Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

lancer prosze cię o jedną recz. powiedz mi jeszcze jedna rzecz czy nie jest prawda ze max przepustowosc ramu 6,4 gb jest osiagana przy pamieciach na fsb 200 i zamiast fsb 260 synchro z ramem np nie lepiej dac np fsb 270 ram asynchro fsb 200 2-2-2-6 1t .

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lancer prosze cię o jedną recz. powiedz mi jeszcze jedna rzecz czy nie jest prawda ze max przepustowosc ramu 6,4 gb jest osiagana i zamiast fsb 260 synchro np nie lepiej dac np fsb 270 ram asynchro fsb 200 2-2-2-6 1t .

1220386[/snapback]

Bez sesnu i raczej nieczytelne pytanie. Przeredaguj je bo nie wiem do konca o co chodzi.

Jakbys zadal pytanie czy lepiej miec 260MHz 2-2-2-6-1T czy 300MHz 2,5-3-3-7-1T to mozna sie zastanawiac, ale 260MHz 2,5-3-3-3-7-1T jest zdecydowanie lepsze niz 200MHz 2-2-2-2-6-1T.

Ile razy mozna powtarzac ze to wasze "FSB" nie ma prawie wplywu na wydajnosc!! Wez posiedz chwile nad tym co pokazywal rapra i pomysl. Tam naprawde jest wszystko napisane. Liczy sie tylko wydajnosc pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? w wiekszosci recek widzialem Vcore do 1,65V  - wiec?

a do plusow asusa zdecydowanie bym dopisal podwojny odstep pomiedzy slotami pci-e, imho b.istotny szczegolik ...

1220354[/snapback]

Tak możesz ustawić 1.65V ale w rzeczywistości zamiast 1.65V płyta daje 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz ustawić 1.65V ale w rzeczywistości zamiast 1.65V płyta daje 1.5V.

1220439[/snapback]

ok.namierzylem

przy okazji znalazlem

Dołączona grafika

i caly art.

http://www.vr-zone.com.sg/?i=1624

faktem jest, ze w standardzie zbyt wiele ta plyta mozliwosci nie daje, ale potencjal w sobie ma :P

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do A64 - Mały Poradnik, Płyty, procesory, porównania

MSI K8N Neo2 Platinum ma szyne do 450Mhz a nie 300 ...

Na tej mobo można w locie zmieniać mnożnik i nic złego się nie dzieje :D

Progsem Core center można w windach zmieniać napięcie proca i ramu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do A64 - Mały Poradnik, Płyty, procesory, porównania

MSI K8N Neo2 Platinum ma szyne do 450Mhz a nie 300 ...

Na tej mobo można w locie zmieniać mnożnik i nic złego się nie dzieje  :D

Progsem Core center można w windach zmieniać napięcie proca i ramu ...

1220813[/snapback]

coś zwaliłem przy pisaniu :oops: - dzieki za poprawke - gdyby miała do 300 co lipa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Raptor ,zacząłem kręcić moja platformę wykorzystując Twój poradnik:

1. Najpierw sprawdź ile może osiągnąć twoja płyta- Ustawiłem HT Frequency na 400, pamięci na 100/1:1 i mnożnik procesora na najniższy, w moim przypadku był to 7, z szyną procesora startowałem od 200 wzwyż wchodziłem do Windows, Prime95: 10-15 minut.

 

Tak postępując doszedłem już do FSB 295 x 6.5 Vcpu 1.425V. Pamięci maja -147Mhz- 294 DDR. Timingi cl3 -2-2-5 --2.6V, wszystko oczywiście tutaj jest ustawione na Auto. Wychodzi też na to że i z FSB 300 wystartuje winda i Prime 95 pochodzi 20 minut, a ja będę słuchał muzyki i pisał rożne listy itp., oczywiście nic się nie stanie.

 

Mam do Ciebie pytanie, co dalej mam czynić, ponieważ jakoś dla mnie jest nie jasne, co należy robić. Możesz mi to troszkę jaśniej wytłumaczyć?

Cyt:

„Potem dalej przy mnożniku 6x (lub innym "niskim") ustawiasz szynę na 200 i pamięci na DDR400/200/1:1 znowu podnosisz stopniowo szynę wg tych samych kroków co wyżej aż programy zaczną zgłaszać błędy - wtedy wiesz ile mogą twoje pamięci + płyta - oczywiście możesz też w miedzy czasie zmieniać timingi i napięcia dla pamięci/płyty - więc widać ile jest z tym zabawy.

 

Gdy zrobisz obie te rzeczy wiesz na ile może pracować twoja płyta w trybie 1:1 i w trybach innych. Trzeba zabrać sie za proca.

