Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić swojego Asusa na MSI K8N Neo2 platinum i mam pytanie, czy na ta płytę wejdzie mi Thermalright XP-120 + X800XT z ATI Silencer 4? Wolałbym nie zmieniać chłodzenia, byłem dziś na giełdzie i widziałem płytę jakoś mi to rozplanowanie miejsca przy socet za ciekawie nie wygląda. Cena kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem zmienię swój konfig na coś z A64 pod socket 939.

 

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Czy mój Chieftec 420W (dual fan) będzie pasował do wtyczek zasilania płyty? :? Jeśli nie, to czy są jakieś przelotki? Czy znowu czeka mnie wymiana zasiłki tylko z powodu głupiej wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czeka cie zmiana, a jak sądze masz starego hpc-420-302df atx12v 1.3

płyt pod a64 atx12v 2.01+ jest raczej niewiele =) a jeżeli nawet, to wszystko działa ze starym (w przenosni) zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko male pytanie  czyli jakbym ewentualnie chcial zmieniac platforme na a64 to  spokjnie moge zostawic ramy 400 te co mam i w trybie asynchro beda spokjnie  wydajnosciowo smigaly i dorownywaly  ramom na synchro ?? nie krzyczec bo po prostu chce sie upewnic

1218517[/snapback]

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czeka cie zmiana, a jak sądze masz starego hpc-420-302df atx12v 1.3

płyt pod a64 atx12v 2.01+ jest raczej niewiele =) a jeżeli nawet, to wszystko działa ze starym (w przenosni) zasilaczem.

1218668[/snapback]

Hmm, nie mam tej pewności. Mój Chieftec ma złącze 20 pinowe i 4 pinowe

 

Zajrzałem na stronę DFI (ten producent mnie interesuje). NF3-250 ma złącze zasilania 20 pinowe. NF4 ma już złącze 24 pinowe. I jak do tego złącza podłączyć 20 pinową wtyczkę mojego zasilacza?!

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy z A64+ bedą chodziły kości DDR2 ? (od 533 w górę)

1218948[/snapback]

 

Tak-jak AMD dostrzeze taka potrzebe i przerobi kontroler pamieci i zmodyfikuje socket, a producenci plyt wypusza nowe wyroby :P

 

Hmm, nie mam tej pewności. Mój Chieftec ma złącze 20 pinowe i 4 pinowe

 

Zajrzałem na stronę DFI (ten producent mnie interesuje). NF3-250 ma złącze zasilania 20 pinowe. NF4 ma już złącze 24 pinowe. I jak do tego złącza podłączyć 20 pinową wtyczkę mojego zasilacza?!

1218982[/snapback]

Normalnie. Wkladasz i dziala. Wtyczki za ze soba w 100% kompatybilne.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Wkladasz i dziala. Wtyczki za ze soba w 100% kompatybilne.

1219016[/snapback]

Przepraszam, żę tak drążę ten temat

 

Możesz w szczegółach opisać jak do gniazda 24-pinowego włożyć można 20-pinową wtyczkę żeby wszystko działało? dokładam tę dodatkową wtyczkę 4 pinową? Czy jak?

 

Sorry za namolność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie dokładasz. wtyczka 12V 4pinowa to nie jest część składowa wtyczki 24 pin =)

 

po prostu wtykasz wtyczkę 20pin w gniazdko 24pin (i 4 zostają ci wolne) - da się włożyć tylko z jednej strony.

 

i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dokształćcie mnie troche...

 

Czym różni się rdzeń ClawHammer od NewCastle, głównie chodzi mi o rożnicę w o/c :twisted: ponieważ chyba pomału przymierzam się do zmiany platformy a w sklepach można dostać tylko ClawHammer.

 

I drugie pytanie, co sądzicie o płycie Abit NF8 jest tansza od DFI i wpadla mi w oko :blurp:

 

ps. w sumie mogli byście chyba dodać taki wątek w "Małym Poradniku A64" myśle że był by przydatny(chodzi mi o rożnice w rdzeniach)

 

pozdro

 

(dodam jeszcze że czytałem recke na in4 ale chodzi mi bardziej o wasze opinie, najlepiej użytkowników którzy testowali procki na obu rdzeniach)

Edytowane przez eVs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moic informacji wynika, ze czesciej wystepuja NewCastle - ClawHammerow juz dawno nie widzialem.

CH=1M L2 = mniej MHz max

NC=512k L2 = wiecej MHz max

1219566[/snapback]

A co powiesz to takim smiasznym przypadku jakim jest taki jeden model na rdzeniu ClawHammer co robi 2,8GHz-2,9GHz bez zmiany napiecia na powietrzu ;)

 

ClawHammery obecnie wystepuja juz tylko w 3 modelach-A 64 3700+ (s754), A64 4000+ i FX55. Wszystkie pozostale sa na NewCastle albo Winchester. ClawHammer z zablokowanym cache tez sie nazywa NewCastle. W ofertach sklepow jest poprostu blad w opisie.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz to takim smiasznym przypadku jakim jest taki jeden model na rdzeniu ClawHammer co robi 2,8GHz-2,9GHz bez zmiany napiecia na powietrzu ;)

 

ClawHammery obecnie wystepuja juz tylko w 3 modelach-A 64 3700+ (s754),  A64 4000+ i FX55. Wszystkie pozostale sa na NewCastle albo Winchester. ClawHammer z zablokowanym cache tez sie nazywa NewCastle. W ofertach sklepow jest poprostu blad w opisie.

