Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten Athlon 64 3200+ + GB K8NF-9 są dobre do PODKRĘCANIA ???

Czytałem że jeżeli się chce cos polepszac to musi byc dobre chłodzenie. Czy na ten procek wystarczy Zalman CNPS7700-Cu, i czy trzeba dawać dodatkowe wentyle na obudowe ??? Z zasilaczy to nie wiem jakiego wybrac[nie znam ktora firma jest dobra] ale bedzie coś o mocy ok. 400-420W. NA KOMPA MAM ZAMIAR WYDAĆ DO 5000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytane co do gigabyte nf4, bo ona ma htt 800mh(4x200)z a nie 1000. czyli jezeli na 290fsb to trzeba obnizyc do 3 mnoznik htt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Athlon 64 3200+ + GB K8NF-9 są dobre do PODKRĘCANIA ???

Czytałem że jeżeli się chce cos polepszac to musi byc dobre chłodzenie. Czy na ten procek wystarczy Zalman CNPS7700-Cu, i czy trzeba dawać dodatkowe wentyle na obudowe ??? Z zasilaczy to nie wiem jakiego wybrac[nie znam ktora firma jest dobra] ale bedzie coś o mocy ok. 400-420W. NA KOMPA MAM ZAMIAR WYDAĆ DO 5000zł.

1223484[/snapback]

zalman wystarczy - co do obudowy to nie wiem jaką masz, a wyniki oc głównie i tak zależą od egzemplarza proca

 

a mam jeszcze jedno pytane co do gigabyte nf4, bo ona ma htt 800mh(4x200)z a nie 1000. czyli jezeli na 290fsb to trzeba obnizyc do 3 mnoznik htt?

1223495[/snapback]

ja dawałem 2x - nie ma znaczenia czy masz htt na 400 czy 1000 - żadna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman wystarczy - co do obudowy to nie wiem jaką masz, a wyniki oc głównie i tak zależą od egzemplarza proca

 

1223508[/snapback]

Ja tez nie wiem jaka mam obudowe bo dopiero ja bede kupowac z tym nowym kompem.

Czy ten Athlon 64 3200+ + GB K8NF-9 są dobre do PODKRĘCANIA ???

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie jedna rzecz - mam pentgrama qvc-120 i z tego co zauważyłem składając na 754 kompy to oczywiście pokrywa procesora nie jest całkowicie zakryta spodem radiatora ze względu na jego budowę - czy zakładanie petagrama ma sens, pracuje ktoś na taki zestawie z tym wentylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

wyobraz sobie jak cieplo wedruje z jadra do otoczenia. najpierw przechodzi przez paste do wieczka, potem przez paste do radiatora potem z radiatora do otoczenia. jak myslisz: czy cieplo woli krotsza droge na wskros wieczka prosto do radiatora czy najpierw krazy po rogach wieczka szukajac tam odbiornika? zalecam Ci poszukanie na sieci zdjec A64 DTR i przyjrzenia sie wielkosci i polozeniu jadra. nastepnie sprobuj sobie wyobrazic jaka czesc wieczka styka sie z jadrem - tez uznasz to za marnotrawstwo bo jadro powinno byc wieksze?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Athlonie 64 3200+, mobo GB K8NF-9, 1024RAM, bedzie DOBRZE chodzic RIDDICK ??? Bo jak wiem ma on duże wymagania. Czy taki zestaw jak wyzej utrzyma gre ktora bedzie miec min. wym. procek 2,40 Ghz ???

 

Który proc jest lepszy (!) Athlon 64 3200+ czy 3500+ ????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czy nie ma innej plyty głownej dla AMD od GB K8NF-9 co ma PCI-E ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio chodzi mi po głowie przesiadka z NF2 na NF4 (koło marca i pewnie DFI w wersji Ultra) ...

 

Do tej pory mało interesowałem się NF3 i NF4 a więc nazbierało się troszkę zaległości.

 

Mam kilka pytanek do zaznajomionych z tematem:

 

1) CPU Winchester 3000XP+ czy 3200XP+ ?? (mam na myśli możliwości oc)

 

2) CPU BOX czy OEM. Słyszłem że nawet podkręcone A64 wyrabiają na stockowym coolerze - czy tak jest faktycznie ??

