2-2-2 tylko do 210 na napieciu 3V

1254831[/snapback]

Zaczekaj az dostaną DFI w swoje rece to zobaczysz co sie bedzie dzialo... Po co maja sie dziesięc razy chwalic wynikami, na roznych plytach :wink:

 

Pozatym Gskillowce bawia sie w innym dziale Ekstremalne Podkręcanie B)

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy geile 2x512 cl2,5 400mhz (konkretnie te - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10633) są lepsze od hynixów 2x512 cl3 ? mam na myśli podkręcalność, ilość wydzielanego ciepła, wydajność, stabilność i ogólnie :razz: a gdyby porównać te dwa ramki po obnizeniu cl geili do cl3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to proszę o wiadomość  na pw

rozumiem że można kupić jedną kostkę 512 ?

1255900[/snapback]

To są wszystko pakowane firmowo dual packi - zapewne jak znajdziesz drugiego chętnego na 1 kość, to wampir się zgodzi (ale nie jestem jego przedstawicielem handlowym ani adwokatem ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum sa posiadacze GSkilli, ale nie widzialem by je zbytnio zachwalali.

Moja adata do 282 2.5-3-3-11 na socketa, wyzej trzeba zwiekszyc opoznienia, prawdopodobnie na a64 na tych timingach poszla by lepiej.

Zapomnialbym 2-2-2 tylko do 210 na napieciu 3V

1254831[/snapback]

nie chwala sie bo nie ma czym - 300Mhz 2.5-3-3-6-1T to nie jest zadna podnieta kiedy przegrywa ostro w superpi z 270MHz 2-2-2-5-1T na winbondach. na g.skill 225MHz na 2.8V 2-2-2 mialem skoro sie licytujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra skad wziales te dane ? Wedlug moich testow i z tego co widzialem to czasy w PI pomiedzy 2-2-2 a 2.5-3-3 wyrownywaly sie przy przewadze 15fsb. Byc moze na A64 jest inaczej ale 30 fsb to imho przesada, w zalozonym przez ciebie rankingu tez nie widzialem takich roznic.

Nie wiem jak interpretujesz ile to jest ostro przegrywa, dla mnie to jakies 20s :-P

Odnosnie tych G.Skilli DDR550 to moim zdaniem, jak juz sprowadzac to chyba lepiej juz te nowsze PC4800.

Nie mialem zamiaru licytowac tylko pokazac, ze moja adata slabiutko chodzi przy 2-2-2 wbrew temu co sie przyjelo.

 

Pozatym Gskillowce bawia sie w innym dziale 1255433[/snapback]

Chyba bawia sie w ukryciu albo ich przeoczylem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach to chyba licza sie Gskile Adaty i OCZ, masakrystyczne te firmy sa, ja cisne na 2x512 ocz Vx na neo2 +winie narazie niestabilnie, bo procek do duszy, ale winda chodzi spoko 10x255 2-2-2-11 3.45V, po przepaleniu pamiatek mysle ze 260 poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój faworyt ----> OCZ EL DDR PC-3200 Dual Channel Platinum Rev 2

 

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo..._platinum_rev_2

 

testy---> http://www.insanetek.com/index.php?page=oczplatpc3200

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy kupisz w Polsce ale na eBayu kosztują $200 (600zł) 2x512MB. Ja właśnie licytuje je, przesyłka $20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwala sie bo nie ma czym - 300Mhz 2.5-3-3-6-1T to nie jest zadna podnieta kiedy przegrywa ostro w superpi z 270MHz 2-2-2-5-1T na winbondach. na g.skill 225MHz na 2.8V 2-2-2 mialem skoro sie licytujemy.

1256995[/snapback]

tylko ze bh-5 muszą mieć wysokie napięcie np 4v :D długo tak nie popracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie kłóci :D po prostu nie każdy ma dwie odrębne linie 3 i 5 v żeby dać więcej na memorki dlatego wolę tccd bo nie są tak głodne a gorsze timigi nadrabiaja wyższym fsb, a poza tym nie każde pamięci na bh-5/6 sa takie fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem Bh5/6 ktore na 3.3 szly do ~260 ...

