Skocz do zawartości
J-A-J-O

Idea - Moge Odstąpić Od Umowy I Nic Nie Płacić?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja babcia podpisała umowe z ideą 31.12.04, wzięła "Jedną idee mix" i kwote deklarowaną 75zł i do tego hu*** Alcatela 332. Wytłumaczyłem elegancko babci że jak by wzięła w erze, miała by lepszy aparat, mniejsze rachunki....

 

I teraz pytanie, nie widziałem umowy z idei, a babcia nie może tego znaleźć - czy jest możliwość odstąpienia od umowy?? W salonie powiedzieli jej że musi za to zapłacić 600zł, ale myśle że znowu ją oszukują

 

Czekam na szybką odpowiedź, bo w erze promocja kończy się 11.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, już sam sie dowiedziałem, trzeba płacić tą ciach!**** kure**** karę. Myślałem że jest jakiś okres w którym może odstąpić od umowy i jej nie płacić, ale frajerzy nie mają na to ochoty...

 

Łatwo jest tak starą babcie nakręcić, a potem jak podpisze nie martwić się o to czy ma pieniądze, czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki jak się nie czyta co się podpisuje. A co do cen to nie płacz - w erze AŻ o 2 grosze taniej na minucie. Poza tym z promocjami w erze bywa różnie, a w idei to jest oferta stała.

 

Opłata za zaerwanie umowy w idei to chyba 500 pln.

 

A jak 75 miesięcznie za dużo to można zmienić paln taryfowy na mix 50 lub 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie zauwazylem, ze jak sie puszcza gdzie starszyzne sama to albo naciagna ich na jakis crap, albo sami z niewiedzy go kupia. Ostatnio ojciec kupil dvd player'a bez obslugi divx'ow :? . Myslalem ze go ubije... =\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin* ja mam dokładnie taki sam ból, babce nie jest potrzebny dobry telefon, tylko tanie rozmowy, jak by wzięła w erze (oczywiście po uprzednim spytaniu mnie) mogła by dostać n-gade albo E398, który to następnie przejął bym ja, ale niestety, poszła sama do salonu i podpisała.... :mur: :mur:

 

Dostała kijowego 332, który jest w popie za 250zł...

 

Podobno proponowali jej jeszcze tańszy, a przecież wiadomo że główny zysk z umowy to właśnie aparat telefoniczny...:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość narcyz

U mnie na warunkach umowy widnialo, ze za zerwanie zaplace 150zl. Z tym, ze to chodzilo o to ze ja ta umowe przedluzalem na nastepny rok, wiec mzoe przy zakupie telefonu pierwszy raz jest naczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna chyba zmieniac na nizszy :/

1206769[/snapback]

ja chcialem zauwazyc ze babcia bedzie placic jedynie 50zl gdyz te 25zl dodatkowe to prezent od idei i nic sie za niego nie placi

nie wiem wiec w czym problem, no moze jedynie w aparacie

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

1208337[/snapback]

swietna rada :P

 

jednemu sie udalo a do drugiego po dluzszej przerwi od upomnienia przyjdzie komornik i zawinie pol chaty

:wink: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

przyjdzie mu upomnienie za 3 miechy mniej wiecej zaczna straszyc sprawami sadowymi po roku mniej wiecej przyjdzie pismo ze sprawe oddaja do komornika. wtedy dobrze jest wyslac pismo z prosba o rozlozenie na raty np po 50zl motywujesz tym ze nie masz duzych srodkow utrzymania. placisz ze 3 raty nie regularnie i dalej ich olewasz i jestes nastepny rok do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie ja nic nie sugerowalem, opisywalem tylko jak taka sytuacja wyglądała u mojego kumpla ktory najwyraźniej nie boi się wymiaru sprawierdliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

1208337[/snapback]

Masz wsrod kumpli bajkopisarzy albo sam nim jestes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

1208337[/snapback]

napewno sie nie skonczyla :]

moj kumpel taki sam cwaniak byl dopoki zaczely przychodzic papiery od komornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

Ja mialem podobna sytuacje tyle ze z PlusGSM. Zdarzylo mi sie raz nie zaplacic rachunku na czas (spoznilem sie jakis miesiac), wiec usuneli mi numer. Rachunek oczywiscie zaplacilem w terminie pozniejszym, ale numeru juz nie oddali. Przez nastepne 3 miesiace przychodzily faktury na 0.00zl, sam nie wiedzialem co z nimi robic. Ostatecznie gdzies doszukalem sie, ze zalegam z platnoscia na 24 grosze, wiec poszedlem, wysililem sie i zaplacilem. Od tego czasu juz sie nie odzywaja a telefon rowniez mi zostal. Bylem wowczas w polowie dwuletniej umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zerwał umowe z IDEA zachował telefon, stacił numer przyszedł mu kwitek do zapłacania ~500zł olał go, następnie postraszyli go sądem co tez olał i na tym sie sprawa skonczyła...

1208337[/snapback]

... nie skonczyla.. fakt ze pewnie potrwa to latami ale... wkoncu w wiekszym czy mniejszym stopniu doobiora mu sie do skory (bedzie mial szczescie jak trafi na normalnego komornika - jesli tacy sa- inaczej wyceni jego kompa na 1zl:D ) ... btw. laduje tez w Rejestrze dluznikow - jesli komus to nie przeszkadza to prosze bardzo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa zawierana jest na czas okreslony

24 miesiecy. Zerwanie umowy przed uplywem 24 miesiecy z przyczyn

lezacych po stronie abonenta wiaze sie z nalozeniem oplaty specjalnej

w wysokosci 750 PLN

to troszke stare, ale podejrzewam ze idea raczej nie zmieniła tej kwoty

 

na stronie idei nie dozukałem sie tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobna sytuacje tyle ze z PlusGSM. Zdarzylo mi sie raz nie zaplacic rachunku na czas (spoznilem sie jakis miesiac), wiec usuneli mi numer. Rachunek oczywiscie zaplacilem w terminie pozniejszym, ale numeru juz nie oddali. Przez nastepne 3 miesiace przychodzily faktury na 0.00zl, sam nie wiedzialem co z nimi robic. Ostatecznie gdzies doszukalem sie, ze zalegam z platnoscia na 24 grosze, wiec poszedlem, wysililem sie i zaplacilem. Od tego czasu juz sie nie odzywaja a telefon rowniez mi zostal. Bylem wowczas w polowie dwuletniej umowy.

1215700[/snapback]

Czy to nie bylo akurat w czasie gdy przebywales w USA? :wink:

 

PS. Tu Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie bylo akurat w czasie gdy przebywales w USA? :wink:

1216745[/snapback]

Nie, caly czas bylem dostepny pod tym samym adresem. Rachunki, a wraz z nimi jakiekolwiek wiesci od PlusGSM przestaly przychodzic po zapaceniu tych ostatnich 24 groszy.

 

PS: W USA jeszcze nie bylem wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...