Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Tratatata.... :wink: W obu seriach zdarzały sie zarówno kozaki jak i totalne padaki. Owszem ludzie narzekają na 0451, ale nie można powiedzieć, ze nie było z tej serii przypadków naprawdę fajnych. 0450 wydają się być "mniej loteryjne". Ot choćby tu , zeby daleko nie szukać: 1230888[/snapback]

Ma tą serie od wczoraj i mnie fikał przy 1.50V na 2300Mhz ale narazie dałem sobie spokój bo niechce mi się dobierać ustawień pamięci

Teraz chodzi mi HTT 255 na 2300mhz z 1,450V a Hynixy na 209Mhz CL3.0-4-4-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

MOze mi ktos wytlumaczyc co to jest ten v-LInk i co sie stanie jak zwieksze jego czestotliwosc z 66 do tam iles,bo idzie mi to synchronicznie z HTT??

 

Znacie jakies programy dzieki ktorym bede mógł sprawdzic czestotliwosc agp i Pci???

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=H2o=Destroyer[PL] - czy pod tą nazwą nie kryje się taktowanie AGP <_< a taktowanie sprawdzisz aida albo sandrą

TANK26 - opuszczaj te timingi, bo aż szczypie w oczy, przy 209 pójdą Ci spokojnie na cl-2,5, ale możesz spróbować na 2 bo moje tak leciały... i tą jedenastkę zbij :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Własnie sie tego obawiam ze to agp,chodz jak ustawiam procka na Ht220 i włacze zeby agp bylo 66Mhz to ten v-link nadal jest przetaktowany wiec moze to nie agp?? :blink:

W specyfikacji K8t800 Pro czytalem ze ten v-link ma maxymalny bandwith do 1066mb a ten co ja mam to ma niby 533(tak pokazuje everest/aida) wiec moze mam ten zapas na krecenie do tego 1066,ale nie chce mi sie wierzyc w to co mówię :blink:

POzdro

 

 

Jesli v-link to szyna laczaca mostki via(polnoc-poludnie) to dlaczego idzie mi to synchro z Htt,czy oznacza to ze nie dziala blokada Pci clock??

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wad Neo2 można dopisać:

 

1. brak monitoringu Vmem (nie każdy ma kompa bez obudowy żeby miernikiem sprawdzać  )

2. zrąbane odczyty temperatur (u mnie co bym nie robił proc ma 36-55 stopni, nie ważne że woda ma 5 czy 30 stopni ... np prime przy wodzie 5 stopni i proc ma 52 stopnie i tyle samo na wodzie 30 stopni)

3. mobo pięknie pokazuje na starcie częstotliwośc ramu ... tyle że często jest niewłaściwa  -

4. DDR333 i za cholere nie idzie 1:1 z szyną ... zawsze niżej  (mó HyperX 1x256)

 

8*250 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 208 idą (rzeczywistość 200)  ...

 

kolejna pomyła mobo

6*330 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 275 idą (rzeczywistość 247)  ...

 

Ale i tak nie ma alternatywy w porządnym OC  :?

1229888[/snapback]

Dobrze wiedziec ze te temperatury nie tylko u mnie swiruja...

Widze w podpisie ze masz zasilacz Antec TC 550W ja posiadam Anteca TP 550W i miewam czasem problem z botowaniem po restarcie kompa czasem lapie freeze i stoi.

Znalalem jakies info o tym :

"if you experience problems with Antec Neopower and Truepower PSUs and also with PowerStream PSUs, try Bios 1.37 and turn the PSU off after you shut down, seems to help as well"

 

Zmienilem bios na 1.37 ale nie rozwiazalo to mojego problemu do konca :sad:

Plyta miala wgrany bios 1.4 zmienilem wiec na 1.51 pozniej znowu na 1.37 - nie potrafie wyeliminowac do konca problemu z botowaniem na tym zasilaczu :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja na swoim:

ADA3200 DIK4BI

CBBID 0450GPAW

 

wyciągnąłem dzisiaj 8x300 stable.

wyżej po 1 już pamięci nie dadzą rady,

no i zaczynają się błedy w SuperPI.

 

Rozumiem, że 8x300 > 10x240?? (czyli lepsze)

 

Może podwyższenie napięcia coś pomoże,

bo dopiero mam 1,45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem dzisiaj 8x300 stable.

wyżej po 1 już pamięci nie dadzą rady,

no i zaczynają się błedy w SuperPI.

hmm, albo z ta plyta jest cos nie tak ...albo nie wiem..testowalem na niej dwa proce (3200 0443 i 3000 0450) - oba osiagaly 2,4giga potem zaczynalay sie schody - u Ciebie widze, ze tez masz problemy z przekroczeniem 2,4, ktos jeszcze tutaj ma tego asus i tez nie przekroczyl 2,4 stabilnie...dla mnie dziwne... 4 rozne proce, serie i wszystkie maja podobne osiagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

Moja zasiłka jest teraz na przejściówce,

a napięcia wyglądaja tak

vcore -> 1,45

3,3 -> 3,334

5 -> 4,950

12 -> 11,80-90

 

Trochę mi 12V spadło od kiedy mam tego asusa

Są to oczywiście wartości z biosu,

bo inne softy (sandra, everest) różnie pokazują,

a miernika brak.

