Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh no niestety nie moge inaczej niz w sklepie u kumpla bo biore u niego na pseudo raty na gębe:) teraz 400zł i moja płyta, za miesiac 300 i za miesiąc 300:) wiec układ jest super a ponieważ ma byc z 50 tygodnia albo wczesniej to moze jednak sie troszke pokręci:) ja chce osiągnąć przynajmniej 2,2 ghz co chyba nie jest jakims mega problemem.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu wyczytalem jasno wynika, ze plyta GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x nie nalezy do najlepszych . Nie zmienia to faltu, ze jest jedna z najtanczych na nForce 4 czyli obslugujaca PCI-E.

 

Mam pytanie dla ludzi ktorzy ja posiadaja - czy mozna z niej wydusic stabilne FSB 250 MHz ( 250x10 ) przy pamieciach ustawionych asynchronicznie na ~400 MHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wczoraj troche czasu wiec zabralem sie za pierwsze testy... poszlo 220,230,240...250x10 8O

twinmosy (na m-tecach) poszly na 2-3-3-8 (wszystkie trzy) az do 230fsb. wyzej juz 2,5 :) i tak jestem narazie zadowolony.

temp w idle 29-31st, stress max 48st

wieczorkiem jak bedzie wiecej tajmu to bede dalej probowal B)  A64 RuLLeZ

1264708[/snapback]

A jakim cudem ustawiles mnoznik wyzszy niz nominalny? :D Przeca default jest 9x :P w 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim cudem ustawiles mnoznik wyzszy niz nominalny? :D Przeca default jest 9x :P w 3000+

1265442[/snapback]

SpiderMAN ale to jest newcastle a nie winchester :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu wyczytalem jasno wynika, ze plyta GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x nie nalezy do najlepszych . Nie zmienia to faltu, ze jest jedna z najtanczych na nForce 4 czyli obslugujaca PCI-E.

 

Mam pytanie dla ludzi ktorzy ja posiadaja - czy mozna z niej wydusic stabilne FSB 250 MHz ( 250x10 ) przy pamieciach ustawionych asynchronicznie na ~400 MHz ??

1265226[/snapback]

mi idzie na 315 ale mam spory niedosyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla ludzi ktorzy ja posiadaja - czy mozna z niej wydusic stabilne FSB 250 MHz ( 250x10 ) przy pamieciach ustawionych asynchronicznie na ~400 MHz ??

1265226[/snapback]

jak masz dobre pamięci to nawet 289-295 pociągniesz 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwa proste pytania:

 

1. Procek 3000+ na s939 czy może doplacic do 3200+... warto dokladac kase do 3200?

 

2. Które MBO wybrac...(i dlaczego:D):

 

Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

 

Gigabyte GA-K8NXP-SLI nVidia nForce4-SLI

 

 

 

Pozdrawiam i licze ze teraz (na poprawionego posta) ktos mi odpisze......

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakis miesiac - dwa zamierzam kupic A64 S939 3200. Proca musze kupic w sklepie :sad: W poprzednich postach ktos pisal ze trudno jest nabyc w ten sposub procka ktory bedzie sie dobrze krecil :cry: Prosze kogos o oszacowanie ile procent egzemplazy A64 dobrze sie kreci. Mowiac inaczej jakie mam szanse ze moj nowy nabytek bedzie w miare podatny na oc.

Che zaznaczyc ze wedlug mnie stwierdzenie 'dobrze sie kreci' oznacza 2 GHz @2.4 - 2.5 GHz

 

Prosze jeszcze o wyrozumialosc dla nowicjusza :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakis miesiac - dwa zamierzam kupic A64 S939 3200. Proca musze kupic w sklepie  :sad: W poprzednich postach ktos pisal ze trudno jest nabyc w ten sposub procka ktory bedzie sie dobrze krecil :cry: Prosze kogos o oszacowanie ile procent egzemplazy A64 dobrze sie kreci. Mowiac inaczej jakie mam szanse ze moj nowy nabytek bedzie w miare podatny na oc.

Che zaznaczyc ze wedlug mnie stwierdzenie 'dobrze sie kreci' oznacza 2 GHz @2.4 - 2.5 GHz

 

Prosze jeszcze o wyrozumialosc dla nowicjusza  :unsure:

1266297[/snapback]

Czasami na Allegro.pl nawet sklepy wystawiają selekcjonowane sztuki, "czekaj a będzie Ci wynagrodzone" chciałoby się napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po wczorajszych testach udalo mi sie dobic 260, a nawet 265fsb. z tym ze powyzej 250 trzeba podnosic vcore o 0,05 (255fsb + 0,05v) (260fsb +0,1v) (265fsb +0,15v) przy 260fsb na szczescie pamiatki wytrzymuja jadac @ 220fsb (2,5-3-3-8 ), ogolnie sem zadowolony jak na twinmosy, i na dodatek fakt ze jest to s754. brakuje mi jesio 200pkt do kucyka :) a oto screen:

