Skocz do zawartości
Darcon

Ranking *stabilnego* Maksymalnego Fsb@sandra Score

Rekomendowane odpowiedzi

yyyy ja również posiadałem wersje bez A i z tego co pamietam tam jest max dzielnik 1/5 czyli najwyższe fsb mozesz ustawić 166MHz, dzielniki przełączają się automatycznie ale wyższego niż 1/5 nie ma, więc jeśli podniesiesz fsb wyżej niż 166 to ciągniesz w góre również PCI i AGP, a przy FSB 200 to PCI będziesz miał 40MHz (z 33) zaś AGP 80 (z 66), efekt moze być opłakany, spalone dyski twarde lub artefakty w grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z biosem w ASUS A7V8X-X, otóż gdy pewnego dnia włączyłem kompa, zamiast ekranu logowania windows włączył mi się bios i wyświetlił się komunikat ENTER PASSWORD.  Z góry mówię  że żadnego hasła nie ustalałem

 

Reset CMOS nie pomaga!

Piszcie proszę co mam robić!!!

1319083[/snapback]

http://pl.asus.com/products/mb/socketa/a7v8x-x/overview.htm

Funkcja CrashFree BIOS

Funkcja CrashFree BIOS pozwala na odtworzenie BIOS-u z dyskietki nawet w przypadku, gdy jego kod i dane ulegną uszkodzeniu podczas aktualizacji lub zostaną zainfekowane przez wirusa. W odróżnieniu od produktów oferowanych przez konkurencję, płyty ASUS oferują użytkownikom tą funkcję ochronną bez konieczności zakupu dodatkowej płyty CD.

Ale dyskietki ratunkowej to zapewne nie masz co? :wink: to może chociaż w serwisie ci zrobia taka dyskietkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Reset CMOS musi dzialac: Po prostu wylacz kompa z sieci(tak zeby nie mial doplywu pradu), przeluz zworke na piny 2-3 potem znow na 1-2 moze tak jak Hiro napisal zbyt krotko zwieralo... Sprobuj dluzej...

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zakupić w najbizszym czasie komputer.

co sądzicie o takowym zestawie ?? Będzie wydajny??:> moze cos zmienic??

ahaa zestaw ma byc do gier. Zmieniam tylko wypisane komponenty pozostale sa ok.

 

 

DFI LanParty UT nF4 ULTRA -D 939 570zł

Athlon 64 3000+ BOX SOCKET 939 575zł

Ati Radeon x800XL Sapphire 1200zł

2x513 MB DDRAM 400 mhz 375zł

Seagate 120GB NCQ SATA 305zł

Q-tec 450W 135zł

razem: 3070zł

 

 

źródło cen :Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do RAM moglbys inny kupic. 400 Mhz to do A64 troszke malo... Cos na samsungach TCCD, ale to wydatek rzedu 1k za 2x512... A co do dysku to faktycznie grosze doplacisz za 40GB wiecej.

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie mozesz zrezygnowac z plyty z SLI skoro kupujesz Radeona (ta plyta ma SLI prawda?), bez SLI sa tansze ale chyba nie ma zadnej DFI. Poza tym niewiele wiecej bedzie cie kosztowal dysk 160GB IMHO warto doplacic kilkanascie zlotych za 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie kupuje kompa jutro

płyta abit nf7 ver 2.0

sempron 2500+

256 x 2 twin mos

gigabyte radeon 9600pro

 

a pytanie jest takie: czy ten prosesor dobrze wspolpracuje z ta płytą i ile mozna z niego jeszcze wyciagnac, i czy ten wentylator z boxa wystarczy do podkrecania czy moze kupic wersje oem i dikupic wentylator, jezeli tak to jaki

 

i jezeli mozecie to prosze o podpowiedz czy ta grafa dobrze bedzie z tym

wspolgrała

 

jestem laikiem w tym temacie wiec prosze wybaczyc jezeli cos walnalem nie tak

z gory dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie kupuje kompa jutro

płyta abit nf7 ver 2.0

sempron 2500+

256 x 2 twin mos

gigabyte radeon 9600pro

 

a pytanie jest takie: czy ten prosesor dobrze wspolpracuje z ta płytą i ile mozna z niego jeszcze wyciagnac, i czy ten wentylator z boxa wystarczy do podkrecania czy moze kupic wersje oem i dikupic wentylator, jezeli tak to jaki

 

i jezeli mozecie to prosze o podpowiedz czy ta grafa dobrze bedzie z tym

wspolgrała

 

jestem laikiem w tym temacie wiec prosze wybaczyc jezeli cos walnalem nie tak

z gory dziekuje za podpowiedzi

1322324[/snapback]

tak to bedzie chcialo dzialac razem, tylko tyle ze jesli chcesz podkrecac to po pierwsze poszukaj nie semprona 2500+ tylko bartona, kreci sie zdecydowanie lepiej, a co do wiatraka to wszystko zalezy ile chcesz wykrecic, ale powiem Ci od razu ze chlodzeni boxowe u amd nie jest zbyt rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci poweim ze jest troche szansy że to chodzic nie bedzie. Najepiej jak juz zlozysz kompa to umow sie tak ze sprzedawca zebys ew. mogl ramy wymienic, bo twiny to teraz kaszana i ludzie maja klopoty z praca ich w nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE ZAŁATWIE WSZYSTKIE SPRAWY W JEDNYM POSCIE MAM ATHLONA 2800xp+ I PŁYTE ASROCK K7VT4A+ CHCIAŁEM GO PODKRECIC NORMALNIE PODKRECIŁEM PROCKA DOP 3,2gHZ CHODZI SUPER ALE MAM CIAGLE MAŁO JAK CHCE PODKRECIC WIECEJ CZYLI POWYZEJ 3,2 CZYLI NP DO 2213 NORMALNYCH MHz windows nie rusza czemu tak jest:( a chia mam 256 Ram DDR 266 czyli najwolniejsze i GF3 Ti 200 MSI w 3dmarku 2001 wszystko na minimum tzn 640 480 itd mam tylko 8500 tys pkt czy to normalne ?? a i ile mozna ja podkrecic max grafike?? DZIEKUJE Z GÓRY ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI (procesor 175 ramy 400 ) i jak ktos moze mnie nauczyc obsługi riva tuner bo sa 2 opcje do podkrecania forceware i grafika którym i gdzie podkrecać ?? :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie użyywaj tyle CAPS LOCK'a..

po drugie

....wątki tytułować konkretnie....

po trzecie próbowałes podnosić Vcore na procu??

po czwarte jaką masz na procu temperature i jakie chłodzenie

po piąte... ech narazie starczy ;)

 

ech... i Taipan mnie wyprzedził

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy ja również posiadałem wersje bez A i z tego co pamietam tam jest max dzielnik 1/5 czyli najwyższe fsb mozesz ustawić 166MHz, dzielniki przełączają się automatycznie ale wyższego niż 1/5 nie ma, więc jeśli podniesiesz fsb wyżej niż 166 to ciągniesz w góre również PCI i AGP, a przy FSB 200 to PCI będziesz miał 40MHz (z 33) zaś AGP 80 (z 66), efekt moze być opłakany, spalone dyski twarde lub artefakty w grafice.

1319938[/snapback]

no własnie tu jest mowa o plycie z A, ktora z tego co wiem ma dzielnik 1/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...