 

Ustawiasz domyślny mnożnik i podnosisz szynę (najlepiej testować to w trybie innym niż 1:1 bo wtedy ustalimy na ile potrafi iść rdzeń proca), testujesz stabilność j.w. ewentualnie podnosząc napięcie na procku (ja bym nie przekraczał 1.55V) i takim sposobem dostaniecie maksymalną częstotliwość, z jaką działa wam rdzeń proca. Na koniec pozostaje tak dobrać mnożnik (unikajcie połówkowych) żeby pamięci i płyta pracowały z maksymalną częstotliwością, jaką ustaliliście.

 

I pamiętajcie że z kręceniem procesorów jest loteria - jedne kręcą sie super a drugie wiecej niż 10-15% nie bedą chciały.

 

Jeżeli jakieś zwroty i terminy są dla was nie jasne - poczytajcie artykuł rapry (link wyżej) i FAQ na forum.”

 

 

Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz, jezeli mozesz to podaj numer telefonu, lub skype nick, poniewaz na gg Ci enie mozna zlapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14 - potem powtarzasz to samo tylko przy pamieciach ustawionych na DDR400 - sprawdzisz na ile chodzą i będziesz wiedział później czy nie blokuja oc proca. A na sam koniec ustawiasz najwyższy możliwy mnożnik i kręcisz proca tak żeby nie blokowały cię pamieci.

 

btw - przeczytaj poradnik rapry - ale ze zrozumieniem ! jak nie macie podstawowej wiedzy to po co w ogóle brać się za kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek nie zawsze musi wiedziec co to znaczy krecenie.

ja znam jednego goscia ktory selekcjonuje procki (i nie tylko).

1222359[/snapback]

Z tym wójkiem tak mi sie tylko powiedziało ;)

 

Czy ten gość może załatwić procek który się lepiej kręci za dopłatą małą? Czy on jest wogóle ogólno-dostepny czy tylko robi takie rzeczy dla wyjadaczy w temacie takich jak ty ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Z tym wójkiem tak mi sie tylko powiedziało ;)

 

Czy ten gość może załatwić procek który się lepiej kręci za dopłatą małą? Czy on jest wogóle ogólno-dostepny czy tylko robi takie rzeczy dla wyjadaczy w temacie takich jak ty ? ;)

1222406[/snapback]

podpowiem- ksywa tego gościa zaczyna się na "r" a kończy na "a" i ma 5 liter <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - no niewiedziałem :rolleyes: jesteście tutaj za bardzo "Pro" :blink: :lol:

 

Swoją drogą z chęcią bym sie na takiego procka załapał - tylko pewnie to nie jest usługa dla zwykłych "śmiertelników" ;) może w przyszłości kogoś mi sie uda przekupić żeby mi wybrał :-P :lol:

Edytowane przez Jarlaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

z tego co wiem przebiera dla wszystkich sponsorow.

a nie przebiera w S939 bo nie ma na czym - Gigabyte i Asus A8V srednio sie nadaja...

1222754[/snapback]

mógłby sobie kupić tymczasowo jakąś płytkę czekając na DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm co myslicie o tym athlon 64 3000 s939+ gigabyte nf4 pci express. czy na tej płycie da sie wyciaghnąc fsb ok 250? moze ktos z was ma taka płyta i wie jak sobie radzi w oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was ma jakis pomysl na lepsze chlodzenie chipsetu na MSI NEO FSR ? Mam teraz na mostku temp. 45 stopni kiedy na procku jest max 40 - metoda na palec mowi mi nawet, ze jest wiecej, bo mozna sie poparzyc . Strasznie malo tam miejsca bo wszystko zaslania karta graficzna :(

 

Na szczesci pomysl z umieszczeniem procka na srodku plyty to byl strzal w dziesiatke - teraz zasilacz jest daleko od procka i powietrze ma jak krazyc, zasilacz zasysa chlodniejsze powietrze i przez to jego wiatraki moga sie wolniej krecic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najbardziej wydajny Procek dla gracza? I na jakiej mobo[zeby mial PCI-E]???

Myślałem nad Athlonem 64 3200+, ale nie wiem, może są jakieś lepsze? Aha i czy on jest dobry do krecenia, i ta plytka dobrze byloby jakby tez byla dobra do krecenia.

 

dzieki, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm co myslicie o tym athlon 64 3000 s939+ gigabyte nf4 pci express. czy na tej płycie da sie wyciaghnąc fsb ok 250? moze ktos z was ma taka płyta i wie jak sobie radzi w oc?

1223110[/snapback]

da się nawet 289 w 1:1 z ramem i 320 w innych trybach

Jaki jest najbardziej wydajny Procek dla gracza? I na jakiej mobo[zeby mial PCI-E]???

Myślałem nad Athlonem 64 3200+, ale nie wiem, może są jakieś lepsze? Aha i czy on jest dobry do krecenia, i ta plytka dobrze byloby jakby tez byla dobra do krecenia.

 

dzieki, pozdro!

1223242[/snapback]

na razie z PCIe jest tylko GB K8NF-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...