 

3) Czy RAM który pracował powiedzmy FSB 220MHz 11-2-2-2 będzie podobnie pracował na NF4 czy są znane jakieś ograniczenia ??

 

4) Czy płyta nieposiadająca mnożików 0,5 (jak Epox na NF4) jest gorsza pod względem oc ?? (gdzieś mi się obiło o uszy, że lepiej unikać 0,5 mnożników - dlaczego ??)

We wczorajszych info na Tweaku można wyczytać:

 

"Firma AMD poinformowała, że niebawem pojawi się kolejna rewizja procesorów Athlon64. Procesory oznaczone symbolem E0 będą miały możliwość pełnej obsługi dwustronnych pamięci DIMM w slotach DDR400. Obecnie aby wszystko działało jak należy, pamięci muszą pracować z częstotliwością 333MHz. Być może (chociaż nie jest to potwierdzone) lepsza obsługa pamięci ma wpłynąć na wzrost wydajności systemu (nie licząc przejścia z 333 do 400 MHz). Nowe procesory mają pojawić się w przeciągu 40 dni."

 

Czy to oznacza, że moje dwustronne Kingstony 333 [Winbond BH6] nie mogą pracować na 400MHz na NF4 ?? - mam też 512MB 3200 HyperX na TCCD.

 

Jeśli coś było poruszane a niedoczytałem to sorki - nie zawsze mam czas śledzić wszystko na bieżąco a chciałbym dokonać odpowiednich wyborów/zkupów :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]1) CPU Winchester  3000XP+ czy 3200XP+ ?? (mam na myśli możliwości oc)

 

2) CPU BOX czy OEM. Słyszłem że nawet podkręcone A64 wyrabiają na stockowym coolerze - czy tak jest faktycznie ??

 

3) Czy RAM który pracował powiedzmy FSB 220MHz 11-2-2-2 będzie podobnie pracował na NF4 czy są znane jakieś ograniczenia ??

 

4) Czy płyta nieposiadająca mnożików 0,5 (jak Epox na NF4) jest gorsza pod względem oc ?? (gdzieś mi się obiło o uszy, że lepiej unikać 0,5 mnożników - dlaczego ??)[

We wczorajszych info na Tweaku można wyczytać:

 

1224876[/snapback]

ad1. kręca sie podobnie więc po co przepłacać - chyba ze mobo cie ogranicza w możliwości FSB dlatego nieraz mnożnik 10x (3200+) sie przydaje

ad2. boxy nie są złe ale lepiej mieć wydajniejsze chłodzenie bo proce sie grzeją

ad4. lepiej unikać połówkowych bo ram wtedy jest taktowany wolniej np. przy mnożniku 9 i ustawieniach 200/200 na ram idzie 200MHz a przu 8.5 200/200 na ram idzie realnie ~183MHz

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx Raptor za fast reply ...

 

Nie mogę potwierdzić ale na innym forum czytałem że coś nie tak jest z wydajnością 3000XP+

 

"3000+ maja dziwny spadek mocy w porownaniu do poprzedniej wersji proca na 745 w tej samej czestotliwosci. 3200+ nie ma tak - wrecz przeciwnie - odrobine lepiej wychodzi. Ddam tylko ze zostalo to udokumentowane przez 2 czy nawet 3 serwisy."

 

Pewnie więc kupię 3200XP+ BOX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to forum na onecie? mozesz dac linka do testow potwierdzajacych te teze ew. do goscia ktory tak twierdzi?

Nie slyszalem o problemach z jedna para 512MB modulow na S939 - sadze ze ktos lekko nadinterpretuje.

 

P.S. jak chodza te Twoje BH-6?

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem uzytkownikiem forum nvison o tez to czytałem ale to był cytat z jakies stronki. a co do tego athlon 3000 s939 ma 1800mhz, a s754 ma 200, wiec róznicam oze byc w testach syntetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zamien to na jednostronne - przypadkowo wiem kto takie ma - i nie bedzie klopotu. na na onecie, yyy znaczy nvision nie wiedza ze problem jest z czterema bankami (nie mylic z przeplotem) na kanal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zamien to na jednostronne - przypadkowo wiem kto takie ma - i nie bedzie klopotu. na na onecie, yyy znaczy nvision nie wiedza ze problem jest z czterema bankami (nie mylic z przeplotem) na kanal?

