Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wiatraczek z chipsetu wez wyjmij i przesamruj Wazelina Technicza. Nawal do srodka tego smaru zaklej naklejka i po kilku minutach tak sie tam wszystko rozsmaruje ,ze bedziesz mial na dlugo spokoj. Ja tak zrobilem z moim wiatrakiem od zasilacza ktory terkotal. Nie dosc ,ze chodzi ciszej to od ponad pol roku nie mam z nim problemow. Te wiatraki co oni daja do plyt sa poprostu suche w srodku ,wiec nic dziwnego ,ze tak szybko padaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście szczegóły tutaj --> 1256839[/snapback]

witka masz te procki jeszcze pisałem ci na priva nic nie odpisujesz jestem zainteresowany tym procem za 599.

widze ze przebywasz w wawie moze bysmy sie gdzies spotkali i sfinalizawali umowe :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem Ci na priv w chwilę po tym jak do mnie napisałeś! Zaproponowałem odbiór osobisty w Wawie we wtorek jednak do dziś nie dostałem od Ciebie odpowiedzi więc pozostałe procesory (2x 2600Mhz 1.45V) zostały przekazane w ręce Yotomeczka oraz ezraela80.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

na poczatku bylo super wogole go nie slyszalem, ale ostatnio zaczal terkotac i jest to naprawde irytujace, ale to nie pierwszy raz wczesniej mialem abita nf7 i tez wiatraczek na chipsecie zaczal terkotac nie wiem moze mam jaiegos pecha czy cos.

 

majkel84 nie moge wsadzic wiekszego radiatora bo ten juz prawie dotyka chlodzenia na grafice i wyzszy nie wejdzie, ale z drugiej strony ati4 silencer dmucha tez na niego (na ten radiator) wiec jak wylacze tego chalasnika to i tak bedzie radiatro dmuchany z grafiki (wkladalem reke i powietrze dmuchane jest zimne) cieple wyrzucane na zewnatrz obudowy, tak jak obiecywali w instrukcji  (mowie o wiatraku grafiki)

1268594[/snapback]

zrób fote temu wiatrakowi z bliska to pomyślimy co się da zrobić. Na początek zrób tak jak KAras pisze- czymś go nasmaruj, a jak to nie pomo.że to coś się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromny problem, odebrałe mdzisiaj procka WInchester 3000 i płyte msi k8t neo2. Zainstalowałem winde, drivery do płyty i grafy, potem service packa 2 i update. Ponieważ nie mam dzisiaj czasu na OC zabrałem się za pisanie życiorysu w wordzie i o zgrozo, wybieram szablon i kiedy go zaczął ładować komp zgasł. Nacisnałem reset i sie spowrotem uruchomił, spróowałem jeszcze 2 razy i to samo:9 uruchomiłem 3dmark 2001se i na poczatek miodzio na zamochodzie 350-370 klatek, potem smok 390-410 klatek i kiedy smok zionął ogniem na ludków bach... to samo komp się wyłączył:( co to może być??:( Zasiłke mam Chiefteca 360W 302 DF, płyta to MSI K8T Neo2, Grafika Radeon 9800se@pro. Wcześniej miałem Semprona 2400@2800 na asrocku upgrade kt600 i przy tej samej grafie i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie spiderman tylko ze Ty masz proca na 2700MHz i to na szynie 300  (ja 2470 na 247MHz a to jakies 2000/2500pkt mniej) pamieci ci biegaja na 245MHz mi na 206MHz - to kolejne z 500pkt (albo wiecej) - wiec liczac to mysle ze bym mial ok 28.000-29.000 w 3Dmarku 2001  ;) - 3dmark 2001 jest mega zalezny od procesora - ale to pewnie wiesz

 

ale gratuluje super wyniku

 

poczekaj juz niedlugo kupie od majkela84 pamieci ktore biegaja na 280MHz przy ostrych timingach wtedy powalcze, z prockiem juz wiecej nic nie zrobie

Dołączona grafika

 

pozdro

1268280[/snapback]

Popatrz dokladniej na konfig... :) Rekord zrobilem na tym co w podpisie, za wyjatkiem timingow ramu

bo mialem 8-3-3-2.5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromny problem, odebrałe mdzisiaj procka WInchester 3000 i płyte msi k8t neo2. Zainstalowałem winde, drivery do płyty i grafy, potem service packa 2 i update. Ponieważ nie mam dzisiaj czasu na OC zabrałem się za pisanie życiorysu w wordzie i o zgrozo, wybieram szablon i kiedy go zaczął ładować komp zgasł.  Nacisnałem reset i sie spowrotem uruchomił, spróowałem jeszcze 2 razy i to samo:9 uruchomiłem 3dmark 2001se i na poczatek miodzio na zamochodzie 350-370 klatek, potem smok 390-410 klatek i kiedy smok zionął ogniem na ludków bach... to samo komp się wyłączył:( co to może być??:( Zasiłke mam Chiefteca 360W 302 DF, płyta to MSI K8T Neo2, Grafika Radeon 9800se@pro. Wcześniej miałem Semprona 2400@2800 na asrocku upgrade kt600 i  przy tej samej grafie i wszystko było ok.

