Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne coś takiego przydałoby się sporej ilości forumowiczów.

Poradnik o A64 i wszystkich niuansach (płytach z SLI/pseudo SLI), HyperTransporcie, pamieciach itp. Coś zebrane w jednym miejscu, a nie rozrzucone po 50 wątkach, a mające na celu przybliżenie A64 tym którzy chcą kupić, tym którzy chcą się przesiąść z XP na A64 itp. itd.

Ktoś z Was (bo widze tylko kilka sensownych osób które mogłyby coś sensownego napisac, bez urazy dla innych) zechciałby stworzyć coś sensownego ??

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś takiego przydałoby się sporej ilości forumowiczów.

Poradnik o A64 i wszystkich niuansach (płytach z SLI/pseudo SLI), HyperTransporcie, pamieciach itp. Coś zebrane w jednym miejscu, a nie rozrzucone po 50 wątkach, a mające na celu przybliżenie A64 tym którzy chcą kupić, tym którzy chcą się przesiąść z XP na A64 itp. itd.

Ktoś z Was (bo widze tylko kilka sensownych osób które mogłyby coś sensownego napisac, bez urazy dla innych) zechciałby stworzyć coś sensownego ??

1206921[/snapback]

i najlepiej go jeszcze przykleić, właśnie szukałem o a64 i jakoś ciężko wszystko znaleźć, może ktoś się zlituje i napisze.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was (bo widze tylko kilka sensownych osób które mogłyby coś sensownego napisac, bez urazy dla innych) zechciałby stworzyć coś sensownego ??

1206921[/snapback]

hmm nie głupia myśl + do tego krótkie info o dostępnych mobo i ich mozliwościach (bios, wyniki oc, wady itd)

 

tylko że jednej osobie cieżko to będzie ogarnąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proponuję pracę zbiorową....ja mogę rpzygotowac info o mobo dostepnych...na wzór tego z xtremesystems.org - po prostu przetłumacze i troche uaktualnię :)

1207218[/snapback]

praca zbiorowa - NIE - napewno przez jakiś czas musi być to bardziej FAQ niż duży temat, i musi być uaktualniany przez 1/2/3 osoby, bo inaczej pomysł spalony -każdy pisze inaczej i całośc będzie niespójna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

praca zbiorowa - NIE - napewno przez jakiś czas musi być to bardziej FAQ niż duży temat, i musi być uaktualniany przez 1/2/3 osoby, bo inaczej pomysł spalony -każdy pisze inaczej i całośc będzie niespójna

1207383[/snapback]

recka na IN4 jest całkiem fajna- można by to jakoś rozwinąć własnymi siłami i coś fajnego by powstało, tylko trzea w to DUŻO pracy włożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recka na IN4 jest całkiem fajna- można by to jakoś rozwinąć własnymi siłami i coś fajnego by powstało, tylko trzea w to DUŻO pracy włożyć

1207669[/snapback]

dlatego prośbę kierowałem do tych z Was którzy coś wiedzą. jak się dobrze orientujesz w temacie to wiesz jakie rzeczy trzeba przekazać i co jest istotne, a co nie jest istotne itp. i chyba więcej tu klikania niż myślenia dla osób które zajmują się tematyką A64 na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) czy sprawa z timingami ddrów ma się tak jak na axp ? czyli różnica 2-2-2-5-1 a 2-3-3-8-2 to wyczuwalna różnica ? rozumiem że większość procków ma FSB200, czyli PC3200 i w górę ?

 

2) podkręcając przez FSB jeżeli HT przekroczy nam 1000 to może sie wszystko posypać ? ile średnio znoszą płytki na NF3 w aspekcie HT ? jak wpływa obniżenie HT na wydajnośc (np x3)

 

3) jak bardzo wyczuwalna jest różnica np. po przesiadce z xp3200+ (lub podobnie wykręconego innego) na np. pracujące (zakładam że taka średnia) na 2500 A64/S939/3200+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam tutaj pytanka, które narzucają się same przez się (a mnie bardzo frapują):

 

1. Czy ma/miał ktoś problem z wymuszeniem mnożnika takiego jaki ustawimy w biosie?? Bo u mnie, niezależnie co ustawię, po zbootowaniu mam dalej fabryczny (x9). Skutecznie zmienić go mogę dopiero pod windowsem, ale po resecie powraca do x9.

 

2. Od czego jest napięcie VTT (Soutbridge?)?

 

3. Czy jest sens zmieniać napięcie szyny HT w celu większego OC? Czy podniesienie o 0.3V jest bezpieczne (w sensie, czy padnie po kilku godzinach/dniach pracy, czy to jest tak jak z podniesieniem napięcia na np. Bartonie mobile - podnosić i na nic nie patrzeć ;) ) ?

 

4. Jakie max bezpieczne (real) napiątko można podać na Athlona 64 w 0.13 i 0.09 (na zachodnich forach kiedyś pisali o częstym uszkadzaniu tych procków przez zbyt wysokie napięcie)?

 

5. Jak wyłączyć Cool'n'Quiet?? Czy dobrze rozumuję, że bez nowego drivera CPU pod winXP ta technologia nie działa?? W ogóle, czym objawia sie jej działanie poza chwilowym zmniejszaniem mnożnika i napięcia? Słyszałem, że wydajność się zmniejsza.

 

Mam Gigabyte K8NS (s754).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek powiem ze w tej recce na in4.pl trzecia strona zawiera sporo nieporozumien, ale ogolnie calosc jako taka jest niezla.

co do takiego poradnika moglbym cos naskrobac ale z czasem u mnie nie za tęgo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze takie pytanie offtopic ale ....

