Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

z gory mowie ze nie mam zbytnio mozliwosci korzystania z kompa dlatego jesli zdubluje pytanie to nie krzyczcie :)

Prawdopodobnie uda mi sie przejsc na a64, planuje zaqpic a64 3000+ (na niego pojdzie moj zm7000cu) i mobo Epox 8KDA3J (nVidia nForce3 250Gb) Na drozsza plytke mnie nie stac i nie mam juz mozliwosci nawet dolozenia wiecej $. Na raidzie mi nie zalezy, oblsuga dual chann.. tez w sumie nie musi byc. Ale co o niej myslicie? Bo w topicu o "a64-maly poradnik" nie widze "krotkiej recki". O Msi K8n nawet nie mysle bo mam watpliwosci czy przy takim ulozeniu ramu (nad socketem) zm7000cu wejdzie. Pozatym wole epoxa. Pamiatki zostawiam narazie te jakie mam w opisie czyli 2x256 twinmos+ 512 twinmos, i nie mysle o tak powaznym kreceniu jak Wy (te 260,270,270 fsb :blink: ).

Dziekuje za odpowiedz. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego Epoxa 8KDA3J od 1 dnia :) plyta jest narazie (jak na 1 dzien testow) spoko , natomiast mam problem z programem do monitorowania temp. proca - motherboard monitor nie ma tej mobo w spisie a nTune niezbyt chce dzialac i co by tu podpiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z MBM5 mam podobny problem, otoz nie monitoruje mi wszystkich napiec :P i przy V-Core bredzi...

Juz pisalem o tym w watku o 9NDA3+, moze ktos ma rozwiazanie :P

MBM5 jest mi niezbedny do Samurize :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stworzyć ranking jak kręcą sie A64 ?

 

jeżeli uważacie że to dobry pomysł - zgłoszenia (proc/seria/chłodzenie/płyta + screen z cpuz i np. prime/spi8mb wysłać do mnie na PW/raptor(at)frazpc.pl)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego Epoxa  8KDA3J od 1 dnia :) plyta jest narazie (jak na 1 dzien testow) spoko , natomiast mam problem z programem do monitorowania temp. proca - motherboard monitor nie ma tej mobo w spisie a nTune niezbyt chce dzialac i co by tu podpiac ?

1249606[/snapback]

AFAIK to autor MBM już jakiś czas temu zaprzestał kontynuacji programu. Tłumaczył to złą współpracą z producentami płyt głównych ....

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIK to autor MBM już jakiś czas temu zaprzestał kontynuacji programu. Tłumaczył to złą współpracą z producentami płyt głównych ....

:mur:

1249733[/snapback]

a szkoda :(

Kurcze no i czym ja mam teraz monitorowac system :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim asusie odpaliłem MBM5.

W spisie płyty nie było ale ręcznie ustawiłem czujniki.

Temp są jak należy, Vcore i wenty też.

 

Jedyne co mi źle pokazuje to napięcia 12,5,3 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do ludzi z płytkami SLI/NF4 Ultra którzy mają je poza kompem (nie chce teraz rozkładać kompa żęby wyciagnąć k8nf-9) - jak możecie to zmierzcie wysokość coolerka na chipsecie a najlepiej to wysokość od podstawy chipsetu (miejsce styku cooler/chip) do górnej krawędzi PCIe oraz odległości między kołkami mocującymi bo chyba znalazłem przyzwoite zamienniki dla fabrycznych wyjców :) - jak nikt tego nie zrobi to dopiero w czwartek/piątek sprawdze jak to pasuje na GB/DFI

 

Pierwszy cooler - Revoltec VGA Blue - cena ~65zł

Wcześniej pracował na moim IC7 - niestety przy 12V słychać go :( - osiąga 6000rpm/12V ale jak wspomniałem na IC7 pracował na 7V i był niesłyszalny a płyta bez problemu działała z FSB275

 

Dołączona grafika

 

Drugi - Evercool VC-RD - cena ~35zł

przy 12V chodzi na 4500rpm i minimalnie go słychać - przy 9V już go nie słychać

 

Dołączona grafika

 

tak wygladają z góry i z boku

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak widać evercool jest troche wyższy (13mm, revoltec 12mm) ale za to jest mniejszy - revoltec może na niektóre płyty się nie zmieścić i jest głośniejszy :|

 

oba coolerki posiadają mocowanie na otwory o średnicy 54.9mm (revoltec ma otwory o takim rozstawie w podstawie i dodatkowo 68mm)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam swojego procka :)

od 3 godzin w kompie, narazie box cooler(nie zdąrzyłem zrobić zapinki dla X3M)

pierwsze testy:

2430 Mhz vcore default - full stable

screen

 

2595 vcore 1,425(288x9)

stabilny w grach, wysypuje się super pi(nie zaczyna liczyć - moze to przez memorki - 240MHz na default i cl2,5 to dla nich sporo)

w czwartek założę WC to się ostrzej pobawimy :]

 

seria procka 0449, dalej nie zapisałem - spiszę gdy będę zakładał X3M'a...

