Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukk

mam athlona 64 3000+ venice,plyte gigabyte k8ns ultra i pamieci hynixy 512mb  i powyzej 250 fsb nie chce juz ladowac windy :/

screen z cpu-z : 1538206[/snapback]

jak to co?? ustawic wiekszy dzielnik dla pamieci..np. 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

jak zmieniam na 166 i mam prawie 2500Mhz to mam mniejsze wyniki w everescie w testach niz na 2200

1538261[/snapback]

no przeciez to logiczne nie?? a "grasz w everesta"?? sprawdz w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie chłodzenie w cenie do 100 zł polecacie do A64 3000+winnie S939 polecacie?

Czy Arctic Cooling Freezer 64 może być? :blink:

Producenci jak każda pliszka chwali swój ogonek :mur: i nie wiadomo co wybrać.

Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem Frezeera :-P i pastę OCZ :-P przedwczoraj

Mam nadzieję, że do soboty przyjdzie :-P żeby mieć czas spokojnie się pobawić bo jak nie to :mur:

Jakie macie temp na Frezeerze jeżeli ktoś ma?

Czy ktoś wie jak i w jakiej ilości nakładać tą pastę? Bo już słyszałem wiele wersji i opinii na ten temat, a nie mam zbyt wiele doświadczenia w tym temacie.

I obawiam się, że tym pytaniem porusze temat rzekę :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Freezer siedzi w środku razem z pastą OCZ. Od razu po wsadzeniu pierwsza rzecz to sprawdziłem temp. 43-44 idle, 53-54 stress, ale to dopiero 20 minut po włożeniu no i w domu mam ok. 27-28, buda otwarta. Zobaczymy jak się wygrzeje za tydzień. Czy jak ktoś ma Freezera to możecie podać jakie macie temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś na ABit AV8 udało się pojechać A64 3000+ Venice powyżej 2,6 Ghz STABLE ?

U mnie powyżej FSB 266 zaczyna się sypać płyta. Powyżej 2,6 Gzh nawet napięcie nie pomaga. Do 2,6 Ghz jest super. Słyszałem, że podobno na AV8 powyżej FSB 260 z OC jest tragedia. Czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!>>płyta DFI Lanparty UT Sli-D

 

Podniosłem szyne FSB z 200 do 215 MHZ i teraz mój Venice 3000+ chodzi na 9x215.

napięcie dla pamięci jest podniesione na 2,7 V.

Mam 2x Twinmos PC3200 512 MB.

Czy moge jeszcze próbować podnosić?

Wiem, że może to dziwne pytanie ale nie chciałbym nic sknocić.

 

Poza tym mam takie pytanko....mam jeszcze do dyspozycji jeden dodatkowy wiatraczek....na co go nakierować byłoby najlepiej w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz mnożnik dla pamięci i próbuj dalej podkręcać proca. Nic nie sknocisz, jedynie co to komp Ci nie wstanie, wtedy Clear CMOS i od początku zabawa.

 

BTW: poczytaj troche tematy o Venice i o DFI, tam jest dużo informacji nt kręcenia/... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz mnożnik dla pamięci i próbuj dalej podkręcać proca. Nic nie sknocisz, jedynie co to komp Ci nie wstanie, wtedy Clear CMOS i od początku zabawa.

 

BTW: poczytaj troche tematy o Venice i o DFI, tam jest dużo informacji nt kręcenia/... pzdr

1570452[/snapback]

Jaki mnoznik dla pamięci? jest taki?

Myślałem, że mnożnik posiada procesor.

Mógłby mi wyjaśnic ktoś kwetsie mnożnika pamięci?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, zajżyj do działu z podstawowymi zagadnieniami, mnożnik dla pamięci umożliwia nam na przykład puszczenie pamięci z prędkośćią 333MHz przy fsb 400MHz

 

daje nam możliwość dopasowania ustawień ramu do możliwośći naszych kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mnoznik dla pamięci? jest taki?