 

Stabilność ok, brak jakichkolwiek problemów.

EDIT: BIOS - 1003

 

@Sulaco

Racja 2,4 full stable to na razie koniec.

Trochę mnie pamiątki blokują,

ale jeszcze się pobawię jak będę miał więcej czasu.

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Moze ktoś z was wie kiedy bedzie ABIT AX8??

1232769[/snapback]

szczerze odradzam -jeśli będzie taki jak AV8 to nie radze go brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy a64 3000(obojetnie jaki czy 3200 czy 3500) na s939 bedze dobrze działał tzn nie duzo zwalniał z pamieciami w singlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

zamierzam kupić tego Abita. Czemu nie radzisz go kupować ?

1233064[/snapback]

nie wiem jak będzie z tym, ale K8T800Pro (a przynajmniej w wydaniu od Abita) ma problemy z przekroczeniem 225MHz dla pamięci (nie zawsze, ale ma)

Myślę że lepszym wyjściem dla ciebie byłby ATI XPress200 czy jakoś tak, albo zwykły NF3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT AX8 to lepsza znacznie płyta od AV8 chytałem troche testów na zagranicznych stronach i zapowiada sie dobrze. A po drugie AV8 to K8T800Pro a AX8 to KT890

1233620[/snapback]

To trzeba poczytac recenzje i opinie uzytkownikow a nie zapowiedzi i domysly. Plyta byla zapowiadana juz we wrzesniu. Zaraz luty i jakos nie tego, wiec pewnie nie szlo do konca po mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AX8 ma juz być pytałem sie w skelpie internetowym i ma byc na dniach. A po drugie AX8 jest juz od od miesiaca tylko ze nie w Polsce.

Bo właśnie mam dylemat ABIT AX8 czy Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4. Podobno na nforce4 gorzej sie podkręca niż na nforce4 Ultra

Edytowane przez Wiechec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy a64 3000(obojetnie jaki czy 3200 czy 3500) na s939 bedze dobrze działał tzn nie duzo zwalniał z pamieciami w singlu?

1232977[/snapback]

bedzie identycznie z S754 - czyli wskaznik w plusach zmniejszy sie o jakies 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaczala podobnie mam ja. Udało mi się na standardowym napięciu dojść nawet do 2,5GHz ale wysypywał się po pewnym czasie z prime czy superPi :( (prime po 3h a superPi 32M na ostatnim loopie). Na 2,4GHz chodzi stabilnie jak skała. Napięcia mam w porządku i bardzo stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że na tym forum nieliczni tylko proponują Abita AV8 ... wiec jaka płyta ( sorki jeśli to pytanie kiedys sie pojawiło ) wg. was bedzie najlepsza pod 3000+ Winchestera na s.939 , musi byc dobra do O/C i stabilna. A cena do 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że na tym forum nieliczni tylko proponują Abita AV8 ... wiec jaka płyta ( sorki jeśli to pytanie kiedys sie pojawiło ) wg. was bedzie najlepsza pod 3000+ Winchestera na s.939 , musi byc dobra do O/C i stabilna. A cena do 500 zł.

1234981[/snapback]

Widze ze ten sam problem co ja :D

Zastanawiam sie między Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4 a Abitem AX8. I niewiem co wybrać.

Chyba ze polecacie coś innego bo narazie mało jest płyt pod PCI-e na AMD64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ten sam problem co ja :D

Zastanawiam sie między Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4 a Abitem AX8. I niewiem co wybrać.

Chyba ze polecacie coś innego bo narazie mało jest płyt pod PCI-e na AMD64

1234997[/snapback]

Ja tam raczej wybiore AGP bo PCI-E jest wg. mnie za bardzo przereklamowane a wydajnosc jest paktycznie na tym samym poziomie co AGP. W przyszłości napewno zmienie na PCI-E ale napewno nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze kiedy bedzie nowa revizja Athlonów64, (poprawiony kontroler, SEE3, oraz pewnei lepsze @)m gdzieś czytałem że za około miesiac, ale również dochodziły mnie słuchy, że w kwietniu-maju. Jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ciekawe, czy następne Athlony 64 będą się tak pięknie podkręcały jak obecne?

Pierwsze z najniższym taktowaniem Athlony XP też wspaniale się podkręcały,nastĘpne już nie były takie świetne :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale te z revizji E0 mają mieć rozciąganie krzemu, czy cos podobnego (niebijcie, nie pamiętam jak sie to nazywało ;) ), a dzienki temu maja podobno osiągac wyższe taktowanie. :D Mam taka niedzije prznajmnie... Tak mi siemarzy z 1,8Ghz @ 2,7Ghz@1,45V, a najlepiej bez zmiany v-core <lol2>

 

Tez nie wiem jaką płyte brac: DFI, MSI, Asus, wszystkie w wersji ULTRA bez SLI. Do tego na początek 512Mb Adata 566Mhz

Ale myśle, ze MB jeszcze wszystko sie wyjaścni w najbliższym czasie, jak będa bardziej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...