Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

no to zadna roznica chyba ze te 5% to dla was kolosalna roznica

czyli nie oplaca sie inwestowac hajsu w 939

2800+ na754 + x700pro lub jakis 6600gt + 512 lub 1024 = wystarczy na ponad rok czasu do gier ( dla programow jak catia ,autocad mechanical desktop) wystarczy na kilka lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 :banana: :banana: :ploom: :ploom: :lol: czy myslicie że warto dołożyć 80 zeta i kupić dfi na nf3 zamiast msi k8n na nf3. Proc byłby 2800 64 mnoznik 9 więc dużo nie potrzeba? Każda złotówka się liczy?pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bedzie jakas roznica szybkosci systemu na a64 754 lub 939 na tych samych zegarach?"

 

Na tych samych zegarach 939 wygrywa tylko taką przewagą jaka daje mu dual, niczym więcej…

1385115[/snapback]

Ostatnio testowalem zestaw A64 3000+ 939 z wlaczonym dualem i bez... w 3DMarku2003 identyczne wyniki :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Ostatnio testowalem zestaw A64 3000+ 939 z wlaczonym dualem i bez... w 3DMarku2003 identyczne wyniki 

a czy to był 3dmark 2001se?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 :banana:  :banana:  :ploom:  :ploom:  :lol:  czy myslicie że warto dołożyć 80 zeta i kupić dfi na nf3 zamiast msi k8n na nf3. Proc byłby 2800 64 mnoznik 9 więc dużo nie potrzeba? Każda złotówka się liczy?pzdr

1386806[/snapback]

Płytka msi jest bardzo dobra. Dfi jest jeszcze ciut lepsza ale te 80 zeta droższa.

Musisz zadecydować czy te "ciut" jest warte tych nieco większych pieniędzy.

Jak masz ograniczony budżet to ja bym osobiście wpakował te 80zl w coś innego np dołozył do pamięci itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to był 3dmark 2001se?

1387013[/snapback]

Piłeś? Nie pisz...

 

Jak mark03 może być mark'iem01 se? Huh?

 

:blink:

 

@ Kataryniarz- nie wymagaj zbyt wiele od twojej vga. Ona się po prostu przestała skalować z wydajnością cpu i stąd te braki różnic.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może i nie wampir ale sądzę, że poradzę sobie z odpowiedzią na twoje błyskotliwe pytanie...

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2297&p=2

 

Taki pierwszy lepszy link. Dla mnie to spora różnica w wydajności. Nie ma co się oszukiwać- x700pro to karta wolniejsza od 6600gt.

 

Cóż więcej można tu wyjaśniać...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 :banana:  :banana:  :ploom:  :ploom:  :lol:  czy myslicie że warto dołożyć 80 zeta i kupić dfi na nf3 zamiast msi k8n na nf3. Proc byłby 2800 64 mnoznik 9 więc dużo nie potrzeba? Każda złotówka się liczy?pzdr

1386806[/snapback]

Uwazam ze wszystko zalezy jaki masz ram, jezeli masz jakies winbondy to mozliwosc ustawienia napiecia pamieci na dfi na poziomie 3,2v i wiecej jest wazna, jezeli masz pamieci TCCD to 2,8v tez starczy zeby miec kolo 300 mhz htt. Ja mam adaty ddr566 i dfi nf3 i w sumie moglem kupic msi bo do pracy na htt 280mhz wystarcza im 2,8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