Myślałem, że mnożnik posiada procesor.

Mógłby mi wyjaśnic ktoś kwetsie mnożnika pamięci?

Pozdrawiam

1570479[/snapback]

a co w tym takiego dziwnego ???

masz DFI i nawet nie wiesz po co zostala stworzona ta plyta ???

 

na poczatek ustaw magistrale na 300MHZ (domyslnie 200)

 

a dzielnik dla pamieci (Genie BIOS Setting -> DRAM Configuration -> DRAM frequency set)

ustaw na div100, pamiec wtedy bedzie chodzila duzo ponizej jej domyslnej czestotliwosci. Sprawdzisz po prostu czy ci proc pojdzie na tej magistrali(9*300 = policz sobie ;)).

Napiecie dla procka ustaw na 1.45.

Jesli nie wstanie , to obnizaj magistrale az do momentu az windows sie zaladuje bezproblemowo. Jak sie zaladuje to wtedy mozesz kombinowac napieciem jak by winda przy wiekszym obciazeniu miala problemy z stabilnoscia.

Jak juz bedize chodzil, to wtedy podnos dzielnik pamieci.

Przy 300Mhz magistrali dzielnik div150 spowoduje ze bedziesz mial dla ramu ustawione 225 mhz(DDR450) - Div150 to dzielnik 3/4 czyli 300*3/4 = 225,

200*3/4 = 150 dlatego wlasnie nazwany div150 dla domyslnej magistrali.

Ile wynosza dane dzielniki masz podane w biosie, tak jak to 3/4 dla div150 albo sam sobie oblicz z nazwy ;).

Dzielniki powyzej 100 a mniejsze niz 150 niestety moga nie dzialac, inne ci raczej nie beda potrzebne chyba ze twoj proc to prawdziwa padaka ;).

Nawiew daj koniecznie na ram, zwykle twinmosy tego potrzebuja jak chcesz miec je przetaktowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mnoznik dla pamięci? jest taki?

Myślałem, że mnożnik posiada procesor.

Mógłby mi wyjaśnic ktoś kwetsie mnożnika pamięci?

Pozdrawiam

wybacz, mój błąd. oczywiście miałem na myśli dzielnik ;-)

 

zetto mniej-więcej opisał co należy zrobić w Twoim wypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie skumałem o co chodzi z tymi dzielnikami.....serdecznie Wam dziekuję!

 

Ale ma tylko jedno pytanie jeszcze....jak się nazywa opcja gdzie mam zmienic napięcie dla proca.

Bo u mnie w biosie koło siebie są dwie wartości mające w nazwie CPU i ustawia sie tam napięcie w [v]. Z tym, że dla jednej z wartości jest Auto A dla drugiej o ile sie nie myle StartUp.

 

W jakiej sie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StartUp - ustawiasz na jakim napięciu proc będzie startował. Nie wim czy ktoś to używa - nik sie nie chwalił, więc i Ty lepiej zostaw.

Tam gdzie masz auto > podświtlasz Enter i wybierasz podstawow wartości (zmieniające sie co 0,25V) Dokładnie możesz regulować zwiększając podstawowe ustawienie i procenty (poniżej tego z Auto) Dokładną tabelę made by Mardoc masz gdzieś w podstawach o DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, chce kupic athlona 64 3000 na jadrze venice, ale w net'cie spotkalem sie jeszcze z oznaczeniem venice E6 - i tu mam pytanie, czy to to samo?

Z gory wielkie dzieki za odp.

