Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

a no sorka, nie zauważyłem...

QUOTE("PClab.pl")

MSI informuje o promocji rozwiązania SLI, dwóch kart graficznych PCI Express w jednym komputerze.

 

Każdy kto zakupi do 22 lutego płytę główną MSI K8N SLI Platinum wraz z kartą graficzną NX6600GT-TD128E, dostanie możliwość zakupienia kolejnej karty NX6600GT-TD128E za równowartość 30 dolarów.

 

Promocja rozpoczyna się 8 lutego, a szczegółów dotyczących tej akcji możecie szukać na stronach polskiego oddziału MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niby gdzie są zasady tej promocji? Ja tam widzę tylko wielki baner który i tak nic nie znaczy w naszym pięknym kraju :P Promocja w naszych warunkach wg mnie nierealna :wink:

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

w age jest ta promocja, ale na <span style="color:red;">[ciach!]</span>a jest to potrzebne, zawsze jest jakis fortel no i tyle, wg mnie to bedzie tak:

załuzmy ze plyta kosztuje 900zł + 2x 6600gt msi, jakies 1700zł= 2600zł, a za zestaw promocyjny zaplacimy 2500zł i za 30$ mozemy 2 kuic, nie prawda ze fajnie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w age jest ta promocja, ale na <span style="color:red;">[ciach!]</span>a jest to potrzebne, zawsze jest jakis fortel no i tyle, wg mnie to bedzie tak:

załuzmy ze plyta kosztuje 900zł + 2x 6600gt msi, jakies 1700zł= 2600zł, a za zestaw promocyjny zaplacimy 2500zł i za 30$ mozemy 2 kuic, nie prawda ze fajnie? :D

1257399[/snapback]

:blink:

 

Co ty za brednie pociskasz?

 

BTW- pilnujmy tego tematu przed nadmiernym zalewem kretynskich postow, bo zamiast kompendium wiedzy bedzie typowy tweakowy zsyp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

napisałem podobne rzeczy co poprzednicy, wiec wez sie odpitol, co?

a swoja droga to dostanie gdzis w hurtowniach teraz tego athlona jest trudne, dzownie jest za pare godz dzwonie i nie ma no i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie: Mój A64 Winchester obecnie chodzi na napieciu 1,675V. Czy to za duze napiecie, wyciagam na nim stabilne 2550 Mhz.

Chłodzenie-BOX-owe

 

Czy to jest niebezpieczne napiecie? temperatura w idle ok 47 C, a w steresie ponad 50

 

Jak myslicie, jakie jest najwieksze dopuszczalne napiecie dla Athlona64?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy już na ten temat, i na 100% jeszcze nic nie jest pewne wiec może być wszystko OK. albo też nie czas dopiero pokaże co i jak z tymi 0,09u prockami będzie :/ Ale napięcie i tak masz trochę (moim zdaniem) za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz A64 wpisz cyferki z niego i będziesz wiedział jaka jest krytyczna temperatura

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...oduct_id_d.html

Dla mojego A64 3000+ jest to 65 stopni

 

Tymczasem na 2450Mhz podczas ciężkiego grzania Prime95 mam 41 stopni.

Gry tak nie grzeją procka i jest niższa o 2 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 5 2005, 16:12-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 5 2005, 16:12)
@kucyk:

 

No nie wiem tak mi się wydaje że 65 bo ktoś już tu tak pisał i nikt nic nie mówił wiec uznałem że tak jest sam jakoś specjalnie tego nie sprawdzałem.

1258442[/snapback]

masz rację, mój błąd B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz A64 wpisz cyferki z niego i będziesz wiedział jaka jest krytyczna temperatura

1258523[/snapback]

 

A czym chlodzisz proca bo mi na neo2 przy zalmanku 7kcu przy primie na 2.3 def vcore pokazuje prawie 60C , fuck co jest grane ?? Albo Msi ma zle odczyty albo mam piekarnik w kompie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak będzie z tym, ale K8T800Pro (a przynajmniej w wydaniu od Abita) ma problemy z przekroczeniem 225MHz dla pamięci (nie zawsze, ale ma)

Myślę że lepszym wyjściem dla ciebie byłby ATI XPress200 czy jakoś tak, albo zwykły NF3/4

1233109[/snapback]

MAGIK, mam pytanko. Czy Twoja wiedza i porady wynikają tylko z czytania postów czy moze przetestowałeś AV8?

Mam taka mb pracuje stabilnie i nie mam na niej problemów .Ani z napięciem ani z odczytem temperatury.

