Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

MODERATOR

 

Słuchajcie, zróbmy tak, jeśli macie sporo informacji o danym typie produktów i chcecie to zamieścić dla ludzi jako poradnik to napiszcie odpowiedniego posta i podajcie mi link do niego. Ja zerkne i mysle, że przykleje.

 

Jednak zaczyna sie tu dylemat. Nie moge przykleic 10 tematow bo zrobi sie bajzel i nic nie bedzie widac.

 

Ustalmy jakie tematy powinny powstac i co powinno byc w nich zawarte.

 

Nie chce tu OT bo polece po ambicji... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja troche płyt 939 wrzuciłem do topicu - można by zmienić nazwe i dopisać płyty pod 754 (940?) jeszcze, do tego np. jak kręcić na tych płytach ale nie opisywać dla każdej z osobna tylko ogólne zasady - co wyłączać, czego unikać itd ?

 

chce jeszcze poszukać bo gdzieś widziałem porówanie wydajności od timingów na a64/939 i tam dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptorku dorzuc wady do Abita AV8 - Problem ze stabilnym wysokim FSB, nie pracuje z BH6/5 powyzej 225MHz, nie pracuje poprawnie z OCZ Boosterem (fsensie kufno daje).

1210533[/snapback]

done

 

niżej macie programik podający czestotliwosc ramu i proca przy zadanym fsb, mnozniku, dzielniku :)

a64_memory_divider_helper.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na komentarze o moich wypocinach

1210581[/snapback]

to samo znaleźliśmy pod dwoma różnymi nazwami ;)

 

co do testu to jest OK - chyba wszystkim o to chodziło (koniec z asynchro na A64 :D)

 

umieściłbym to w postaci postu lub 2óch w topicu o mobo - do tego dorzuć 2 rezerwowe posty niżej na test axp i niżej można dodać mobo 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=46730

tu jest niezle kompedium wiedzy.

Wart uwagi jest EPoX 8NDA. Nie nalezy uzywac na niej OCZ Boostera i probelem z Vdimm 2,7V. Pisze ze niektorzy nie maja problemow z tym ostatnim, a wynika to z tego, ze jesli wybierze sie opcje System Performance - Turbo, wtedy Vdimm jest blokowane wlasnie na 2,7V i plyta nie reaguje na jej zmiane. Na normal nie ma problemow. Sytuacja znana jeszcze z 8KDA3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy porobione wyniki mozecie znalezc tutaj:

http://members.lycos.co.uk/lagier/comp/testing/

 

wszystkie testy wykonywane w takich samych warunkach aplikacje w tle disabled

BIOS: D26 Black Mantaray by tictac CPC OFF

timingi pamieci 2-2-2-11

 

ewidentnie widac iz na nf2 magistrala pamieci i procesora sa niodzownie od siebie uzaleznione i mimo iz czestotliwosc zegara CPU i pamieci byla caly czas taka sama wydajnosc w poszczegolnych testach zmieniala sie. Reasumujac im wieksza magistrala CPU tym wyzsza wydajnosc... poczekajmy na caly test wtedy porownamy i przedyskutujemy wyniki...

 

p.s. dzisiaj czas mnie ograniczal test 3dsmarka dla fsb 177 bedzie powtorzony

 

@Rapra

kawal dobrej roboty wielu osobom rozwieje to szereg watpliwosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra

Bardzo dobry tekst. Krótko, konkretnie i na temat, dobrze wytłumaczone. :)

 

Imho, mógłbyś jeszcze jasno napisać, że podnoszenie częstotliwości HT przy jednoczesnym obniżeniu mnożnika HT oraz obniżaniu mnożnika procesora, powoduje wzrost częstotliwości "chipsetu" (jeden układ na płycie głównej to chip, nie chip-set). Ani szyna ani CPU nie stanowi tu zapory. Mostek na płycie jest przeszkodą.

I taki temat proponuję: Co daje podniesienie napięcia szyny HT? Jeśli poprawia możliwości OC, to czy jest to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra - świetna robota :) . Gdybym wcześniej znał te wszystkie niuanse to może nie sugerowałbym się nowościami i opcjami w wyborze płyty. Jak to już Hanu o ile się nie mylę zauważył płyta która mam w podpisie to na razie nieporozumienie jeśli chodzi o OC :( (nowy bios wiele nie wnosi)

Tak więc po lekturze kilku już opracowań czekam wraz z większością na DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness, może nie tyle nieporozumienie, co niedopracowanie BIOSów. Sama MoBo jest bardzo dobrze przemyślana i powiedziaebym "ergonomiczna", ale problemy obecnie ją trapiące stawiają ja w niezbyt dobrym swietle choćby przy MSI.

 

 

Raptor, dodałbys jeszcze w minusach, że przekroczenie 300 stable , jest na A8N SLI awykonalne, niezaleznie od tego czy 1:1 czy 6:5 itd. Owszem płyta postuje na >300 i sys załącza, ale o stablilności nie ma mowy. Po drugie, niby BIOS daje mozliwość ustawienia Vcore na 1,65, jednakże w rzeczywistości wartość ta sięga jedynie 1,58-1,6V.

 

Rapra, solidnie wykonany art. Rzeczowo i treściwie. Jednakże w przyszłości jak wpadłby Ci w ręce zestaw pod s939 można by doskrobac coś jeszcze o Dualu i korzyściach z tego faktu wynikających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem ostatnio testy pamięci sprawdzając ile moge na nich wyciągnąć byłem pewny że ....

284x9/dram:fsb9:10=mem 250

 

a co powiecie o tym : 320x7,5

 

a sorki już kumam wsio ok tak to jest jak człowiek z rana patrzy na cyferki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie teoretyczne. Czy ktoś z Was wie, czy obsadzenie 4 slotów w przypadku chipsetów nf3ultra/nf4ultra, pamięciami pracującymi z założenia @200 2-2-2-5-1 (512mb) nie będzie powodować problemów ? Czy jest to oczywiste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodalbym jedna wg mnie istotna rzecz charakteryzujaca nForce 4:

 

nForce4

Podstawowa wersja chipsetu przeznaczona dla segmentu value.

Szyna HyperTransport jest w tej wersji chipsetu taktowana częstotliwością 800 MHz. Aby utrudnić życie overclockerom i zwiększyć zapotrzebowanie na wyższe modele nForce4, nVidia zablokowała możliwość podkręcania tej szyny.

Obsługa Serial ATA została ograniczona do wersji 1.0 standardu, co oznacza maksymalny transfer rzędu 150 MB/sek.

 

 

nForce4 Ultra

Wersja main-streamowa, zawierająca obsługę 1000 MHz szyny HyperTransport oraz standardu Serial ATA 2.0 (300 MB/sek).

 

 

nForce4 SLI

Dla wymagających użytkowników przewidziano dwa sloty PCI-Express x16, które działają w trybie x8, umożliwiając korzystanie z kart SLI. Istnieje również możliwość wykorzystania jedynie jednego slotu, pracuje on wówczas z pełną prędkością (x16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z ciekawosci obsadze wszystkie 4 banki modulami dwustronnymi. Ciekawe jak to plyta udzwignie.

1215754[/snapback]

to daj znać co i jak, bo troche w ciemno dozbroiłem sie w kolejne ultraxy.. jak nie będzie działać to będę zły =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...