Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm jak wspominalem, podkrecilem kumplowi A64 na FSB280(wiecej nie probowalem) na Kt800Pro i gra cale dnie i jeszcze zwieszki nie mial. Worms wydoil z niej 290 i tez stabilne. Zreszta to osiagniecie i tak jest niezle. W koncu nie kazdy musi podkrecac niewiadomo jak hardcorowo.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym że płyty powyżej 275 pracują niestabilnie - odpalić do benchów się da nawet 295 ale nie ma szans żeby płyta podziałała na tych ustawieniach dłużej niż 20min

1245168[/snapback]

 

Raptorku nie zgodze sie z toba bo moja plytka dziala ok na 300x8 (nie wiem jak u innych) testowalem superPI przez 35 minut i nie zaliczylo zadnego zwiecha... pewnie mi powiesz ze pamieci dzialaly tylko na 240, ale niestety moje pamieci nie wyciagna wiecej niz 280. Jesli masz takie ktore wyciagna 300 to bardzo chetnie zrobie tescik :) (oczywiscie NO OFFENCE chcialem tylko pokazac ze K8T800Pro nie sa takie slabe jak wszyscy myslą, a moze po prostu mam szczescie...)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 1:1 w dualchannelu bo to jest najbardziej wymagające :) w innych trybach to nawet słaby GB robi 320 :) płyty na K8T800 nie są złe pod warunkiem że nie chcesz wyciskać ostatnich soków z pamieci i proca.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 1:1 w dualchannelu bo to jest najbardziej wymagające :) w innych trybach to nawet słaby GB robi 320 :) płyty na K8T800 nie są złe pod warunkiem że nie chcesz wyciskać ostatnich soków z pamieci i proca.

1245610[/snapback]

Jesli chodzi o 1:1 w dualchannelu to nie mam pojecia... mam tylko 1 kostke hynixa 512 i wyciaga ona jak juz napisalem 280.... wiecej nie da rady... chociaz moze gdybym mial wieksze napiecie (bo dostepne jest tylko 2,8V-bios takie pozwala ustawic, a na mierniczkach jest 2,91V) to byloby cos z nich ale przy takim wiecej nie wycisnę... jednak hynixy sa dobre, ale na A-XP a nie na A64 :P :] gdybym wybieral pamieci teraz to wylozylbym te 100 zł wiecej i mialbym cos co wyciaga te 320 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzet:

 

procesor AMD A64 3200+ Winchester

plyta nforce4x Gigabyte K8NXP-Sli

pamiec ram 4 x Hynix512 ddr 400

karta graficzna Sapphire X850 XT 256 mb gddr 3

 

platforma pci xpress

 

Wiec.. W 3D Mark 2005:

 

shadery 2.0 - 5700 pkt.

shadery 2.0b - 5400 pkt.

 

Czy to nie jest aby malo ? Niektorzy dostarczaja takie wyniki, ze glowa boli.

Jesli jest za malo, co moze byc przyczyna ?

 

Moze podkrecic procek. Standardowe chlodzenie wymienilem na chlodzenie

Asus Star Ice - Kreci sie na minimum przy 2300 RPM, procesor idle - 34

w max obciazeniu - 38 - 40 stopni.

 

Jesli potrzeba, na ile moge go podkrecic nie ryzykujac uszkodzenia badz

utraty lifetime'u ?

 

Komputer ma 3 dni ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raptor myslisz ze k8ns da rade 1:1 do fsb 250 ?? mem i moj cpu narazie pomijam ...

1245676[/snapback]

1:1 250 o ile pamiatki pociagną to robi każda płyta - nawet asus A8V na K8T800Pro :)

..pamiec ram 4 x Hynix512 ddr 400..

Czy to nie jest aby malo ? Niektorzy dostarczaja takie wyniki, ze glowa boli.

Jesli jest za malo, co moze byc przyczyna ?

1245736[/snapback]

sam odpowiedziałeś sobie na pytanie:

- po pierwsze 4 kości pamięci więc pewnie płyta ustawiła tryb DDR333 (żeby nie było problemów)

- po drugie domyślam się że sprzęt nie kręcony - więc czego chcesz wiecej od pracy na default ?