Dołączona grafika

do ilu mozna tak bezpiecznie podnosic vcore na a64? na tym fsb 260 temp mam: idle - 33st, stress - max 49. niestety jednak bedzie musialo nastapic to czego najbardziej nie lubie - format c: :( sys obecnie ma 31 tygodni i jest jeszcze po nforcie2 :lol: dlatego narazie nie robilem testow w 3d2003 i 2005 :rolleyes:

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak jest z napięciem v-core na Epoxie 8KDA3J ? bo w biosie pokazuje mi 1,6v inne progamy pokazuja 1,5 v ? temperaturę mam w granicach 32-34C idle w stress 49C (Prime95) , tak to ma mniej więcej wyglądac przy tym napięciu ? czy moze zmienić je z "palaca" na 1,5v aczkolwiek nie widzialem takiej opcji (tylko podwyższanie napięcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czy moge wylaczyc wiatraczek na chipsecie bo zaczyna mnie juz wqrwia.... terkocze jak traktor, jak dotykalem radiatora to jest zimny, wiec samo pasywne wystarczy jak myslicie

proca mam 10x247 napiecie 1,65

1268121[/snapback]

Ty na tym sprzecie masz tylko tyle w 3DMarku2001SE... hehehe

Prawie Cie doganiam :P Mam w sumie niewiele mniej... 23855

:D

na 9800SE @ Pro :P

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8416383

hmmm i to system bez reinstalowania z Nforce2 :P

Ktoz to wie co by bylo jakbym go zreinstalowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm i to system bez reinstalowania z Nforce2 :P

Ktoz to wie co by bylo jakbym go zreinstalowal :P

1268160[/snapback]

A co by sie wielkiego stało gdybyś go zreinstalował??

Nie rouzmiem tego, że ludzie systemy robią na nowo,

żeby mięc wynik lepszy o 1-2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

1. nie opłaca się dopłacać do 3200+, chyba że nie chcesz działać 24/7 na wysokim HTT

2. Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI, albo nawet ten bez deluxe- IMHO super płytka

 

Ja na swoim 2800+ dobronąłem do 2475MHz bez podnoszenia Vcore- i to jeszcze na zasilaczu takim jaki w podpisie- więc to chyba nie lada wyczyn.

jordi- lepiej nie wyłąćzaj, prędzej zastąp go DUŻYM pasywnym radiatorem z dobrą pastą termo (AS5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie cie 1268215[/snapback]

No po raz pierwszy w zyciu mam wiekszy wynik niz ty Raptorku :D HIEHIE ;) ;)

 

 

No dlatego nie reinstalowalem systemu... Bo mi sie nie chcialo :P dla kilku punktow :D siedziec dwie noce nad tym :P

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie spiderman tylko ze Ty masz proca na 2700MHz i to na szynie 300 (ja 2470 na 247MHz a to jakies 2000/2500pkt mniej) pamieci ci biegaja na 245MHz mi na 206MHz - to kolejne z 500pkt (albo wiecej) - wiec liczac to mysle ze bym mial ok 28.000-29.000 w 3Dmarku 2001 ;) - 3dmark 2001 jest mega zalezny od procesora - ale to pewnie wiesz

 

ale gratuluje super wyniku

 

poczekaj juz niedlugo kupie od majkela84 pamieci ktore biegaja na 280MHz przy ostrych timingach wtedy powalcze, z prockiem juz wiecej nic nie zrobie

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi ja u siebie prawie go nie slysze, gdyby mi przeszkadzal to bym go uciszyl ale nie chodzi on jak u Ciebie jak traktor, zreszta sam jestem ciekaw na ilu dB pracuje.

a system trza zainstalowac od nowa (ja musze :) ) bo dziwne wyniki mi w 3dmarkach wychodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku bylo super wogole go nie slyszalem, ale ostatnio zaczal terkotac i jest to naprawde irytujace, ale to nie pierwszy raz wczesniej mialem abita nf7 i tez wiatraczek na chipsecie zaczal terkotac nie wiem moze mam jaiegos pecha czy cos.

 

majkel84 nie moge wsadzic wiekszego radiatora bo ten juz prawie dotyka chlodzenia na grafice i wyzszy nie wejdzie, ale z drugiej strony ati4 silencer dmucha tez na niego (na ten radiator) wiec jak wylacze tego chalasnika to i tak bedzie radiatro dmuchany z grafiki (wkladalem reke i powietrze dmuchane jest zimne) cieple wyrzucane na zewnatrz obudowy, tak jak obiecywali w instrukcji (mowie o wiatraku grafiki)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...