spotkała mnie tragedia, jakiś czas temu zatarty wiatrak na grafie spalił kartę, ona slot agp, 2 sloty pamięci [pamięci sa ok - testowalem memtestem+ przez całą noc na innym kompie - ale jak wsadzę w płytę w 2 pierwsze sloty cokolwiek to się sypie i nie wstaje już wcale] i 1 pci ... zmieniam wiec płytę :shock: ... wybrałem gigabyte'a ga-k8nxp-9 [s 939]... nie chcę sli a zależy mi na dużej ilości złącz s/p-ata ... do tego będzie a64 3200 i radek x800xl ... i teraz mam problem ... chodzi o wspomniane pamięci ... wszystkie rezerwy finansowe pochłonie mb+proc+vga ... czy taki zestaw pochodzi przyzwoicie na pamięciach 333 przez 1 miesiąc ?? jednostronnych ?? pamiątki są ciut lepsze niz jakiś no-name - nanya cl2.5 [chodziły swego czasu na 2 :D ] nie chodzi mi nawet o odpalenie ich na 400 albo o jakiś inny oc [proc i radek narazie też nie] tylko o odpalenie kompa ! [ no moze jeszcze do tego jakąs gierke :rolleyes: ] ... bo jak nie będzie chodzić to znaczy że muszę czekać do next pay day a wtedy chyba sie zabije :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: [ po wypłacie będe kupował lepsze pamięci - 2 x 1 gb (2x512) do duala - chyba kingstona ] .... więc jak ?? mogą być jakieś problemy ?? bo słyszałem że właśnie są :|

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

draak nie zauwazyłem tego 2003, a pozatym chyba wiadomo nei od dzis ze 3dmarki 2003 i2005 raczej az tak za procem nei biegaja co nie? wiec moze włacz 2001se i wtedy roznice bedziesz widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

po dokladniejszych ogledzinach rynku zdecyduje sie jednak na msi k8n neo4 platinium - nie sli ... ponawiam wiec pytanie odnosnie pamieci ... beda na tym dzialac jednostronne pamieci 333 ? bo slyszalem ze sa jakies problemy ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

witam ...

 

po dokladniejszych ogledzinach rynku zdecyduje sie jednak na msi k8n neo4 platinium - nie sli ... ponawiam wiec pytanie odnosnie pamieci ... beda na tym dzialac jednostronne pamieci 333 ? bo slyszalem ze sa jakies problemy ...

 

pozdrawiam

1397189[/snapback]

źle słyszałeś

nie ma żadnych problemów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wybrac procesor na s754. Zastanawiam sie nad a64 2800+ albo sempronem 3100+ (0.09). Za sempronem przemawia glownie duza podkrecalnosc i obsluga SSE3, za amd 64 chyba glownie 64 bity :). Komputerek ma sluzyc do grania. Jakie serie a64 na s754 sa podatne na oc?? Czy lepiej kupic boxa czy oema i chlodzenie osobno ( na razie i tak bedzie mnie stac tylko na cos na poziomie chlodzenia boxowego). Czy ten a64 wydziela duzo wiecej ciepla niz sempron (0.09)?? Procesor bedzie chodzil na plycie dfi nf3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 0431 oile sie nie myle czyli 2004 rok i 31 tydzein :) co o tym sadzicie ?? :) nie wiem czy to dobrze :)

 

nie pamietam dokladnie czy to byl z tego tygodnia :*(

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0508 to nie taka tragedia znowu. Ja mam OEMa wlasnie z takim oznaczeniem i bez podnoszenia napiecia na AV8 3rdEye smiga bez problemu nqa 2.4GHz, a po lekkim o/c stabilnie chodzi ponad 2.7GHz... I miejsce w waflu niby 220 :-P Takze Panowie - loteria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcem zakuic pamieci i juz bym prawie kupił te geile 2x512 cl2 za 450zł

ale zobaczyle takie cudo:

http://allegro.pl/show_item.php?item=49499705

i nieweim czy bedzzei lepsze :)

mam dfi lanparty nf4 sli-dr i nieweim jakei najlepiej pamieci brac pod moja płyte za ok. 500zł

czy moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kingstony za 400zł ??

bo na stronie dfi oznaczenia jakie mają t geile są inne niż te co ja chcem kupić , brak jednej literki ;/ i nieweim jak to bedzei chodzić

 

dodam jeszcze ze do tego zamówiłem tagan 4800watt i gigabyte x800 i dysk seagate ncq 120g sata,

i jescze została sprawa procka, chcem wziaść winchestera 3200 i nieweim czy moze poczekać na venice , jak to z tym venice wogle jest? ile kosztuje? i czy sie oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...