1225252[/snapback]

Troszki się namieszało - z nVision było info o CPU, o RAMach było na głównej stronie Tweaka w newsach a ja popełniłme największy ... :lol: roku - ostatnio przez mojego compa przewaliło się sporo kostek RAMu i jakoś zasugerowałem się ostatnimi 2 stronnymi ... ekhm jakby to powiedzieć mam po prostu 2x256MB jednostronne :oops:

 

Sorki za zamieszanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do wymiataczy ;)

 

czy i po jak długim czasie działą technologia cool & quiet ?

 

Oraz kolejne pytanie - jaka jest szansa zrobienia pasywnego chłodzenia nocnego przy wykorzystaniu tej technologii. Powiem o co mi chodzi: zakładam sobie jakiś tam cooler (niewiem jaki ;) ) z regulacją obrotów - mieszam coś w ustawieniach czy coś (też niewiem czy sie da ;) ) i wiatrak na procu zaczyna się kręcić dopiero od jakiejś temperatury proca. Radiator to xp-120. Jest taka opcja? *pytanie teoretyczne - prosze sie nie gniewać jak gadam głupoty ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do wymiataczy ;)

 

... jaka jest szansa zrobienia pasywnego chłodzenia nocnego przy wykorzystaniu tej technologii. Powiem o co mi chodzi: zakładam sobie jakiś tam cooler (niewiem jaki ;) ) z regulacją obrotów - mieszam coś w ustawieniach czy coś (też niewiem czy sie da ;) ) i wiatrak na procu zaczyna się kręcić dopiero od jakiejś temperatury proca. Radiator to xp-120. Jest taka opcja? *pytanie teoretyczne - prosze sie nie gniewać jak gadam głupoty ;) )

1225507[/snapback]

W manualu do DFI na NF4 tak to wygląda:

 

"CPUFan Fully On If CPUTemp

 

This field is used to select the CPU temperature that will allow the

CPU fan to rotate at full speed.

 

CPUFan Turn Off If CPUTemp

 

This field is used to select the CPU temperature that will allow the

CPU fan to rotate at a start speed which is the slowest speed.

 

Note:

1. If the CPU temperature runs between the highest (set in

the “CPUFan Fully On If CPUTemp” field) and lowest (set in

the “CPUFan Turn Off If CPUTemp” field) temperature, the

system will automatically adjust the CPU fan’s speed

according to the temperature.

2. If you want to reduce the CPU fan’s noise or prevent CPU

overheat, select a lower temperature in the “CPUFan Fully

on If CPUTemp” field to allow the CPU fan to rotate full

speed at the selected lower temperature.

 

Fan 2 Fully On If PWMTemp

 

This field is used to select the system temperature that would allow

Fan 2 to rotate at full speed.

 

Fan 2 Turn Off If PWMTemp

 

This field is used to select the system temperature that would allow

Fan 2 to rotate at a start speed which is the slowest speed.

 

Note:

If the system temperature runs between the highest (set in

the “Fan 2 Fully On If PWMTemp” field) and lowest (set in the

“Fan 2 Turn Off If PWMTemp” field) temperature, the system

will automatically adjust Fan 2’s speed according to the

temperature.

 

NB Fan Fully On If NB Temp

This field is used to select the NB’s temperature that would allow

the NB fan to rotate at full speed.

 

NB Fan Turn Off If NB Temp

 

This field is used to select the NB’s temperature that would allow

the NB fan to rotate at a start speed which is the slowest speed."

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję rozwój sytuacji jeśli chodzi o A64 i nForce4 mając w perspektywie zmianę kompa

 

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak przy tak zaprojektowanym sockecie założyć blok wodny?

 

Czy zamontuję w którejś z tych płyt (chyba DFI) swojego Uriela 2.0? Ewentualna zmiana topu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...