 

BTW. Nie ma sie co klocic.

 

TCCD - pod amd 64

BH5-/6 - pod AMD gdyz licza sie najbardziej timingi

 

:)

1262123[/snapback]

ja mam 2x512 Vx 3.55V (gwara do 3.675) ida 255 w dualu dzis dam im wiecej i sie zobaczy ...

Na napieciu 3.55V maja w normalnym uzytkowaniu ~52C wiec wydaje mi sie ze calkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ 3200VX (Voltage Extreme) daja 3.5V +5%.

1269354[/snapback]

Mam znajomka, który to zamówił plus OCZ booster - jak mu przyślą, a ja nie zapomnę ani nie zapiję ani nie będę zajęty czymś innym, to zdam relację. ;)

 

Zapowiada się ciekawie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

BH-5 przy ustawieniach 2.5-3-3-X na napieciu 2.85 ile teoretycznie powinyy dac FSB ? bo mam mozliwosc zamiany hynixow d4.3 na nie.

1271067[/snapback]

zależy czy jednostronne czy dwu,

czy 256MB czy 512,

no i kwestia szczęścia, ale na oko to przy 2,85V to jakieś 220-230MHz 2-2-2-x bo przy 2,5-3-3-x to mogą nawet wolniej (Winbondy nie lubią wysokich timingów).

Zresztą BH rozpędzają się przy wyższych napięciach- czyli przyszykuj lepiej coś a'la 3,3V minimum (OCZ DDR Booster??) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a pytanie odwrotne: jakie max napiecie mozna dac jednostronnym hynixom D4.3?

1271978[/snapback]

max to możesz dać i 4V, tylko że hynixy nie działają lepiej powyżej 3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie raczej chce swoich pozbyc bo mam 3000+ i z divem niechce mi to dzialac , niewiem dlaczego.

 

Jak cos to PM me ida DC 258@3.55V

1270169[/snapback]

Te pamieci maja problemy z dzielnikiem 166 dla nf3. Bylo o tym juz wiele razy na XS. bachus tez mial z tym problemy, a goscie z OCZ nie wiedza dlaczego tak sie dzieje. Na nf4 ponoc tych problemow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezmienie Mobo na nf4 bo mam niezla grafe pod agp, pokaczekam chyba az DFI cos pokaze na nf3 i sproboje z DFI.

 

Pozatym moze to problem biosu i trza czekac na jakis biosik co bedzie chodzil dobrze z dzielnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na A-daty 2x 512 566 MHz - jak przyjdą zdam relację :) liczę przede wszystkim na wysokie FSB (mam nadzije na 290 przy 2,8V) zobaczymy czy da rade

1259178[/snapback]

I dobrze liczysz. Takie coś osiągam w pełni stabilnie na 2,6V :

 

A-Data 566

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

I dobrze liczysz. Takie coś da sięosiągam w pełni stabilnie na 2,6V :

 

1274763[/snapback]

na DFI ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze liczysz. Takie coś da sięosiągam w pełni stabilnie na 2,6V :

 

1274763[/snapback]

hmm niby timingi nie maja takiego duze znaczenia a 7350 write w everescie mozna zrobic na 258 2-2-2-11 :)

i komu wierzyc ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma nic w tym dziwnego. Everest przy wynikach odczyt/zapis mocno skaluje na platformie A64 z częstotliwością procka, tak więc porównywanie wyników pamięci "zegar w zegar" nie ma większego sensu. Na HTT 300 1:1 przy procku 8x300 jest jak na screenie, na 7x300 odczyt i zapis spadają do wartości ok. 6500/2400. Z kolei 9x300 wzrasta do 8000/2800.

 

majkel84 - oczywiście , że na DFI.

 

ezrael80 - a w co ty nie wierzysz?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...