 

EDIT: pytanie nieaktualne, przepraszam za nie :mur:

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przejrzałem juz to forum wzdłuz i wszerz,nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc z góry prosze żeby nikt mi nie mówił bym poszukał,bo chyba zadusze.Zgłaszałem się z tym problemem juz jakieś pare miesięcy temu,teraz chce do tego powrócić,gdyż mam czas na podkręcanie ale...nie udaje mi się za żadne skarby świata.Otóż mam Athlona 64 3000+ (zablokowany mnożnik x9),co do pamięci 2x512 Kingstona 400Mhz.Mogę podnieść szynę FSB z 204 do 220 (mam wtedy 220*9=1980) i za cholerę nie moge iść wyżej!Zmniejszałem już FSB z 5x na mniejsze,napięcie procesora i pamięci o spore ilości i nic.Zasilacz mam Topower'a 450W więc nie sądze by z tym bym problem.Jeśli ktoś będzie się przynajmniej domyslał o co chodzi,w czym sęk to proszę niech mi napisze KONKRETNĄ odpowiedź.Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przejrzałem juz to forum wzdłuz i wszerz,nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc z góry prosze żeby nikt mi nie mówił bym poszukał,bo chyba zadusze.Zgłaszałem się z tym problemem juz jakieś pare miesięcy temu,teraz chce do tego powrócić,gdyż mam czas na podkręcanie ale...nie udaje mi się za żadne skarby świata.Otóż mam Athlona 64 3000+ (zablokowany mnożnik x9),co do pamięci 2x512 Kingstona 400Mhz.Mogę podnieść szynę FSB z 204 do 220 (mam wtedy 220*9=1980) i za cholerę nie moge iść wyżej!Zmniejszałem już FSB z 5x na mniejsze,napięcie procesora i pamięci o spore ilości i nic.Zasilacz mam Topower'a 450W więc nie sądze by z tym bym problem.Jeśli ktoś będzie się przynajmniej domyslał o co chodzi,w czym sęk to proszę niech mi napisze KONKRETNĄ odpowiedź.Z góry dziękuje.

1647222[/snapback]

a nie wpadles na pomysl ze twoj proc sie nie kreci? albo pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przejrzałem juz to forum wzdłuz i wszerz,nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc z góry prosze żeby nikt mi nie mówił bym poszukał,bo chyba zadusze.Zgłaszałem się z tym problemem juz jakieś pare miesięcy temu,teraz chce do tego powrócić,gdyż mam czas na podkręcanie ale...nie udaje mi się za żadne skarby świata.Otóż mam Athlona 64 3000+ (zablokowany mnożnik x9),co do pamięci 2x512 Kingstona 400Mhz.Mogę podnieść szynę FSB z 204 do 220 (mam wtedy 220*9=1980) i za cholerę nie moge iść wyżej!Zmniejszałem już FSB z 5x na mniejsze,napięcie procesora i pamięci o spore ilości i nic.Zasilacz mam Topower'a 450W więc nie sądze by z tym bym problem.Jeśli ktoś będzie się przynajmniej domyslał o co chodzi,w czym sęk to proszę niech mi napisze KONKRETNĄ odpowiedź.Z góry dziękuje.

1647222[/snapback]