PS. THx dla Lancera za płytkę, działa super! :D

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do ludzi z płytkami SLI/NF4 Ultra którzy mają je poza kompem (nie chce teraz rozkładać kompa żęby wyciagnąć k8nf-9) - jak możecie to zmierzcie wysokość coolerka na chipsecie a najlepiej to wysokość od podstawy chipsetu (miejsce styku cooler/chip) do górnej krawędzi PCIe oraz odległości między kołkami mocującymi bo chyba znalazłem przyzwoite zamienniki dla fabrycznych wyjców :) - jak nikt tego nie zrobi to dopiero w czwartek/piątek sprawdze jak to pasuje na GB/DFI

Ja jeszcze nie mam procków, a lezy już GB-K8NXP-SLI

Rozkład kołków 55mm

Wysokość radiatorka na chipsecie 9 mm (od jego podstawy, od powierchni mobo jakieś 1.5mm wyżej)

Radiatorek jest wyższy niż slot PCIX (którykolwiek)

Odległość od podstawy radiatorka do górnej krawędzi slotu PCIX to 5mm, niestety trudno to zmierzyć dokładnie bo nijak miarki upchnąć nie mogę a zapałek nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pmp wygląda że ten Evercool będzie pasował - przekonam się jak go załoze na dfi :)

 

SpdiderMan - swiftech MCW6000 - do tego miał na nb wylądować mcw20-R ale będzie musiało zostać AC :|

1251324[/snapback]

Acha to ja nie mam wiecej pytan... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że ten Evercool będzie pasował - przekonam się jak go załoze na dfi

1251324[/snapback]

Pasować powinien, ale wziąłes pod uwagę, jak blisko slotu PCI-E na DFI jest chip ?. Wspominam o tym w kontekście montażu "dłuższych" kart. Publikowano zdjęcia jak pieknie grafa ATi nachodzi na cooler NB. Więc jak cooler będzie wyższy to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować powinien, ale wziąłes pod uwagę, jak blisko slotu PCI-E na DFI jest chip ?. Wspominam o tym w kontekście montażu "dłuższych" kart. Publikowano zdjęcia jak pieknie grafa ATi nachodzi na cooler NB. Więc jak cooler będzie wyższy to....

1251944[/snapback]

widziałem płyty z założonym tym Revoltekiem - evercool jest o 1mm wyższy - wszystko się okaże w piątek jak dorwe DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poczytalem troche recki na in4.pl i padlo na Epoxa (wieksze stabilne FSB) no i jak narazie jest git :) ale pewnie MSI tez jest dobra w koncu to markow plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was następujące pytanie: uciułałem 900zł do tego mam płyte asrock kt600upgrade za którą w sklepie dają mi 120zł i procka Semprona 2400 za którego mi dają 180zł co czyni razem 1200zł, pamieci mam 2x512 geil ddr 400 na cl 2,5. Jakie połączenie płyta+procek możecie mi polecić za te kasę? Odrazu mówie że nie moge wydac nawet zł wiecej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zastanawiam sie nad przesiadka na antka64,

nie bede mial zbyt wiele kasy totez pytam czy gigabyte ga-k8ns .. + antek64 2800+...

bedzie to jakos dzialac?:) moze cos sie podkreci ? pytam sie bo jestem zielony jak jabuszko w tej materii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Epoxa 8kda3j ale MAM POWAZNY PROBLEM. Otoz na poczatku myslalem ze chodzi tu o zasilacz, potem procesor. Wyjalem procka i patrzac na sam socket754 wlaczam za zasilce przelacznik pradu i .....

slysze takie lekkie brzeczenie wydobywajace sie z socketu, sprawdzalem kable czy wszystko jest OK i jest. nie wiem czy to jest wina plyty (odrazu po zakupie uszkodzona?) czy tez cos trzeba przelaczyc,zmienic...

PROSZE O POMOC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...