Skocz do zawartości
michallus

Jaki Ram Do 900zł Pod A64 2x512 S939

Rekomendowane odpowiedzi

I nie ma nic w tym dziwnego. Everest przy wynikach odczyt/zapis mocno skaluje na platformie A64 z częstotliwością procka, tak więc porównywanie wyników pamięci "zegar w zegar" nie ma większego sensu. Na HTT 300 1:1 przy procku 8x300 jest jak na screenie, na 7x300 odczyt i zapis spadają do wartości ok. 6500/2400. Z kolei 9x300 wzrasta do 8000/2800.

 

majkel84 - oczywiście , że na DFI.

1275069[/snapback]

 

hmm jak jest tak jak mowiesz to :

ja ten moj pomiar robilem na 258 *9 = 2322Mhz z timingami 2-2-2-11 , ~7300

ze screena jest pomiar 300 *8 = 2400 z timingami 2.5-4-4-11 , ~7600

 

czyli zakladajac ze mamy takie same zegary prockow roznica miedziy tajmingami 2-2-2-11 -> 2.5-4-4-11 jest nadrabiana przez

40Mhz ? jednak te timingi maja znaczny wplyw na wydajnosc :) ktos mowil ze roznica jest 15Mhz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to tu chodzi. Chciałem przez to pokazać że Everesta można o kant tyłka potłuc. Kiedy wreszcie ludzie odzwyczają się od od traktowania tego progsa jak niewiadomo co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam plyte Epox EP-8RDA3+/8RDA3G w tej chwili mam w niej na dualu 2x Kingston:

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Kingston K

Numer seryjny 7B1C4D6Eh

Data produkcji Tydzień 45 / 2003

Rozmiar modułu 256 MB (1 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Własności modułu pamięci

Early RAS# Precharge Nie obsługiwane

Auto-Precharge Nie obsługiwane

Precharge All Nie obsługiwane

Write1/Read Burst Nie obsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nie obsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Registered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Differential Clock Input Obsługiwane

Redundant Row Address Nie obsługiwane

 

Chcialbym kupic cos szybszego (2x 512 w dualu), zeby dobrze dzialalo na mojej plycie :)

Czy ktos moglby mi cos poradzic ?? (w miare nie drogiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czesc, mam plyte Epox EP-8RDA3+/8RDA3G w tej chwili mam w niej na dualu 2x Kingston:

...

Chcialbym kupic cos szybszego (2x 512 w dualu), zeby dobrze dzialalo na mojej plycie :)

Czy ktos moglby mi cos poradzic ?? (w miare nie drogiego)

1276117[/snapback]

najlepiej TCCD - po pierwsze napisz ile na to masz funduszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic cos szybszego (2x 512 w dualu), zeby dobrze dzialalo na mojej plycie :)

Czy ktos moglby mi cos poradzic ?? (w miare nie drogiego)

1276117[/snapback]

Najtaniej/najszybciej wychodzą Vitesty 566 na Samsungach Tccd - u ciebie by wyszło za komplecik 1000.... a jak cie nie stać to pewnie te hardcore 500MHz... ale one już nie są na tccd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

majkel84 jak sprawują się te hyperx-y (to se te na tccd?) ile na nich wyciągnąleś?

1276170[/snapback]

niestety nie miałem możliwości ich pokatować (zasilacz mi już umiera, musze wymienić, no i Abit sie sprzeciewia) tylko przy 2-2-2-x robiły do około 220MHz

 

w/g zapewnień sprzedawcy robiły 278MHz 2,5-3-3-7 (mam screena) na K8N Neo2 a wiemy chyba, że ona troche ogranicza pamięci...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co taki woltaż.... Proponuję sprawdzić jak fikają TCCD na....2,6V :D To daje czasami niespodziewanie dobre rezultaty.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie miałem możliwości ich pokatować (zasilacz mi już umiera, musze wymienić, no i Abit sie sprzeciewia) tylko przy 2-2-2-x robiły do około 220MHz

 

w/g zapewnień sprzedawcy robiły 278MHz 2,5-3-3-7 (mam screena) na K8N Neo2 a wiemy chyba, że ona undefined

1277279[/snapback]

 

 

:blink: :D

troche to ogranicza ale abit ,asus , czy epox , wsrod nf3 neo2 niestety jest narazie krolem , moze cos zle robiles ( zly bios, za duze/male napiecie , brak chlodzenia ) albo byla to wina pamieci.

 

Ja na swoje nie narzekam aczkolwiek na neo4 ida lepiej z ta mala roznica ze to juz nf4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co taki woltaż.... Proponuję sprawdzić jak fikają TCCD na....2,6V :D To daje czasami niespodziewanie dobre rezultaty.