1219735[/snapback]

I wszystko jasne, wielkie dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by sie przydał jeszcze opis chłodzenia pod te Athlony. Kilka najlepszych propozycji które pozwolą na wysokie OC.

 

Płyty są fajnie wszystkie opisane - może by tak zrobić liste TOP 5 - 5 najlepszych płyt waszym zdaniem (mówie do ekspertów ;) ) - ze względu na podkręcanie proca oraz plusy i minusy. Oczywiście po Socket 939 (Nforce 3 i Nforce4 oraz Via)

 

Taki sam spis pamięci - wasze top 5 ze względu na cenę -> tutaj już może być problem bo niewiem czy takie coś można stworzyć :? ale przydać by sie przydało - w końcu S939 ma kontroler pamięci więc ludzie szukają jakiś fajnych od OC i duala.

 

Czy jest coś takiego jak w Athlonach XP - można tam było określić batch (chyba tak to sie pisze :oops: ) - można było wywnioskować jak sie będzie kręcił dany model (przynajmiej tak słyszałem) - czy w A64 też jest taki batch ?

 

Na koniec pytanie osobiste :) - Winchester 3000+ oraz MSI Neo2 Platinium czy czekać na coś lepszego (w postaci DFI) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis płyt pod socket 939 jest co prawda jli jest to jest ale o 754 to ni <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nic nie mma na tweaku .pzdr

1219778[/snapback]

niestety 754 nie miałem okazji sie pobawić porządnie wiec nie będe sie w tej kwestii wypowiadał - może ktoś kto przerobił kilka płyt 754 coś napisze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz to takim smiasznym przypadku jakim jest taki jeden model na rdzeniu ClawHammer co robi 2,8GHz-2,9GHz bez zmiany napiecia na powietrzu ;)

1219735[/snapback]

pewnie wadliwa sztuka... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty są fajnie wszystkie opisane - może by tak zrobić liste TOP 5 - 5 najlepszych płyt waszym zdaniem (mówie do ekspertów ;) ) - ze względu na podkręcanie proca oraz plusy i minusy. Oczywiście po Socket 939 (Nforce 3 i Nforce4 oraz Via)

 

1219764[/snapback]

jestem za, a nawet za :D

pomogło by mi to w wyborze płytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A dlaczego nie ma opisów płyt pod S754???

 

A takie pytanko bo nie mogę znaleźć. Jak mam pamięci DDR333, to płyta na pierwszym starcie tak je ustawi (bo FSB jak wiadomo jest 200)??? Chodzi o to czy komp wstanie z takimi pamięciami, bo potem to sobie można ustawiać asynchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pomysł z rankingiem wiatraczków jest bardzo dobry... przeszukałem to forum oraz inne i nigdzie nie znalazłem rzeczowej dyskusji na temat wiatraków pod A64

1219876[/snapback]

 

pewnie będzie to XP120 > XP90 > cokolwiek1 > cokolwiek2 > cokolwiek 3 =)

 

nad czym tu sięzastanawiać, pozatym o takie rzeczy to pytać w chłodzeniu konwencjonalnym a nie tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie po raz kolejny jedna rzecz.jezeli praca ramu asynchro nie zmienia wydajnosci to dlaczego np lancer dyskfalifikuje abita av8 bo nie lata wysoko synchro z fsb ram tccd max 260 fsb bh5 na 2-2-2-6 220 max co to za roznica skoro moza puscic asynchro i wydajnosc jest taka sama. Gdzie jest haczyk????pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie zmienia? Zmienia wydajnosc, ale wynika ona jedynie z przepustowosci pamieci do/z CPU, a nie warunkuje jej samo "FSB". To wlasnie wykazal rapra - HTT zmienial na rozne sposoby, ale taktowanie koncowe i wydajnosc pamieci nie zmieniala sie. Tym sposobem wykazal niezaleznosc CPU od tego waszego "asynchro". Wydajnosc zalezy tylko od samej pamieci. AV8 nie wyciaga wiecej stabilnie jak owe 260MHz niezaleznie od taktowan pamieci. A lepiej jest jak moge wyciagnac 300MHz na pamieciach 2,5-3-3-6-1T niz jak moge wyciagnac 260MHz "FSB" ale z pamieciami 200MHz 2-2-2-6-1T. Albo inny przyklad. Na Abicie dla CPU o zegarze 2,5GHz moge dac 250MHz na pamieciach (250x10), a na porzadnej plycie moge ustawic taktowanie 9x277MHz i mam 277MHz na pamieciach. A ogromna roznice juz to robi dla procka z mnoznikiem 10, dla ktorego nie mozna zadac wiecej jak 2,6GHz, bo plyta dalej nie robi. Czujesz problem?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor usuń z minusów A8N Sli DLX "problem z przekroczeniem 250 1:1, przy innych dzielnikach działa do ponad 300 ale nie stabilnie" Miałem już dwa te asusy na obu 300 1:1 rock stable. Za to do minusów można dodać Vcore max do 1.5V, głośny wentyl na NB i małą liczbę opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...