Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam zestaw: ASUS A8V Deluxe + Wini 3000+ , Kingstony 2x512 PC3200 CL3. Niestety, mozliwosci w podkrecaniu tego nie sa duze. Makymalne FSB jakie moge dac to 283, powyzej tego juz wyidze czrny ekran. 283x9 stabilne, ale nic wiecej. Napiecie 1,7V ! Czy jezeli wymienie moje ramy, na chwalone tutaj Twinmosy PC3200 to bede mogl dociagnac do wyzszego FSB? Moje obecne taktowanie pamieci : 233 Mhz. Niestety, moze byc tak, ze plyta jest za slaba do takiego FSB...

 

A moze lepiej zasilacz zmienic?

 

P.S --> Wiem, ze wrozki nie jestescie :)

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna pasuje, przynajmniej w topowerze 500W :)

 

Ta która pasuje ma bodajze napis P4 a ta która nie P4+

 

oczywiście mówie o linii 12V, tę 24 pinową przecież sie normalnie podłacza :wink:

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wszyscy posiadacze ABit AV8. Nie zmieniajcie biosu na nowy z końcówką 20!!!! Mimo, że dodaje nowe opcje w biosie, szczególnie dotyczące timingów pamięci, to nie mozna pamięci DDR400 ustawić na innym FSB niż 200!!!! Czyli np. 166, aby mieć DDR333. Pamięć musi chodzić na FSB takim samym jak CPU!!!!. W przeciwnym razie po zapisaniu ustawień i resecie automatycznie są ustawiane domyślne wszystkie ustawienia!!!! To samo dotyczy także timingów pamięci!!!! Wracam do biosu z końcówka 17!!!! Tam nie było takich problemów. Puszczałem DDR400 na 166, czyli miałem DDR333, i po podkręceniu FSB na 266 wszystko śmigało.CPU 2394 Mhz, DDR 436. A na nowym biosie nie!!!! Jak ktoś znalazł rozwiązanie to niech da znać. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie przesiadam się na procek amd 64 s.939 i w związku z tym mam pytanie.

Czy w procesorach amd 64 ich jądro także łatwo może ulec ukruszeniu, jak to jest w przpadku XP? Jeżeli tak, to czy cooper shim (blaszka miedziana) od athlona XP pasuje do 64, i czy w ogóle są do tych procesorów te blaszki. Jeżeli tak to jakie (prosiłbym o nazwy)

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie przesiadam się na procek amd 64 s.939 i w związku z tym mam pytanie.

Czy w procesorach amd 64 ich jądro także łatwo może ulec ukruszeniu, jak to jest w przpadku XP? Jeżeli tak, to czy cooper shim (blaszka miedziana) od athlona XP pasuje do 64, i czy w ogóle są do tych procesorów te blaszki. Jeżeli tak to jakie (prosiłbym o nazwy)

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

1461432[/snapback]

A widziałeś a64 s.939 na oczy? Czy przesiadasz się w ciemno?

 

http://img133.exs.cx/img133/1771/winch3000nakedcore036zt.jpg

http://img133.exs.cx/img133/4570/winch3000ihs026sw.jpg

http://img133.exs.cx/img133/1853/winch3000nakedcore014cz.jpg

http://img133.exs.cx/img133/175/winch3000cutting8jt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nf 4 Ultra/SLI dziala sprzetowy Firefall z kartami sieciowymy niezintegrowanymi z plyta glowna ?? Pytam bo jedyna ktora bede wykorzystywal bedzie siedziala w slocie PCI ( WLAN )

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

czy ktos posiada mobo ASUS k8n-e deluxe i na niej semprona 3000+?

plyta na IN4 dostala dobre noty i ponoc fsb trzyma stabilnie do 260 a nawet 270 u mnie,niestety tylko dochodzi do max 225X9 i na tym koniec?

 

czy trzeba jakos ustawiac pamieci-mam 512 DDR ram Kingston(KVR400X64C3A/512)

( timingi..obecnie jezeli sie nie myle 2,5-4-4-8 ) ?,moze mnoznik HT? zeby lepiej wykrecic tego procka?

 

moze ktos cos mi podpowiedziec?

 

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo

czy ktos posiada mobo ASUS k8n-e deluxe i na niej semprona 3000+?

plyta na IN4 dostala dobre noty i ponoc fsb trzyma stabilnie do 260 a nawet 270 u mnie,niestety tylko dochodzi do max 225X9 i na tym koniec?

 

czy trzeba jakos ustawiac pamieci-mam 512 DDR ram Kingston(KVR400X64C3A/512)

(  timingi..obecnie jezeli sie nie myle 2,5-4-4-8  ) ?,moze mnoznik HT? zeby lepiej wykrecic tego procka?

 

moze ktos cos mi podpowiedziec?

