Skocz do zawartości
sowa85

Problem Z D-linkiem Di-604

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

 

mam taki problem, kupilem sobie router, jak w tamacie, i podlaczylem go zgodnie z insrukcja (pod WinXP) - udalo mi sie znim polaczyc, zalogowac i cos tam jakims wizardem skonfigrowac (wzialem dynamiczne IP bo DHCP jest wlaczone...czy to dobrze? mowie z gory ze sie na tym zabardzo nie znam, dlatego podaje tak malo konkretow :( ). no i wszystko powinno byc ok, wykrywa wszystkie adresy tak jak mialem na kompie przed podlaczeniem router'a, zmienilem mu tez adres MAC na adres mojej karty sieciowej (bo tego wymaga siec), ale gdy probuje sie polaczyc z siecia to :mur: nic nie dziala :( nie ma sieci. dodam jeszcze ze narazie mam podlaczony tylko jeden komp do router'a a moja siec to zwykla stalka osiedlowa, nie zadne neostray czy inne takie. moze ktos wie jak mi pomoc??

 

z gory dzieki, i sorki za takie lamerskie posty B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak:

 

Static IP Address:

 

W zakładce WAN wpisz dane jakie otrzymujesz od dostawcy sieci osiedlowej (chodzi o numery IP jakie masz w komputerze jeżeli podłączysz kabel od dostawcy do karty sieciowej): adres IP, maskę sieci, bramę i dwa adresy serwerów DNS.

 

ALBO:

 

Dynamic IP Address:

 

jeżeli ustawisz Dynamic, to w zakładce WAN poza ewentualnym CLONEM MAC adresu nic nie robisz. Trzeba tylko sprawdzić w STATUS>DEVICE INFO Czy router prawidłowo pobrał dane i czy jest napis DHCP Client connected (taki jak w czerwonej ramce)

 

Osobiście jestem prawie pewny, że wszystko będzie dobrze jak ustawisz Static IP Addres dal WAN-u.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...