Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska czytajta uważnie prawdopodobnie kurier albo ktuś się pomylił bo miało być "płatne przy odbiorze" a pieniędzy nie wziął. Ale na pewno sobie przypomną ;)

1239636[/snapback]

nierozumisz naszego pytania ... My sie pytamy gdzie Ona kupiła tak taniego MSI i procka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem Kassiunia miala dopłacić do pełnej kwoty przy odbiorze lecz nikt od niej pieniędzy nie chciał. Czyli cena może być normalna tylko na razie ma ona tak jakby za te 240zł płytę oraz 459zł proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pola walki nad Asusem A8V Deluxe i... musze przyznac ,ze jestem pod wrazeniem. Dzis probilem troche rzeczy na A64 (porippowalem itp) i zauwazylem ,ze winda lata jak szalona nawet kiedy odpali sie mnostwo rzeczy jednoczesnie. Co do o/c Asusik sprawuje sie super jak na razie i po ostatnich lekturach doszedlem do FSB280 (pamiec 224 cl2.5-3-3-1T) napiecie na procku 1.6V (nizej nie probowalem bo czasu nie mialem) mnoznik x8 czyli 2.24GHz (z FSB wiecej nie szedlem ,bo kolega juz sie dziwnie na mnie patrzyl :P). Prime i rippowanie super stabilne ,3D stabilne. Temp IDLE 30-31stp MAX Load po 1h - 45stp na Boxie (super). Musze przyznac ,ze po dzisiejszych doswiadczeniach z platforma A64 utwierdzily mnie w przekonaniu ,ze niedlugo bede musial sie na takie cacko przesiasc. Kolega ma do tego jedynie GF3 i wszystkie nowe gry chodza zadziwiajaco dobrze na tak leciwej karcie wlaczajac Doom3 na 1024/high bez cieni(srednio 35-40FPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Was zapytac o rade, planuje wymienic sprzet jako ze dysponuje pewnym zapasem gotowki, tak wiec wybor padl na dokladnie te 3 rzeczy:

 

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 FSB400 (lub BOX)

Pamięci: GeIL DDR 1024MB/400 Radiator PC3200 CL2,5 2x512 do Dual DDR

Płyta gł: Microstar K8N Neo2-Platinum/939 (MS-7025-010) nForce3 250Gb

 

czy dobrze wybralem? chcialbym zapytac o pamieci, posiadam teraz pamieci Hynix PC3200U D43 2x256 MB 400 mhz CL3(dokladnie to HYMD232646BJ-D43)

wg mnie spisuja sie swetnie, jak widzicie planuje zamienic to na 1024 MB, czy zmienic pamieci na te GeIL`a? bede lepsze?

czy po prostu wymienic te kosci Hynix`a na 2x512 MB?

i co polecacie ne tego procka w sensie chlodzenia? kolega ma 3200++ i chwali sobie BOX`owe chlodzenie

plyta raczej oparta na ukladzie nForce, wiem ze lepszym rozw. bylo by wybrac plyte z nForce4 i PCI-E ale niestety nie mam siana zeby zamienic R9600 Pro na cos z PCI-E

 

 

Dzieki

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym inacej kupił

a64 3000 s939 box

gigabyte nf4/asuskt890/asusnf4 pciexpres wszystko

gf 6600 128ddr, mozna dorwac za 450zł.

pózniej sprzedajesz twojego 9600pro(jakies 350-400) dostaniesz i kupujesz ramy alebo dkładasz do grafy. aha dobry zasilacz preferowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne, nie p w pronoksie niedawno były gf6600 z gigabyte za 339, czyli o 20zł wiecej niz 6200, a sparkle były chyba po 360zł te 6600 128ddr, alwe o dziwo poszły do góry o jakies 30-40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ,płytke za 240 zł kupiłam na allegro ,poprostu ktos zmieniał na NF4 "KOLO ma kupe kasy, chce jeszcze sprzedać gf6800gt gainwarda za 1200 plus kurier" , na początku się troszke bałam ,ale napisalam do niego i podał numer domowy, szybko zalicytowałam i mam teraz w domciu :P , a co do proca to dzwonili, ale nie oddam kasy, w sumie trzy razy przysyłali mi popsutą płyte"za każdym razem nieby naprawiona" , w końcu zamieniłam na procai i miało byc ze liczą po cenie mojego zakupu , mówie oka, na drugi dzień dzwonią i mówią że mogą mi policzyć po obecnej cenie ech, juz mi się nie chciało z nimi konwersować , zgodziłam się, ich błąd ,ich strata, nie piszcie mi że nie jestem uczciwa , może nie do końca jestem OKA , ale oni też nie byli 3 razy przesyłka na mój koszt +za tel. 30 zł na rozmowy i brak kompa przez miesiąc , ale nieważne zaraz zabieram sie za kręcenie

pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ne, nie p w pronoksie niedawno były gf6600 z gigabyte za 339,  czyli o 20zł wiecej niz 6200, a sparkle były chyba po 360zł te 6600 128ddr, alwe o dziwo poszły do góry o jakies 30-40zł

1241020[/snapback]

chyba zaniżasz ceny o conajmniej 150zł ... :lol:

 

kassiunia- congratulations

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko znajdę chwile to zapodam screeny, narazie bez testowania 260x9 htx3 1.5V T1 , o dziwo na boxie w idle ma 36 stopni :-) , a bios mam jakiś z przed dwóch miesięcy, mam nadzieje że to sa realne temp. , naprawdę AMD zrobiło cichy i wydajny cooler, sprawdzałam ręką , raczej czujnik nie zaniza temp. bo nie jest za ciepły nawet bym powiedziała że letni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko znajdę chwile to zapodam screeny, narazie bez testowania 260x9 htx3 1.5V T1 , o dziwo na boxie w idle ma 36 stopni :-) , a bios mam jakiś z przed dwóch miesięcy, mam nadzieje że to sa realne temp. , naprawdę AMD zrobiło cichy i wydajny cooler, sprawdzałam ręką , raczej czujnik nie zaniza temp. bo nie jest za ciepły nawet bym powiedziała że letni  :P

1241215[/snapback]

Ja mam lajtowo podkręconego ze standardowego 1800Mhz do 2300Mhz i radiatrot jest najnormalniej chŁodny jak się go dotknie !!

30 stopni w idle i 40 w stresie :-)

Niewarto kupować drogich wentylatorów jak niema się zamiaru przetaktowywać przynajmniej powyżej 2600Mhz

Boxowy wentylatorek jest super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila kurier przyniosl moj nowy zestawik:)

 

AMD A64 3000+ , ASUS A8V DELUX

 

Na pudelku od proca nie ma napisanego czy to jest Winchester czy Newcastle...

 

Seria: ADA3000DIK4BI

CBBID 0451BP82

1172839A50422

Czy to dobra seria? :) I czy po serii mozna poznac czy to Win czy New? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zamierzam przesiąść się na amd 64, lecz w ogóle nie mam pojęcia jaką płytę główną wybrać :) chodzi mi głównie o oc. najlepiej chyba będzie, jeśli wybiorę Asusa A8V Delux :)

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta seria A64 0451 nie jest jakas podobno rewelacyjna co do podkrecania ,choc jak wiemy roznie to z prockami bywa. Ja bawilem sie wlasnie tym modelem i FSB280x8 czyli 2.24GHz przy 1.525v jest stabilne i jest to raczej bardzo srednie osiagniecie. Ciekawy jestem pozniejsze steppingi na ile beda chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zakupić amd 64, płyte asusa i będę miał zamiar tego mojego przyszłego winchestera troszkę podkręcić.

zapewne nie obejdzie się bez odblokowania mnożnika? (:?)

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to mam takie male pytanko czy seria: CBBFD 0441UPAW dobra jesli chodzi o krecanie bo walsnie zapodalem takiego proca a i model to ADA3500DIK4BI, bo jeszcze nie krecilem bo czekamna mobo i ramki

Edytowane przez gregosnl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to mam takie male pytanko czy seria: CBBFD 0441UPAW dobra jesli chodzi o krecanie bo walsnie zapodalem takiego proca a i model to ADA3500DIK4BI, bo jeszcze nie krecilem bo czekamna mobo i ramki

Witam,a powiedz mi jeszcze gdzie kupiles tego procka :D ??Wlasnie szukam z tego tygodnia procka.Wedlug tego My Webpage to ta seria niby sie dobrze kreci,ale zalezy czy wszystkie procki z tygodnia 41 tak sie kreca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...