1277686[/snapback]

jak dostane to sprawdze, rezultaty zależą chyba tez od PCB adaty maja ulepszoną Brainpower a te Hyperx-y to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jak dostane to sprawdze, rezultaty zależą chyba tez od PCB adaty maja ulepszoną Brainpower a te Hyperx-y to nie wiem

1277723[/snapback]

No HyperXy to oczywiście standardowy JEDEC, czyli nic specjalnego.

 

a ile im dawałeś voltów ? czytałem że przy woltażu 3-3.2V śmigają koło 300mhz na cl 2.5

Chybaprzy 2,8V. Co do tego 3,0-3,2V to też czytałes post tictaca na XS ?? On właśnie zapodał 3,2 i dobrnął do 300 przy CL2. Czyli wychodziłoby na to, ze niskonapięciowość to nie musi byc domena samych TCCD, tylko może konkretnego PCB, a referencyjne JEDEC tak jak lubiło tak i nadal lubi większy woltaż... :) Z drugiej strony tictac mógł trafić na jakiś dobry egzemplarz HyperXów i przyzwyczajony do zwiększania V dał im tak dużenapięcie, a tak naprawdę one przy 2,8 też by tyle poszły. trzeba to zbadać i tyle. :D

 

wampir- ja tylko powołuje się na opinie ludzi którzy mieli Neo2, sam nie miałem więc nie wiem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir- ja tylko powołuje się na opinie ludzi którzy mieli Neo2, sam nie miałem więc nie wiem :-P

1277896[/snapback]

Ladnie to tak znieslawiac plyte :wink:

 

Ja jej dalem znowu plusa po dzisiejszej akcji na 9x300 i memkach na dzielniku 183

 

Dołączona grafika

 

wyniczek sredni bo bez optymalizacji

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HyperXy to oczywiście standardowy JEDEC, czyli nic specjalnego.

Chybaprzy 2,8V. Co do tego 3,0-3,2V to też czytałes post tictaca na XS ?? On właśnie zapodał 3,2 i dobrnął do 300 przy CL2. Czyli wychodziłoby na to, ze niskonapięciowość to nie musi byc domena samych TCCD, tylko może konkretnego PCB, a referencyjne JEDEC tak jak lubiło tak i nadal lubi większy woltaż... :) Z drugiej strony tictac mógł trafić na jakiś dobry egzemplarz HyperXów i przyzwyczajony do zwiększania V dał im tak dużenapięcie, a tak naprawdę one przy 2,8 też by tyle poszły. trzeba to zbadać i tyle. :D

 

 

1277896[/snapback]

też bym tak zrobił na pamieci 3V i kręce :D no ciekaw jestem jak to z nimi jest mam nadzieje że już niedługo zapodam jakieś wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Mam jeszcze dostęp do pamieci na takich oto kościach:

Winbond CH-5

Samsung TCCC

Hynix D-43

Mosel Vitelic 5ns

Hynix D-5

Hynix B

Samsung TCCD

 

Któreś z nich są coś warte :?: Bo, że :D TCCD to wiem ale jak z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegow po dluzszej przerwie!! ;-)

 

Składam koledze kompa na A64 Winchester i zwiazku z tym mam pytanie:

 

Czy teraz juz nie ma problemow ze jakas pamiec odmawia wsopolpracy z A64? Bo u mnie to zachodzi, niewiele kości dziala bez bledow na pelnej szybkości czyli DDR400.

 

PS: Zastanawiam sie nad plytami Asusa na nF4, jeszcze z nim musze uzgodnic ktora (z SLI lub bez)... Chyba ze mozecie polecic cos innego? Czytalem o DFi, jak ona wypada na tle Asusa? Od razu mowie ze komp ma byc raczej nie po o/c, jesli juz to lekki, zadne 1,9V na procku.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

:lol:

Witam szanownych kolegow po dluzszej przerwie!! ;-)

 

Składam koledze kompa na A64 Winchester i zwiazku z tym mam pytanie:

 

Czy teraz juz nie ma problemow ze jakas pamiec odmawia wsopolpracy z A64? Bo u mnie to zachodzi, niewiele kości dziala bez bledow na pelnej szybkości czyli DDR400.

 

PS: Zastanawiam sie nad plytami Asusa na nF4, jeszcze z nim musze uzgodnic ktora (z SLI lub bez)... Chyba ze mozecie polecic cos innego? Czytalem o DFi, jak ona wypada na tle Asusa? Od razu mowie ze komp ma byc raczej nie po o/c, jesli juz to lekki, zadne 1,9V na procku.... ;-)

1310492[/snapback]

Asus A8N byłby w sam raz

DFI Ultra-D też OK

co do pamięci to raczej nie ma problemów, no chyba że elixiry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...