1269575[/snapback]

 

Eee... PSU nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN cos mi sie walnelo, ale i tak masz szybszego proca bo 2600 i to na jeszcze wiekszej szynie 325, no moj takich ustawien nie pociagnie ;(, ale jak zmienie pamieci bo chodza mi tylko na 205MHz to odskocze ;)

 

hej czy plyta epoxa 8kda3j - ma sound storma? , wczoraj wsadzilem do siebie audigy2 ZS i roznica w dzwieku miedzy audigy2 a dzwiekowka w plycie jest bardzo zauwazalna (wczesniej jechalem na plytowej dzwiekowce) , szczegolnie bas jest pelniejszy, ogolnie tak jak by moje glosniki sie obudzily ze snu. Wiec chyba ta plyta nie ma sound storma, bo jak czytalem opinie na jego temat to podobno niewiele sie rozni od audigy

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na zasiłce kumpla było to samo. Ale zauwazyłem cos innego w biosie zmniejszyłem z ddr400 na ddr333 i chodzi wszystko ok. Zdenerwowałem sie i wziałem ram kumpla Elixira i wszystko normalnie chodzi na 400. Ergo Goodram jest do bani jesli chodzi o socket 939. W poniedziałek odbieram spowrotem moje geile i mam nadzieje ze all bedzie good.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

NForce3,4 i 5 nie maja ani miec nie beda Soundstorma, bo na tych chipsetach nie ma mostkow poludniowych w jakich Soundstorm byl... :D

1270150[/snapback]

Ale MSI K8N Neo4 Platinum ma zintegrowanego SoundBlastera.... więc SS sie chowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problemik w sumie nie wiedzialam gdzie dać czy tu czy MSI NEO2 PLATINUM, CHDZI MI o to że nie działa cool n quite :( , na początku bylo oka a teraz czy go włacze czy wylacze jest non stop tak samo wiatrak jest cichutki, zna może ktoś przyczynę?? PLISS HELP, nie wiem co am o tym myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale MSI K8N Neo4 Platinum ma zintegrowanego SoundBlastera.... więc SS sie chowa  :D

1270426[/snapback]

Platinum ma zwykły ac850 :> dopiero sli platinum i diamond mają SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Platinum ma zwykły ac850 :> dopiero sli platinum i diamond mają SB

1270465[/snapback]

no właśnie- miałem na myśli SLI oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na wasze podpisy, i to co robicie z A64 i nie moge uwierzyc.... no bo jak widze takie cos 8x325 albo 9x290 to mi szczeka opada....... to te procki az tak dobrze znosza wysokie fsb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na wasze podpisy, i to co robicie z A64 i nie moge uwierzyc.... no bo jak widze takie cos 8x325 albo 9x290 to mi szczeka opada....... to te procki az tak dobrze znosza wysokie fsb??

1270535[/snapback]

 

tp wszystko to fake :wink:

 

Dołączona grafika

 

ja caly czas czekam na 3ghz , Interloper musi tylko ruszyc tylek :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na wasze podpisy, i to co robicie z A64 i nie moge uwierzyc.... no bo jak widze takie cos 8x325 albo 9x290 to mi szczeka opada....... to te procki az tak dobrze znosza wysokie fsb??

1270535[/snapback]

mój leciał na 340x8 :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do windy wchodzi do 2980mhz wyżej już nie (Na żadnym dzielniku nie jestem w stanie przekroczyć fsb330 płyta jeszcze raz płyta...) dlatego podciągnąłem to clockgenem do tej magicznej bariery. Teraz czekam na mobo jeżeli w sklepach pojawi się DFI SLI DR biorę i testuję... 3ghz osiągam nawet przy napięciu 1.5v...

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do ilu toto jest satbilne w Prime/SuperPi? 2800? Może screenem jakimś bys tu zarzucił z testu, bo jakoś gołe liczby do mnie nie przemawiają.....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam inny problem. Jest on związany z A64 więc piszę tu by nie tworzyć nowych wątków. Mam to co w podpisie obecnie i teraz mam możliwość zamiany tego na komputer z A64. Ten komputer sam będę składał i koszt dopłaty byłby minimalny (może nawet 0). Dlatego pytam Was znawców czy po pierwsze warto zmieniać a po drugie jeżeli warto (a tak zakładam) to co byście polecali( prosze o rozsądne konfigi). Podoba mi się ta płytka Asusa bodajże za 1 tys , albo Gigabyte za 800 zł ale to nie jest rozsądna cena :). Dlatego pytam czy zakup tanich stosunkowo komponentów jest lepszy czy pozostać przy obecym sprzęcie. A i jeszcze jedno grafika ma być PCIE. Poza tym fajnie by było by dzwięk nie był AC97 (chociaz zależy mi tylko na stereo). Prosze o sugestie bo jakbym wymienił w mojej dotychczasowej konfiguracji karte grafiki na 6600 lub 6800 to wydajność maiłbym całkiem niezła a koszt podobny do zmiany na A64. Czekam na opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na tym sprzecie masz tylko tyle w 3DMarku2001SE... hehehe

Prawie Cie doganiam :P Mam w sumie niewiele mniej...

1268160[/snapback]

Do dogonienia Jordi23, brakuje ci 1000 pkt więc nie wiem skąd stwierdzenia, że go doganiasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dogonienia Jordi23, brakuje ci 1000 pkt więc nie wiem skąd stwierdzenia, że go doganiasz....

1270665[/snapback]

to tylko chwilowo ;) gwarantuje juz niedlugo wynik w 3dmarku 2001 bedzie oscylowal w okolicach 28000-29000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do ilu toto jest satbilne w Prime/SuperPi? 2800? Może screenem jakimś bys tu zarzucił z testu, bo jakoś gołe liczby do mnie nie przemawiają.....

1270626[/snapback]

hanu pogadamy jak będę miał nowe mobo na tym nie testuję SPi wyżej niż na 2700Mhz i 1.4v. tym screenem bynajmniej nie chciałem udowadniać jaką to wspaniałą płytą jest asus bo wcale jej za taką nie uważam. Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...