- na ile podkręcić nikt ci nie powie bo rózne procesory/pamięci/itd różnie sie kręcą - musisz to ustalić metodą prób i błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze kazda plyta nawet na na kt800 to sie nie zgodze mam teraz abita av8 i max 230 w dualu :mur: a mem na Socket A robi 244 11-3-3-2.5 w dualu ... ehh wezme tego gigabyta jednak , a jak zas bedzie kupa to zminie zas :mur: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje kolejne obserwacje z zabawy moim a64:

 

Wcześniej kręciłem go na 8x300@1,5V,

to była ostatnia stabilna wartość (przy okazji max

wykorzystanie pamięci na ddr266->czyli efektywnie 400@cl2@1t (2400MB zapis / 5800MB odczyt)

 

Dzisiaj podniosłem napięcie co dało mi odrobine lepsze rezultaty

(w biosie ustawiłem 1,625V co wg cpu-z i mbm monitor max daje mi 1,60V) :

-mnoznik 10 (x255) znowu najmniej stabilny,

-później 8x320 trochę lepiej ale dłuższe liczenie PI pokazywało błędy

(ale i tak za słaby rezultat dla pamięci :/)

-no i w końcu 9x280=2520MHz :D, póki co stablinie, pamięci też lapiej

niż w 8x320, wprawdzie nie max ale już do zaakceptowania.

 

Mam pytanie co do bezpiecznej wartości napięcia.

Mój ASUS max może ustawić 1,65V, tylko raz go tak odpalałem,

bo nie wiem czy to nie za dużo? Z tego co wiem to 1,6-1,65V to jeszcze

bezpiecznie ale na razie mam pewne opory... :)

 

Podsumowując w końcu przekroczone stabilne 2500MHz.

Może w przyszłym tygodniu będę miał grafikę to zrobię więcej testów.

 

Napiszcie mi co sądzicie o napięciach dla Winchestera, i na jakich działacie?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASUS max może ustawić 1,65V, tylko raz go tak odpalałem, bo nie wiem czy to nie za dużo? Z tego co wiem to 1,6-1,65V to jeszcze bezpiecznie ale na razie mam pewne opory...  :)

 

Podsumowując w końcu przekroczone stabilne 2500MHz.

Może w przyszłym tygodniu będę miał grafikę to zrobię więcej testów.

 

Napiszcie mi co sądzicie o napięciach dla Winchestera, i na jakich działacie?

1247000[/snapback]

ja swojego męcze nawet do 1.65V ;) ale tylko przy testowaniu i szukaniu granic (przynajmniej na razie na GB, przy dfi moze to ulec zmianie :twisted2: ), na co dzień chodzi na 2550/default + cool'n'quite co daje prace w granicach od 1415/1.1V do 2550/1.4V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy megabajt 400W podoła winchesterkowi 3000@xxx  s.939 na płycie MSI K8T NEO2 PLATINIUM albo DFI na NF3 ? :>

1248110[/snapback]

Po co tyle kombinacji ? Kup se Chiefteca 360W i będziesz hulał jak proc pozwoli do 2600Mhz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle kombinacji ? Kup se Chiefteca 360W i będziesz hulał jak proc pozwoli do 2600Mhz !!

1248117[/snapback]

no tak tylko, że po modernizacji : procek, płyta, ddr, i raczej grafa to niewiem czy zostanie Mi dosc kasy na chiefteca, narazie potrzebowałbym cos w miare dobrej ceny co przez te kilka dni/tygodni poleci na nowym sprzecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko, że po modernizacji : procek, płyta, ddr, i raczej grafa to niewiem czy zostanie Mi dosc kasy na chiefteca, narazie potrzebowałbym cos w miare dobrej ceny co przez te kilka dni/tygodni poleci na nowym sprzecie :)

1248122[/snapback]

Bez podkręcania napewno da sobie radę.

 

Dziwni jesteście, w zasadzie zasilacz jest jedną z najważniejszych rzeczy w kompie.

A wy kupujecie części zaczynając od płyty głównej, proca i grafiki a potem zastanawiacie się czy aby nie kupić lepszego zasilacza he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 250 o ile pamiatki pociagną to robi każda płyta - nawet asus A8V na K8T800Pro :)

sam odpowiedziałeś sobie na pytanie:

- po pierwsze 4 kości pamięci więc pewnie płyta ustawiła tryb DDR333 (żeby nie było problemów)

- po drugie domyślam się że sprzęt nie kręcony - więc czego chcesz wiecej od pracy na default ?