Sprawdż to co poprzednicy wymienili ;dodatkowo jeżeli masz dysk na SATA to sprawdż czy jest podłączony do interfejsu z blokadą czestotliwości (z reguły nr 3 i 4) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Chaos nie nie pomyslałem o tym,bo nie sądze by nówki pamięci Kinstona nie kręciły się na nowiutkiej płycie głównej i nowym procku-szczególnie Athlonie 64 3000+ :) A poza tym to dziekuje za pomoc chłopaki,bo jednak udało mi się podkręcić procka :lol2: Pokombinowałem tam troche,przestawiłem jeszcze inaczej dzielnik pamięci niż przedtem,dałem troche większe napiątko i...poszło :wink: Wrazie problemów zgłosze się do Was.Nie wiem czy lubicie Star Wars ale May Force Be With You !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wiedziałem,że szczęście nie potrwa długo :) Jak już mówiłem procka podkręciłem.Testowałem go na prime 95 i przy podniesieniu z 204 na 255*9 wszystko było ok-mój procek wytrzymywał stu procentowe obciążenie.Dziś jednak postanowiłem sprawdzić jak się sprawuje w gierkach i o dziwo pare sekund po wejściu na server Counter Strike'a- reset! :mur: Jestem teraz pewien,że poprzednią przyczyną braku możliwości podniesienia FSB powyżej 215 był RAM dlatego zmieniłem częstotliwość z 400 na 333 i poszło.Pomyslałem,iż może jeszcze jedno "obniżenie" pomoże w tej sytuacji ale nic.Zmieniałem napięcia dla procka,dla DDR'ow (dałem największe jakie mogłem=2,80 V),wyłączałem także Cool'n'Quiet choć nie wiem poco i ciągle nic.Myslałem,że może coś z grafą-zmieniałem AGP Ratio z Fixed(66mhz) na wszystkie inne możliwości (8:2:1,7:2:1,6:2:1) I teraz mam takie pytanie: czy to moje memki nie wytrzymują czy może coś innego?Może powinienem zmienić gdzieś napięcie?Aha i jeszcze jedno-po zmniejszeniu częstotliwości pamięci na 333 mogłem podkręcić procka mocniej niż przedtem,jednakże stać go było na tyle samo co przy zmianie częstoliwości nawet na najniższe (266 i 200 Mhz).Nie wiem co może być przyczyną,nie kombinowałem nic przy timingach,bo nie mam zielonego pojęcia czy to cos da?Wrazie czego to podam troche danych,żeby komuś kto zechce mi pomóc było troche łatwiej :D

-CPU freq 1836

-Ext/AGP/PCI 204/66/33 mhz

-VCore 1,4000 V (choć zmieniałem do 1,475)

-AGPV 1,55 V

-CPU Ratio 9.0x

-AGP Ratio Fixed(66mhz)

-DDRV 2,65 V (choć zmieniałem na większe aż do 2,80)

-NBV 1,55 V

-SBV 2,55 V

-HTV 1,20 V

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie jeszcze jakichś danych to niech napisze.Jeśli ktoś chce podzielić się sensowna podpowiedzią,rozwiązaniem-niech pisze :-P Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja dodam swoje 3 grosze pytan :D

 

 

 

1. Co to jest DDR Ref. Voltage (bios)

2. Co to jest CPU Ref. Voltage (bios)

3.Czy podnoszenie napiecia nf4 i hypertransport cos daje ?

4. timingi :huh:

- Row Cycle Time - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Row Refresh Cycle time -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- RAS to RAS delay -co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Write Recovery time - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Write to read delay - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Burs Lenght -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Bank interleaving -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- MTRR mapping mode-co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wyjąsnić pewną rzecz? A mianowicie chodzi o sprawę dzielników pamięci.

 

Otóż moj sprzęt przy dzielniku dla pamięci 200 1:1 osiąga 275 MHz, potem już windowsiki się nie ładują. Tak więc aby dalej procka kręcić postanowiłem zmniejszyć dzielnik dla pamięci i chciałem go ustawić na 180, ale wciąż było to samo, system się nie ładował. Przy 160 też to samo, dopiero przy 150 system wstał i moglem dalej podkręcać procesor, do 290 MHz jak na razie.

I tu chciałbym się zapytać dlaczego system mi się nie ładuje gdy ustawiam dzielniki na 180 i 166. Ustawienia pamięci mam 3-4-4-8 i napięcia ustawiałem nawet do 3,2v.

A co najdziwniejsze dzielniki 180 i 166 nie chcą działać nawet gdy ustawię nizsze FSB 270 lub 266, ale na dzielniku 200 1:1 komputer działa bez problemu nawet na FSB 275 MHz. Może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

 

Z góry dziękuję

 

Mój sprzęt:

 

Płyta główna - DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

RAM - 2x512 MB Patriot PDP PC3200 XBLK

Procesor - Athlon64 3000 Venice + Thermalright XP120 + Akasa Amber 120mm

Grafika - WinFast PX6600 GT

HDD - Samsung 200GB SATAII SP2004C

Zasilacz - Tagan 380-U01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...