Kurde to już któryś nieprzychylny post post nt. Abita i zaczyna mnie to :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz A64 wpisz cyferki z niego i będziesz wiedział jaka jest krytyczna temperatura

1258523[/snapback]

Mi wyszlo tak "AMD Athlon 64 Desktop 1800 MHz

939 Pin Lidded CµPGA 1.40 Volt max. Temp. 65°C

512 KB L2 Cache

CPUID Model F1 (max. 1 CPU) Rev. D0 - 0,09µm"

 

 

Fajne jest to 1.4V :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym chlodzisz proca bo mi na neo2 przy zalmanku 7kcu przy primie na 2.3 def vcore pokazuje prawie 60C , fuck co jest grane ?? Albo Msi ma zle odczyty albo mam piekarnik w kompie  :angry:

1258856[/snapback]

Wcześniej chłodziłem wentylem boxowym

a teraz pentagramem CU 80

 

I temperatury są te same ( w zasadzie niepotrzebnie kupowałem tego pentagrama, jest tylko troszkę ciszej)

płyta coś cię w ciula robi z tymi temperaturami.

w idle dotknij radiatora ręką i powinien być chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mógłbym znaleźć zdjęcie A64 ze zdjętym shimem? Chcę się dowiedzieć jak duży jest rdzeń i jak jest umiejscowiony na procku. Zastanawiam się, czy konstrukcja Uriela 2.0 jest odpowiednia do chłodzenia A64 ....

 

Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Gdzie mógłbym znaleźć zdjęcie A64 ze zdjętym shimem? Chcę się dowiedzieć jak duży jest rdzeń i jak jest umiejscowiony na procku. Zastanawiam się, czy konstrukcja Uriela 2.0 jest odpowiednia do chłodzenia A64 ....

 

Wie ktoś?

1261853[/snapback]

Interloper- to mi nie wygląda na Winniego bo ma za duży rdzeń, prędzej Newcastle

A nie- to jednak winnie- nie przyjrzałem sie dobrze

BTW: zobacz zdjęcia mobile A64 lub DTR- są takie same jak zwykłych A64 tylko bez heatspreadera

 

subon2- dopóki temp nie przekracza 55* po wielogodzinnym stresie to każde napięcie jest dobre, ale nie zapominaj że im mniejsze napiecie przy wysokiej częstotliwosci tym lepszy proc :)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wczoraj troche czasu wiec zabralem sie za pierwsze testy... poszlo 220,230,240...250x10 8O

twinmosy (na m-tecach) poszly na 2-3-3-8 (wszystkie trzy) az do 230fsb. wyzej juz 2,5 :) i tak jestem narazie zadowolony.

temp w idle 29-31st, stress max 48st

wieczorkiem jak bedzie wiecej tajmu to bede dalej probowal B) A64 RuLLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro odbieram mojego Winchestera 3000+ i płyte MSI K8N Neo2 Platinium i już sie nie moge doczekać, ma byc z 50 tygodnia produkcji, jak sądzicie jak bym bardzo źle trafił to chyba na te 2,2ghz i tak pójdzie nie?? Niestety do poniedziałku niebędę mógł raczej kręcić bo czekam jeszcze tydzeń na wymiane pamieci na gwarancji:( dostałem uwalone Geile 2x512cl 2,5 i teraz jade na zastępczych 512 goodram a na nich wolał bym nie kręcic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz tego winniego w sklepie to najpierw jazda do kościoła bo w trafieniu dobrze kręcącego się egzemplarza będziesz potrzbował boskiej interwencji :)

1264920[/snapback]

mam pytanie bo nie siedzę już w sprzecie, znaczy się nie mam okazji testować większej ilości na raz (od mniej więcej 2 miesięcy) :)

 

ile mniej więcej należy wydać oprócz ceny samego proca jeśli chce się egzemplaż selekcjowany?

 

np. AMD64 3200+ (chodzi o większy możnik niz ten obecny w 3000+) kręcący się na takim napięciu jak autora cytowanego postu i do takich wartości jak jego procek? czyli taki który da mozliwośc uzyskania takiego samego taktowania?

 

np. minimum 10x270 lub więcej zamiast 9x300 na napięciu 1,425 (tak jak autora posta) :)

 

jeszcze pytanie do Interlopera: ile ci idzie 3000+ na naięciu 1,4V full stable? próbowałeś zjechać z napięciem? jeśli tak to jak daleko?

Edytowane przez Mr_Gizmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...