- na ile podkręcić nikt ci nie powie bo rózne procesory/pamięci/itd różnie sie kręcą - musisz to ustalić metodą prób i błedów.

1245759[/snapback]

Co ty raptor ten wynik jest bardzo kiepski tyle co on to ja robię na 1800mhz wszystko default i X800XT i 1gb ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwni jesteście, w zasadzie zasilacz jest jedną z najważniejszych rzeczy w kompie.

A wy kupujecie części zaczynając od płyty głównej, proca i grafiki a potem zastanawiacie się czy aby nie kupić lepszego zasilacza he he he

1248129[/snapback]

a potem kupują jeszcze raz wszystko jak zasilacz pada i ciagnie za sobą mobo, pamieci, proca i kilka innych rzeczy

Co ty raptor ten wynik jest bardzo kiepski tyle co on to ja robię na 1800mhz wszystko default i X800XT i 1gb ram.

1248134[/snapback]

tylko u ciebie kości chodzą na DDR400 + dobrze wszystko poustawiałeś :D Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie kupie zasilacza , płyte i proca, a ramy to se chyba z dzwi wsadze ( niechce zostać miesiac bez kompa ) ... chce zasilacz który wytrzyma tych pare dni/tygodni, ale w miare dobrej cenie bo i tak potem zmienie na Chiefteca 420W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie kupie zasilacza , płyte i proca, a ramy to se chyba z dzwi wsadze ( niechce zostać miesiac bez kompa ) ... chce zasilacz który wytrzyma tych pare dni/tygodni, ale w miare dobrej cenie bo i tak potem zmienie na Chiefteca 420W.

1248146[/snapback]

A co później z nim zrobisz? Jak odzyskasz wydane na niego pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie poszukac wyników podkręcania Winchestera 3000+ na stonie www.cpudatabase.com, w ramach sprawdzenia napieć, jakie ludziska daja na ten procek i ku mojemu zdziwieniu nic tam nie ma. Co sie stalo z ta bazą? Może ktos zna jakąś inną stronke z wynikami i seriami procków?

 

Sam osobiscie mam problemy z uzyskaniem stabilnosci w Super Pi na fsb 290 x9=2610MHz , pamieci ustawione na 266DDR, program AMD 64 MemFreq 11 podaje taktowanie realne 186Mhz, wszystko na HTT 200. Starsznie wywindowałem napiecie procka, dopiero na 1.625Vcpu SuperPi: 1M mi przeszło , ale 8M sie wywala, temperatura na procku 33stopnie. Kiedys czytałem zeby nie przekraczac 1.55V, czy to znaczy że balansuje na granicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiscie mam problemy z uzyskaniem stabilnosci w Super Pi na fsb 290 x9=2610MHz , pamieci ustawione na 266DDR, program AMD 64 MemFreq 11 podaje taktowanie realne 186Mhz, wszystko na HTT 200. Starsznie wywindowałem napiecie procka, dopiero na 1.625Vcpu SuperPi: 1M mi przeszło , ale 8M sie wywala, temperatura na procku 33stopnie. Kiedys czytałem zeby nie przekraczac 1.55V, czy to znaczy że balansuje na granicy?

1248296[/snapback]

eh tam, takie gadanie... tak jak ludzie mowia, ze 1.95v to granica dla AXP :rolleyes:

wszystkie moje AXP leca na minimum 2.05v (realnie miernikiem), a jeden niestety potrzebuje az 2.2v do 2.62Ghz bez zadnej czkawki. do tego stary tbred b leci juz od dwoch lat na 2.15v...

 

z kolei moj Winchester 3200+ potrzebuje 1.756v (realnie) do pelnej stabilnosci (Prime95) na 2650Mhz... tak tez wlasnie sobie leci 24/7.

jak tylko mozesz sobie pozwoilc na w miare niskie temperatury (ponizej 60C, jako ze maks "zalecana" temperatura wg. danych AMD to 65C) pod takim napieciem, to wszystko bedzie OK - przynajmniej przez najblizsze 2-3 lata moze. chyba jeszcze nie slyszalem o zadnym z A64, ktory wyzional ducha od zbyt wysokiego napiecia, jezeli byl chlodzony poprawnie. pomijam wczesne przypadki spowodowane zbyt wysokim vdimm, ktory zabijal kontroler pamieci na pierwszych A64 (jakis rok temu) i to glownie na jednej z plyt Shuttle.

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...