 

dzieki z gory

1474464[/snapback]

Topic o tej płycie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=130884&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wszyscy posiadacze ABit AV8. Nie zmieniajcie biosu na nowy z końcówką 20!!!! Mimo, że dodaje nowe opcje w biosie, szczególnie dotyczące timingów pamięci, to nie mozna pamięci DDR400 ustawić na innym FSB niż 200!!!! Czyli np. 166, aby mieć DDR333. Pamięć musi chodzić na FSB takim samym jak CPU!!!!. W przeciwnym razie po zapisaniu ustawień i resecie automatycznie są ustawiane domyślne wszystkie ustawienia!!!! To samo dotyczy także timingów pamięci!!!! Wracam do biosu z końcówka 17!!!! Tam nie było takich problemów. Puszczałem DDR400 na 166, czyli miałem DDR333, i po podkręceniu FSB na 266 wszystko śmigało.CPU 2394 Mhz, DDR 436. A na nowym biosie nie!!!! Jak ktoś znalazł rozwiązanie to niech da znać. :mur:

1460902[/snapback]

Zdąrzyłem sie o tym przekonac przy starcie pisało CMOS CHECKUM ERROR DEAFULT :angry: :angry: i ddr333 wiec wruciłem do wczesniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie zostawiłem pamieci puszczone na 333 i FSB mam 260x9 wiec pamieci idą na 213 teraz zeby puscic proca wyzej musiałbym dac pamieci na 266 ale w tedy znowu niedociągne prawdopodobnie pamieci do 200 bo albo bedzie za wys temp albo sie zrobi niestabilnie z timingami kombinowałem i nic z podnoszeniem nap terz i ani razu nieudało sie wyjsc ponad to 214 jeszcze musze obczaic z tymi dodatkowymi timingami bo niewiem co on dają

Z tego co tu czytam to są własnie problemy z wyzszym taktowaniem pamieci na tej płycie i ciekaw byłem czy ktos juz znalazł na to jakis sposub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem juz 2,8 i nic a wiecej sie nieda :mur: :mur:

 

 

Mam jeszcze takie pytanie bo mój procek poszedł najwyzej na 2522Mhz przy 1,6V i prime wywala błędy (2,5GHz było jeszcze stabilne) :mur: a temp jest około 55* w stresie, czy jak dam sobie lepsze chłodzenie to pujdzie to cos wiecej czy to juz i tak kres jego podkrecalnosci i nic juz z tym niezrobie ?? Troche głupie pytanie ale zastanawia mnie to bo chciałbym chociarz do 2,6 tego proca dociągnąc i niewiem czy pare stopni w duł by mi sprawe rozwiązało

 

Oznaczenia na moim procku:

ADA3000DIK4BI

CBBID 05105PMW

1224489C51205

Edytowane przez Samuel el Dżekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzadzar89

jaka płyte kupić pod tego procka czyli AMD 64 3200+???????za w miare normalne pieniadze czyli do 400PLN?????? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Otoz w specyfikacji plyt glownych (np DFI n NF4) jest napisane ze obsluguje pamieci do DDR400. Jezeli kupie np DDR600 to beda mialy zanizone taktowanie na plycie ?? Wydje mio sie ze jezeli kupie szybsze pamieci to bede mogl bardziej proca podkrecic chcialbym sie upewnic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy wyciągnoł ktos na Abicie AV8 pamieci wyrzej niz 220 u mnie niemoge przekroczyc 214 bo potem po paru min grania niebiesko sie robi

1491949[/snapback]

Ja na swojej AV8 pociągnałem 2x512 DDR400 GoodRam na 233 (466) i było ok. Spróbuj zmniejszyć HT tak aby FSB x MNOŻNIK HT < 1000, czyli jak masz FSB na 233 to HTx4 a nawet x3. Może to coś pomoże. Ja tam mam teraz jak w podpisie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem juz 2,8 i nic a wiecej sie nieda :mur:  :mur:

Mam jeszcze takie pytanie bo mój procek poszedł najwyzej na 2522Mhz przy 1,6V i prime wywala błędy (2,5GHz było jeszcze stabilne) :mur:  a temp jest około 55* w stresie, czy jak dam sobie lepsze chłodzenie to pujdzie to cos wiecej czy to juz i tak kres jego podkrecalnosci i nic juz z tym niezrobie ?? Troche głupie pytanie ale zastanawia mnie to bo chciałbym chociarz do 2,6 tego proca dociągnąc i niewiem czy pare stopni w duł by mi sprawe rozwiązało

 

Oznaczenia na moim procku:

ADA3000DIK4BI

CBBID 05105PMW

1224489C51205

1492091[/snapback]

Na pewno nie zaszkodzi :wink: Z tego co zauważyłem to Winnie powyżej 50*C zaczynają wariować. Jest to chyba granica dla nich. Ja wsadziłem Freezone 64, temp w stress nie przekracza 50*C i jest spoko na @2394. A wcześniej maiłem Box radiator, było powyżej 50*C, musiałem mocno zwiększać napięcie i miałem problemy. Wniosek z tego, że do 50*C kręcą się zaj...., powyżej są problemy, czyli zbijać temperaturę warto. Nie wiem jak u innych.

 

Pozdro

 

Ps. Przy tym sprzęcie nie mam w sumie potrzeby oc, bo wszystkie gery zap.... 1280x1024 full detale a antyaliasing przy takiej rozdzielczości nie jest potrzebny. 1600x1200 nie używam bo na moim 17" monitorze napisy są dla mnie już za małe :sad: ale zap.... tak samo :D

Edytowane przez 1pyza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HT sie juz bawiłem i nic to niedało dzisiaj dałem nowego biosa i terz nic niepomógł chyba wezme te pamieci do kumpla i sprawdze ile u niego sie uda z nich wycisnąc bo niewierze ze az tak cienko sie krecą mi sie wydaje ze to płyta rady niedaje a jesli sie okarze ze to prawda to ją sprzedaje jak tylko dostane kaske na nową grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...