Piaskoon czy naprawde potrzebujesz tak duzego napiecia na procu zeby osiagnac 2200MHZ ? u mnie stable na 1,5V (na Uguru i w programach pokazuje 1,54V) i pamiatkach na 2,8V (Uguru i progzy 2,9 :]) mam 9x260=>2340 a gdybym chcial go pomeczyc i poustawiac wszystko na max to moze i by bylo 9x270=>2430

Jesli masz gdzies zapisane to interesowalaby mnie seria twojego proca...

A co do cool'n'Quiet to wystarczy chyba zmienic mnoznik na inny niz defaultowy i to sie wylacza... nie wiem moze sie myle ... , albo po prostu chyba wylacza sie to w biosie (juz nie pamietam, jak sprawdze to powiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gb: rozne sa serie, rozne egzemplarze. ja mam w kompie proca chodzacego jak w podpisie, a testowalem i takie ktore na 2300MHz nie chcialy sie w ogole podnosic na 1.5V.

 

Wracajac do tematu: Zalozenia pomiarow juz ustalilem. Potrzebuje pomocy osoby majacej Mobilka na NF2 (wskazany R9800Pro ale nie jest to konieczne zalozenie) do wykonania serii pomiarow. Ktos chetny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra to jest Q :) nie G :] ale .... wybaczam ci bo wszyscy sie mylą :>

Pan qb => QB => QBCKI => Kubicki :>

a co do proców to masz racje ... ale zeby az tak ? :| naprawde mial pecha .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przygotowałem  podstawowe cechy msi na nf4 i chciałbym to wrzucić wiec pytanie gdzie to umieszczamy ? w tym wątku czy tworzymy nowy a ten ewentualnie do dyskusji żeby tamtego nie zaśmiecać ?

 

1209081[/snapback]

fajne fajne! ciekawe kompedium może być!

ale myślałem ze MSI da wiecej na vdimm niz w nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam polowe opracowania, moje pomiary wykonane i wprowadzone. czekam jeszcze na pomiary Lagiera, zrobie jeszcze dyskusje wynikow i podsumowanie i bedzie git.

1208941[/snapback]

wczoraj niedalem rady (problemy techniczne i nie tylko ;) ) dlatego dzisiaj wieczorkiem po powrocie z pracy porobie wszystkie pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj niedalem rady (problemy techniczne i nie tylko ;) ) dlatego dzisiaj wieczorkiem po powrocie z pracy porobie wszystkie pomiary

1209415[/snapback]

raport klepnij coś w swoim wątku (niech romek albo inny moderator przykeli!), o pamięciach, timingach - jak najkorzystniej ITP, i o co chodzi z HTT

może coś o NF3ultra/NF3gb250?

 

może po prostu osobny wątek dla NF3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raport klepnij coś w swoim wątku (niech romek albo inny moderator przykeli!), o pamięciach, timingach - jak najkorzystniej ITP, i o co chodzi z HTT

może coś o NF3ultra/NF3gb250?

 

może po prostu osobny wątek dla NF3 ?

1209665[/snapback]

 

pmp nf3 zalatwia rapra ja dla porownania robie testy na nf2 generalnie chodzi o pokazanie ze na A64bit nie ma czegos takiego jak synchro/asynchro. Rowniez proponuje osobny watek dla NF3 bo sie bajzel znowu zrobi jak wszystko w jednen topic wrzucimy <_<

 

u mnie przesiadka na 64bit chyba szybciej niz planowalem ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany przepraszam ze tu i wogole szukac nie szuakłem bo czas uciekaa pytanie po ktorej stronie powinna byc zapinka od boxowego athlona64 2800+(754) na płycie Abit-a KV8pro bo mozna zapiac radiator na proca w dwie strony zapinka z wajcha od strony agp lub od zasilacza ale juz cięzej srebrna pasta a tu po wejsciu do biosa 53C i temp stoi nie idzie w gore to ciu za duzo ? bo jest na default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raport klepnij coś w swoim wątku (niech romek albo inny moderator przykeli!), o pamięciach, timingach - jak najkorzystniej ITP, i o co chodzi z HTT

może coś o NF3ultra/NF3gb250?

 

może po prostu osobny wątek dla NF3 ?

1209665[/snapback]

zaraz drzuce dfi i wrzuce o timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany przepraszam ze tu i wogole szukac nie szuakłem bo czas uciekaa pytanie po ktorej stronie powinna byc zapinka od boxowego athlona64 2800+(754) na płycie Abit-a KV8pro bo mozna zapiac radiator na proca w dwie strony zapinka z wajcha od strony agp lub  od zasilacza ale juz cięzej  srebrna pasta a tu po wejsciu do biosa 53C i temp stoi nie idzie w gore to ciu za duzo ? bo jest na default

1209714[/snapback]

 

kurde trzymajcie sie topicu pozniej bedzie 1000 stron o bzdetach jesli masz taki problem lepiej zalozyc nowy topic

 

p.s. moderatorzy zrobcie co trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp nf3 zalatwia rapra ja dla porownania robie testy na nf2 generalnie chodzi o pokazanie ze na A64bit nie ma czegos takiego jak synchro/asynchro. Rowniez proponuje osobny watek dla NF3 bo sie bajzel znowu zrobi jak wszystko w jednen topic wrzucimy  <_<

 

u mnie przesiadka na 64bit chyba szybciej niz planowalem ;) :D

1209690[/snapback]

ha! bardzo cieszy mnie porównanie do A32 bo właśnie to mnie najbardziej interesuje, przekładka możliwa u mnie w każdej chwili w sumie tylko dotąd zastanawiałem się po co :-)

 

niech romek poczyści, i poprzykleja i będzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...